Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezelhetetlen tinédzserek? fórum

Kezelhetetlen tinédzserek? (beszélgetős fórum)

1 2
11. 01c8755c79 (válaszként erre: 9. - Bocicska)
2008. szept. 12. 09:17

Nálunk is 8. osztályos volt a lányka, amikor volt néhány ilyen hónap. Nem szabad ütni a gyereket... így van... nem is ütöttem soha, ebből az időszakból viszont szó szerint kipofoztam. Visszaszólt, bumm, pofon... ha csak a tekintetében volt ellenségesség, bumm, pofon. A nem tetsző ruháit (amik ehhez a stílusához tartoztak) kiszórtam. Reggel kocsival vittük suliba, délután a tesójával jöhetett haza. Mobiltelefon elvéve, számítógépről letiltva. Mindent elkövettünk, hogy kiszakítsuk abból a társaságból. A párom megkereste a fiúgyerekek szüleit, a fiúk frakját is elkapja, hogy ha még egyszer ott kalamulnak, akkor mi lesz.) Kivakartuk ebből a körből, ebből a mentális állapotból... valószínűleg azért, mert ő is így akarta. Azóta eltelt 2 év... a felsőfokú nyelvvizsgájára készül angolból. Ezen kívül franciát és a hindit tanul. Szorgalmas, és örökké mosolyog... segít otthon nekem is és az öccsének is. .... és hálás, amiért ott és akkor úgy történt, ahogy. :o))

Sokan megszóltak utána, hogy huh, megütöttem a gyereket... és így meg úgy, én voltam a borzalmas, rossz anya. Egy biztos, a gyerekem szemében valamiért hiteles voltam... és a mai napig is az vagyok. :o))

2008. szept. 12. 09:14
A nagyszülők is mindent megengednek - még szerencse, hogy csak hétvégén van az onoka a nagyszülőkkel.- három utca távolságra. A nagyszülőt is átveri a kamaszlány, de a mami akkor is megvesz neki mindent, mobiltól kezdve a mp4-ig minden marhaságot. A számítógép is csak a maminál van, ott aztán az interneten felnyílik a kamasz szeme, mindenféle felvilágosítást megtalál.
2008. szept. 12. 09:08
Én nem bírok a lányommal. 8. osztályos. Tanulni nem akar, (dumái:nincs lecke, nincs tanulni, nem vettünk új anyagot, nem lesz dolgozat stb) Már végigjártuk a nevelési szakszolgálatot, a pszichológust is, de eredménye egyiknek sem volt. Pofozni már nem szabad a gyereket, pedig így csak még jobban elkanászkodnak. Festeni akarja a haját, a körmét, a szemét stb. Fiúzni, cigizni járnak a mostani nyolcadikosok. Mit tegyek? A mobiltelefont sem tartom létfontosságú kelléknek az iskolában, pedig sok szülő engedi (én nem)
8. b59d693a46 (válaszként erre: 7. - 0260f21e84)
2007. dec. 4. 14:42
Igazad van abban, amit mondasz, jó ha ez így tud működni. De nekem volt dolgom olyan osztállyal középiskolában, ahol nem lehetett egy cseppet sem lazítani a fegyelmen, nem lehetett egy kis kitérőt sem tenni, pl. egy poént elsütni, mert kész, onnantól kezdve "elszabadultak", alig lehetett újra bírni velük. Persze szerencsére egy ilyen osztály volt, máshol működött a "partnerség", amiről te is beszéltél.
2007. dec. 4. 14:33
Sok fugg az otthoni hozzaallastol. Ha a szulok nem tartjak fontosnak az tanulas, az iskola, a tanar szerepet, ezzel a mintaval mit is lehet varni. Ha a diakok nem tartjak kovetkezetesnek, hitelesnek a tanart, emberileg, "tudasilag",lesz*rjak. Olyan hihetetlen modon ereznek ra gyenge pontokra, hogy az elkepeszto. Arra is, ha a tanar tart toluk, ha fel. Fel, hogy nem allja meg a helyet, elvesziti a "tekintelyet", hogy kenyelmetlen szitukba sodrodik. A gyerek meg bele is viszi. En nem gondolom jonak a tekintelyelvu nevelest, inkabb a partnerkent kezelest a szabalyok betartasaval, kovetkezetesseggel. Ne azert tiszteljen, mert en vagyok a tanar, o meg a gyerek es fogjabe, hanem mert hiteles amilyen vagyok, amit mondok, ahogy erzek.
6. b59d693a46 (válaszként erre: 5. - 831ad879a7)
2007. dec. 4. 13:58

Hát ez így van, a gyerekek hamar rájönnek, kivel meddig lehet elmenni. Az biztos, hogy a kezdet kezdetén kell szigorúbbnak lenni, utána, ha már nincs tekintélye a tanárnak, nincs az órán fegyelem, keveset lehet tenni.

Ebben az iskolában, ahol az eset történt az igazgatónő elmondása szerint havonta cserélődtek az ének és a rajz tanárok, mert nem bírták. A tanárnő, akivel ezt megcsinálták a gyerekek, már 4 éve tanított, gondolom, inkább tűrt.

2007. dec. 4. 13:50
Szerintem is vissza kéne egy kicsit állítani a régi szokásokat. Én egy kicsit a tanárokat is felelősnek tartom. Az én lányom még csak 4.es, de az első nyilvános órán majd leesett az állam. Matek óra, tanárnéni beszél, és az összes gyerek izeg mozog. Még az sincs megkövetelve tőlük, hogy rendessen üljenek a padba. Ének órán más volt a helyzet, régimódi tanítónénivel, aki már elsőbe sem engedte ki a gyerekeket órán a mosdóba. Érdekes módon mindenki figyelmesen ült a padjában, nem volt felugrálás, izgés mozgás. Szerintem ha a kezdetek kezdetén az alapokat nem követelik meg tőlük, ez lesz az eredménye középiskolába.
4. b59d693a46 (válaszként erre: 3. - 11111)
2007. dec. 4. 13:43

Az biztos, nagyon sok múlik az otthoni nevelésen. De meg akarnak egymásnak felelni a gyerekek, látszott a felvételen, hogy volt 1-2 hangadó, aki a többieket is heccelte meg biztatta, hogy ők is "szálljanak be".

Sajnos ma már kiröhögik a tanárt, nem sok mindent tehet.

2007. dec. 4. 09:23
Vissza kellene kicsit állitani azt a régi szokást hogy az iskolába a tanár az ÚR.Azon is sok mulik hogy ki milyen neveltetést visz otthonról.Én mindig arra neveltem a gyerekeimet hogy a tanárnak szót kell fogadni,nem is volt sose baj a magatartásukkal.
2007. nov. 30. 13:50
Érdemes ma még tanárnak lenni? :(
2007. nov. 30. 12:37

Tegnap láttam a Szempont című műsorban egy riportot arról, hogy középiskolás 3. osztályos diákok videóra vették, ahogy az énekórán viselkedtek. Minősíthetetlen, trágár kifejezéseket használtak, kiabáltak a tanárnővel, egy lány a pad tetején táncolt stb.

A pedagógusok elmondták, hogy nehéz helyzetben vannak, hisz a diákok nagyon tisztában vannak a jogaikkal, a kötelességeikkel kevésbé. Ki nem küldhetik a diákot, a tanár nyilván nem mehet ki, ha csak hozzáér a diákhoz, már feljelentik. Egy minisztériumi "szakértő" szerint a pedagógusok felelőssége, milyen hagulat van az órán és az iskolában.

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook