Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért a fenyő a karácsony fája? fórum

Miért a fenyő a karácsony fája? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 9. 21:25
Ez mind amit írtatok és még az illata is nagyon jó!
2011. dec. 9. 10:29
A karácsonyfa állítás nem egyidős az ünneppel. Réges-rég a karácsonyi asztalt virágzó Borbála-ágakkal, fagyöngyből kötött koszorúval és kis tálkában hajtatott Luca-napi búzával díszítették. Ezek a díszek a hiedelmek szerint védelmet nyújtottak az ártó szellemek ellen. Az első fenyőfa, amelyet cukorkákkal, süteményekkel, papírdíszekkel díszítettek a XV. századi német földről ismeretes. A legenda szerint Luther Márton a téli erdőben sétált és gyönyörködött a csodaszép fenyőkben, ekkor annyira megragadta a nagy vallástudóst a látvány, hogy hazatérve el akarta mesélni, amit látott. Aztán gondolt egyet, inkább bevitt a szobába egy fenyőfát, és világító gyertyákkal díszítette. Így vált a karácsonyfa az év legszebb keresztény ünnepének jelképévé, Jézus születésnapjának, a szeretet, a család ünnepének díszévé. Régebben a fenyőfát mézeskalács figurákkal, piros almával, ezüst, aranypapírba csomagolt dióval díszítették. Ma már ezernyi dísz, szaloncukor ékesíti a XXI. század karácsonyfáját, változnak az ünnepi szokások, de a karácsonyfa jelzi és élteti az ünnepet.
2011. dec. 8. 18:07
szerintem azért mert örökzöld, tűlevelű, illatos a tuják is azok de most egy tuja hogy nézne ki a nappaliban vagy épp ott ahol a helyét kapja
10. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 8. 16:03
én nem is akarom, végre termett kettőt
9. Miramira77 (válaszként erre: 6. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 8. 15:54
Furán is nézne ki a szobában...
8. pritta (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2011. dec. 8. 15:49
talán örüljünk is milyen lenne ha almafát állítanánk a szobába minden évben :)
7. 1f0972c182 (válaszként erre: 2. - Pritta)
2011. dec. 8. 15:48
A gyerekem az oviba most mikulásra pont egy erről szóló mesekönyvet kapott,a lényege ugyanez volt hogy akármilyen évszak jön a fenyő mindig teljes pompájában virít.
2011. dec. 8. 15:48
...mert az almafát nem tudom kivágni.
5. Miramira77 (válaszként erre: 2. - Pritta)
2011. dec. 8. 15:48
Én azt olvastam valahol, hogy régen Ádám és Éva történetét adták elő karácsonykor. Jobb híján, mivel más zöld fa nem volt, a fenyőre aggadtak almát... Talán innen jön a gömbdísz...
2011. dec. 8. 15:47
egyszerűen beírod a barátodba, hogy karácsonyfa eredete és mqazsolázhatsz
2011. dec. 8. 15:44

wikipdia

Az örökzöldek tisztelete már a germán, a római, az egyiptomi vagy a kelta kultúra hagyományvilágában is ismert volt, olykor örökzöld ág, esetleg koszorú vagy fagyöngy formájában.[2]


Az ókori népek a téli napfordulót december 25-én a Napisten születésnapjaként ünnepelték. A Kr.u. 4. században a kialakuló katolikus egyház e napra helyezte Jézus születésének évfordulóját is. A karácsonyhoz kapcsolódott az ősi népszokás is, mint a feldíszített fenyőfa, amit a keresztények csak a késői középkorban vettek át.


A középkori szokás szerint egy fiatal fát vágtak ki, ez az ifjú élet feláldozását jelképezte, hasonlóan Jézushoz, aki szintén fiatalon áldozta fel életét. Sok legenda kötődik a karácsonyfához, például hogy Luther Márton állított gyermekének először karácsonyfát.[1]

2011. dec. 8. 15:44
én azt mondanám h mert csak ez a zöld télen :)
2011. dec. 8. 15:43
Iskolai feladat segítség kellene,én úgy tudom hogy azért mert ezzel szimbolizáljuk a paradicsombéli életfát,igaz vagy rosszul tudom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook