Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tisztítsuk a csecsemők fülét? fórum

Hogyan tisztítsuk a csecsemők fülét? (tudásbázis kérdés)


11. maya80
2008. szept. 5. 21:14
Én sem nyúlkálok a fülében, teljesen felesleges.
2007. dec. 26. 11:09
Szerintem is Gyöngyös jól mondja, én is igy csináltam.
9. mily
2006. szept. 20. 13:00
Én néha baby fülpiszkálóval törlöm ki, de a hallojáratot mindig kikerülöm. A törölközővel nem férek be a hajlatokba :) A múltkor is muszály volt mert a szája helyett a fülébe ment a panadol4 :)))
8. notredame (válaszként erre: 6. - 363d535da9)
2006. jún. 30. 05:30
Gyongyos minden szava aranyat er, hisz en is igy tudom, s igy is csinaltam.
7. _kleo_ (válaszként erre: 6. - 363d535da9)
2006. máj. 24. 14:27
Gyongyos, en is igy tudom pontosan, csak nem tudtam ilyen szakszeruen leirni. :)
2006. máj. 24. 10:00
Az újszülött bőrét fürdés előtt olajos vattával át kell törölni a hajlatokban, így a fül mögött és a fülkagylót is. A fül belülről nem igényel semmilyen tisztítást, mert az egészséges fül öntisztuló. A pálcikával csak "beledöngöljük" a fülzsírt a hallójáratba. Ha fürdetés közben víz menne a baba fülébe, akkor a törölköző sarkával óvatosan ki kell törölgetni.
2006. máj. 21. 21:43
Mi 4 hos kora ota jarunk minden heten babauszasra, mindig merul, tele a fule vizzel, sosem torolgettuk es meg sosem volt gond vele. :) Ezt is gyereke valogatja, ugy tunik. :)
2006. máj. 20. 23:09
èn baba-fultisztitò pàlcikàkat hasznàlok màr szuletèse òta,ès a gyereknek nem lett tolle semmi baja.
2006. máj. 20. 22:10

Semmiképp sem fültisztító pálcával. Arra is nagyon vigyázni kell, hogy víz ne jusson mélyen a csecsemő fülébe. Nagy fájdalmat okozhat.

A törölköző valóban jó ötlet. A fül mondhatni "öntisztító", bár már izgő-mozgó (főként a már homokozni is szerető) gyerekeknél elkerülhetelen a tisztogatás.

2006. máj. 16. 22:04
Legjobb ha sehogy. Amit nem latsz oda felesleges benyulni. Ha a fulkagylojaban lenne barmi kosz, azt furdes utan torolkozovel torold ki. A fultisztito palcikakkal csak rontassz a helyzeten, mert visszatomkodheted a fulzsirt anelkul hogy eszrevenned, es ez gyulladast okozhat. Az egyhelyben fekvo piciknek nincs meg szukseguk fultisztitasra, a nagyobbacskaknak pedig torolkozovel szepen ki lehet torolgetni.
1. Hoxa
2006. máj. 15. 15:45
Hogyan tisztítsuk a csecsemők fülét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook