Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? fórum

Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
969. unom (válaszként erre: 967. - Sz123)
2020. júl. 23. 09:58

Aki tud beszélni egy idegen nyelven annak nem nagy gond letenni a nyelvvizsgát.

Ma egy értelmiségitöl ez már elvárható.

968. syria (válaszként erre: 967. - Sz123)
2020. júl. 23. 09:47
Többek közt ezért is volt baromság a diplomát nyelvvizsgához kötni.
967. Sz123
2020. júl. 16. 23:42
Az a baj, h összemossátok a nyelvtudást a nyelvvizsgával. Sok olyan embert ismerek, akinek van nyelvvizsgája, de meg sem tud szólalni az adott nyelven. És olyanokat is, akiknek nincs papírjuk róla, de tudnak és mernek idegen nyelven beszélni.
2020. júl. 12. 13:11

nem érint

soha nem vesztem el a világban

2020. júl. 12. 12:53
Ha a munkájához nem is kell, de aa privát életét megkönnyiti a nyelvismeret. És diplomástól legalább egy nyelv ismerete elvárható.
964. semleges (válaszként erre: 963. - Syria)
2020. júl. 12. 08:39

Na látod neki mégis csak megérte, magasabb a nyugdíja mint ha nem lenne sok diplomája. Azért ez nem teljesen mellékes. A tanulmányi szabi alatt meg dolgoztak helyette míg ő tanult, okosodott, műveltebb lett és a jövőjét építette.

Ha valaki egy területen szerez több diplomát az jó és hasznos. Kell tudni választani a szakterületet. Annak én sem látom értelmét, hogy tanító, mentőápoló, kereskedelem, történész, buszsofőri, stb. diplomája legyen mert azok nem kompatibilisek egymással. Ha nem abban dolgozik akkor tényleg "csak" egy kemény kötéses papír.

963. syria (válaszként erre: 961. - Semleges)
2020. júl. 11. 10:48
Vannak notórius diplomahalmozók, akiknek a papírgyűjtés a hobbijuk. Egy értelme biztosan van: az állami szférában több fizetést lehet miatta kapni, és baromira megdobja a nyugdíjalapot. De kötve hiszem, hogy a sokdiplomás egy adott területen hasznát tudja venni az összes diplomájának. Pl. a néhai gépjárműoktatóm vezetői engedélyében minden kategória ki volt töltve; ez rendben van. Utána szerzett 3 felsőfokú diplomát, és mit csinált? Buszt vezetett, mentőautó sofőrként dolgozott, mivel a tanulóvezetőket lasszóval kellett fogni, az oktatásból nem tudott volna megélni. Egy ismerősöm az egyik (100 oldalas) szakdolgozatát nekem diktálta, én öntöttem formába, készítettem a bonyolult mellékleteket. 4 diplomával középiskolai diákotthoni nevelőtanárként ment nyugdíjba. Mi értelme volt a rengeteg tanulásnak? Nem került vezetői pozícióba, viszont a rengeteg tanulmányi szabadság miatt sokat kiesett a munkából (és horribilis nyugdíjat kap).
962. syria (válaszként erre: 959. - Unom)
2020. júl. 10. 09:05

Szerinted. Szerintem: ha csak a magam példáját veszem, képben voltam a szakmám fejlődésével nyelvvizsga nélkül is, sőt nem volt szükség a szakmai fejlődésemhez idegen nyelvű szakirodalomra se, a magyar nyelvűt is alig győztem befogadni. Egyébként

- éppen elég magyar nyelvű szakirodalom van minden területen, mert a hiányzókat gyorsan lefordítják

- a nyelvvizsga teljesíthetetlen volt 2018-2019 között annak a 75 ezernyi (majdnem) diplomásnak, akik most megkönnyebbültek. Ez a tény minősíti azt az országot, amelyben képtelenség iskolai keretek között nyelvvizsgához jutni, ill. a családok örülnek, hogy élnek, így nem jut pénz magán nyelvtanárra (se).

[link]

A cikk adataiból az is kiderül, hogy az „ingyenes” nyelvtanfolyamok lófüttyöt se érnek, mert az első 8300 főből csak 400 tudott nyelvvizsgát szerezni. 4,8%; kevés, mint mackósajtban a brummogás.

961. semleges (válaszként erre: 957. - Syria)
2020. júl. 10. 05:55

Előbb utóbb remélhetőleg beletanul a több diplomás is. Nem mindenhol veri kenterbe a "képzetlenebb" a diplomásat. Azért ez nem jellemző, és nem általános, de vannak kivételek az biztos.

Azért az egy vagy több diplomás nagyon sokat tanul és teljesít azért a papírért amivel majd ő magasabb és könnyebb pozícióba kerül és kiváltságokat élvezhet. Sokkal szélesebb lesz a látótere, okosabb, tájékozottabb lesz. A tudás hatalom, mint mondják.

De mindenkinek áll a zászló. Kolléganőm 57 éves elsőéves főiskolás. Kitűnőre teljesít, büszke vagyok rá, és az idegen nyelvet is tanulja. Elfogja végezni, lesz diplomája. Pedig nehéz suliba jár.

960. semleges (válaszként erre: 958. - Syria)
2020. júl. 10. 05:44

Persze van igazad. Sokszor nem a papír számít, de mégis. Csak a papír számít sok helyen. Ez egy ilyen világ. És egyre jobban ilyen lesz.

Az ELTE-n végzett szociológusnak meg mindegyik más főiskolán, egyetemen végzettnek azért legyen mert ő ott végzett. Az ELTE-n, SOTE-n és sorolhatnám. Neki ennyivel is legyen plusz tudása, ismerete, kvalitása. Diplomás, tudjon már egy idegen nyelvet beszélni. Szerintem.

Ha meg dobbant? Könnyebben teszi mert tudja a nyelvet és a saját és családja életét könnyíti. De nyelvtudás nélkül is dobbantanak sokan. És teszik ezt a többszörös fizetésért a jobb körülményekért.

De értem amit mondasz.

959. unom (válaszként erre: 958. - Syria)
2020. júl. 9. 10:44
Például, hogy képben legyen a szakmája fejlődésével, ha már egyszer értelmiségi. Egy középfokú nyelvvizsga nem egy teljesíthetetlen feladat a diplomához képest.
958. syria (válaszként erre: 956. - Semleges)
2020. júl. 9. 10:30

Mi a túrónak kell pl. egy, az ELTE-n végzett szociológusnak nyelvvizsga, aki az életét a hajléktalanok, drogosok istápolására teszi fel? Mert olyan gyakran van szüksége idegen nyelven kommunikálni a perifériára szorultakkal? Ám ha beszél idegen nyelvet, s megcsömörlik az itthoni állapotoktól, könnyedén dobbant külföldre.

Megnehezítették a bizonyítvány megszerzését. Hajdanán a teljesítmény alapján lehetett alap-, közép-, vagy felsőfokú minősítést szerezni. Most ha felsőfokot választok, de nem tudom teljesíteni, nem kapom meg a középfokot se, mehetek újra vizsgázni. Azért nincs középfokú nyelvvizsgám, mert kishitű voltam és biztosra mentem. (Az írásbelim 90%-os lett, a tanárom csak pislogott.) De nyelvvizsga nélkül se vesztem el a szakmám rejtelmeiben. Élő példa vagyok arra, hogy nem a papír, hanem a tudás számít. Más kérdés, hogy a papír sok mindenre jó...

957. syria (válaszként erre: 955. - Michelle.r)
2020. júl. 8. 08:18

A kényszer megszüntetésére azt hiszem, várhatunk 40-50 évet.

A munkaadók nagyon rosszul teszik, ha csak a diplomát nézik. Egy (több) diplomás alkalmatlan lehet egy adott környezetben egy bizonyos feladatra, míg a nála „képzetlenebb” esetleg kenterbe veri. A papír egy valamire jó biztosan: a közszférában a fizetés meghatározására. A munka minőségi elvégzéséhez minden területen tudás kell, nem bizonyítvány.

2020. júl. 7. 15:15

Szerintem egy diplomás ember tudjon egy idegen nyelvet, ha meg tudja mert tanulta, akkor levizsgázni sem nehéz.

Elsősorban nem a nyelvtudás miatt mennek ki külföldre, hanem a fizetés és pénz miatt. A nyelvtudás csak megkönnyíti ezt.

955. michelle.r (válaszként erre: 954. - Syria)
2020. júl. 7. 15:03

Szerintem meg a azt a kényszer kellene megszüntetni, amiért a diplomások elvándorolnak.


Egyébként tényleg nem igazságtalan, kimondatlanul, de a diplomákat osztályozzák a munkaadók. Nem akarok senkit megsérteni, nem írok példákat, egyes helyeken végzetteket be sem hívják komoly pozícióra.

954. syria (válaszként erre: 952. - Michelle.r)
2020. júl. 7. 10:03
Nincs semmi igazságtalanság. IV. Károly óta tudjuk: „Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz.” A diplomások kényszerű elvándorlását nem kellene megkönnyíteni azzal, hogy a szaktudásukon felül nyelvtudásuk is van.
953. syria (válaszként erre: 951. - Bless the child)
2020. júl. 6. 21:52
Ne keress logikát ott, ahol fűnyíróelv működik!
952. michelle.r (válaszként erre: 950. - Syria)
2020. júl. 6. 20:20

"Plusz: nyelvtudással előbb meglépnek külföldre a diplomások, mint nélküle."


Zárassuk le a határokat! ;o))))))


Régen sokat kattogtam azon, hogy mennyire igazságtalan, de mostanra az élet megmutatta, sokkal kisebb lehetőségei vannak annak, aki nem beszél nyelve(ke)t.

951. Bless the child (válaszként erre: 950. - Syria)
2020. júl. 6. 16:56
Nyelvi diploma mellé is kellett egy középfokú nyelvizsga. Ebben mi volt a logika?
950. syria
2020. júl. 6. 16:03
Ideje volt eltörölni ezt az elfajzott követelményt. Addig, amíg az állami oktatás keretén belül nem lehet nyelvvizsgához jutni, csak horribilis összegű magánórákon keresztül, addig nincs miről beszélni. Plusz: nyelvtudással előbb meglépnek külföldre a diplomások, mint nélküle.
2020. júl. 6. 15:51
Én nem töröltem volna el. Legalább egy legyen. Nem árt az senkinek.
948. Sz123
2020. júl. 6. 15:47

Régen sem kellett.

Sőt, az én diplomámhoz kettő kellett, ég, barátnőmnek meg egy sem.


Amúgy meg, a nyelvtudás nem a nyelvvizsga bizonyítványon múlik ;)

2020. jún. 5. 14:23

Ha jól tudom, akkor aki augusztus 31-ig lezáróvizsgázik, annak nem kell.

Különben szerintem az egész h..yeség. Nekem már érettségi előtt megvolt az első középfokúm, utána szereztem még felsőt és közepet is, de nekem jó a nyelvérzékem és szükséges is volt, ahhoz, amit tanultam. Viszont ismerek olyat, aki kevés híján bukta a diplomáját, mert nem tudott levizsgázni az istennek se, pedig minden másból kiválóan tejesített és nagyon sikeres a szakmájában. Sőt volt olyan gimis osztálytársam is, akiről nem akartuk elhinni, hogy nem képes ilyen dolgokat megtanulni, ha más megy neki. Sajnos, van akinek nincs nyelvérzéke, de attól még lehet kiváló tanár, vagy egészségügyis. Ez másutt sem nyom ennyit a latba, nem tudom, itt miért erőltetik. Az meg, hogy azok, akinek sikerül valójában milyen és mennyire hasznos tudással rendelkeznek, még egy másik történet.

2020. jún. 5. 13:24
Most megint kell ha jól tudom.
2020. jún. 4. 21:54
Szerintem szükséges a diplomához.Mind a kettő fiam 14 évesen rendelkezett nyelvvizsgával 18 évesen kettővel.Soha nem látták kárát és használják is a nyelveket mind a munkahelyen és a magánéletben is.A mai kor megköveteli ezt úgy gondolom.Tudom sok fiatalnak probléma a nyelvtanulás,de ők ha még alapszinten is elsajátitanak legalább egy nyelvet,akkor már az sokat jelent.Egyre több munkáltató kér valamilyen szintű nyelvtudást vagy mint a fiaimnak felsőfoku nyelvtudásuknak hasznát vették.
944. C**** (válaszként erre: 943. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 24. 23:42
:))))
2014. febr. 22. 15:38

Neked, ha még nincs, vagy kicsi a gyerek, van remény, hogy másra költsd a pénzt. Elvégre az lenne a normális, nem?

Tugyafenebánnnyaf sz, csaképüljönastadion. :))

942. C****
2014. febr. 22. 15:32
Jó hétvégét!
2014. febr. 22. 10:04

C****-nek igazavan, de nem mindenki teheti meg, és nem ez lenne a cél . Megint az lesz, hogy aki TEHETI !!

Jó hétvégét, bár itt esik az eső, szürkeség. :))

940. 3f3949edc4 (válaszként erre: 939. - C****)
2014. febr. 22. 09:21
Így gondolom én is...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook