Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan előzhető meg a nátha? fórum

Hogyan előzhető meg a nátha? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 8. 23:00
Az az igazság hogy nekem is így kezdődött és nem tudtam megúszni a náthát, orrfolyást, pedig nagyon reméltem hogy kikerülöm...( nem jött össze én azért nem adnám fel teljesen h hétvégére rendbegyere:)
13. etr4
2011. dec. 8. 22:53
Sajnos mára kitört rajtam némi orrfolyás, innen vissza tudom fordítani vajon h a hétvégét ne taknyosan töltsem, valami praktika? Sajna muszáj holnap dolgoznom:(
2011. dec. 6. 17:16

Innen szerintem már nem nagyon.

Én ha bőrig ázok-fázok, akkor egy forró fürdőt szoktam venni + C vitamin + sok folyadék + alvás

11. etr4 (válaszként erre: 7. - 6c4fb2f974)
2011. dec. 6. 15:29
Talán már elkéne egy csizma( nem mintha nem lenne) és nem tornacipőben járkálni, de eddig meleg volt, mert bélelt. Meg kell úsznom gyűlölök taknyos lenni. Holnap is nyakik felöltözök, bár lehet nem ez segít.
10. f5848578d5 (válaszként erre: 7. - 6c4fb2f974)
2011. dec. 6. 15:23
:) :) :)
2011. dec. 6. 15:22

este egy meleg tea

ha érzed hogy lappang valami akkor 1 vöröshagymár karikázz fel , tedd tányérra a szeleteket, és abban a helységben tárold a tányért ahol tartózkodsz ( aludni fogsz)

az éjj leple alatt megöli az összes bacit.. bármikor ismételhető

2011. dec. 6. 15:17
A mezes kakukkfutea, nalam mindig bevalt.
2011. dec. 6. 15:16
legjobb módszer a nátha megelőzésére, ha a decemberi hidegben nem ázunk át totál az esőben:)))) a többi már nem megelőzés:)
2011. dec. 6. 15:15
Amikor a lányom megfázik, vele együtt szedem megelőzésként a Coryzalia-t, mondjuk naponta 2-3 szemet, és így nem kapom el tőle. Vagy ha érzem hogy már bizsereg az orrom, még akkor is segít, óránként egyet elszopogatok, másnap már kevesebb is elég, mondjuk 4-5 szem (de ne hagyd abba, mert visszajöhet), a harmadik nap pedig elég 1 is emlékeztetőnek. Nekem ez vált be. Torokfájásra meg Homeogene9, de azt is az elején kell elkapni, utána már hiába szedem. És persze a C vitamin napi 1000mg. Lefekvés előtt hársfa tea mézzel és citromlével, és esetleg egy Nurofen (izzasztás és gyulladáscsökkentés céljából).
5. f5848578d5 (válaszként erre: 1. - Etr4)
2011. dec. 6. 15:08
Ami nálam mindig működik, az a mézes-citromos strepsils és a forró tea. Ha komolyabb a baj mint torokfájás, akkor coldrex tablettából szoktam venni egy 24db-os dobozt és 3×2 adagolással négy nap alatt beszedem. Az elmúlt tíz évben egyetlen nap volt, amikor nem tudtam bemenni dolgozni, mert ez a kúra nem működött. De olyan év is volt, amikor nem volt rá szükség, pedig olyan emberek között is dolgozom akiknek a higiénes szokásai hagynak maguk után kívánni valót.
4. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Etr4)
2011. dec. 6. 15:02

Nem akarlak elkeseríteni, de én múlthét pénteken ugyanígy kezdtem, torokfájással. És a mai napig sem javultam semmit. Azóta tiszta nátha vagyok, fulladva köhögök:/


C vitamint vegyél be mindenképp, drukkolok, hogy te szerencsésebb legyél mint én vagyok/voltam.

2011. dec. 6. 15:00
Szia! Echinacea csepp, első nap 50 csepp, utána napi 20. Hihetetlenül hatásos! Jobbulást!
2. Babeck (válaszként erre: 1. - Etr4)
2011. dec. 6. 14:56

Én a Te helyedben tömném magamba a vitaminokat (C-t különösen) és dönteném le a teát (kamilla, hársfa).

Esténként pedig neocitrán, vagy hasonló (én bealszom tőle :)).


Jót tehet még valamilyen torokfertőtlenítő és esetleg az aszpirin+C is.


Mielőbbi jobbulást! :)

1. etr4
2011. dec. 6. 14:53

Sziasztok


Tegnap este esőben totál átáztam...


Mára iszonyatos torokfájásom lett és félek hogy holnapra benáthásodok.


Valami tippetek van h kerüljem el a dáthát? Nem akarok taknyos lenni:)


Szerencsére most még csak a torkom fáj, sztetek h lehet megúszni kijönni belőle?


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook