Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kruppos babák-kisgyermekek anyukái, írnátok nekem? fórum

Kruppos babák-kisgyermekek anyukái, írnátok nekem? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 20. 09:29
Sziasztok aktív még valaki itt???
20. 376ca6d064 (válaszként erre: 19. - Gabóca10)
2012. jan. 16. 23:44
Sajnos csak most láttam a bejegyzést.Köszi mi azóta jól vagyunk kopp,kopp....Remélem kisfiad nem lett rosszabbul.El hiszem,én azóta is gyomor görcsel megyek aludni....
2012. jan. 9. 09:17

SZiasztok!HOgy vagytok?

Az én kisfiam ma reggel 5.kor elkezdett köhögni,még nem ugatósan de már előre félek mi lesz!

De ezt megelőzi hogy a héten fájt a torka,lázas volt,szerda óta kap antibiotikumot.hÁt remélem nem lesz rossz vége!

Ráadásul jó kis időt mond,enyhe-esős.

Hát szorítsatok!

18. 376ca6d064 (válaszként erre: 17. - HnéViktória)
2012. jan. 4. 15:10
Köszönöm a válaszodat.Na puff....
2012. jan. 3. 21:07
Laryngingitisnek két formája van,lehet fertőzéses eredetű (vírusok, baktériumok), és nem fertőzéses eredetű (pszeudokrupp). Ez utóbbi kialakulásában genetikai hajlam, környezeti ártalom, esetleg ezekhez társuló vírusfertőzés játszik szerepet.A kruppot főleg vírus-, ritkábban baktériumfertőzés okozza. Tehát igen,ha van erre hajlamos kisgyermek a köreitekben,elkaphatja,és ti is elkaphatjátok,közösségben.
2012. jan. 3. 19:30
Ma egy Hoxához hasonló szlovák fórumon azt olvastam,hogy a laringitys ragályos.Én nem hinném,erről még nem hallotam...mi erről a véleményetek?
2012. jan. 3. 16:07
Köszönjük.Már az éjjel sokkal jobban aludt és mi is....Viszont kivánok kitartást mindenkinek.Reménykedjünk,hogy többször nem fordul elő a drágaságainkal...
2012. jan. 3. 11:06

SZiasztok!

Először is jobbulást és kitartást mindenkinek!

Hát sajnos nekünk is ez lett a vége,persze kórház nélkül egyenlőre,de mi is kaptunk inhalátort,miénk 3750ft-volt,de mi a fül-orr gégészeten kaptuk.

Négy napig kellett calcimuskot itatni,és mi kaptunk 2xinjekciót,és szükség esetén rectodelt kúpot.

Nekünk is azt mondta az orvos majd elnövi,de még csak márc.-ban lesz két éves a kisfiam!Ilyenkor azt kívánom menjen az idő!

De ez az enyhe idő is nagyon kedvez,azt mondták ilyenkor jobban odakell figyelni!

13. HnéViktória (válaszként erre: 12. - 376ca6d064)
2012. jan. 2. 17:42

Nekünk nem volt ilyen vészes.Minden évben voltunk kórházban,de azért havonta nem.Volt és van is inhalátorunk,amibe salvus vizet szükséget esetén gyogyszert teszek,és rengeteget segít-pulmonologus írhatja fel.Nagyon ajánlom.Receptre,kb 5000ft anélkül 25.000-40.000 ig.De olyat vegyél amely gyógyszer porlasztására is alkalmas.

A rectodelt kúp vényköteles és szteroid tartalmú.Ha egyértelmű a laringytis jelenléte,akkor igen beadhatod neki orvosi utasításra,de ha nincs fulladás kerülendő.Időnkénti használata nem káros.Én ha rosszul volt a gyerek,este szoktam neki adni egyet,fél ampulla calcimusc-al,és ha gond volt éjjel is beadtam neki egyet ismét calcimusc-al.A napi maximális adag 3 kúp,de akkor minden nap látta a gyermekorvosunk.Tehát csak orvosi felügyelet mellett ajánlatos ennyit beadni.Bencével el tudtuk kerülni a kórházat többnyire.Összesen kétszer voltunk.

A bárányhimlőt jól viseli,mintha mi sem történnne,szerencsére.Engem jobban megvisel.:)

És ami fontos mi a szövödmények elkerülése miatt ilyen esetben szinte mindig kaptunk,antibiotikumot,melynek adását én támogattam is.

Az orvos tudomány már amennyire én tudom ,sokat nem változott /eü végzettségem van ápoló/,de fontos,hogy legyen egy jó tüdőgyógyász gyermekorvosod,nekem is az van,sokat segíthet a mielöbbi szövödménymentes gyógyulásban.

12. 376ca6d064 (válaszként erre: 11. - HnéViktória)
2012. jan. 2. 15:36
Szia.Köszönöm,hogy irtál..Igazad van,pozitivan kellene hozzáállnunk,de nem megy.Lányomnál minden egyes alkalommal kórház lett a vége és volt olyan hónap hogy kétszer is.Lányomnál 3 évesen jött ki először és mindig a manduláira fogták...Bár 7-10 év alatt sokat változott az orvostudomány,igy remélem megússzuk a kórházat.Az éjjelünk nem volt valami fényes,kicsi rosszul aludt,4 után kezdett befulladni,de gyorsan ablakot nyitottunk és jobb lett.Férjem délelőtt vett levegőpárásitót,lejebb tettük a fütést.Délelőtt aztán voltunk a kezelőorvosunknál aki Rectodel kúpot adott.Napi egyszer három napig kell használnunk...Ilyen kúpot vehetek én is és ha látom,hogy baj lesz akkor adhatom neki????Remélem már jobban vagytok,na hát a bárányhimlő sem kellemes,bár nekünk még nem volt...na az a másik mumus.
11. HnéViktória (válaszként erre: 10. - 376ca6d064)
2012. jan. 2. 13:59

Nagyon sajnálom.De igen próbálj meg pozitivan gondolkodni,de egyépként nekem ugyan ez az érzés jött mikor a fiamnál én is meghallottam.Ami szerintem okot ad a bizakodásra,hogy ha hajlamos volna a kruppra már elöbb kijött volna.Lehet ,hogy csak egy vírus.Mert az is okoz ilyen tüneteket.De alul írtam,hogy pl nálunk az ételallergia okozott laringityst.Mióta tudjuk,nem volt fulladás.Most pl szilveszterre bárányhimlősek vagyunk:( Szóval ahol pici gyerek van örökös aggodalom az élet.És ahol nagy ott is.Van egy kamasz lányom ajajjj...

De kitartás nektek,majd ird le hogy vagytok.Előnybe vagy mert a kezelést és a tüneteket ismered.Nekünk a rectodelt általában mindig szokott segíteni/kiv 1 esetet/

2012. jan. 1. 16:41
Sziasztok.Ott kezdeném,hogy nagylányom 3 éves korától 6 éves koráig kruppos volt.Kétszer kiszedték az orrmanduláit és végül a torokmanduláit is.Ez 7 éve volt.Sajnos a számát sem tudom,hogy hányszor voltunk kórházban.Végig rettegtük az éjszakákat,hogy mikor kell vele futni az ügyeletre.Lányom kinőte és azt hittük,hogy ez nem fordulhat már elő velünk a 25 hónapos kicsi fiunknál.Tegnap délután már kicsit náthás volt és berekedt.Mondtam is a férjemnek,hogy csak nem ......az lesz??De azt mondtuk,hogy nem fordulhat elő mégegyszer.De,sajnos igen.22 óra után arra lettünk figyelmesek,hogy bizony halljuk az ugató köhögést.Na ne tudjátok mit éreztünk....Irány az ügyelet,aztán ma reggel is...Belebolondulok,ha arra gondolok,hogy megint stresszben,félelemben fogunk élni még évekig..Nagyon,nagyon remélem,hogy egyszeri alkalom volt.
2011. dec. 7. 22:22

Köszi hogy írtok!Most ott tartunk hogy a gyerekorvos megerősítette hogy a tüdeje tiszta,gégegyulladás,de nem javasolt semmit a rectodel kúpon kívűl.Nem lett jobban,elvittem gyermek fül-orr gégészhez,ő már azt mondta légcsőhurut,írt babyhalert,hétfőn kapom meg,abba a salvus vizet ajánlotta.A calcimuskot is adnom kell neki.Ez egy őrület,igen ti tudjátok!!!

Két éjjel is ruhában aludtam(már amennyit,inkább csak bólogattam)ha véletlen futni kell,készenlétben voltunk.



imanart:nagyon nehéz lehet hogy mindkét gyermek kruppos,szorítok nektek is hogy mihamarabb túllegyetek rajta!Sokat segítettél,már vagy 5-szőr elolvastam amit írtatok,köszönöm nektek!


JÓ (és nyugodalmas)éjszakát nektek!!!

2011. dec. 6. 11:39

Nekem Mindkét lányom kruppos,4 éves a nagy, és 16 hónaposa kicsi; nem tudom elmondani milyen állapotban vagyok néha!

A tavalyi telünk nagyrészt a kórházban telt, azt tudom javasolni tanuld meg mit kell tenni, de a legfontosabb, hogy tudd biztosan krupp-e...

A kialakuláshoz kell egy hajlam, ami a felső-légutak szűkületét okozza, ne gondold, hogy ez valami kóros dolog, hisz a kicsiknek amúgy is nagyon szűk légutaik vannak, mert hát kicsik még!!! DE ezen kívűl kell egy vírusos fertőzés ! ami gégegyulladást okoz ...

Ha ez együtt van akkor jön a krupp , van hogy egy rohama van a gyereknek, és soha több, Én peches vagyok :-() Nálunk a nagynak hetente 1 biztos előfordul..

Mindenképp jó lenne megmutatni a babócát egy gyermekpulmonológusnak...

A köhögés lehet napközben is,elég jellegzetes, ugató, mintha a Husky ugatna; de roham mindig alvás alatt , és főleg éjjel jelentkezik...

Leírom mi mit csinálunk , hátha segít.

-este alváskor mindig nyitva résnyire az ablak, és max 18 fok a szobában, a kicsinek az ágya fejrészét emeltem meg, a nagynak a háta van megemelve , hogy ne vízszintesen aludjanak (vastag pizsi+termooverál, hogy ne fázzanak meg)

-ultrahangos hideg párásító megy éjjel nappal, leggyakrabban Salvus vízzel (sós víz), a nyákoldás miatt . és hogy ne száradjon ki a nyálkahártyájuk, a nagynak van sópipája, naponta azt is használjuk

-orvos Írta fel Babyhallerres inhalátorral kap Flixotide-ot reggel este 1-1 puffot, ha jön a roham akkor a Rectodelt Kúp, és ventolin

és ha rohama van betakarni , hogy csak a feje látsszon ki és tárva nyitott ablakhoz vinni...

a párás hideg idő a legjobb, ha ez nincs akkor a mélyhűtőt nyisd rá, mi sokat sétáltunk éjszaka, mikor megszóltak a szomszédok elmondtuk mi a baj...

azt tapasztaltam, hogy ha napközben sokat szaladgál és bekapkodja a hideg levegőt , akkor este mindig rosszul van, ha csak szépen nyugodtan játszik, akkor semmi baj nem lesz... na de magyarázd el egy 4 évesnek hogy ne fusson

Azért mondtam hogy el kéne vinni orvoshoz, mert ha fennáll a betegség két hónapja, és ez biztosan krupp; valamint szed bizonyos gyógyszereket, mint a Flixotide, például , akkor jogosult vagy az emelt családi pótlékra is, és jár a babának a közgyógyellátás a gyógyszereire, ami egy kis segítség. csak nem nagyon mondják el!!!

Remélem segítettem, szerencsére 6-7 éves korukra azt mondják kinövik! Ezt még nem tudom :-))

2011. dec. 4. 17:35

Szivesen és kitartás...

Calciumot nem kaptatok?Az is sokat segíthet,de a többi gyógyszerrel együtt nem lehet beadni,ajánlott 2 óra eltéréssel adni.

Kimásoltam neked mikor kell szaladni,remélem nem haragszol meg érte,de jobb óvatosnak lenni:

Ha a tünetek tartósan fennálnak, a gyermek kifárad, a behúzódások mélyülnek, vagy cyanosis jeleit látjuk (szürkés-lila bőrszín), azonnal hívjunk mentőt, ha ez nem sikerül, vigyük a legközelebbi kórház sürgősségi osztályára. Itt az orvos által a párásító készülékkel közvetlenül a légutakba juttatott vagy vénásan adott gyógyszerek gyorsan enyhítik a tüneteket. A hideg levegő jótékony hatását mutatja, hogy az otthon még riasztó képet mutató gyermek télen sokszor egész jó álapotban érkezik az ambulanciára.

6. Gabóca10 (válaszként erre: 5. - HnéViktória)
2011. dec. 4. 17:29

kÖszönöm hogy írsz.Tudom orvos kell hozzá,de mondom mégis hétvége(miért is ne),nagyon nehéz.

Mi is kb.annyira lakunk a kórháztól,de a gyerekorvosunk is ott rendel,így hát maradt a legközelebbi ügyelet.

A tündérkém most is köhög,és igen mindkét esetben kapott köptetőt,ambrobene ua.mint az ambroxol,és múltkor augmentint mellé.

Nekünk a legelején jött a nátha.Minden jót nektek és köszi a segítséget,mindenképp írok még.

5. HnéViktória (válaszként erre: 4. - Gabóca10)
2011. dec. 4. 17:19

Igen az asztma a tüdőből jön a hörgök gyulladnak be,és az egészen más köhögéssel jár,nem az ugatós köhögés jellemzi hanem tipikus asztmatikus köhögés.


A gégegyulladás /larringytis!/kinőhető,mert minnél kisebb a gyermek annál kisebbek a légútak és a gyulladás miatt a belélegzett levegőnek sokkal kisebb keresztmetszeten kell áthaladnia ezért a belégzés nehézzé hangossá válik.Általában vírus okozza,a láz nem törvényszerű.Nekünk nem szokott lennni 2-3 nap múlva nátha szokott kialakulni,ritkán bronhytis,középfül gyulladás.De ezek időben adott antibiotikummal megelőzhetők.Tudom,hogy mivel vírus okozza nem szívesen adnak rá antibiotikumot,mi a szövödmények elkerülése miatt mindig kaptunk.És valami nyákoldo/ambroxol,mucopront,/és antiallergén/cetirizin,aerius/hozzátartozott a kezelésekhez.Szerencsére nagyon jó gyermektüdőgyógyászunk van így gyermekeim jól átvészelték mindig.Néha igaz kórházba kellett menni mert 35km-re lakunk a kórháztól.

Gyors ennyi de kérdezz báátran,segítek ha tudok.Szakmám is kicsit,ápoló..

2011. dec. 4. 16:51

kÖszi.Igen az orvos is ugyan ezeket mondta,hideg levegő stb.De én sem vagyok biztos benne hogy krupp,de az asztma az a tüdőből jön nem?De én is gondoltam rá,mivel én is befulladtam 5 évesen és én asztmás voltam.Akár örökölhette is,SAJNOS!

az orvos viszont azt mondta a gégéjéből jön a sípolás,ilyenkor össze van szűkűlve a drágámnak,és hogy vírus okozza.

Persze mindenféleképpen utána kell járni.

Ami még oszlatja a kétségeimet a krupp felé az az ,hogy nekünk nem ennyire hírtelen jön,mint ahogy olvastam róla.Az ugatós köhögés után,majdnem egy nappal később kezdődött a sípoló légzés.Orrfolyással kezdődött,láz nélkül.

2011. dec. 4. 16:42
Mindig éjjel támad,általában éjfél -5 ig.Mikor a legjobban alszanak.Jótanács még ha lehetőséged van rá ne legyen a szobába 18 foknál melegebb sokat segíthet.
2. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2011. dec. 4. 16:40

Szia!

Nem biztos,hogy krupp!Mindkét gyermekemmel keresztül estem ezen az időszakon .Lányom 1.5éves korától 10 éves koráig minden évben 2-3 volt laringytises.Légúti asztmát állapítottak meg nála.Fiam 1 éves korától kezdte neki az ételallergia váltotta ki.Mióta nem eszi az allergént többnyire megússzuk.

Nagyon sokat segít az inhaláló készülék,hideg pára,és ha jön a roham a hideg levegő.Ha ottkinnt hideg van az a legjobb ,ha nem a hütő elé kell állni vele.Persze a rectodel ,és a calcium is nagy segítség ilyenkor.

Együtt érzek veled,én egy kicsit tönkrementem mindig amikor jöttek ezek az időszakok,már megedződtem,jól kezelem.

2011. dec. 4. 16:27

Sajnos 1,5 hónapon belül 2x volt a 20 hós kisfiamnak ilyen fulladása,amit nem mondtak ki hogy valóban az volt,de minden jel erre utal.

Tegnap az ügyeleten az mondta a doktornő a tüdeje tiszta,a gége felől jön a sípoló légzés,elnövi.Rectodel kúpot kellett neki adnom.Utána olvastam akkor szembesültem vele hogy ez a krupp.Kiváncsi lennék a tapasztalatokra,noha a "nagykönyvben"levan írva,az életben nem biztos hogy minden ugyanúgy zajlik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook