Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet a baja a kisfiamnak? fórum

Mi lehet a baja a kisfiamnak? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 6. 11:55

Sziasztok! Ma voltunk orvosnál.

A Beba 1 aktívot kaptuk mi a tapasztalat?? Használt ilyet valaki??

2011. dec. 5. 21:38
Nagyon köszönöm majd beszámolok a fejleményekről
12. trapiti (válaszként erre: 10. - Huncut béka)
2011. dec. 5. 20:17
Mi kb. 2 hónapig adtuk, minden evés előtt, ha kimaradt, baj volt. Kombináltuk Gripe waterrel, később Espumisan szirupot adtunk, annak valahogy jobban bírta az ízét, bár nem volt annyira hatékony.
2011. dec. 5. 18:33
mármint az infacolt bocs ezt nem írtam
10. Huncut béka (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2011. dec. 5. 18:33
És te folyamatosan 3-4 napig adtad ahogy le van írva?
2011. dec. 5. 15:28
Gripe Water, bocsánat elírtam...
2011. dec. 5. 15:27

Szia!

Valószínűleg a hasa fáj. Az Infacol-on kívül lehet még próbálkozni édeskömény teável (Babamosoly), GrapeWater-rel, nálunk ez a három volt ami nagyjából csinált valamit. Jó sok időt kell szánni a büfiztetésre. És valóban a tápszerváltás is szóbajön, de elég nehéz kitalálni melyik babának melyik lesz jó. Mi 4-5 félét próbáltunk anno.

A hasfájás végül úgy 3-4-5 hónapos kor körül magától fog elmúlni, és végül mindenki arra esküszik amelyik csodaszernél akkor épp tartott. Ha jók emlékszem, még meggymag párnánk is volt ;)

Ami még fontos, hogy olyan cumival etesd, ami megakadályozza a levegőnyelést.

AZ Infacol-t egyébként nyugpdtan adhatod, nem szívódik fel a bélből, csak segíti hogy a kis levegőbuborékok amiket lenyel, nagyobb, kipukizható bubikká álljanak össze. Nem ártasz vele, ha használod!!! Egyébként nekünk talán a legjobb volt, és már etetés előtt adtuk (az ízét valamiért nagyon utálta a kislányom, már a flakon láttán üvöltött, de jobb volt, mint a több órás kínlódás...) AZ én lányom egyébként annyira hasfájós volt, hogy nem is fért bele a 6 etetés egy napba, mert mire kikeveredtünk az előző evés utáni görcsölésből már eltelt a 4 óra. Így aztán 5x evett, ami mindig nagyon zavarta a védőnőt, de szerencsére nem hagytam magam :) Most 4 éves és semmi baja nem lett ;)

A lényeg, ne keseredj el, próbálkozni kell mi válik be, de előbb-utóbb magától meg fog oldódni!

7. Huncut béka (válaszként erre: 3. - Babahajjj)
2011. dec. 5. 13:17
Igen 150, bekeverve 160.
2011. dec. 5. 13:04

Köszönöm!

Én is így gondolom de a védőnő ragaszkodik ahhoz hogy adjam neki az infacolt. Amit én nem szívesen teszek, mert akárhogy is nézzük az orvosság. Azt mondta, hogy csütörtökig várjunk és ha nem jó akkor kérjek másikat. nem tudom hogy miért kell hogy szenvedjen.

2011. dec. 5. 12:27

szia

szerintem is a pocakja fáj.

ennyire nem szabadna görcsölnie. válts tápszert!!!

2011. dec. 5. 09:39
ő a BEBA sensitve HA-t eszi, ez direkt enyhe emésztési problémákkal küzdő babáknak való
2011. dec. 5. 09:38

lehet csak egy puki zavarja vagy a büfi. az én kisfiam most múlt 3 hónapos, és van hogy ő is tekereg amíg ki nem jön valami alul vagy felül :))

160 tuti elég neki, nálunk 140-150-et kap.

(ő anyatejes+tápszeres)

2011. dec. 5. 09:37

Szia!

Nekem nincs kisgyermekem, de láttam már hasonló problémát. Ott a baba nem bírta a tápszert, irritálta az emésztőrendszerét. Váltottak más fajtára, azóta nincs gond. Nem lehet, hogy nálatok is valami ilyesmi van?

2011. dec. 5. 09:31

Sziasztok!

Én még új vagyok. Régóta nézegetem a fórumokat és sz volt az a hely ahol a legtöbb információt találtam.

Ezért is teszem fel itt a kérdésemet.

Nem tudok rájönni mi lehet a kicsi fiam baja. most 2,5 hónapos. Gyakorlatilag 4 hetes kora óta sajna tápszert kap. Mert hála a védőnőnek és az orvosnak annyira rágörcsöltem a szoptatásra hogy elapadt a tejem. (közölték velem hogy kiszárad a gyerekem és onnantól vége volt mindennek), no de a problémám: 3 hete kb a kisfiam minden evés után (Milupa Ha Optimát eszik mert ezt írták fel) nyüszköl mászik sír húzkodja a lábait ilyenek ez kb fél óra. aztán minden rendben de köv. evés előtt megint kezdi kaka van kb 3-4 szer egy nap. iszik is eleget. az adag (167ml nem mindig eszik meg ennyit)elég mert ha többet kap akkor üvölt. Volt már így mással is?

Ja és mellesleg beszéltem ma a védőnővel, aki minden evés előttre infacolt ajánlott. Vélemények vagy tapasztalatok erről?? Köszönöm már előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook