Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debrecen Kenézy Kórház nőgyógyászai fórum

Debrecen Kenézy Kórház nőgyógyászai (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 14. 17:04
Köszi az infót misz!
2011. dec. 13. 15:57
Dr. Demeter Miklósról csak én is jót tudok írni,én is nála szültem és a másodikat is majd nála szeretnem.Encsi
35. misz (válaszként erre: 34. - Monka09)
2011. dec. 13. 14:52
Úgy tudom, Szomolya főorvos úr "tanítványa". Nagyon kedves, türelmes, emberséges és megértő orvos hírében áll.
2011. dec. 12. 14:33

Dr Kálmánchey Albertet ismeri valaki?

Milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban?

Előre is köszi.

33. Keriné76 (válaszként erre: 30. - 09e73425eb)
2011. dec. 8. 08:36

Szia!

Köszi a jókivánságot és a tanácsot is, azt mindenképpen vinni akarok.

32. Keriné76 (válaszként erre: 31. - Tmt1)
2011. dec. 8. 08:35
Köszönöm szépen aranyos vagy:-)
31. tmt1 (válaszként erre: 29. - Keriné76)
2011. dec. 7. 18:24
Gratulálok, és jó egészséget nektek. :)
30. 09e73425eb (válaszként erre: 29. - Keriné76)
2011. dec. 7. 17:46
Gratulálok .Sok sikert kívánok .A terhességhez és a szüléshez is .Én a kórházi pakkhoz tennék hozzá ha nem haragszol meg .Általában vagyis nekem mind a 3 gyereknél a 2.napon kisebesedett a mellem valami krémet vigyél be rá ha nem tudnak sűrűn látogatni hogy vigyenek be .
29. Keriné76 (válaszként erre: 28. - Tmt1)
2011. dec. 7. 17:15

Nem az első, hanem a harmadik. Csak a Kenézyben már nagyon régen szültem. Azért nem is tudom, hogy most mik a szokások. A másodikat Berettyóújfaluban szüle, de most nem szeretnék olyan messzire menni, pedig nagyon jó kórház.

Amúgy 19. hetes vagyok. pont ma voltam ultrahangon és minden rendben azt mondták nagyon szépen fejlődik:-)

28. tmt1 (válaszként erre: 27. - Keriné76)
2011. dec. 7. 17:10

Adnak, tudod, azt a fehéret. De az szinte csak akkor van a kismamákon, amikor megszültek.

Nálam úgy volt, hogy szülés után levittek az osztályra,ez reggel fél 8-kor volt, kb. 1,5-2 órát feküdtem az ágyban, ugye a kórházi hálóing volt rajtam, de hát gondolhatod csupa vér :S

És 10 órakor már a saját lábamon mentem zuhanyozni, és már akkor a saját hálóingemet vettem fel.

Te most várod az első babádat? És hanyadik hétben jársz?

27. Keriné76 (válaszként erre: 26. - Tmt1)
2011. dec. 7. 16:21
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél. még annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor az osztályon már nem adnak hálóinget, mert eddig az volt, hogy nem kell sajátot vinni, mert ők adnak?
26. tmt1
2011. dec. 7. 12:05

Szia!

Elővettem a terhességi füzetemet, én vezettem ilyet, leírom neked belőle:

kismamának:

- 2 db papucs, egy nappalra egy fürödni

- 3 db pizsama

- köntös

- kb. 3-4 pár zokni

- sok sok bugyi, sajnos úgyis véres lesz, én nem vettem eldobhatósat, de sokan vettek azt is

- 2 db törölköző, egy kicsi és egy nagyobb

- nagy méretű betét, mert bár adnak párat bent, de az nem elég

- wc papír

- zsepi

- fogkefe és fogkrém

- fésű

- dezodor

- tusfürdő

- fürdőpamacs

- kés, villa, kanál, szalvéta, ott is adnak, de én szeretem a sajátomat

- egy kis mosogatószivacs, és mosogatószer

- pohár

- kézfertőtlenítő

- tisztasági kendő

- házassági anyakönyv fénymásolata

- terhes kiskönyv

- melltartók + bele tejfogó

- mellszívó

- fültisztító

+ ami egy női táskában megtalálható: iratok, telefon, töltő, fényképezőgép.

A szülőszobára gyakorlatilag veled volt a táskád, bár azt betették valami szekrényfélébe, szóval csak a papucsomra volt szükség, meg vittünk be egy üveg ásványvizet.


Kisbabának: mi télen szültünk

- body

- rugdalózó

- kocsikabát

- sapka

- kesztyű

- pólya

- pléd

- bundazsák (vittem, de nem ebben vittük haza Manót)

- mózeskosár vagy hordozó

- cumi

- cumisüveg

- pelenka, bár azt adnak bent

- popsitörlő, ezt is adnak

- popsikrém, ezt is adnak

- 2 db textilpelus

A ruhákat a férjem hozta be aznap, mikor indultunk haza, a többi a kofferben volt.

Még annyit, hogy mi voltunk szülésfelkészítőn, mert apás szülés volt, és ott is adtak egy listát, mit érdemes vinni.

Remélem nem hagytam ki semmit, mi ezeket vittük. :)

25. Keriné76 (válaszként erre: 24. - Tmt1)
2011. dec. 7. 10:17

Szia!


Köszönöm a válaszod nagyon aranyos vagy:-)

Még annyi kérdésem lenne, hogy a kórházi csomagban mit érdemes vinni, mert ez mindenhol másképp van?

24. tmt1 (válaszként erre: 23. - Keriné76)
2011. dec. 6. 18:08

Nekem tényleg nem volt rá panaszom. De biztosan van olyan kismama akinek van rossz tapasztalata vele kapcsolatban. Minden helyzet más. És minden szülés is. Nekem a kisfiammal szerencsém volt. Ha lesz kis tesó, ki tudja milyen lesz :)

Azért hogy negatívat is írjak róla: volt olyan, még kismamaként, hogy reggel 9-től 2-ig vártam rá az ambulancia előtt, mert ő fent műtött. Persze ez nem az ő hibája, csak nekem volt már kényelmetlen. De nem panaszkodok, kismamaként egyéb dolgom sem volt. :)

Jó pocakos időszakot kívánok nektek :)

Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel.

23. Keriné76 (válaszként erre: 22. - Tmt1)
2011. dec. 6. 15:44
Ez nagyon szép eredmény. Egyre jobban meggyőzöl vele kapcsolatban:-)
22. tmt1 (válaszként erre: 19. - Keriné76)
2011. dec. 6. 15:04

Nem szóltunk neki. mentővel mentünk be, először az ügyeletes doki döntötte el, hogy valóban megindult-e a szülés. aztán mentünk fel a szülőszobára, ahol szóltam ki az orvosom, azt mondták a szülésznők majd ők szólnak neki. Még akkor fel is hívták, mert engedélyt kértek az eda-hoz.

Mi 6,40-kor kezdtük a kitolást, és 7-re meg is született a kisfiam.

21. zsipi
2011. dec. 6. 14:16

Sziasztok!


Én 41 hetesen szültem, és nem volt fogadott orvosom, de az utolsó héten elég sok tapasztalatot szereztem. Simó Dezsőről én sem szeretnék nyilatkozni, imádkoztam csak ő ne legyen... Engem Demeter vett fel a szülészetre, és nagyon kedves volt Velem, végül még csatlakozott Dr. Kovács László is, mert a kislányom nem akart kibújni, és ő végül vákuummal segítette a világra. Csak jót tudok róluk írni, minden nap meglátogattak, és érdeklődtek felőlünk. Egészségesen és boldogan távoztunk a kórházból. Tőlünk egyik orvos sem fogadott el pénzt. A saját tapasztalatom alapján (összesen 8 orvos vizsgált meg)Simón kívül bárkit bátran tudok ajánlani, mind kedves és figyelmes volt, nem kapkodott, és nem egy tárgynak nézett. Sőt én nyáron szültem soron kívül korán reggel mentem a vizsgálatokra, hogy a nagy meleget elkerüljem. Tehát maximális figyelmet kaptam minden ismeretség, és pénz nélkül.

2011. dec. 6. 10:16

Sziasztok!

Én három éve szültem a Kenézyben Dr. Kovács László főorvosnál. Én nagyon meg voltam vele elégedve. Ajánlás alapján mentem hozzá,de menet közeben kiderült rengeteg ismerős szült nála és ódákat zengtek róla. Nagyon lelkiismeretes és jó diagnoszta,minden kérdésre kimerítően válaszol.Én adtam neki pénzt,havonta 1 ultrahang volt,az 5000 Ft.Nem ennyit kért,én ennyit adtam. Mivel végül császárra került sor, utána adtunk neki 10 ezret. De végig ott volt, szülés után minden nap benézett.

19. Keriné76 (válaszként erre: 17. - Tmt1)
2011. dec. 6. 09:45
És amikor mentetek nem szóltatok neki telefonon, hogy indultok? Nagyon jó olvasni, hogy nem halál komolyságban telt a kitolási szak, mert szerintem az a legnehezebb. Nekem elég sokára bújt ki a baba.
18. misz (válaszként erre: 1. - Monka09)
2011. dec. 5. 22:40

Én 12 éve járok Szomolya Főorvos úrhoz. Mindig lelkiismeretes, kedves volt. A kislányom nála született, és csak jót tudok róla mondani.

Sajnos a kisfiam váratlanul 4 héttel a kiírt időpont előtt érkezett, amikor főorvos úr szabadságon volt, és sajnos városon kívül. Nem tudott bejönni. Így a szülést Simó Dezső vezette le. És mivel nem szeretnék 6 oldal szidalmat leírni, inkább csak azt mondom, hogy nem ajánlom senki ember lányának.


Egyébként Dr Borosról, és Dr Demeterről is sok jót hallottam az évek alatt a váróban.


Minden jót Neked! :)

17. tmt1 (válaszként erre: 14. - Keriné76)
2011. dec. 5. 21:15
Igen, tényleg jó volt így, hogy ismertem az orvost. Mikor én szültem nem ő volt az ügyeletes, mi hajnali fél2-re értünk be, ő pedig fél6-ra jött, tehát a vajúdásnál nem volt bent, de nem is kellett, a szülésznők szépen ellátták a dolgukat. A kitolásnál pedig még viccelődött is, nagyon jól telt. Nekem semmi rossz nem maradt bennem a szülésről. Tényleg mindenkinek ilyet kívánnék.
16. 09e73425eb (válaszként erre: 7. - Monka09)
2011. dec. 5. 19:23
Megmondom őszintén 11 éve van hogy szültem nála .A legutóbb a klinikán szültem így oda kellet menni felülvizsgálatra.Akkor mikor én szültem nála akkor semmit nem kért szerettem volna neki akkor adni 20 ezret de elkerültük egymást a felülvizsgálatkor pedig nem engedte hogy odaadjam .Elérhetőségét nem tudok de ha sikerül megszereznem akkor nagyon szívesen megadom.Szinte minden kismama mai napig dicséri.Bármi mást tudok Írok.
15. Erus30
2011. dec. 5. 14:28
Nekem sok ismerősöm szült, nála, és jókat hallottam róla. Többek között anyukám is nála szült, tehát én is nála születtem. Egyébként mikor mész és beadod a papírokat, akkor mondanod kell, hogy kihez szeretnél menni, és ha megjön, akkor megmondod neki, hogy majd nála szeretnél szülni. Én az első terhességem alatt mikor mentem hozzá talán 2x adtam neki, de csak pár ezret. Második terhességem alatt nem is adtam neki, csak a szülés után. De így is nagyon rendes volt, szülés után is mindennap bejött, megnézett, pedig csak az utolsó napon, varratszedéskor adtam neki oda a pénzt.
14. Keriné76 (válaszként erre: 13. - Tmt1)
2011. dec. 5. 13:46

Szia!


Köszönöm szépen az infót, nagyon sokat segítettél. Teljesen egyetértek veled én sem szeretnék egy vad idegenhez kerülni. Sokkal megnyugtatóbb, ha már tudod ki lesz melletted.

13. tmt1 (válaszként erre: 10. - Keriné76)
2011. dec. 5. 13:27

Szia!

A sógornőm szült nála 2*, és mesélte, hogy meg volt vele elégedve. mivel a férjemmel nem szerettünk volna csak az ügyeletes orvosnál kikötni, így felhívtam őt, bemutatkoztam, elmondtam hány hetes terhes vagyok, és hogy találkozhatnánk-e az ambulancián. Egyáltalán nem ellenkezett, megmondta melyik napon lesz bent, és akkorra vár. Mikor odamentem szóltam az asszisztenseknek, hogy kihez jöttem, és majd szólítottak. Nekünk így biztonságosabb volt szülni egy olyan orvosnál, aki már ismer bennünket.

12. Monka09 (válaszként erre: 11. - Erus30)
2011. dec. 5. 09:18

S hogy kerültél épp hozzá? Véletlen?

Hogyan lehet egyébként egyik-másik dokit elcsípni, hogy hozzá kerülj, hisz egyáltalán nem ismerjük őket, nem tudni,mikor ki van bent.

Erus30: ultrahangokat ő csinálta mindig? Olyankor és a végén kért-e pénzt? Tudom írtad nem pénzéhes, de mégis. :-) Vagy mennyit adtatok neki?


Bocsi a sok kérdés miatt.

11. Erus30
2011. dec. 5. 09:12
Én kétszer szültem a Kenézyben Dr. Szomolya Mihály főorvosnál. Én nagyon szerettem és ha 3.-jára szülök biztos hozzá fogok menni, ha nem megy addig nyugdíjba. Nagyon rendes és nem pénzéhes.
10. Keriné76 (válaszként erre: 8. - Tmt1)
2011. dec. 5. 08:43

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy csak úgy bementél és őt kerested, vagy bemutattak?

9. Monka09 (válaszként erre: 8. - Tmt1)
2011. dec. 4. 21:29
Köszi szépen az infókat! Meglátjuk kihez sikerül kerülnöm. :-)
8. tmt1
2011. dec. 4. 19:28

A 27. terhességi héttől jártam hozzá. Kért ultrahangokat ő is, de nem ő csinálta. Én nem a magán rendelőjében voltam, hanem a terhes ambulancián a Kenézyben. Mindig akkor mentem amikor ő mondta, hogy menjek. Terhestanácsadásra az Otiba jártam.

A vizsgálatokért soha nem adtam neki pénzt. Csak a szülés után, amennyit én gondoltam.

Szerintem nincs tarifája, bár ha a magánrendelőjébe mész, ott biztosan van.

Még annyit, hogy a szülésért a pénzt, akkor adtam oda, mikor már jöttünk el a kórházból, de addig a pillanatig minden nap benézett hozzám, és a kicsihez is.

Telefonszáma: 30-985-3341.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook