Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges életmód terhesen is fórum

Egészséges életmód terhesen is (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges életmód terhesen is

15. Arel (válaszként erre: 14. - Ami.)
2011. dec. 12. 14:10

Kedves Ami.!

A cikkemben arra szerettem volna rámutatni, hogy terhesen is érdemes egészséges életmódot követni. Az, hogy én speciell a Súlykontrollban találtam meg a számomra egészséges életmódot, az nem jelenti azt, hogy másnak is ez a szimpatikus. Ugyanígy a tornák terén se merném mindenkinek azokat a tornákat ajánlani, amiket én csináltam, hiszen mindenki más, eleve más tornához lehet hozzászokva, mást szerethet. Ha a konkrétumok érdekelnek, akkor ajánlom figyelmedbe a naplómat, de szívesen meg is írom Neked.

A jelenlegi többletsúlyom (37. hét végén) 6 kg alatt, de ez ingadozó (volt fölötte is).

14. Ami.
2011. dec. 11. 20:12

Én kicsit kevésnek találtam a cikket,érdekel a dolog,és szeretnék többet megtudni róla.Azt hittem konkrétabb dolgok lesznek benne,étrend,milyen torna,milyen sportok végezhetők.Azért gratulálok neked,hogy kitartasz és betartod a dolgokat:)

Ha szabad tudni mennyit szedtél fel?

13. Arel (válaszként erre: 12. - Kunoi)
2011. dec. 10. 13:55

:)

Hízik a májam! :) :) :)

12. kunoi
2011. dec. 10. 07:22

Kedves Arel!

Jelentkezem majd!

Mindenesetre a te kitartásod példamutató számomra!!

:-)

11. Arel (válaszként erre: 10. - Kunoi)
2011. dec. 9. 13:42

Kedves kunoi!

Hát ez elég sok odafigyelést igényel valóban. Nyilván akkor most nem is ez a legfontosabb az életedben, és talán ezért is szánod magad olyan nehezen rá még a mozgásra is. Viszont így karácsony előtt még nehezebbnek tűnik a helyzeted, elvégre még ha komolyan bele is kezdenéd, várnak a nagy kihívások az ünnepek alatt, ami még a már régóta csinálóknak is komoly gondot jelenthet. Viszont ha csak januárban kezdtek el próbálkozni, akkor talán egy január eleji nagyobb lendülettel még egy-két kilótól megszabadulhatsz. Majd jelentkezz, hogy mire jutottál!

10. kunoi (válaszként erre: 7. - Arel)
2011. dec. 9. 07:49

Kedves Arel!

Igen, tudom, hogy van házhoz szállítás, de csak Budapest és környékén. Pedig szívesen megrendelném, mert két gyerek, egy építkezés, és egy idős családtag gondozása mellett jól jönne, ha nem kellene erre is figyelnem... :-(

Így marad az "ez most kb megfelel az előírásoknak" típusú étkezés.

Lehet, hogy ez a gond. Nem rossz ez a menüsoros, bevásárlólistás lehetőség sem, csak én nem vagyok egy nagyon előretervezős típus, most meg még sokszor nagyon feledékeny is vagyok a sok tennivalóm miatt, és belekeveredek.

Az itthoni mozgás pedig asszem csak az én kitartásomról szól...

Szóval,még van remény, ha egy kicsit összeszedettebb tudok lenni:-)

9. Arel (válaszként erre: 8. - Bdioda)
2011. dec. 8. 19:40

Köszi!

Hasonlóan érzem magam, bár nem járok edzőterembe, így onnan legalább nem kapok ilyen megjegyzéseket. Örülök, hogy nem vagyok egyedül a felfogásommal, és hogy van rá pozitív példa, miszerint nem árt ezzel az ember a babának.

Nekem sajnos úgy tűnik, hogy nem sok terhes nőt érdekel, a különböző fórumokon "csak" az egyéb terhesség alatti kérdések jönnek elő - legalább is azokban, amelyekbe beleolvastam.

8. bdioda (válaszként erre: 1. - Arel)
2011. dec. 7. 20:13

Tetszett a cikk, gratulálok ehhez és természetesen a babához!

Én terhesen végig jártam aerobicra, orvos engedélyével. Pulzusmérőm volt, 130-nál mindig visszavettem a tempón. A végén már szülésindító órát tartottunk, de nem jött be, ráhúztam még egy hetet :) A csajok akikkel járok azzal cukkoltak, hoznak már törölközőt, mert mi van, ha beindul a szülés... Bizonyos gyakorlatokat könnyítve végeztem, vagy felcseréltem olyanra, ami biztosan nem ártott.

Én előtte is aktívan sportoltam és mindig kikértem az orvosom véleményét.

Az igaz, mindenki annyi és úgy mozogjon, amit bír és ami fontos, örömmel!

Fontos, hogy ne legyen tabu a terhesség alatti mozgás. Sajnos rám is sokszor néztek csúnyán, mondván, veszélyeztetem a gyereket, ami viszont nem volt igaz. Nem szélsőségesen edzettem magam, nem egy Rubint Réka voltam, mégis megkaptam az elítélő megjegyzéseket.

Erről a témáról többet kellene írni, beszélni.

7. Arel (válaszként erre: 5. - Kunoi)
2011. dec. 7. 14:38

Kedves kunoi!

Hát, nem tudom, hogy miért nemműködik a SK, talán az adagok mérete? Elvileg mozgás nélkül is kéne működnie. A weboldalon fönn van egy 21 (vagy 28?) napos komplett kúra is, ehhez csinálnak házhoz szállítást is, de fenn van menüsor is (ha jól emlékszem).

Én DVD anyagokra tornázom, elsősorban Szandira, de mostanában a szobabiciklire is többször felpattanok tekerni. Sokan dícsérik R.Rékát is, ízlés kérdése, hatásosak az ő anyagai is, és jónéhány kisebb blokkra van felosztva. Nekem még Péntek Enikő szimpatikus nagyon, vannak fenn tornavideói, és van egy fittmama blogja is, ahol szintén vannak tornaanyagok terheseknek és már kismamáknak is.

Örülök, ha segített a cikkem!

6. Arel (válaszként erre: 4. - Picurlady)
2011. dec. 7. 14:32

Szia picurlady!

Én is több helyen olvastam, hogy az első 12 hétben érdemes vigyázni, különösen az ugrálós típusú tornákat kell mellőzni. Megértelek, ha ezeket kerülöd. Szerintem később megőróbálhatod újra - én is próbáltam, csak valahogy nem igazán jött be annyira (nehezen tudok koreográfiákat követni), de még adok neki esélyt (talán holnap).

Köszönöm a jókívánságokat!

Hasonló jókat kívánok! És egészséges babavárást!

2011. dec. 7. 13:23

Kedves Arel!


Köszönöm a cikked, én most épp mélyponton vagyok, mert szerettem volna többet leadni a következő baba előtt (3ikat szeretnénk), de nem sikerült. Még nem vagyok várandós, de januárban tervezünk próbálkozni, és már nagyon vágyunk a következő babára.

Első kislányom születése után kezdtem el a súlykontroll szerint étkezni, amivel nekem is sikeres volt a fogyás, így nagyjából ezt az életmódot folytatom azóta is, de most stagnálok már egy ideje... :-(

Most újra az első szakaszt csinálom, ami az én súlyfeleslegemnél 7 napos, de valahogy sokkal megerőltetőbbnek élem meg, mint először.

Na és persze nagy különbség, hogy akkor többet is mozogtam: nálam az a hatásos, ha eljárok valahova bérlettel, mert azt betartom. Most viszont csak itthon tudnám megoldani. Először nagyon lelkes is vagyok, de aztán mindig eltunyulok :-( Nem tudom igazán, mit is kéne tornáznom, és hogyan.

Mindettől függetlenül a Te cikked nagyon inspiráló. Köszönöm, hogy megírtad!!!!

2011. dec. 6. 22:50

Szia!

Abszolút egyetértek ezekkel és szerintem is fiygelni kell magunkra és a testünk jelzéseire.

Mindenki annyit és olyan ütemben mozogjon h a "beszédteszten" átmenjen.

Én is igyekszem tornázni a fittmama videókra,sőt szeretnék visszamenni a zumba edzésekre amit a terhesség előtt csináltam,de az első 12 hétben nem mertem.

Gratula Neked a kitartáshoz és szép egészséges babát kívánok!

3. Arel (válaszként erre: 2. - Lenartagi)
2011. dec. 6. 15:13

Köszi!

Mindenki olyan intenzitással csinálja, ami neki megfelel, és úgy érzi, nem veszélyes a babára.

Sok sikert!

2011. dec. 6. 13:36
Nagyon tetszett a cikked, mindenben egyetértek veled, mind a minőségi táplálkozás és a mozgás terén. Én is 33 hetes kismama vagyok és én is odafigyelek mit eszem és tornázom is, bár nem olyan szinten mint te, heti 40 percet csinálom R. Réka kismamatortornáját.
1. Arel
2011. dec. 6. 13:08
Terhesség alatt is lehet követni az egészséges életmódot, azaz nem kell mindent felfalni, ami az eszünkbe jut, vagy megkívánunk, és a sportot se kell kizárni az életünkből.
Saját tapasztalataimat szeretném megosztani azoknak a várandós nőknek, akik a terhesség alatt is oda szeretnék követni a korábban már megszokott egészséges életmódjukat.

Ugrás a teljes írásra: Egészséges életmód terhesen is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook