Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet egy egy hónapos kutyust betanitani a következö vezény szavakra? fórum

Hogyan lehet egy egy hónapos kutyust betanitani a következö vezény szavakra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. 44b8637c85 (válaszként erre: 65. - MelisUK)
2011. dec. 6. 10:53
Tudom, és lehet hogy tényleg sokan letámadtuk, lehet hogy nem így kellett volna, de Én valamennyire belelátok az állatvédelembe, a kutyák sorsába és tudom hogy a tudatlanság nagyon nagy károkat okozhat egy kutyulinál.... ezért reagáltam így!!!! mert nagyon sokan vannak így...... :(
65. MelisUK (válaszként erre: 59. - 44b8637c85)
2011. dec. 6. 10:26

A fórum indító nem írta, hogy már mindent elkövetett, hogy betanítsa a kutyát...

Szerintem az a helyzet áll fenn, hogy mivel az anya kutya az övéké, az egy kinti kutya, ő meg bevitte a kiskutyát, mert úgy ítélte meg, hogy az anyja nem foglalkozik vele eleget - és milyen igaz, vannak olyan kutyák, amik nek foglalkoznak a kölykeikkel.

Valószínűleg ez az első kutya, ami azon kívül, hogy házörző, komolyabb köteléket kialakított a fórumindítóval. Bizonyára szereti, épp ezért szeretne foglalkozni is vele. Úgy vélem, hogy nincs tisztába vele, hogy hogyan kell egy kutyával ilyen szinten bánni, a kinti kutyákkal sokan általában annyit törődnek, hogy enni adnak neki meg néha megsimogatják. Sokan nem barátként, hanem haszonállatként, házörzőként tartják a kutyát. (Sajnos.)

Persze, hogy nem egy plüss kutyusról van szó, nem egy játékról, épp ezért kérdezett rá, hogy hogyan kell ezt meg azt megtanítani egy kutyának. Az, hogy még kicsi hozzá a kutya nem probléma, meg lehet kulturáltan is mondani, hogy még túl fiatal hozzá a kutyus. És le kéne írni, hogy hogyan kell majd kicsit nagyobb korában megtanítani neki, hogy hogyan üljön le a kutya és a többi. Én nem tudom hogyan kell, mivel soha nem tanítottam kutyát semmilyen trükkre. Soha nem volt kutyám. Persze a nagyszüleimnek mindig volt, de az nem az enyém volt.

64. Jaina (válaszként erre: 60. - Hugika75)
2011. dec. 6. 07:57
Akinek halvány fogalma nincs a kutyákról, az ne tartson kutyát.
63. pintyőke72 (válaszként erre: 62. - 44b8637c85)
2011. dec. 5. 19:10
:D)
62. 44b8637c85 (válaszként erre: 61. - Pintyőke72)
2011. dec. 5. 18:44
Ilyen is van :))
61. pintyőke72 (válaszként erre: 55. - Jaina)
2011. dec. 5. 18:31

Én 5 éve kaptam a férjemtől egy törpe uszkárt,meglepetés volt! Egyáltalán meg sem fordult a fejemben,hogy nekem valaha kutyám legyen, vagyis nem volt időm, módom, lehetőségem utánaolvasni, kérdezni, segítséget keresni. És lám, 5 éves az én kicsi kutyikám egy áldott, jól nevelt,nyugodt,kiegyensúlyozott kiskutya.

Belőlem mellette lett egy felelősségteljes gazdi, úgyhogy mi együtt tanultuk "egymást".

60. Hugika75 (válaszként erre: 55. - Jaina)
2011. dec. 5. 18:11
Attól még hogy nem tudja mit hogyan csináljon a kutyájával tanítási célból még lehet jó gazdi.
59. 44b8637c85 (válaszként erre: 58. - MelisUK)
2011. dec. 5. 17:01

lehet hogy itt többen is tisztában vagyunk azzal, hogy csupa jó szándékból miket követnek el emberek??? pusztán tudatlanságból, felkészületlenségből... ezt nem tudom elfogadni!! aki ezt a kérdést felteszi, így ebben a formában, annak fogalma sincsen a legalapvetőbb dolgokról és ez már nem vicces mert egy élő állatról van szó, nem valami plüss kutyáról... ez nem játék!!!


ha most mondjuk valaki felteszi a kérdést, hogy a két hónapos gyermekem miért nem jár még pedig Én mindent elkövetek akkor bizonyára többen kiakadtak volna... pedig szegény csak információt gyűjt!!!


nem!!!! ezt előtte kell csinálni!!!

58. MelisUK (válaszként erre: 51. - Puszitolvaj)
2011. dec. 5. 16:05
Belegondoltál esetleg abba, hogy ott van nála egy pici kutyus és még soha nem tanított kutyáknak semmilyen trükköt? Kíváncsi, érdeklődik, tanulni szeretne, ezért tette fel a kérdését. Valószínűleg szeretné jól csinálni. Szeretne tisztába lenni a dolgokkal. Nem azért tette fel a kérdését, hogy a hozzászólók fele nyíltan sértegesse. Igenis jó gazdi lehet belőle, hisz érdeklődik, szeretné megtudni, hogy hogyan lehet a kutyának ezt meg azt megtanítani. Azzal nincs tisztában, hogy mivel kell kezdeni, hogy mi az, ami által megtanulja, hogy hogy üljön le a kutya, mit kell érte tenni. Szerintem arra kért tanácsot, hogy mi a módja annak, hogy hogyan kell ezeket a dolgokat megtanítani. Azt meg normálisan is el lehet mondani, hogy még kicsit korai.
2011. dec. 5. 15:40
De én nem tenyésztötöl vetem!!!!!!!!!!!!
56. 44b8637c85 (válaszként erre: 50. - Hugika75)
2011. dec. 5. 15:08
Tájékozódni kell, és előzetesen információkat gyűjteni...!!!
55. Jaina (válaszként erre: 50. - Hugika75)
2011. dec. 5. 15:06
De bakker...a kutya az egy élőlény. Nem tartás közben tanuljuk meg az alapdolgokat vele kapcsolatban, hanem mielőtt elhozzuk utánaolvasunk, utánakérdezünk, keresünk valakit, aki tud segíteni...
54. Jaina
2011. dec. 5. 15:04
Az, hogy már majdnem két hónapos még mindig nem jelenti, hogy felelős állattartó vagy. Mint írtam ilyen korán nem lehet még elválasztani az anyjától! Ahhoz, hogy ne egy idegroncs kutyát kapj, legkorábban 8-10 hetesen szabad csak elhozni a tenyésztőtől...
2011. dec. 5. 14:55
de szerencsére javították is a fórumcímet ezúton is köszönöm:)
2011. dec. 5. 14:54
nem értek a kutyákhoz de nagyon bántja a szememet : nem üj hanem ÜLJ!
2011. dec. 5. 14:50

oke, enyhen felhaborodottsag vett erot rajtam...

es igen, holgyeim es uraim, ilyen emberekhez kerulnek kutyak es ilyen emberek lesznek "gazdik"...

Kedves Szambella,

Vannak alapveto dolgok amit meg kene tanitani egy kutyanak, pl. a labhoz, az ul...esetleg szobatisztasag, es hogy engedelmeskedjen , de azert par honapos kutyabol cirkuszi kutyat csinalni...hat...na, de inkabb nem folytatom...a vegen meg kiborulok...

2011. dec. 5. 14:47
Szerintem azért nem kellene leharapni szegény fejét mert senki nem az anyja hasába tanulta meg a kutya nevelést sem ahogy sok minden mást sem!Az bizony fontos hogy minél hamarabb kell tanítani.Attól még valaki lehet jó gazdi ha tanítani akarja a kutyáját.Valószínű azért írt ide mert nem tudja hogy és mint csinálja.Sok sikert!
49. kzsu80
2011. dec. 5. 14:41

Nekem mikor kiskutyám volt, azt mondták, hogy kb 4 hónapos korában kell elkezdeni tanítgatni.

Nem hiszem, hogy rosszul fog viselkedni, ha hagyod most, hogy csak úgy éljen bele a világba.

Tényleg túl korai. Lehet, hogy vannak csodakutyák, akik ilyen korban tudnak ezt-azt, de még nem fogékony rá, úgyse fogja megtanulni. 2 hónap múlva sokkal nagyobb siker/öröm lesz neked is, és a kutyusnak is a tanulás.

2011. dec. 5. 14:39
négy hetes kutyának még az anyja mellett lenne a helye. tegyétek egymás mindennapjait nagyon boldoggá és szépen lassan. ahogy már előttem is írták: kutyaovi, aztán suli és ott mindent bele. addig is nagyon sok boldogságot!
2011. dec. 5. 14:39
látom itt a korábbi hozzászólásokban kaptál hideget-meleget :)
2011. dec. 5. 14:39

Szia, még van idő ! Mégis hogy került hozzád az a kutyus ilyen fiatalon? Hadd még egy kicsit hadd legyen kölyök , aztán két hónaposan kezd tanítani.


Sok sikert:)

2011. dec. 5. 14:37

Annak ideján én egy két hónapos kutyával költöztem össze egy panelbe :)

Én is tanítani kezdtem, vettem egy nagyon jó könyvet. Az a címe: hogy 101 kutyatrükk. Itt az alap dolgokkal kezdve nagyon sok mindent leír. A lényeg a motiváció, vagyis a kaja :)

Tök hihetetlen, de az én izgága kutyám kb a 3-4 (első nap) próbálkozásra mindent úgy csinált, ahogy az a mesében le van írva :) igaz akkor még nem a vezényszó miatt csinálta, hanem a mozdulat miatt, ahogy vittem a kezembem tartott kaját :) De megcsinálta. Ha jól emlékszem 1 hét alatt megtanult vezényszóra ülni, feküdni, hemperegni, pacsit adni egyik "kézzel", és amikor ezek jól mentek, akkor pacsit adni másik kézzel. Majd pitizni, állni, magán körbe forogni... :)


Ha esetleg bővebben érdekel, szívesen kimásolom Neked a könyvből ezeket az oldalakat, írj privit :)

44. Szambella (válaszként erre: 42. - 44b8637c85)
2011. dec. 5. 14:37
Ara én se tanitom egyenlöre csak az üjt tanitom neki
43. 44b8637c85 (válaszként erre: 41. - Szambella)
2011. dec. 5. 14:37
és a hempergés???? az miért olyan fontos?
42. 44b8637c85 (válaszként erre: 40. - Felhoo)
2011. dec. 5. 14:36
de azért nem kell a két(?) hónapos kölyköt hempergésre tanítani.... minek?????????
41. Szambella (válaszként erre: 38. - 44b8637c85)
2011. dec. 5. 14:36

Jutalom falatkák és max csak 10 percet tanulunk utá

na el megy aludni

40. Felhoo
2011. dec. 5. 14:34
Láttam kutyasuliban, 6 hónapos cane corsot, el lett kényeztetve és már akkora erő volt benne és olyan szeleburdi volt, hogy alig lehetett vele mit kezdeni. Nem szabad szerintem addig várni, de mindenki úgy neveli a gyerekét és a kutyáját ahogy akarja...
2011. dec. 5. 14:33
az en kiskutyam 3 honapos mult de meg mindig nem kesz arra h ul, fekszik stb... Kicsi meg... Epp h most szokta meg a nevet... Szoval varjal meg vele egy par honapot.
38. 44b8637c85 (válaszként erre: 36. - Szambella)
2011. dec. 5. 14:33
eddig mit tettél meg érte hogy ezeket megtanulja??
37. Felhoo
2011. dec. 5. 14:32
Az én kutyám 9 hetesen már le tudott ülni... 5 hónapos korára megbízhatóan behívható volt. Többször max 10-15 perces tanulással sok mindent el lehet érni. Szerintem nem szabad fél éves koráig várni vele. A kölyök igényeit figyelembe véve, szépen lassan el lehet kezdeni a tanítást. Amúgy én 8 hetesen hoztam el a kutyám, mielőtt valaki nekem ugrik...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook