Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok olyan karácsonyi főételt, ami gond nélkül szállítható? fórum

Tudtok olyan karácsonyi főételt, ami gond nélkül szállítható? (tudásbázis kérdés)


23. P.marianna (válaszként erre: 22. - Bdioda)
2011. dec. 12. 14:14
Konfitáld a kacsát és akkor nem tud kiszáradni.
22. bdioda
2011. dec. 12. 08:59

Sziasztok! Köszi a sok választ! Nagyon kedvesek vagytok!

A helyzet az, hogy itthon most nagy sláger a kacsacomb, többször sikerült fantasztikusan elkészítenem, ami fura, mert nem vagyok nagy konyhaművész... de a lényeg, attól félek, ha azt készítek a mamihoz, kiszárad...

most vacillálok almás-káposztás karaj, rakott pulykamellszeletek és marharagu között. Ezek mind szállíthatók, az biztos, de a kacsa nagyon böki a csőröm :D


Butternut! olyan jót nevettem a harcsás sztorin! én tuti frászt kaptam volna, amkikor megmozdult...wááááá :)

21. spatifillum (válaszként erre: 19. - 07c4794583)
2011. dec. 11. 10:58
:)))))
20. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 2. - Bdioda)
2011. dec. 11. 10:38

Szióka mindenkinek!


Nálunk a hagyományos, bár én már kicsit unom, iédn változtatok. Ettől még nagyon finom és szállítható!!


szóval:

hozzávalók:(mértékeket nem tudok írni, mert én már régen csinálom és amennyi sikerül)


1 db jénai tál

csirke mellfilé

bacon ill. valamilyen sonka (én ezt gépsonkával oldom meg)

sajt

tejföl

tojás


Tojást felvered, belereszeled a sajtot. Ne az összeset. Kiklopfolod a mellfilét, de ne olyan soványra, mint pl. rántott húshoz. Aztán belemártogatod a husit. A tál aljára először valami. Vagy sonka vagy bacon. Aztán hús. Aztán megint valami, sonka vagy bacon.Aztán megint hús. Közben fűszerezd, ízlés szerint. Én csak sót és borsot szoktam. Így rétegzed szépen, míg fér a tálba. Majd a tetejére tejfölt teszel. Süsd lassan, amikor már úgy látod, hogy kész, akkor szórd meg a tetejét sajjtal és süsd addig, míg rá nem pirul.Tetejét esetleg még megszórhatod vagy majorannával vagy aprított zöldséglevéllel.

Bármilyen körettel isteni finom. És látod, egyszerű. És ha kész, kiteszed egy tányérra vagy benne is maradhat a jénaiba. Szeletelhető és szupi.

Előfordulhat, hogy sütés közben levet ereszt a hús. Gondolom a tojás miatt, vagy mástól :). Ezt óvatosan le tudod önteni alóla.


Jó étvágyat!!

2011. dec. 10. 19:41

Mi például tavaly gond nélkül szállítottunk egy egész harcsát, amiről azt hittük, megdöglött, Zürichig, és csak az erkélyemen derült ki, hogy még baromira mozog.


Szóval csak óvatosan a karácsonyi kajaszállítással! :o)

2011. dec. 10. 19:19
Leves és pörköltek szállítására a kuktafazekat ajánlanám.Ha nincs,kérj kölcsön.Felénk ez már szokássá vált!
2011. dec. 8. 11:34
Gond nélkül szállítható bármi, ha veszel jól záródó ételtárolókat.
16. wencus
2011. dec. 8. 11:20
Aszalt szilvával töltött pulyka mell, v comb sütve, mazsolás rizzsel. Ezt előző nap is el lehet készíteni.
2011. dec. 8. 11:16
Sült husi, mellé majonézes krumpli, rizs.
14. Mari20
2011. dec. 8. 11:15
jól zárodó müanyag tartódobozt szerezz be és akkor minden szállitható biztonságossan
2011. dec. 8. 11:07
töltött dagadó,,, ragu leves,, sült csirke
12. cicaanya (válaszként erre: 11. - Zsana83)
2011. dec. 8. 11:01
igen egyetértek ezek lennének jók szállistádra!! ;)
2011. dec. 8. 10:52
töltött káposzta, rántott karfiol, rác ponty ezek szállíthatók és nálunk elengedhetetlen a karácsonyi menüből az összes..:)
2011. dec. 8. 10:44
Halászlé, rántott húsi, töltött káposzta, pulyka töltve és sok saláta féle, süti...
2011. dec. 8. 10:25
Töltött káposzta, rántott hús, Stefánia-vagdalt, fasírt.
8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2011. dec. 8. 10:25
Izé... A paradicsomsaláta nem is meleg sosem. :D
2011. dec. 8. 10:24

Klasszikus: rántotthús. :D

Jól melegíthető akár sütőben is, ha átteszitek jénaiba. :) Csak alatta kell hagyni az olajos szalvétát.


Lehet csinálni hozzá franciasalátát, krumplisalátát, paradicsomsalátát, ezek is szállíthatók és nem kell, hogy melegek maradjanak.

2011. dec. 8. 10:23
Esetleg rántott cuccokat előkészítve, dobozolva vinni és ott frissiben sütni?
5. f5848578d5 (válaszként erre: 2. - Bdioda)
2011. dec. 8. 10:17

Bármilyen egyben sütött szárnyas, megtöltve valami gyümölcsös, zöldséges töltelékkel.


Vagy valami ragu, amit tupper vagy hasonlóan jól záródó edényben simán tudsz szállítani.

2011. dec. 8. 10:14

Ezt nézd meg,szeintem ezek közül bármelyik jó,szállítható és finom.


[link]

2011. dec. 8. 10:13
A kocsonyát nemigen lehet elrontani és bedobozolva prímán szállítható , nem lötyög ki , stb.
2011. dec. 8. 10:12

Sziasztok! Nem vagyok egy nagy szakács, szóval nagyon megköszönönném a segítségeteket! Dédinek nagy teher már a főzés, ezért rábeszéltem, engedje át nekem... nagyon be vagyok tojva és nincs ötletem, mit készíthetnék. Van egy káposztás karaj receptem, egynek az jó lesz, de szeretnék egy másik főfogást is (lesz húsleves előételnek), mert elég sokan leszünk...

Köszi, ha írtok ide!

2011. dec. 8. 10:09
Karácsonyi receptre lenne szükségem! Olyan főétel kellene, ami szállítható. Itthon készíteném el és a dédinél lenne az ünnepi ebéd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook