Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kárpit tisztítás ecettel, de hogyan? fórum

Kárpit tisztítás ecettel, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


9. 91c956613e (válaszként erre: 8. - Szmirma)
2011. dec. 9. 20:36

A bútor boltban láttam,hogy borotvahabbal tisztították ..Én nem próbáltam,de tetszett a

módszerük.

2011. dec. 9. 18:54
Köszi,hogy válaszoltatok.Majd veszek valami folt tisztítót,és azzal próbálkozom.
7. 6187eb1c9a (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. dec. 9. 12:10
Osztom a véleményedet az ecetes vízzel felfrissül a kárpit a foltokat nem viszi ki belőle,azt kezelni kell valamilyen folttisztítóval,vigyázni kell,hogy nehogy foltosabb legyen,én átszoktam húzni,direkt olyan széket vettem amin könnyen cserélhető kárpit.
6. MelisUK (válaszként erre: 5. - Szmirma)
2011. dec. 9. 11:38

Nem feltétlenül van igazam, de én úgy gondolom, hogy ha foltos a kárpit a széken, azt inkább valami más tisztítószerrel kell kidörzsölnöd. Az ecet a fertőtlenítés végett jó, ha már végeztél a tisztításával.

Én azt tudnám ajánlani, hogy valami folttisztítóval próbáld meg, azt tegyél a foltra, hagyd rajta egy ideig, majd kezdd súrolni. Biztos fáradságos munka, sajnos a széket nem lehet bevágni a mosógépbe... Esetleg indíts egy másik fórumot, hogy a széken levő kárpit hogy tisztítható.

2011. dec. 9. 10:40
Nem tudom, én a neten olvastam,hogy kárpitisztításra is alkalmas az ecet, ezért kérdeztem.Csak úgy részletesen nem volt leírva, mármint,hogy hogyan milyen arányban kell hígítani,meg ilyesmik.
2011. dec. 9. 10:38
Egyébként a 20%-os ecetet ha fele arányban hígítod, akkor 10%-os lesz belőle.
2011. dec. 9. 10:37
Ecettel szerintem nem lehet kitisztítani a kárpitot a székekből. Az ecet épphogy arra jó, hogy ne jöjjön ki a színe valaminek. Pl ha van egy fogós ruhád, mondjuk egy farmer azt ajánlatos ecetes vízbe áztatni, hogy utána ne engedje a színét. Ebből én arra következtetek, hogy az ecetes kárpit tisztítással csak annyira fogsz menni, hogy utána nem jön ki a folt, bármivel is próbálkozol.
2011. dec. 9. 10:26

Ha ecettel akarom kitisztítani a székeket, mégis milyen arányban kell? Ilyenkor hígítani kell a ecetet , egyáltalán milyen ecet kell 10 vagy 20 %-os?

Hogy szoktátok kefével, szivaccsal vagy mivel kell dörzsölni a széket? Tényleg jó ez az ecetes módszer tiszta lezs a szék? Félek , hogy valami baja lesz?

Bár ennél nem lesz rosszabb, tegnap kisfiam rácsöpögtette sikeresen az olajat, próbáltam kárpitisztítóval de nem vette ki egyáltalán , sőt még rosszabb lett mostmár vízfoltos is a szék mindenfele, ha már csak halványabbak lennének az olajfoltok az is jó lenne.

2011. dec. 9. 10:25
Kárpit tisztítás ecettel, de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook