Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vissza a munkába 2 év után...(Jogi kérdések) fórum

Vissza a munkába 2 év után...(Jogi kérdések) (beszélgetős fórum)


2011. dec. 8. 13:03

nekem lejárt a gyed, utána 1 évig kaptam a gyest és csak után lehet elmenni munkanélkülire. legalábbis nekem így volt.

és szerintem is csak ha lejár a gyesed utána kaphatsz munkanélkülit.

4. csermi (válaszként erre: 2. - Evici85)
2011. dec. 8. 11:29
Tehát ha jól értem,akkor ha a gyes alatt megszűnik a munkaviszonyom,akkor még egy évig kaphatom a gyest,és csak az után mehetek munkanélkülire?!Gyes alatt akkor ezek szerint nem lehet???
2011. dec. 8. 09:43

szia

én dec-ben kezdem a szabim

gyed után kiszámolják, hogy mennyi szabi jár.

szeptemberben jelentettem be, hogy szeretnék visszamenni.

ha jól tudom gyed után 1évig védett vagy, nem rúghatnak ki.

2011. dec. 8. 09:38

Szia!

Ha valami ok folytán megszűnik a munka viszonyod, akkor még egy évig kapod a GYEST. utána elmehetsz munkanélkülire( tudom, mert sajnos én is így jártam, nem vettek vissza a volt melóhelyemre) az elmúlt 4 évet nézik, és azután számolják ki az összeget.

ha a férjednek nincs munkahelye, menj be az önkormányzathoz, kérj lakásfenntartási támogatást, meg ha jól tudom valami segélyt is tudnak adni, nem nagy összeg, de több mint a semmi.

remélem tudtam segíteni

2011. dec. 8. 09:34
Nem tudom ki hogyan van vele,de nekem január 5.-én befejeződik a GYED folyósítása és utána kapom a vicces pénzösszeget,amiből sajnos képtelenség itthon maradni.Van egy hónapom,hogy bejelentsem a cég felé,hogy visszamennék,bár tudom,hogy semmi kedvem oda menni dolgozni,és azt is tudom,hogy ők is megszabadulnának tőlem.Valaki meg tudná mondani,hogy mik a lehetőségek?Kinek kell munkába egy kisgyerekes anyuka?Lehet-e munkanélküli segélyre menni,ha közös megegyezéssel eljövök így GYED után?Milyen támogatásokhoz lehet hozzájutni ezalatt az egy év alatt(GYES)ha pl a férjünknek nincs munkája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook