Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanuló kutya vagy sütifaló? fórum

Tanuló kutya vagy sütifaló? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 14. 15:40

Nekünk kutyusunk pár hónapos kora óta van és nagyon szereti hallgatni!!Szerintem szuper,majd később megtanulhatja az énekeket,színeket,számokat....Most karácsonyra kap sütifaló bödönt,és csigát is!Tudom hogy sok mindent nem tud vele még csinálni de később jó lesz,úgy is kap mást is még!

A bödön arra lesz jó hogy ha belenyúl zenél,és így kicsit fejleszti!

2011. dec. 9. 21:19
Döntöttem a kutyust kapja meg:)
2011. dec. 9. 20:10
Sztem ez attól függ mi érdekli a picurkádat. Nálunk a sütifaló szóba sem jöhet, mert a nagytól öröklött kockafaló elefántból is csak az elefánt érdekli, az hogy bele lehetne a kockát dobni abszolút hidegen hagyja. A kutyával szokott birkózni, nyomkodja, zenélteti. A nagyfiamé volt a kutya, őt egy percig se érdekelte. Szóval ez valóban maximálisan gyerekfüggő.
2011. dec. 9. 14:51
nekünk a nagynak csiga volt az ajándék 8hónaposan karácsonyra sosem játszott vele. A sütifaló sem érdekelte a szomszédban. Most a 9hónaposom kutyát kap. Lehet most nem fejleszt de szeret nyomogatni zenét hallgatni stb. Szerintem a nagy le fogja nyúlni:) ő 2.5 most. Én kutyara szavazok , a sütifalóval még talán sok mindent nem tud kezdeni. Persze gyerekfüggő.
29. Lytta (válaszként erre: 28. - Lytta)
2011. dec. 9. 14:11

sütifaló helyett inkább csiga!

abból lehet építeni is, stb

sokat többet játszik vele a gyerek.

28. Lytta
2011. dec. 9. 14:10

tanulókutya!


a sütifaló kincsesbödön nagy csalódás volt számunkra. hülyeség úgy ahogy van, kb 1 hét használat után recseg a hangszórója (nem dobálta a gyerek), baromi hamar megunta. és baromi uncsi az a 2 dal, amit játszik.

27. cumma1
2011. dec. 9. 14:06

Sütifaló kincsesbödön!!!!!!!!

A tanulókutya is aranyos de az én kisfiamat nem kötötte le. A formabedobó sokáig nagy kedvenc, az is villog, zenél..

26. timycat (válaszként erre: 23. - 41f5ea3045)
2011. dec. 9. 14:01
a tanulókutyát 1,5 évesen kapta; kb innentől ment az összefüggő mondatban beszélés is; és kutya nagyban hozzá is járult a további fejlődéshez; tényleg én lepődtem meg
2011. dec. 9. 12:20

Nekünk azért jó a csiga, mert lehet húzni, vonni, kereke van. Nemsokára abba a korba ér a gyermeked, hogy érdeklik a húzós-vonós játékok.

Valóban nagyon masszív, az oké, hogy csak egy dalt énekel és a színeket tudja csak, de lényegesen olcsóbb, mint a kutya. Fele annyiba kerül kb.

Szerintem nem gagyi és különben sem felnőttfejjel kell gondolkodni:-P

24. Szerénke83 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2011. dec. 9. 12:17

A fiam 22 hónapos és nemrégen kezdett el 2 max 3 szavas mondatokban beszélni.

Igazából azóta fejlődött sokat, mióta bölcsis, de mondják, hogy fiú létére sokat beszél és korábban, mint az átlag

23. 41f5ea3045 (válaszként erre: 22. - Timycat)
2011. dec. 9. 12:16

Értem.

Arra gondoltam hogy a tanulókutyát kapja meg most még csak játszik vele de később annak hasznát vehetjük.Nem?

de viszont a bödön is jópofa

22. timycat (válaszként erre: 21. - 41f5ea3045)
2011. dec. 9. 12:10
nem bántasz meg vele senkit, én arra írtam, hogy nem gagyi, hogy masszív, bírja az ütés-verést-dobást-leejtést, jó anyagból van, szép a kidolgozás, aranyos, de funkcionálisan nem sokat ér
21. 41f5ea3045 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2011. dec. 9. 12:08
Nem akarok ezzel senkit megbántani de mások mondták hogy gagyi.Nekem tetszik jó pofának tűnik de ha nem tud semmi extrát...
20. timycat (válaszként erre: 19. - 41f5ea3045)
2011. dec. 9. 12:05
nekünk van, nem éri meg az árát, nem gagyi, de semmi extra
2011. dec. 9. 12:02
A csigát azt senki nem ajánlotta eddig azt mondják gagyi...
2011. dec. 9. 12:00

Köszönöm mindenkinek!


Tudom hogy ezek a játékok még nem kötik le őt ezért olyat szeretnék venni ami később is leköti,fejleszti.

2011. dec. 9. 11:34
Lányom 15 hónapos, és jó ideje játszik mindkettővel.
2011. dec. 9. 11:33
sztem egy teljesen más interaktív dologban gondolkodj:) gyereknapra jó lesz bödön vagy kutyus majd:)
15. Lacry
2011. dec. 9. 11:29
Szerintem a bödön azért jobb, mert bele tud nyúlni, fejlesztő és az is zenél. Az én 10 hónapos lányom a FP teddy macit kapja karácsonyra az egyik nagyszülőtől, a másiktól a bödönt. Mindkettő jó valamiért, de ha választani kéne, akkor a bödön.
2011. dec. 9. 11:29

őszintén megmondom 10hónaposan kapta a lányom mindkettőt,két hét eltéréssel és a kutyával még most se játszik, valamelyik nap észrevette h van az ágyán szem előtt nyomogatta és kész ennyi volt,pedig nagy kutya rajongó!

a bödönnel 2-3hónapja kezdett el játszani de 1-2nap alatt megunta mert kirakta hamar és már nem is izgi...most a napokban elővette megint és épp más játékok tárolására hazsnálja:O


jah! 21hónapos már!


neki nem vált be egyik sem:(


mi ha nem tudunk dönteni mert mindkettő jónak tűnik a gyerek dönt:) elétesszük a boltban mindkettőt és kész...kifizetjük szatyorba beleés hazaúton már nem is emlékszik rá h látott vmit,így megkapja amire ténylegesen szánjuk...persze lassan ezt már nem tudjuk megjátszani mert 2éves közel:P de 11hónaposan simán:)


tudom h 11hónaposan nem döntő képes, de így az van amit szeretne mondhatni:D

13. timycat (válaszként erre: 12. - Szerénke83)
2011. dec. 9. 11:27
lehet, én csak a sajátomból tudok kiindulni
12. Szerénke83 (válaszként erre: 7. - Timycat)
2011. dec. 9. 11:27

A 1.5 éves gyerekek 90%-a nem beszél mondatokban...

Még 2 évesen sem

11. pidiko
2011. dec. 9. 11:26

Szia:)

Nekünk mindkettő van az én lányom 5 hónapos de nagyon tetszik neki hogy zenél énekel mindkettő:)egyenlőre mi még másra nem tudjuk használni maximum megrágni:)

10. Agnik1 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2011. dec. 9. 11:25
A kisfiamnak van mind a kettő. Ő már kinőtt belőle, de mindkettőt nagyon szerette. A tanuló kutyát 4hónaposan kapta a keresztelőjére, a sütifalót meg az egy éves szülinapjára. Már nem játszik velük, lassan 3éves, de egész ez év augusztusig imádta őket:) Ha engem kérdezel a sütifaló jobb, mert az formabedobós, és nagyon aranyos, készségfejlesztő.
2011. dec. 9. 11:25

Nekünk mindkettő, illetve mindhárom megvan, de egy 11 hónapos gyereket nem feltétlenül köti le.

A fiam 22 hónapos és most érdekli igazán a kutya és a bödön is.Most, amikor már beszél és tudja, mi a pocak, és minden más:)

A csiga talán azért jobb, mert tudja húzni-vonni egy ekkora gyerek.

2011. dec. 9. 11:25
Mindkettő megvan... a tanuló kutya szórakoztató..a sütifaló szerintem jobban fejlesztő...
7. timycat (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2011. dec. 9. 11:25
szerintem most a sütifaló az inkább neki való, a tanuló kutyus majd kb fél év múlva hasznos, amikor már rendesen mondatokban beszél
2011. dec. 9. 11:22
nekunk megvan mindketto, azzal szamolni kell, hogy joval idosebb gyerekeknek valo mindketto...mindkettot szerette, periodusok vannak minden jateknal, rakattan valamire akkor az a slager egy ideig majd valt.
2011. dec. 9. 11:22

Szia! A kislányom is most lesz 11 hónapos. A Mikulás FP csigát hozott, szerintem nem egy nagy szám, én nem vennék... Igaz ezt is a nagyszülőktől kapta.

Mi tanuló kutyust vettünk neki karácsonyra, a boltban már letesztelte, s nagyon tetszett neki, és nekem is, nagyon aranyos dalokat énekel. :) Sütifalót meg a nagyszülőktől fog kapni, remélem értelmesebb, mint a csiga :)

4. kacsa118 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2011. dec. 9. 11:21

Aranyos mind. A csigának mondjuk szerintem borzasztó zenéje van, a sütifaló viszont akár még hasznos is lehet. Én azt venném. (játékbolti tapasztalatom van, nem saját... :) )

A kutya cuki, de nem tudom, hogy van e értelme egy 11 hónapos gyereknek abc-t tanítani. A sütifaló viszont legalább formafelismerő... Bár abból szerintem van olcsóbb is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook