Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Áthallás... Hallotta már valaki ezt a kifejezést? fórum

Áthallás... Hallotta már valaki ezt a kifejezést? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 7. 13:37

Szia!

Nálunk a védőnő kitette az 5 éves elé a betűs számos felnőtteknek készült táblát latasvizsgalatra es total beparazott h nem lat a gyerek mert nem jot mond :) Csak szakembernek hidd el amit mond :)

16. Szilvaaa (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. dec. 6. 11:13
Egyszer volt csak középfül gyulladása és nem beszédhibás. A védőnő azt mondja, hogy a hallásvizsgálatra beutaló kell az orr-fül gégészetről. Elmegyünk mindenképpen...
15. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Szilvaaa)
2011. dec. 5. 23:07
nem volt sokszor középfülgyulladása? nem beszédhibás?
2011. dec. 5. 22:51

"Normál hallás esetén a légvezetéses áthallás kb. 40-60dB. Ez azt jelenti, hogy az

egyik fülbe adott 50dB intenzitású hangot a paciens 10dB hangerıvel hallja a másik fülben

(40dB áthallás esetén)."

13. homern (válaszként erre: 7. - Szilvaaa)
2011. dec. 5. 22:50
ebben az esetben visszavonom a hozzászólásom,ez a bejegyzésed még nem volt itt amikor elkezdtem írni az enyémet :)
2011. dec. 5. 22:48
idegi eredetű halláscsökkenések esetén írják ezt a jelenséget
11. homern (válaszként erre: 3. - Szilvaaa)
2011. dec. 5. 22:47
Lehet csak azt jegyezte meg,hogy jelezni kell a kezével amikor hallja :) meg kellene ismételni a tesztet,megbizonyosodni róla,hogy tudja mit kell csinálnia,ha akkor is ez jön ki akkor menni tovább.
10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Szilvaaa)
2011. dec. 5. 22:46

vidd el audiológiára., rendes hallásvizsgálatra!!


utánaolvastam, van ilyen.

2011. dec. 5. 22:46

Valamilyen ér közel van a hallóideghez, és emiatt van ez az áthallás. Idővel kinövi.


Különben az elektronikában használják ezt a szót, ezért elég furcsa volt a kérdésed. :)

2011. dec. 5. 22:45
Azt nem tudom, hogy most rohanja orr-fül-gégészhez vagy ráér, mert hall a gyerek...
2011. dec. 5. 22:44

Tökéletesen tudja, hogy melyik a jobb és a bal. De mondta, hogy csak 1x hallotta jobb oldalon, mindig a balon szólt a sípoló hang.

A védőnő csinálta a vizsgálatot. Vmi olyasmit mondott, hogy a két agyfltekével van összefüggéseben, de hogy miképpen azt nem tudta megmondani.

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Szilvaaa)
2011. dec. 5. 22:41

fura

lehet,hogy nem értette a feladatot? vagy van egy kis testképzavara és nem pontosan tudja utólag megmutatni, hogy melyik oldalon érzékelt valamit


A vizsgáló mit mondott erről?

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Szilvaaa)
2011. dec. 5. 22:40
sose hallottam ilyenről :O
2011. dec. 5. 22:40

mivel kapcsolatban?


nem túlhallásról van szó?

2011. dec. 5. 22:39

Kisfiamnak ma volt az 5 éves státuszvizsgálat és a hallásvizsgálatkor csak a bal kevel jelzett akkor is amikor a jobb fülén kellett volna hallani. Mindig akkor jelzett amikor kellett, csak nem a jó kézzel... Azt írták a papírra, hogy áthallás!

Mi ez?

2011. dec. 5. 22:39

persze


de miért az óvodások, iskolások témakörben nyitottad? mert akkor lehet, hogy nem az, amire én gondolok

2011. dec. 5. 22:38
Áthallás... Hallotta már valaki ezt a kifejezést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook