Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a fene ez?? fórum

Mi a fene ez?? (beszélgetős fórum)


1 2
48. livi08
2016. szept. 17. 20:51
Látom régebbi a kérdés. De nekem is a haltaptol van. Kinyitom , beszorom. Aztán 8-10tüsszögés , orrom folyik, szemeim viszketnek, bedagadnak. Most élő táppal etetek es fagyasztottal.Nincs problema
47. 5236d12e25 (válaszként erre: 44. - Rika1)
2011. dec. 10. 15:05
Asztmás vagyok, por- poratka nem a barátom :D
46. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 10. 15:04

Miből van az ágyneműd? Mivel azt írod mindig este jelentkezik viszont azt nem írod lefekvéskor vagy csak mikor kinyitod a száritott halételt?

Ha tollból van az ágyneműd érdemes elgondolkodni azon, nővérem pl allergiás a tollra és nála szintén jelenkezett ilyen allergiás "roham"

Én sok mindenre allergiás vagyok: por, poratka, bors, borsó félék, bizsúfém, virágpor, mosóporból pl csak 2 félét foghatok és még sorolhatnám...

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 10. 09:30

Ha allergiás vagy, akkor nem időleges, hanem állandó. Inkább arra gondoltál, hogy nem okoz mindig problémát, nem?

Nekem azt mondta a bőrgyógyászom, hogy lehetek allergiás bármire, mint ahogy vagyok is sok mindenre, de nem okoz mindig problémát, de ha kicsit gyengül az immunrendszerem, akkor rögtön jönnek a tünetek. Én autoimmun beteg vagyok van, hogy nem okoz problémát pl. a lanolin, amire leginkább allergiás vagyok, de időnként túl reagálja a szervezetem.

Az allergia vizsgálatokkal inkább az a baj, hogy nem mindegy mikor végzik. Ha pont allergiás rohamod van, akkor nem szoktak ilyen vizsgálatokat végezni, illetve nem mindenre van vizsgálati anyag, így nem tudják elvégezni és lehet pont arra vagy allergiás, ami nincs.

44. Rika1
2011. dec. 10. 01:39

Ahogy végig olvastam a hozzászólásokat, így én is elmondhatom, hogy nekem konkrétan az allergia tesztemen por és poratka+penészgomba spóra allergiám van.

Az egész úgy kezdődött, hogy köhögni kezdtem tavasz környékén. Gondoltam elmúlik, de inkább egyre fokozódott. Köhögésnél bocsi.., de kocsonyás szerű egészen kicsi, de alakzatos valami jött fel. Elmentem orvoshoz, gyógynövényes köptetőt javasolt. Két üveggel ittam meg, és nem hogy javult volna, inkább erősödött. Hónapok teltek el, mikor már feküdni sem tudtam, csak ülve aludni. Egyszerűen fulladtam és csak köhögtem. Légszomjam volt, gége környékén és alatta szorult mikor vettem a levegőt. Éreztem nem elég és hogy a tüdőmig nem jut el. Kínlódtam rendesen jó három hónapot. Fogtam magam irány a gégészet. Ott kaptam tablettát szedtem, éreztem könnyebb sokkal, és a váladék is csökkent.

Amikor tornázás közben a pulzusom nagyon megemelkedett megint előjött. Ez mind a mai napig így van légszomj kerülget. Készült tüdő mellkas rtg negatív. Homlok arcüreg negatív.


Nos amikor a körzeti látta a gégész diagnózisát__és azt, hogy allergia vizsgálat nem történt. Ekkor rögtön elküldött. Pedig én előtte már kértem tőle, de azt mondta ég a szemem? folyik az orrom?__mondom nem. Válasza akkor minek.


Mikor elmentem a pulmonológiára 20 perc alatt kiderült az allergiám. Viszont a tüdődoki azt mondta, hogy a por és az atka allergia unokatestvére az asztmának. Nincs erős éles különbség. A légzésfunkciós vizsgálaton is látszott, hogy nem 100%.


Kaptam gyógyszert, tanácsokat és még így is néha előfordul. A tollas dolgokat kidobtam, parketta van már régóta. Most a PVC váltása jön járólapra. Aztán a bejárati ajto csere, és az ablak is.


Viszont vettem légtisztító készüléket a gyógyászati boltba 10 ezer forintért és ionos, tehát átalakítja és kiszűri a port. Nagyon jó, olyan a levegő tőle, mintha vízesés mellett lennék. Hangtalan__életem legjobb döntése volt.


Most szedem a Loratadin Hexal tablettát lényegesen sokat javultam.

Még a franciágyat kell kidobnom, mert plüss és az is ártalmas. Hiába porszívózunk, valamennyi csak vissza jön a gépből is a levegőbe. Ezért vagy vizes porszívót kellene használni vagy Hepa szűrőset. De olvastam itt a Neten a Hyla nevű takarítógépről is, ami még a levegőből is kitudja szívni a port és az atkát. Mert az atka szabályosan beletapad a porszemcsékbe és a levegő áramlással a lakás bármely pontjára eljut. Ilyen a penészgomba spóra is.


Az ágyneműt mosás után 1 napra be kell tenni a fagyasztószekrény fiókjába, ekkor elpusztulnak az atka tojások is. Alaposan utána olvastam.

Minél kevesebb porfogó dolgot kell tartani a lakásban.


Sohasem gondoltam volna, hogy ilyen előfordulhat és tessék. Ami itt a topikban is elhangzott, hogy a haleledel is okoz ilyen jellegű problémát, bizony így van__erről is olvastam.

Különben a Hylának van egy oldala azon rajta van minden.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de úgy ahogy én sem tudtam, hogy mi történik velem, így legalább már a tünetek leírásával remélem tudok másoknak iránypontot mutatni.

2011. dec. 10. 00:17
Nagyon jónak mondják allergiára a Clarinase nevű tablettát.
2011. dec. 10. 00:15

Nekem néhány éve voltak allergiás kiütéseim, a mosóportól az öblítőig mindent lecseréltünk, új légfrissítőt, tusolót, mindenfajta kozmetikumot. Voltam allergia teszteken is, de semmire sem derült fény. Végig csináltam a Fenistil, a kompót kúrát, semmi. Voltam góckutatáson, fogorvos, fül-orr-gége, nőgyógyász, semmi. Az egész lakásban felszedettük a szőnyegpadlót,leparkettáztattunk, pvc helyett járólap van.Aztán ahogy lett, úgy el is múlt.

Hogy mitől volt rejtély, de azóta nem jött elő:)

41. missmonroe (válaszként erre: 1. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 9. 23:30

lehet hogy butaság, de érdemes megnézni mivel van kitömve a párnád...nálam a toll volt allergizáló, kicseréltük és minden rendben. Plusz én a kutyusra reagálok így sajnos, cicára is, nem mindig, de előfordul...és ami lényeg: a fűtésszezonban nem erősebb ez nálad? Ha igen, célszerű párásítót beszerezni, legalábbis nálam ez segített.


a calcium sandoz nálam is segített, néha úgy csinálom, hogy két tablettát oldok fel egy pohár vízben és akkor tuti jó. Vagy a Calcimusc ampulla is jó. Bár én voltam allergológián, írtak fel egy gyógyszert (Telfast a neve, de szedtem már mást is) és az abszolúte segít ezeken. Menj el dokihoz, kicsi kellemetlenség a szurkálás-kapirgálás, de legalább kiderül:)


Jobbulást:)

40. 4e1fcae85e (válaszként erre: 38. - SzánI.)
2011. dec. 9. 23:11

Hát, a 23-as hozzászólás óta majdnem biztos vagyok a haltápban...

És bevallom, meg is könnyebbültem egy kicsit...

Dobom ki a fenébe, mást veszünk (a legegészségesebb egyébként az élő szúnyoglárva lenne a a sügéreinknek, csak az kissé "macerás"), és a Párom fogja etetni őket ezentúl.

Ha újra kijön rajtam ez az őrület, akkor azonnal elmegyek allergológushoz, ígérem!! :D

39. 4e1fcae85e (válaszként erre: 37. - Szilvita)
2011. dec. 9. 23:07
De, persze, csak ez valahogy az "én dógom" volt... egészen mostanáig.:)
38. SzánI. (válaszként erre: 14. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 9. 23:07

Miért ne lehetne a haltáptól!!! Szerintem próbáld ki, hogy tényleg attól van-e. Mert ha igen, akkor megvan az okozó, és már csak tenni kell ellene.


Én pontosan így vagyok a tengerimalacommal. Többször észrevettem, hogy amikor kiveszem a malackámat és a kezemben tartom, van, hogy csalákiütéses lesz a karom tőle. De nem mindig van így. Én meg arra gondoltam, hogy lehet valamikor egy kicsit pisikésebb alul a bundája, és hozzáér a karomhoz attól. Érezni nem lehet, csak erre gyanakszom. (De minden nap takarítom, friss fűrészpor, a malac nem koszos, mielőtt azt gondolnátok. :)


Azóta nem fogdosom a tengerimalacot, csak kiemelem szaladgálni és kész.Semmi bajom, nincs csalánkiütés.


Úgyhogy azért gondoltam, biztos hogy a haltáptól lehet. Annyi hülyeség előjöhet.

2011. dec. 9. 23:01
Nem tudja más etetni a halakat? Akkor legalább kiderülne, hogy arra vagy-e allergiás, de azért mindenképp menj el dokihoz, nehogy baj legyen!
36. 4e1fcae85e (válaszként erre: 32. - 7a23ed9179)
2011. dec. 9. 22:42

Hát igen, olyan "érdesen" lélegzem...

De már bevettem a Fenistilt is.

35. 4e1fcae85e (válaszként erre: 31. - Édesmandula)
2011. dec. 9. 22:42

Imádom a tenger gyümölcseit!!:)

Soha nem volt problémám az ilyesmivel.

Az akváriumainkban édesvízi halak vannak, és nagyon régóta megvannak már...

De a Fres..ps áruházba csak mostanában járok haleledelért, és régebben ez a fajta allergia félévente, évente jött elő...

Most meg kb. hetente.

34. Ata06 (válaszként erre: 32. - 7a23ed9179)
2011. dec. 9. 22:41
Döbbenet! :O Nem is gondoltam volna!
33. Ata06
2011. dec. 9. 22:41
Ha eddig nem próbáltál tengeri kaját enni, szerintem ezek után ne is próbálkozz! Nagyon sokan allergiásak rá!
2011. dec. 9. 22:38
Azt mondta az orvos, ezek a szárított haleledelek óriási adag kémiai szert tartalmaznak és veszélyesek! Valóban még fulladásos rohamot is kiválthatnak.
2011. dec. 9. 22:37
Tengeri kajakra hogy reagalsz? Rak, kagylo?
30. Ata06
2011. dec. 9. 22:35
Sőt én még azt is mondanám, hogy vegyél a gyógyszertárban orrmaszkot és tedd fel amíg eteted őket!
29. Ata06 (válaszként erre: 28. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 9. 22:34
Mindenképp váltsál! Vicc nélkül, nagyon komoly következményei is lehetnek, ha nincs orvos kéznél!
28. 4e1fcae85e (válaszként erre: 20. - Ata06)
2011. dec. 9. 22:31
Dede, lehet másfajtát is, de ma este tudatosult bennem ez az egész... úgy tűnik.
27. 4e1fcae85e (válaszként erre: 24. - Fáradt*)
2011. dec. 9. 22:30
:D :D
26. 4e1fcae85e (válaszként erre: 23. - 7a23ed9179)
2011. dec. 9. 22:30

:O :O :O

Pfffffff, köszi, akkor mégiscsak jól sejtettem....

Ez a Panzi nevű haltáp, van belőle mindenféle.

A Fr.-ban vettük.

Amikor a sima Fix - termékkel etettem, nem volt ilyen problémám...

25. 7a23ed9179 (válaszként erre: 23. - 7a23ed9179)
2011. dec. 9. 22:29
Ja és a lányomnak alapból is van kis asztmája, de nem vészes, nem gyógyszerezik egyelőre, sőt valójában vizsgálat sem volt még rá, mert szezonális, enyhe lefolyású valami, de a haleledeltől brutál kijött!
2011. dec. 9. 22:28
a párom x mennyiségű sör elfogyasztása után kezd tüsszögni(50-ig meg sem áll :-) )a saját cigifüstjére is allergiás...
23. 7a23ed9179 (válaszként erre: 1. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 9. 22:27
A haleledel az oka!! Mikor volt egyszer halunk, és vettünk neki ilyen szárított bolhakaját vagy mit, a lányomon kijött ugyanez a tünet! Bedagadt a szeme, arca, fulladt! Mikor rájöttünk, hogy ez a sz@r okozza (orvos vezetett rá), halastul repült a kukeszba és többet nem jelentkezett a probléma.
2011. dec. 9. 22:26
De egyébként szerintem tényleg menj vizsgálatra, mert más az, ha az ember tudja, mitől van, meg más az, ha nem.. az veszélyes is lehet.
21. 07c4794583 (válaszként erre: 18. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 9. 22:26
Igen, kivéve az ágy (konkrétan a matrac), amit le fogok cserélni januárban, mert attól is köhögök.
20. Ata06
2011. dec. 9. 22:21

Lehet a haltáptól is! Miért ne lehetne? Annyi mindenre lehetünk allergiásak.

Meg lehetne ezt is nézni, de nem biztos, hogy jót tennél vele! Komoly allergiás sokkot is kaphatsz!

Én megpróbálnék allergia gyógyszert szedni és ha ilyenkor nem jön elő, akkor fogadd el, hogy allergiás vagy, lehet ,hogy valóban a haltápra.

Más fajta kaját nem lehet a halaknak adni?

19. egypt (válaszként erre: 11. - 4e1fcae85e)
2011. dec. 9. 22:20
Utána kell járni mindenképp. Ne oda menj, ahol egyszer voltál, normális kivizsgálás is létezik, szerintem érdeklődj utána, hogy hol, merre...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook