Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire készüljünk fel az első oltással kapcsolatban? fórum

Mire készüljünk fel az első oltással kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2007. júl. 29. 13:19
Hát arra, hogy szuri lesz az biztos.
17. LoLiNa
2007. júl. 29. 07:22
a mostani védőoltásoknál nincs már láz. de a szuri helyét borogatni kell
2007. júl. 14. 16:49
A vizes ruha sokat számít,de lázra készülj fel,mert az álltalában előfordul.
2007. júl. 14. 13:21

Eddig három oltáson vagyunk túl,különösebb gond egyiknél sem volt.Sikerült úgy elterelni a figyelmét a szúrás pillanatában,hogy alig vette észre az egészet.Mindhárom elôtt adtam azért kúpot neki,elsônél semmi nem volt,2.-3.-nál egy pici hôemelkedés.

Hamarosan kapjuk a következô oltást,most,hogy már nagyobb(1 éves)kiváncsi vagyok könnyû lessze elterelni a figyelmét.

2007. júl. 14. 12:02
Semmire.
2007. júl. 13. 22:01
Az első oltásnál lányomnak sem volt igazán baja, pedig felkészültem kúppal. A másodiknál viszont belázasodott, sőt bekeményedett az oltás helye. Végül Ebrimicin kenőcs és párakötés oldotta meg a gondot. A harmaid szurival megintcsak nem volt gond.
12. Rekus
2007. júl. 13. 20:25

Az elsővel nem volt semmi hőemelkedés, a másodikkal is csak egy pici, úgyhogy nem kellett a kúp. A harmadik még hátravan:(

A lelki része nekem nagyon rossz volt (egy hétig paráztam az első oltása előtt:O). Az első után olyan sírást csapott, hogy mikor kijöttünk teljesen megszeppent gyerekek voltak a váróban. A másodikat is végigsírta, helyesebben üvöltötte:(

Ja, és utána aluszékonyabb volt, és többször kért cicit:)

2007. ápr. 17. 21:05

A mostani oltások már jobbak, mert már szinte a láz sem jellemző.Nekem most egyszer sem volt probléma az oltások után.

4 évvel ezelőtt meg minden oltás után belázasodott a fiam.

2007. ápr. 17. 19:47
Én oltás elött tettem mindig föl kuppot ,de egyik gyerekem sem lázasodott be egyik oltásánál sem ,és nyügösebb sem volt ,maximum,hogy a kuppok miket már elötte föltettem elálmositották,többet aludt.De minden gyereknél másképp nyilvánul meg ,söt olyat is hallottam ,ki egy hétig volt lázzas,és nem tudták venni le ,csak csillapitani.Mi szerencsések voltunk ebböl a szempontbol.
2007. ápr. 13. 16:17
lazcsillapito kup, es vizes borogatas
2006. nov. 20. 23:44
Vizes ruha mindenféleképpen és lázkúp ha szükséges bár az enyém nem lázasodott be rá:)Ami a legfontosabb ne sírj előtte (én bőgtem annyira rossz volt látni ahogy megszúrják)és sok sok szeretetteljes anyai gondoskodás:)
2006. nov. 19. 16:35
nálunk bevált a germicid c kúp. ezt csak receptre adják, de szerintem jobb, mint a sima germicid.
2006. nov. 19. 16:11

Ezekre az ujj hatóanyagokra már nem lázasodnak be a gyerekek,de ha igen előre nem kell belenyomni a kuppot csak ha lázas.Minek feleslegesen terhelni a szervezetet?

De a borogatás nagyon fontos .Én ilyenkor pl.harisnyát adok a picire és oda rakok alá egy pici vizes mull lapot.

2006. aug. 1. 18:46
Nálunk is ez volt. Már az orvosnál kúp és otthon borogatás.
2006. aug. 1. 14:30

Mindkettőtöknek osztom a véleményét.

Kisfiammal nem volt semmi gond oltás után, de Biababának volt, hogy felment 39.2-re a második oltás után. Én meg ott bömböltem fölötte, mert nem akart lemenni.

Tanultam az esetből, és még a dr bácsinál beadtam Neki a kúpot.

Azóta nem volt oltás miatt magas láza.

Borogatni viszont mindenképp érdemes.

2006. máj. 16. 22:02

Szerintem leginkabb a lelki teherre. A picik altalaban eleg rossz neven veszik a szurit. Mihamarabb vedd fel es probald megnyugtatni, esetleg megszoptatni. Nalunk a 2 hos oltasnal nem volt semmilyen reakcio, csak a 3 hos oltastol volt pici laza, de mivel vidam volt nem is kapott lazcsillapitot.


Ha fajlalja a combijat oltas utan, regi zokni korcat vagd le, es egy vattapamacsot marts hidegvizbe, majd par percre dobd be a fagyoba, es azt tedd az oltas helyere. A zoknikorccal tudod rogziteni.

2006. máj. 15. 21:53

Szia,


Csupán csak arra kell figyelni, hogy belázasodik-e. Ha igen akkor kapjon 1 lázcsillapító kupot.


Fiam mindig belázasodott az oltásoknál, ugyhogy már a drnéninél megkapta a kupot. (Igy csak höemelkedése volt)

1. Hoxa
2006. máj. 15. 16:50
Mire készüljünk fel az első oltással kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook