Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hisztek abban a babonában, miszerint a menyasszony nem keszítheti el a saját menyasszonyi ruháját? fórum

Ti hisztek abban a babonában, miszerint a menyasszony nem keszítheti el a saját menyasszonyi ruháját? (tudásbázis kérdés)

2017. szept. 19. 04:50

Unokatesóm menyasszonya is maga varrta a menyasszonyi ruháját. Aztán több mint 20 évvel később a lányuk is :) Szépen és boldogan élnek több mint 25 éve. Nem ezen múlik, az biztos.


Sok babona olyan dolgon alapszik, ami ma már nem aktuális, pl. a baglyos is. Gondolom, az közismert. Lehet, hogy a menyasszonyi ruhásnak is van vmi ilyen háttere, ami ma már nem érvényes.

2012. júl. 22. 20:00

Üdv. Én se hallottam azt hogy ne varrjuk meg magunknak, mert nem jelent jót.

Megvarrtad a ruhádat végülis?

Látta a vőlegény a menyasszonyi ruhámat.

Esküvőm napján este, eltört egy tükör, 2 év múlva már nem voltunk együtt.

Szerintem nem ezek a babonák miatt.

Azóta újból " kitörtem " a nyakam... De 25 éve nyúzzuk egymást.

Vannak dolgok amit nem igazán szeretek. pl visszalépni ha valami otthon maradt. Volt hogy nem mentem vissza és mégse jártam szerencsével..

Tesómnak a menyasszonyi ruhája a sógornőjéé volt. Mármint a férje hugáé.

Nem igazán sikerült az övé se, de szerintem itt se a ruha miatt.

15. b94b39b09f (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2011. dec. 16. 22:12

Neked is köszönöm szépen, hat igen... :)

Ha nincs baj, csinálunk magunknak, érdemes elgondolkozni ezen. (bár a férfiú picit ingerlékeny, nem? :)

14. b94b39b09f (válaszként erre: 12. - Tavasztvárom)
2011. dec. 16. 22:10
:) Köszönöm szépen, hogy írtál, nagyon jó kedvre derített!
2011. dec. 16. 03:14

Nemhogy nem hiszek, de nem is hallottam efféléröl! Általánosan elmondható, hogy nem hiszek babonákban - szánalmasak!

Ezzel kapcsolatban elmondanék egy történetet:


Feleség & férj ebédelnek. Így szól a nö:

-Képzeld, azt hallottam, hogy ha élével felfelé áll meg a kés, az veszekedést jelent a családban!

-Ugyan már, fütyülj az ilyesmire! Hülyeség!

-De az xy mondta, hogy ez megtörtént náluk!

-Na és aztán?! Ez nem bizonyít semmit.

-De én ezt akkor is szeretném elkerülni; ezután majd figyeljünk rá. (...) Szívem, jajj, ne úgy tedd le azt a kést!!!

-Ugye, neked nincs jobb dolgod, mint ilyen sz*rságokkal foglalkozni?!

-Szívem, ne hagyd úgy azt a kést! (...) Látom, téged hidegen hagy a kettönk kapcsolata! Mindig is önzö voltál...

-Na, mostmár aztán elég!! A f*szba, még ezt a kib*szott kaját se ehetem meg anélkül, hogy csesztetnél! Na, húzok a francba!...


Gondolom, a sztori önmagáért beszél.

2011. dec. 12. 10:03

Barátnőm 20 éve varrta a ruhaját,sőt a vőlegénye öltönyét is. A mai napig együtt vannak.

Mindent bele. szép leszel,és büszke a saját ruhádra. A férjedről nem is beszélve:)

11. b94b39b09f (válaszként erre: 4. - Kanalasorvosság)
2011. dec. 7. 18:26

Köszönöm szépen, aranyos vagy! :)

Arról, amit mondtál, eszembe jutott valami: mi nemrég egy erdős részen éltünk, és a szomszéd fán minden éjjel huhogott a bagoly. Aztán 'lekopogom :D' nem lett senkinek semmi baja.

10. b94b39b09f (válaszként erre: 2. - Vaczila)
2011. dec. 7. 18:23

Örülök, hogy Nálatok jól működik! :)

Hasonlóan gondolom én is, kizártnak tartom, hogy azért haljon meg valaki, mert más mosott.

Csak mit mondjak... Az például mindig bejött, hogy ha 2 hozzátartozó meghal, akkor jön egy 3. is. Sajnos minden esetben így volt. De ez szerintem nem babona, hanem egy szomorú törvényszerűség.

9. b94b39b09f (válaszként erre: 3. - MÁRKATA)
2011. dec. 7. 18:20

Köszönöm, hogy leírtad! Én sem tartom kizártnak, hogy van alapja az ilyen statisztikáknak, de bízom benne, hogy mi a kivételt fogjuk erősíteni.

Inkább majd akkor leszek résen, ha közeledik a 7. év. Amúgy ugyanúgy állítólag a 3. év is kritikus, hát azon most vagyunk túl, remélem, most 4 évig nyugi lesz. :)

8. b94b39b09f (válaszként erre: 5. - 6187eb1c9a)
2011. dec. 7. 18:17

Sajnálom, remélem, hogy azért boldog vagy, és sikerült túllépni rajta! :)

És mivel nagyon szűkös az esküvőre szánt keret (csak a szülők, testvérek lesznek meghívva), még ha akarnék sem tudnék többszázezret a ruha bérlésre szánni, inkább a házba fektetjük a pénzt. Meg hogy őszinte legyek, sajnálom is rá - ha egyszer meg tudom varrni. (Hál' Istennek egész jól megy, már varrtam mindenfélét, öltönyt, menyasszonyi ruhát, kosztümöt, és már alig várom, hogy a kis babucinkat is elhalmozzam mindenféle pihe puha szépségekkel :)

Én egy baglyot sem tudnék eltenni láb alól, sem más állatkát holmi hiedelmek miatt... :(

7. 6187eb1c9a (válaszként erre: 6. - B94b39b09f)
2011. dec. 7. 15:25
Nálunk a városba beköltöztek,egész éjszaka huhogtak...,nem tudok róla,hogy valaki emiatt halt volna meg,talán Zoli bácsi,ő meg 92 éves volt...
2011. dec. 7. 14:20

Sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igazából nem is nagyon gondolkodtam rajta, már a hozzávalókat írogattam össze, de azért csak benne van az emberben... Amúgy egyáltalán nem vagyok babonás, szóval azt nem tudnám elhinni, hogy valaki azért hal meg, mert a családban mosnak, viszont valljuk be: az öregek nagyon sok törvényszerűséget megállapítottak, aminek nem nagyon van ésszerű magyarázata. Hasonló a válással kapcsolatban: eleve kritikusnak mondják a 7. évet, nekem is sok ismerősöm vált el akkor. De ilyen a terhesség titokban tartása is az első időkben, és még sok egyéb. Talán az is számít, hogy aki hall egy ilyet, az már eleve úgy áll hozzá, hogy nagyobb az esély a bajra.

Na, nem tudom, mit csináljak. :)

A baglyokkal kapcsolatban ezt még nem is hallottam, hihetetlen... :(

5. 6187eb1c9a (válaszként erre: 1. - B94b39b09f)
2011. dec. 7. 11:45
Nekem minden megvolt,ami egy menyasszonynak kell...,Új,régi,kölcsön...,mégis elváltam.Ha tényleg olyan ügyes vagy, kápráztass el mindenkit,és kezdj el öltögetni!:-)
2011. dec. 7. 10:50

Akkor pár szó a babonákról!

Rengetegen mosnak karácsonykor! Pláne azok a nemzetek akik ezt nem ünneplik! Na meg ha plusz 1 évet nézel akkor hány emberről hallasz aki meghal körülötted? Vedd sorra az ismerősöket. Minél aktívabb életet élsz annál valószínűbb hogy lesz valaki...

És amit máshova is írtam! A mai ember szeret mazsolázni a babonákból azokat amiket ő szeret ami egy roppant kényelmes dolog!

Hisz nálunk a baglyok kihalását nagyrészt az a tévhit okozta hogy az egy babona szerint ha megjelenik a háznál az halált jelent! Sajnos hivatalos tény hogy ezen babona miatt majdnem kiírtódott ez a faj(valójában szegények csak nagy hideg idején mentek be a melegebb településekre)! És rengeteg babona rengeteg kárt és szenvedést okozott már a világnak!

Most azt ne is említsük hogy hány embert kínoztak és égettek meg boszorkányságért a pár babona miatt!


Persze a "felvilágosult" babonahívők már mazsoláznak a kedvenc babonák közül és ezeket kivették. Szerintem a legtöbb babonás aki kerül bizonyos cselekedeteket nem is tudja hogy akár naponta többször is csinál vagy nem csinál olyat ami a babonába bajt hoz rá... Például ha vidéken él és meglát egy kedves baglyot télen a fáján akkor nem probálja bármi áron elpusztítani...


Bár remélem hogy ezen babonát néhány babonahívő most nem hozza vissza csak azért mert leírtam...


Szóval ha akarsz ne ülj az asztal szélére éspár ilyet betarthatsz de soha ne vedd őket komolyan, pláne nem úgy hogy neked vagy másnak kára származik belőle komolyan.

A te esetedben nyugodtan varrd meg a ruhát hisz jóljársz vele :)

Legyen szép esküvőd a saját ruhádban!

2011. dec. 7. 09:42
Sziasztok.Én igenis babonás vagyok.Nekem már két barátnőm is varrta saját ruháját.Az egyik 7 év után a másik 7.5 év után vált el.Én azt mondom neked ne csinálj semmit inkább fizess varrónőt!!!De te tudod.Én csak a véleményemet írtam le.Sok síkert ha esetleg megpróbálkozol vele...!!!
2011. dec. 7. 05:24

Én ilyesmiről még csak nem is hallottam. De ha hallottam volna, akkor is hülyeségnek tartanám. Olyanról hallottam hogy a férfi nem láthatja esküvő előtt a menyasszonyi ruhát, de ez is hülyeség. Az enyémet annak idején a férjem hozta el a varrónőtől, mégis együtt vagyunk 28 éve.

Ami a rokonaid halálát illeti. Valószínűleg akkor is meghaltak volna, ha nem mosol. Csak akkor nem lett volna mire ráfogni ugyebár. Én nem hiszek az ilyen babonákban.

2011. dec. 7. 04:10

Sziasztok, kíváncsi lennék, hogy hallottatok-e már ilyesmiről? Annak idején, amikor még kislány voltam, több öreg nénikétől is hallottam, hogy szigorúan tilos akár egy öltést is ejteni a saját menyasszonyi ruhádon, mert akkor rossz lesz a házasságod.

Én eléggé kreatív vagyok, jól tudok varrni is, szerintem igazán nagy öröm lehet ezzel foglalatoskodni. Nem mellékes, hogy töredékébe kerül az ára is, és így meg is tarthatom majd az álomruhát.

Érdekes dolgok ezek a népi hiedelmek... Alapból nem vagyok babonás, sőt! Viszont van 1-2 dolog, amit az öregek jól megfigyeltek. Volt például egy olyan eset, amikor Nagyikám rám szólt, hogy ne mossak Karácsonykor, mert haláleset lesz a családban. Persze nem vettem komolyan, mert éppen úgy dolgoztam, hogy nem értem utol magam az ünnepig. Aztán váratlanul meghalt egy fiatal rokonunk. Pár evvel később ismét ugyanígy történt, majd harmadszor is. Nem hiszem, hogy a mosás miatt haltak meg, dehogy, de mégis ijesztő, ahogy bejött a dolog.

Fene tudja eldönteni...

De tény, hogy lassan el kéne kezdenem öltögetni, ha én akarom megvarrni magamnak a ruhámat. :)

Mit szóltok hozzá? Hallottatok valami ilyesmit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook