Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) fórum

ÁEK-MÁV-Honvéd szülészet (legfrissebb) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4443. Holly_B (válaszként erre: 4438. - Zsófia7)
2022. dec. 26. 17:53

Szia Zsófi!

Én írtam a 4437-es hozzászólást is... szóval nekem még mindig elég frissnek számítanak a tapasztalataim... a baba valóban végig Nálad lehet, amíg csak bent kell lennetek. Csak akkor viszik el, ha bármilyen vizsgálatra kell vinni, vagy ha nagyon ki vagy merülve és olyan fájdalmaid vannak, hogy nem tudsz rá állandóan figyelni. Persze ez szerencsére ritka. Nagyon segítőkészek a csecsemős nővérek. Ha bármi egyéb kérdésed van, írj nyugodtan. :-)

4442. Zsófia7
2022. dec. 10. 21:31
Ez nagyon jó hír. Szeretném ha mellettem lenne a babám végig.
4441. kerkira (válaszként erre: 4438. - Zsófia7)
2022. dec. 9. 13:42
11 éve szültem császárral ebben a kórházban, másnaptól már 0-24-ben velem volt a baba, csak fürdetni vitték el, meg vizsgálatokra.
4440. Zsófia7
2022. dec. 9. 00:43

Nilem023 köszönöm a választ.

100%-ig biztos ,hogy császáros leszek. Azzal van a gondom,hogy az összes nő aki a környezetembe van 50+ és egyáltalán nem tudnak segíteni,támogatni ,mert teljesen más volt 20-30 éve szülni,illetve az adott kórház is tök más volt.

Amikor a rooming in rendszerről beszélgettem anyukámmal,anyósommal konkrétan hülyének néztek és lehülyéztek ,hogy honnan szedem ezeket a marhaságokat. Így elég nehéz tanácsot kérni tőlük. Sajnos a védőnőm meg inkompetes a szakmájához kis túlzással,aranyos meg támogató ,de bármit kérdezek szegénytől nem tud válaszolni érdemben.

4439. nilem023 (válaszként erre: 4438. - Zsófia7)
2022. nov. 1. 14:36

Igaz én nem ebben az intézményben szültem de nem gondolnám hogy üveg falon keresztül nézheted csak a gyermeked. Ez már nem az a korszak mint amikor majd 40 éve én is születtem. Max adnak pár órát hogy kicsit pihenj a szülés után és már viszik is a babát hozzád. Max ha császáros leszel akkor tudom elképzelni.

Az én gyerekem éjfélkor született, volt vagy fél kettő hogy be kerültem a szobámban és hatkor már hozták is. Utána csak azokra a vizsgálatokra vitték el tőlem amiket kötelezően minden újszülöttön ott végeznek.

4438. Zsófia7
2022. nov. 1. 13:35

Sziasztok!Én is a Máv kórházban fogok szülni körübelül 4 hónap múlva és felmerült bennem egy kérdés amire többször is más választ kaptam.

A kérdés az lenne ,hogy itt is minden kismama számára Rooming-in rendszer van vagy sem?

Azok az ismerőseim akik kb. 20 éve szültek mind hülyének néznek mert fogalmuk sincs mi ha pedig elmagyaráztam akkor még inkább érdekesen néznek rám ,hogy ilyen sehol nincs mert ugye a kórházban te a gyermekedet csak egy üvegfalon keresztül láthatod azon felül a csecsemősöktől elkérheted hogy megetesd de akkor se biztos hogy oda adják.

Ellenben én sok helyen olvastam ,hogy a kórházak többségében már ez az újabb rendszer van ahol ugye a baba végig melletted van és ha esetleg zuhanyoznál vagy wcre mennél megkérheted a nővéreket hogy addig figyeljenek a picurra de azon kívül nem vagy elválasztva a babától.

Szeretnék segítséget kérni ennek a tisztázására.

Köszönöm előre is.

4437. Holly_B
2022. jan. 1. 15:08
Sziasztok! Gondoltam, megosztom a friss tapasztalataimat, hatha valakinek hasznos/megnyugtato lesz a beszamolom. En 2021.09.29-en szultem a Honved Korhazban. Maximalisan meg voltam elegedve mindennel, pedig voltak felelmeim, de szerencsere minden jol alakult. 28-an este vitt be a Parom, mert egyre intenzivebb fajasaim voltak (38+4 hetes voltam akkor). Amikor odaertunk, rogton nagyon pontosan utbaigazitottak minket a szuloszobak fele. Ott az ugyeletes orvos megvizsgalt es csinaltak egy gyors ctg-t, miutan eldontottek, hogy mar nem kuldenek haza, hanem befektetnek. Bekisertek engem es a Paromat egy egesz szinvonalas szuloszobaba. Nagyon jol felszerelt es kenyelmes volt, fotel a sarokban az apukanak, szines falak kepekkel, nem az a lehangolo korhazi berendezes. Nagyon gyakran bejottek ellenorizni, hogy hogy vagyok, mennyire tagultam, stb. Hajnali 1 korul kertem eda-t, mert nem voltam benne biztos, hogy kibirom nelkule... nagyon ugyesen beadtak, es egy orara tenyleg enyhitette a fajdalmakat. Vegtelenul kedves volt minden ugyeletes szuleszno es orvos. Mindig nagyon nyugodtan es szepen beszeltek velem, maximalisan segitokeszek voltak, ereztem, hogy jo kezekben vagyok, neha mar-mar olyan erzesem volt, mintha valamelyik magankorhazban lennek. Hajnali 5-re szerencsere minden komplikacio nelkul megszuletett a kisfiam. Hallottam a szomszed szobakbol, hogy mindenhol mennyire helytalltak es topon voltak az ott dolgozok, meg a komplikaltabb szuleseknel is. Szoval en csak jokat tudok mondani, es szeretnek megnyugtatni mindenkit, aki ott fog szulni, hogy jo es szakerto kezekben lesz. Utana, amikor eltoltak az osztalyra, haaat... az azert mar ennyire nem volt jo, de nagy panasz ott sem lehet semmire. Haromagyas szobak vannak, minden szobahoz kulon wc es zuhanyzo tartozik. A noverek nagyjabol segitokeszek, de kevesbe kedvesek, mint amit szulesnel tapasztaltam. Ettol eltekintve mindenben segitenek, ha kell, minden kerdesre valaszolnak, figyelnek a kismamakra. A kaja termeszetesen nem az igazi, de hallottam mar rosszabbrol is. Es ha minden oke a kismamaval es babaval, akkor 2 nap utan irany haza. Legalabb is nalunk igy volt. Ugyhogy lenyegeben tenyleg csak azt tudom mondani, hogy nyugiiiii... minden rendben lesz, nagyon jok az orvosok es az ellatas a Honvedban. :-) Boldog babazast es jo egeszseget mindenkinek! :-)
4436. Pimpa81 (válaszként erre: 4435. - Orsolya1012)
2018. dec. 28. 16:15

Sajnos nincs.Szülés után úgysem kelhetsz fel egy darabig és utána úgyis visznek fel a gyerekágyasra ott már lehet zuhanyozni.

Az alternatív szobát nem ismerem,az elsőnél az első szobát kaptuk,örültem ha valahogy feküdni tudtam nemhogy járkálni vagy bármi mást csinálni :) A másodiknál meg kb mire beértünk már szültem is.

2018. dec. 11. 10:15

Sziasztok! Tudtok segíteni, hogy a szülőszobában van-e zuhanyzó, wc külön? Azt olvastam, hogy van 2 olyan szülőszoba, ahol van kád, de ha foglalt lenne éppen, akkor érdekelne, hogy ugye a többiben zuhany azért van-e.

Köszönöm :)

4434. Lanni
2018. febr. 7. 13:05
ill. kismamát. Bocsi, rosszul írtam. :)
4433. Lanni
2018. febr. 7. 13:05
MÁV kórházban szülésznőt kit ajánlanátok jó szívvel, aki tényleg anyukabarát, és nem néz le egy első szülésnél bénázó kismamával?
4432. Cury
2017. dec. 11. 15:56
Sziasztok, különböző pszichés okok miatt császármetszéssel szeretnék szülni. Azt szeretném ezzel kapcsolatban kérdezni, hogy a Honvéd kórházban ismer-e valaki olyan orvost, aki nyitott az előre eltervezett császármetszéssel való szülsére, vagyis akikvel meg tudom ezt beszélni. Előre is nagyon köszönöm, ha tudtok orvos neveket mondani!
4431. pipi8607
2017. dec. 8. 13:35

Kedves Fórumozók!


Már 4 éve (Jesszus de régen volt!) jártam itt utoljára, itt szültem dr. Bálint Koppánynál, csak jókat tudnék mesélni róla.


Bár szülészeti a csoport, mégis fogamzásgátlással kapcsolatban kérném a segítségeteket, mert a doktor úrral azóta megszakadt a kapcsolat és már nincs a kórházban.


Barátnőm Angliában tetetett be bőr alá ültethető fogamzásgátló implantátumot, teljesen elégedett vele, viszont lejár a 3 év és cserélni kéne neki.

Januárban érkezik haza, abban kérte a segítségem és most kérem a Ti segítségeteket, hogy Magyarországon (lehetőség szerint Budapesten) tudtok-e olyan nőgyógyászt, aki foglalkozik ezzel a fajta fogamzásgátlással?

Gondolom maszek nőgyógyász lesz, szóval az nem probléma ha nem SZTK, sőt... :)

Saját tapasztalat alapján ár is érdekelne nagyságrendileg, hogy mennyi az implantátum maga (neki Angliában ingyenes volt), illetve maga az orvosi beavatkozás a cseréhez?

Ja igen, azóta már más országban van, ahol nem lehet/nem megoldható a dolog. Szóval a lényeg az, hogy Anglia nem opció, sem az ahol jelenleg tartózkodik, ezért keres megoldást Magyarországon.



Köszönjük a segítségeteket előre is!


ÉS ELNÉZÉST AZ OFF TÉMÁÉRT, de az én SZTK-s nőgyógyim sajnos konkrétan lehülyézett (nincs pénzem Bálint doktor úrhoz járni a G'be)! :(

4430. Kisszoki (válaszként erre: 4427. - Abhorka)
2017. nov. 27. 18:22
Dr. Szabó György Robert maganban nagyon sok mindent elvegez aranyos kedves es tapasztalt,mindent elmagyaraz tizen eve hozza jarok, Dr. Vermes Gabort is es Spanik Gabort is ajanlani tudom csak.
4429. sirena
2017. nov. 24. 11:01
Sziasztok valaki meg tudná adni Dr Vermes Gábor mobil számát? Kaptam egy telefonszámot, de az téves, köszönöm
4428. mrssecret (válaszként erre: 4427. - Abhorka)
2017. nov. 9. 10:00
Ha még aktuális, jó szívvel ajánlom Dr. Szabó György Róbertet. Szüléseket ugyan mostanában nem vállal, de szakmailag nagon jó. Korábban sebész volt, szóval ha bármi olyan jellegű gond felmerül, jó kezekben vagy. :)
4427. abhorka
2017. okt. 24. 13:22
Sziasztok! Szeretnék elmenni éves szűrésre, további vizsgálatokra is szeretnék majd járni a kórház nőgyógyászatára. Szeretnék kérni egy kis segítséget, kihez tanácsolt menni, milyen tapasztalatok vannak? Köszönöm szépen:)
4426. Ankamacko
2017. márc. 5. 10:22
Választott orvos nélküli program császárról van valakinek tapadztalata?
4425. mgesa (válaszként erre: 4424. - Pimpa81)
2017. febr. 13. 19:02
Csütörtökön jöttem haza, akkor még az volt.
4424. Pimpa81
2017. febr. 10. 09:44
Sziasztok,Nem tudjátok hogy látogatási tilalom van még a kórházban az influenzajárvány miatt?
4423. Szpeni (válaszként erre: 4422. - Rózsaolaj)
2017. jan. 11. 10:36
Szîvesen! Köszi! 😊
4422. rózsaolaj (válaszként erre: 4421. - Szpeni)
2017. jan. 10. 18:27
Köszönöm! Gratulálok a babához!
4421. Szpeni (válaszként erre: 4420. - Rózsaolaj)
2017. jan. 10. 17:25
Szia! Igen minden hónap második szerdáján du 6 szokott lenni szülésfelkészítő a harmadik szerdán meg a csecsemősöktől lehet kérdezni ha jól tudom. De a magasföldszinten az ambulanciánál mindig ki van írva h mikor van a legközelebbi időpont.
2017. jan. 10. 12:59
Sziasztok! Ezen a kórházon gondolkozom, hogy majd nyáron itt szülnék :) Azt nem találom sehol, hogy tartanak-e szülésfelkészítőt, vagy valami hasonlót. Tudtok erről? Köszönöm!
4419. gicaa
2016. nov. 9. 13:02
Sziasztok!Tudnátok árakat is mondani hogy melyik dokinál mennyért? Köszi :)
4418. mrssecret
2016. okt. 19. 13:11
FB-n van Honvéd Kórházban szülök/szültem csoport. Ott is érdeklődhetsz. Mindenki a saját dokiját fogja ajánlani,mert sok ott a jó doki. :)
4417. Szpeni (válaszként erre: 4415. - Azanna)
2016. okt. 19. 11:18
Szia! Én most szültem 3 hete Dr. Vermes Gábornál. Szakmailag profi, velem végig rendes volt, elértem amikor kellett. A magánrendelője a Deák téren van és van uh. Igaz császár lett a vége de nagyon szép a sebem is. 😊
4416. Kangaroo Island (válaszként erre: 4405. - Dkry2)
2016. okt. 18. 22:56
Én nala szultem, csak jót tudok rola mondani.
4415. Azanna
2016. okt. 18. 19:34

Sziasztok!


Nőgyógyászt szeretnék választani, aki terhesgondozást vállal, van uh a magánrendelőjében és emberséges, valamint szakmailag pozitív tapasztalatotok van vele.


Köszönöm a segítségeteket!

4414. Lejla81 (válaszként erre: 4407. - Szpeni)
2016. okt. 16. 22:41
Bocsi, csak most láttam. Már elvitték.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook