Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az anyósom kifordult önmagából :( fórum

Az anyósom kifordult önmagából :( (beszélgetős fórum)

1 2
53. epresfank76 (válaszként erre: 52. - Mona180)
2012. jan. 12. 12:16
Akkor örülök,h rendeződnek a dolgaitok.Nálunk ez így kmarad míg világ a világ.Ez van!!!!!!!!
52. mona180 (válaszként erre: 51. - Epresfank76)
2012. jan. 12. 11:20

nemsemmi az anyósod durvább mint az enyém

nálunk szerencsére már szent a béke

nekem most jól is jön a segítsége mert a férjem állandóan a frászt hozza rám a gyerekekkel kapcsolatban pl hogy a fiam fütyije le van tapadva mondom anyósnak nézze már meg ne vigyem feleslegesen a dokihoz ilyennel erre mondja anyós hogy semmi baja csak ugye ő még gyerek nem teljesen olyan mint apáé

na meg hát a kislányom köldök csonkjához is bátrabban hozzá nyúl mint én :)

51. epresfank76 (válaszként erre: 45. - F758a7200f)
2012. jan. 12. 09:52
hát az én anysom is ilyen.Az én fülemet rágja engem nem hat meg,rafkós akar lenni,és fut a fiához.Van amiben lepattan róla is,de sajnos sok dologban tud rá hatni,ebben a fülrágásban nőtt fel,és akkor mi vitázunk,mert én nem fogok úgy élni ahogy ő.A bébivel kapcsolatban is olyan messzre megy,h én nem gondoltam h ilyen.Miért nem adok neki inni,mert kizárólag anyatejes.fáj a pocakja,miért infacolt adok neki,miért nem köménymagot forrázok le.mondom mert mi így csináljuk.Még két hét múlva is ugyanez a témája ha jön.szoptatok,és hallom h rágja a fia fült a hátam mögött,hő ezt nem érti neki fenőtt két gyereke ezen,miért csinálom ezt?Na nekem s kellet több,utálom ezt a felneveltem több gyereket dumát,mondom nekem is felnőtt egy gyerekem köménymagos teán,de vegye tudomásul,h változik a világ.Na legközelebba fiával küldött egy kinyomtatott cikket,miszerint káros ha nem adok vizet a pici babának.Első két sor után landolt a kukában,üzentem neki,h nyugodtan pazarolja a tintát a nyomtatóban mert nem olvasom el ezeket.És mindig van valami.Állandóan idemászkál,többet látja az unokáját mint apámék,és azzal jön mindig,h persze apukádékhoz elmentek meg ők biztos többet foghatják.Meg állandóan erőszakoskodik,h jönne velem ha orvoshoz viszem a ygerekt.Na az hiányozna még.Wáááá!És kis bosszúhadjáratokat tervez mert már feltűnt neki,h nem hívom ha oltásra megyünk vagy bárhová.Most épp a fészbukra kizárólag olyan képeket tett fel,ahol,őmeg a párom van az unokájával.Na nekem sem kellett több.Én meg felraktam olyanokat ahol apuék fogják a fiamat,é én vagyok mér a képeken.Nem lájkolta,vajon miért?:D
50. epresfank76 (válaszként erre: 46. - Adbefc7882)
2012. jan. 12. 09:41
Szia drága,gondoltam,h egy ilyen fórumon is összefutunk:DDDDDD
49. epresfank76 (válaszként erre: 21. - Salabakter)
2012. jan. 12. 09:40

Sziasztok!Igen az anyósok kevésbé neteznek.Az enyém biztos nem bölcsebb.Nálunk én vagyok a bölcsebb.De akkor is meg kell hzni a hatérokat az a véleményem.Örüljön,h van aki elviseli a fiát és gondoskodik róla.Nekem második anyósom van,és eleve utált,mert egy gyereks nőt választott a fia.5 év után házasodtunk össze,addig munkálkodott azon,h szétválasszon.bántotta a fiamat,és a páromra is ráragasztotta ezt sajnos.Most 10 után lett közös babánk 2 hónapos,anyós megbolondult.Én mindig rendes meny voltam,de ennek vége.Van saját akaratom életem és a gyerek neki csak az unokája.

És azt hittem milyen jó lesz ha a páromnak lesz saját gyereke is,mindenki megnyugszik,hát akkkorát tévedtem.Ha lehet még jobban kijön,h anyósom fejébe én nem létezem.Ezt sértésnek vehetném,bánt is de nem érdekel.De akkor mit csodálkozik ha én is semmibe veszem amennyire csak tehetem?


Az anyós fórumról azt gondolom, a menyeket piszkálják az anyósok és nem fordítva,ezért a menyeknek jólesik kollektíven fikázni őket.....

Persze minden éremnek két oldala van,de azért jólesik......

48. f758a7200f (válaszként erre: 47. - Mona180)
2011. dec. 12. 04:55

Ez is igaz:) egy ujszulottel a hazban mindjart abbahagyjak majd a csorompolest;)


Szoritok, mar tenyleg keves hianyzik!

47. mona180 (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2011. dec. 11. 10:32

a köztes megoldás az hogy nem megyünk le hozzájuk csak fürdeni és ha mosnom kell és akkor is kussolok nem szólok senkihez

és hallgatom a fiam sírását mikor le szeretne menni szal büntettem a gyerekemet mert ilyen az anyósom

de jelen pillanatban a kussolok és elkerülöm őket megoldás marad mert a szülésig már tényleg csak napjaim vagy lehet hogy csak óráim vannak


de ezt nem is bánom amint megszülök és hazajövünk csak akkor látják az unokájukat ha feljönnek aztán csak észre veszik magukat végre

46. adbefc7882 (válaszként erre: 45. - F758a7200f)
2011. dec. 10. 20:50

Ennyi :D

De a Párod azért legalább kiállt mellettetek, még ha Te nem is panaszkodtál neki :)

Az én párom is igyekszik ám, csak azért itt jóval bonyolultabb a helyzet, hiszen májusban halt meg após, azóta párom (lenne) a férfi a háznál.. Emiatt állandóan be kéne segíteni neki, meg stb...

Néha kicsapja a biztosítékot, de már nem foglalkozok vele különösebben... :D

45. f758a7200f (válaszként erre: 44. - Adbefc7882)
2011. dec. 10. 20:47

Nálunk úgy van, hogy ha egyik fülemen be-másikon ki-t játszom, akkor legközelebb visszatér a témára, egész addig míg igaza nem lesz:S


Pl most költözünk, hozott 2 gyertyatartót. És folyton ismételgette, hogy a tévé mellett a helyük.


Na, én meg mondtam neki, hogy sztem minimum lerántják majd a gyerekek, nem akarok semmit a tévé mellé tenni. Erre folyton folyton visszatért a témára (szenilitás??:D) én meg újból és újból szóltam neki, hogy a tévé mellé nem (meg különben is, nekem nem is hiányzott a gyertyatartó, örülhet, hogy hagyom hogy ilyen dzsindzsilliket hozzon, amit ő nem tud hova tenni).


Végül, ő annyira belemélyedt a dologba, hogy ha én nem hallgatok rá, akkor futás a fiához (én ugye, hogy ne idegesítsem, nem is szóltam egyszer sem, megvártam, míg anyós megy hozzá, én nem fogok kavarni). A férjem meg rávágta, hogy úgy néz ki mint valami halottas szoba, ha a tévé mellé tesszük:DDDDD


Ezen jót röhögtem (mondjuk előtte mondta azt is, hogy ááá a gyerekek nem fociznák le tuti, de a halottas szoba jó poén volt!)

44. adbefc7882 (válaszként erre: 43. - F758a7200f)
2011. dec. 10. 20:37
Jaj, az én Férjem is anyás, és én is igyekszem alkalmazkodni, de van egy pont , ahol elszakad a cérna és nagy ívben teszek a páromra...Sok mindent elviselek, de azt nekem ne akarja megmondani, mikor fogadhatok látogatót a 2 hét múlva születendő gyermekemhez, és ne okoskodjon, mit hogy kell csinálni... Tanácsot elfogadok, de nem bírom, ha okoskodik... Márpedig sajnos ez rengetegszer előfordul, mivel van a családban több anyuka is, és anyós állandóan az ő példájukkal jön... Én meg lecarom :)
43. f758a7200f (válaszként erre: 41. - Adbefc7882)
2011. dec. 10. 19:22

Én is elkerülném, de nekem meg házhoz jön:)


Úgy csinálok, hogy mikor elkezd papolni, keresek valami tennivalót és nagggyon elfoglaltnak látszom:)


Persze, ha normális dolgokról van szó, oké, de mikor elkezd beleszólni, hogy most az én házamban hova teregessek és a fotelt ide vagy oda tegyem, megáll az eszem...Nyílt veszekedés nem nagyon van, mert a férjem nagyon anyás, és nem akarom megbántani

42. f758a7200f (válaszként erre: 37. - Mona180)
2011. dec. 10. 19:18

Jó, hogy a párod melletted áll, de mivel most költözöm én is, tudom mivel jár, hát nem tudom, a te helyzetedben sok pihit javasoltak, nehéz így levezetni az utsó hónapban egy költözést. De újszülöttel még nehezebb...


Én azért is gürizek most mint egy állat (szerencsére a doki nem tiltott el semmitől hál'istennek), hogy komolyan bent karácsonyozzak már, mert én egy újszülöttel biztos hogy nem fogok cipekedni, fagyoskodni, rakodni-pakolni stb. Csakis a családdal és a szoptatással szeretnék foglalkozni ez el is viszi az egész napomat majd. Szóval azért a párod is dolgozik, te meg nem erőlködhetsz nagyon, nem tudom, hogy nincs-e egy köztes megoldás?

41. adbefc7882 (válaszként erre: 40. - 06718ca650)
2011. dec. 10. 16:24

Igen, értem, amit mondasz, nem is azzal van a baj :)

Hanem, hogy a fórum indítója már korábban leírta, hogy nem nagyon van lehetőségük költözésre...Tehát vagy albérletbe mennek, vagy pedig lakást veszek. És ez a második baba előtt semmiképpen sem ajánlatos szerintem.

Én elkerülöm anyóst, mert bár nekünk is van belső feljárónk, én nem nagyon megyek le, csak, ha beszélgetni akarok. Pedig Ő hozzám jár fel mosni, neki tönkrement egy éve a mosógépe és nem vett újat. Végülis nagyon nem érdekel.

Meg kell próbálni a lehető legjobban elszeparálódni, de előtte próbálja megbeszélni a dolgokat.

Neki kell jobban alkalmazkodnia, de mindent nem kell eltűrni!

40. 06718ca650 (válaszként erre: 38. - Adbefc7882)
2011. dec. 10. 15:51
de a folyamatos idegeskedés sem jó. én annak a híve vagyok hogy mindenki lakjon külön. bár magamból indulok ki, én nem tudok alkalmazkodni. :)
39. 06718ca650 (válaszként erre: 37. - Mona180)
2011. dec. 10. 15:50
hidd el így a legjobb. :)
2011. dec. 10. 15:40

Azért a költözést előbb gondoljátok át.

Nem biztos, hogy jó megoldás a külön költözés.

És ezt tapasztalatból mondom, nálunk ugyanez a szitu, mi lakunk az emeleten, Anyós meg a földszinten... Tudom, miről beszélek.

De az éremnek 2 oldala van.

És attól, mert Te laksz náluk, még megmondhatod a véleményed, én is azt szoktak, azt teszek rá, ha neki nem tetszik. Sokáig vagyok hajlandó hallgatni, de néha igencsak kiborul a bili és igenis elmondom a véleményem, akkor is, ha nem tetszik.

2011. dec. 10. 15:08
a párom annyira kiakadt a kavarásokon hogy este hazajön kiteríti lapjait és közli hogy mi költözünk úgyis a helyünkre fájt a foguk most örülhetnek legalább nyugi lesz végre és én sem idegeskedem tovább:)
2011. dec. 10. 13:34
lehet hogy voltak bajok, anyósod részéről, csak most jött ki belőle ami eddig gyűlt. :(
2011. dec. 10. 13:19

igen senki nem mondta hogy könnyű de 2 évig semmi baj nem volt erre idejöttek ígérgetve amiből semmit nem tartottak be és most tessék még én vagyok a rossz mert én nem tudok együtt élni velük


ha megtehetném én már rég külön költöztem volna de már az a lehetőség sem áll fenn hogy hazaköltözzünk az én szüleimhez:(

2011. dec. 10. 12:55
hűha, én nem lennék képes a több generációs együttélésre. :) ez ezzel jár sajnos.
2011. dec. 10. 12:54
Valami nem tetszik,tessék elköltözni.Mert szerintem valamit valamiért,lakhatásért tolerancia!Nem is nagy ár:)
2011. dec. 10. 12:46

egyrészt lehet hogy az 1000 ik anyós fórum de akinek nem tetszik annak nem kell elolvasnia

mi külön lakrészben lakunk és a takarítás anyósról szólt panaszkodott a lányának hogy mikor én kórházban voltam neki még munka után fel kell jönnie kitakarítani


a közös légtér az hogy a lépcsőnél nincs fallal lezárva a mi lakrészünk és minden felhallatszik pl mosogatás és egyebek


amiről pedig kinyilvánítottam a véleményem hogy mért akkor kell zörögni mikor az én fiamnak alvásidő van


amire reakcióként ha én levittem a gyereket akkor az ő gyerekeinek be kellett vonulni a szobába és a gyerekem előtt betenni az ajtót szegény két évesen ebből semmit sem ért és csak sírt

31. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Mona180)
2011. dec. 10. 00:34

Én azt nem értem, ha külön lakrészben laktok, akkor hol takarít a sógornőd? Arról nem írtál, hogy most ők a háznak melyik felében laknak? Hol van közös légtér? Ha olyan nagy a ház, hogy 3 család is elfér benne, akkor nem is muszáj találkozni. Ha pedig szűkösen fértek, nem lehet, hogy a ti lakrészetekre pályázik?

Egyébként az ilyen emberekkel jobb társaságban beszélgetni, ahol tanú van arra amit mondasz.Szívességet pedig nem szabad kérni ilyenektől, mert kamatostól kell majd megadni, bármi legyen is az.

30. eb62d25e47 (válaszként erre: 27. - 1560f47887)
2011. dec. 9. 23:15
Igen jó meglátás!:))
2011. dec. 9. 22:49
jók ezek a transformers darabok...ne nyúlj hozzá,jó lesz szobadísznek
28. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mona180)
2011. dec. 9. 22:44
Egészen pontosan miről mondtad el a véleményedet a sógornődnek?
2011. dec. 9. 20:35
Érdekes, hogy az édesanyjáról soha senki nem nyit ilyen fórumot. Pedig aki emitt anyós, az amott anya.
2011. dec. 9. 20:21
És nyilván a lánya pártjára áll...
25. salabakter (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2011. dec. 9. 20:18
Bocs,nem jó a logikád!
2011. dec. 9. 19:48

Ha már itt tartunk, kevesebb anyós van, mert ha több fia van, akkor egy anyósnak több menye, nem?


De ez csak egy kis akadékoskodás volt:)


Ettől függetlenül, nálam, mikor ilyen cifrább helyzet volt, fogtam a gyereket és elkezdtem babyparkingba vinni, mert kevesebbe került mint a bölcsi, és akkor vigyáztak rá, mikor nekem szükségem volt, nem pedig fix időkben, és így nem kellett anyóst megkérni, hogy vigyázzon rá.


Mondjuk nálunk kb. olyan volt, hogy ő nagyon is akart rá vigyázni de csak olyankor amikor nekem meg nem volt rá szükség, ha meg irtózatosan szükségem volt rá, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, akkor elkezdte mondani, hogy izé... nem is tudom...


Így hagytam a francba. De terhesség az már magában egy kényes szitu, én megértem, hogy most nagyon stresszes lehet, hogy pont most fordult ilyenre

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook