Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux és paleo, avagy megint átverik a beteget? fórum

Reflux és paleo, avagy megint átverik a beteget? (beszélgetős fórum)


1 2
51. inf3rno (válaszként erre: 3. - Csipkerózsika)
2015. szept. 30. 03:27
Roppant egyszerű az összefüggés, a H. pylori azért tudott elszaporodni a gyomrában, mert állandóan savlekötőket szedett, és ezért nem volt elég sava. A H. pylori-nak amúgy ezen kívül semmi köze a reflux-hoz, a gyomorfekély, amit okoz, egy teljesen más betegség.
2013. febr. 18. 23:53

többszáz gyógyulás története:

[link]

2013. febr. 18. 23:48

és egy testépítő levele:

"Szeretném megköszönni a paleolit táplálkozás című könyvét. Nagyon sokat segített a problémáim megoldásán. Évekig étkezések után nagyon sok volt a gyomorsavam , mondjuk elég sok gabonát ettem pl 6-8 db korpáskiflit + kenyér, tészta, krumpli, rizs. Elhitették velem a body teremben ,hogy a szénhidrátoktól nőnek az izmok és fontos az idegrendszer és az agy működés számára a szénhidrát bevitele nagy mértékben. Mostanában jöttem rá hogy kevesebb élelemmel is el lehet lenni egész nap pl. mostanában így néz ki egy napi kajám: Reggeli 3 kemény tojás 2 szelet házi sonka( vékony) Ebéd egy tányér zöldség leves ( Krumpli nélkül természetesen) 2 db sült csirke comb egy tányér gyümölcs vegyesen( alma, banán, narancs, szőlő,).Vacsora : házi szalonna, pár szelet sajt, kígyó uborka. És képzelje el hogy nincs az a farkas éhségem ami régebben volt. Ebédet kb. délbe ettem vacsorát olyan 6 óra körül és nem esett le a vércukor szintem 5.8 volt vacsora előtt. Személy szerint csak jót tudok mondani a paleo táplálkozásról. A derékszíjamat 2 lyukkal beljebb kellett húzni. Nem fájnak az izületeim annyira, mint régen. Remélem teljesen elmúlik a fájdalom. Reggel fitten ébredek. Észrevettem még valamit, mióta elkezdtem a paleolit táplálkozást. Olyan az izomzatom mintha egész nap edzenék, olyan feszes, pedig 2 hete nem edzek, mert beteg voltam. Sokkal jobb a közérzetem is. Jobban bírom a stresszt is. Felpörgök, és le is nyugszom, hamarabb mint régen. Elkezdtem emelt mennyiségben szedni az omega-3 -at ( napi 8 db ketté osztva reggel és este). Egyébként mindig mondtuk a teremben, hogy a body hálátlan sport, mert ha kihagy az ember egy két hetet, az izmai leeresztenek. Előtte nekem is voltak ilyen gondjaim, de most azt mondom, hogy a táplálkozáson múlik a dolog. Az én izmaim semmit sem fogytak sőt! Pedig most body nyelven szólva nem figyelek oda a kajára, házi sonkát eszek, meg füstölt kolbászt és mákos muffint, mégis fogyok, erős vagyok, és olyan kemény a bicepszem, mint a beton és nem vagyok mindig tök fáradt. Régen csirkemellet ettem rizzsel, és fájt mindenem mint az állat. Egyszóval jól vagyok és fitt, tele energiával, pedig ma még kétszer ettem. Egyszóval nekem bevált és mindenkinek csak ajánlani tudom. Még egyszer köszönöm és sok sikert a munkájához Gábor.


Üdv: Miklós"

48. shilladora (válaszként erre: 47. - F1e23b97ee)
2013. febr. 18. 23:39

nem mindenki olyan szerencsés, mint TE!

Itt egy levél, amit Kanyó Dénes írt Szendinek:


"Kedves Gábor !


Szeretném megköszönni családom és magam egészségét, mely nagymértékben az ön kiváló könyveiben levő információk HASZNÁLATÁNAK köszönhető!!


Korábbi könyvei olvasása után , még annak idején előrendeltem az előkészületben levő Paleolit táplálkozás c. könyvet.

A kézhezvétel után néhány óra múlva, miután a lapokat lebilincselő figyelemmel felfaltam /csak szemmel/, áttértem a paleolit életmódra. Szerencsére a tantusz gyorsan leesett, az értelmi belátás már a könyv tartalomjegyzékének átfutása után megtörtént, így az életmódváltás azonnal 100 százalékosan bekövetkezett minden átmenet nélkül, nagyon könnyen.


Az erőm azonnal növekedni kezdett, és felfedeztem az addig lehetetlennek hitt tökéletes és állandó egészség élményét. Élsportolóként fantasztikus volt, hogy testem sokkal ruganyosabb, energiám egész nap kitart /6-7 óra edzés naponta/ és az állandó egészség miatt formám óramű pontossággal tervezhető.


Azt hadd ne ecseteljem külön ,hogy egy permanens jó közérzet és derű, kicsattanó életerő mit hozhat egy ember és a körülötte lévők életébe.

Sporteredményeimet most nem részletezném, csak az idei valóra vált álmom osztom most meg. Bődületes világrekorddal nyertem meg a hazai rendezésű világbajnokságot tömött lelátók előtt szeretteim és barátaim szurkolásától repítve 35 évesen ,a sportág történetében példa nélküli módon. :


www.origo.hu/sport/uszas/20110802-delfinember-vagyok-kanyo-denes-buvaruszo-visszakapta-az-elvett-vbaranyat.html, vtvszeged.hu/hun/sa_hirek/i_sport_8/i_kanyo_denes_vilagbajnoki_cimet_szerzett___exkluziv_1461/t_Kany%C3%B3%20D%C3%A9nes%20vil%C3%A1gbajnoki%20c%C3%ADmet%20szerzett%20-%20exkluz%C3%ADv%20vide%C3%B3/index.html, www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/136667


Egyszer Vekerdy prof. előadását hallgattam a gyereknevelésről. A lenyűgöző előadást a következő mondattal zárta : " Nincs nevelés, csak hiteles együttélés." A tétel úgylátszik felnőtt korban is működik. Legnagyobb örömömre bekövetkezett az inverze . Másfél év elteltével, miután szüleim és néhány barátom szemét nap mint nap kiszúrta a kézzelfogható eredmény, szépen áttértek a paleolit életmódra.


Szüleimnél az eredmény nem világbajnoki címekben mérhető, sokkal több annál. Tökéletes egészség, közérzet, 18 kg mínusz mindkettőjüknél, és a 60 év feletti slágercikkek /koleszterin- és vérnyomáscsökkentők / kukába kerülése.

Az ő esetükben nehezített körülmény, hogy mindketten orvosok ,így a paradigmaváltás pályafutásuk 50 éve alatt kovácsolt láncokat szaggatott. Még egyszer és ezerszer köszönjük az egészségünket! Ha valami, hát ez tényleg a legtöbb, miadható!

Remélem sokaknak része lesz benne!


Kanyó Dénes

négyszeres Európa- kétszeres világbajnok búvárúszó"

47. f1e23b97ee (válaszként erre: 46. - Shilladora)
2013. febr. 18. 23:31
Akkor én szerencsés vagyok, mert ezen dolgok nagy része a paleo nélkül sincs jelen az életemben :-)
46. shilladora (válaszként erre: 45. - F1e23b97ee)
2013. febr. 18. 23:24

én ezt nem is mondtam!

azt viszont igen, határozottan állítom, hogy a cukorbetegségem a múltté, hogy a pattanások eltűntek, hogy a reflux azóta sem jelentkezett, hogy megszűnt az izületi gyulladásom, hogy megszűnt az iszonyú görcsölés menzeszkor, hogy soha nem fáj a fejem, hogy egyetlen napot sem voltam náthás/influenzás, hogy nem vérzik az ínyem, nincs ödéma a lábamon, elmúltak az ekcémaszerű vörös foltok, nincs haspuffadás, nincs hasmenés, nem grízes a felkarom hátsó része, nem törik a körmöm, de rengeteg gyógyulástörténetet lehet olvasni a neten :D

45. f1e23b97ee (válaszként erre: 42. - Shilladora)
2013. febr. 18. 23:16

Az ilyen betegségek nem egyik napról a másikra alakulnak ki.


Szóval ezt így konkrétan nem jelentheted ki, hogy ha így éltek nem lesztek betegek.

44. shilladora (válaszként erre: 43. - Zebra25)
2013. febr. 18. 23:11
vannak kompromisszumos ételek, mert akiknak paleo előtt sem volt betegségük, azok kicsivel szabadabban ehetnek. A rízs is kompromisszum, hiszen nincs benne glutén, de van benne épp elég más nem jó anyag, Gábor szépen kifejti ezt is. Akik nagyon intenzíven edzenek, vagy nagyon soványak, néhanap ehetnek kis adagban rízst.
43. Zebra25 (válaszként erre: 42. - Shilladora)
2013. febr. 18. 23:07
rizst azt pont lehet paleosoknak is
42. shilladora (válaszként erre: 40. - F1e23b97ee)
2013. febr. 18. 23:00

a paleosok nem emésztőszervi betegek már, mert mindből kigyógyulnak a paleoval.

előtte, amíg kenyereket, sütiket, krumplit, rízst, tésztát ettünk, nekünk is volt rengeteg egészségügyi problémánk.

41. shilladora (válaszként erre: 40. - F1e23b97ee)
2013. febr. 18. 22:59
pl. mire gondolsz?
2013. febr. 18. 22:57

,,amiket már milliónyi éve eszünk, ahhoz genetikailag is tudtunk alkalmazkodni, ezért meg tudjuk őket emészteni betegség nélkül is."


A sok emésztőszerv rendszeri megbetegedés nem erről tanúskodik...

39. shilladora (válaszként erre: 37. - F1e23b97ee)
2013. febr. 18. 22:48

így igaz, minden mag nem azért terem, hogy táplálékká váljon, hanem azért, hogy túlélje a tápcsatornánkat, és a túloldalon kijutva a földbekerülve az anyanövénytől távol is elterjedjen.


amiket már milliónyi éve eszünk, ahhoz genetikailag is tudtunk alkalmazkodni, ezért meg tudjuk őket emészteni betegség nélkül is.


amik nem túl régen kerültek az ételeink körébe, azok megbetegíthetnek, tehát jobb, ha kerüljük őket.

38. shilladora (válaszként erre: 35. - Tixtina)
2013. febr. 18. 22:35

:D és ha jól vagy este, akár 1-2 kocka jó minőségű étcsokival is megjutalmazhatod magad :D


mivel a reflux nem savtöbblet, hanem savhiány, nem tilosak (pár nappal később) a kávé, tea, svanyúságok, citrom, narancs sem :D

37. f1e23b97ee (válaszként erre: 36. - Shilladora)
2013. febr. 18. 22:32

A gabonán kívül szerinted minden más étel egészséges?


Mindegyikben ugyanúgy megtalálhatóak azok az anyagok amik a szervezetre károsan hatnak.

36. shilladora (válaszként erre: 32. - F1e23b97ee)
2013. febr. 18. 22:30

a szalonna és a hagyma azóta sem változott, együnk sokat!

a gabonákat viszont agyonnemesítették azóta, és pont az egészségre ártalmas, de iparilag sokkal jövedelmezőbb tulajdonságokat vitték tovább, pl. a génmanipulációkkal is. nem akarok belemenni, de ez a gabona már nem az a gabona. nem jó, megbetegít.

egy kis olvasnivaló:

[link]

35. tixtina (válaszként erre: 34. - Shilladora)
2013. febr. 18. 22:27
Na,ez jól hangzik:D Köszi,kipróbálom:)
34. shilladora (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2013. febr. 18. 22:24

Hatalmas irodalmat találsz a neten, de összefoglalva nagyon rövid: az ember több millió éves fejlődése során soha nem találkozott gyári termékekkel, és csak az utolsó párezer évben kezdett gabonákat termeszteni, illetve állatot tartani és tejét lefejni. Az új "ételek" miatti genetikai változás ilyen rövid idő alatt nem következhetett be, tehát a mai napig sem tudunk megbírkózni velük, és vannak akiket azonnal vagy nagyon hamar megbetegítenek (1-es tip cukor, allergiák, autoimmun) és vannak akiket "csak" 40 év után. Ezért nagyon sok a beteg ember (szív, ér, 2-es cukor, IR, PCOSZ, Alzheimer, stb), tehát inkább ne együk őket.

És ami amerikai, azt sem ehettük régen: burgonyafélék, paradicsomfélék, kukorica, babok, hüvelyesek.

Amit bőséggel ehettünk: állatok, a zsíros részekkel, halak, kagylók, zöldségek, idénygyümölcsök idényben, magok, tojás, gombák, és ha nagyon ügyesek voltak akkor ritkán egy pici méz.

Eleink is jó régen feltalálták a tűz használatát, ezért nekünk sem tilos, finomakat sütünk-főzünk, de nyersen is jó sok mindent eszünk - amennyit csak akarunk :D

A reflux nagyon egyszerű eset, mert már 1-2 nap alatt is gyönyörű eredmények látszódnak :D


Írok egy minta menüt, amit, ha van kedved, próbálj ki, és annyi javaslatom lenne erre az 1-2 kíséleti napra, hogy savcsökkentőt ne vegyél be addig, amíg nagyon kellemetlen tüneteid nincsenek (szerintem nem lesznek :D):


reggel: 3-5 tojásból rántotta (szalonnazsíron) pár levél salátával (nem tom mekkora adagra vágysz :D)

tízórai: (elhagyható, ha nem vagy éhes) bármilyen nyers zöldségrágcsa,

ebéd: mondjuk grillcsirke, amennyi jól esik, csalamádéval vagy salátával, vagy párolt zöldségekkel, dinsztelt káposztával,

uzsi, ha éhes lennél: 1 alma, vagy 1 marék mag (mandula, dió, törökmogyoró, kevés aszalt gyüni)

vacsora: husileves, vagy tojásleves, vagy csak hús nélkül: karfiol, zellerkrém, gomba/krémleves.

Sült husi, karfiolpüré, és csemiubi.


annyit egyél, amennyitől nem éhesen állsz fel az asztaltól :D


kíváncsian várom a tapasztalataidat :D:D:D

33. shilladora (válaszként erre: 29. - Zizabella)
2013. febr. 18. 21:54

a lilahagymára :D

uborkakarikára, sülthúsra, retekkarikára, répakarikára :D

salátára csorgatva isteni :D


de vannak méregdrágán maglisztek, abból is milliónyi recept áll rendelkezésre a neten :D


az biztos, hogy a búzának búza íze van, a lenmagnak meg lenmag, nem szabad búzaízt várni, mert akkor csalódás lesz.


15 hónapja vagyok paleos, nekem egyik paleokenyér se ízlett, amiket csináltam, ezért nem ettem őket. De idén a férjem is csatlakozott a paleohoz, és neki sütögettem kísérleti kenyérféléket, és végül találtunk olyan lisztkeveréket, ami nagyon izlik a páromnak :D

2013. febr. 18. 21:34

Azért az érdekes, hogy anno dédapáink kimentek a földekre egy frissen sütött cipóval, valami disznósággal valamint egy jó nagy fej vöröshagymával, nem követtek semmiféle trendet a diéták terén,ennek ellenére 120 éves korukban agyon kellett lőni őket, hogy végre haljanak már meg.


Most pedig hetenként jönnek az újabb és újabb diétás tippek, az emberek pedig jó ha megérik a 60 éves kort.


Akkor hogy is van ez?

2013. febr. 18. 21:29

Mindig feltűnnek újabb és újabb diéta fajták, amiről aztán pár év múlva kiderül, hogy nem is olyan jó, mint amilyennek mondták.


Most a paleo a divat, holnap más lesz.

30. tixtina (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2013. febr. 18. 21:27

Hello!Felkeltette az érdeklődésemet.

Az a helyzet,hogy én is savproblémákkal küszködök a második terhességem óta.

Savcsökkentőt szedek-naponta két tablettát,de szeretném elhagyni,ha találok rá természetes gyógymódot.

Nem tudom,milyen az a paleolit diéta.

Bármilyen gyümölcs fogyasztható?

Úgy hallottam,a zöldségeket is nyersen ajánlott fogyasztani.

29. zizabella (válaszként erre: 28. - Shilladora)
2013. febr. 18. 21:19

Hú a kenyér nagyon fog hiányozni az biztos!


Nagyon szeretem a libazsíros kenyeret hagymával...na most akkor a kenyér helyett mire kenjem a zsírt?:(( Vagy akkor erről is le kell mondani?

28. shilladora (válaszként erre: 26. - Zebra25)
2013. febr. 18. 16:57

Ha most nem paleozol, akkor eszel gabonát, és/vagy tejtermékeket is.

Ha belevágsz a paelóba - mondjuk 1 hó szigorúan betartva - akkor ezeket elhagyva már nem fog fájni a gyomrod se a paritól, se az ubitól, se a banántól :D

nem lesz gázképződés sem :D

elmúlnak a pattanások, a fájdalmak, a fogínyvérzés, sok egyéb más is, és sokkal jobban érezzük magunkat :D

27. shilladora (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2013. febr. 18. 16:42

paleolitban minden gabona teljes mértékig tilos. Még a teljes kiőrlésű gabona is.


Kizárólag feldolgozatlan ételeket vásárolunk, és abból készítünk ételeket nyersen, főzve, sütve.

2013. febr. 18. 00:15
Jó jó, zöldség meg gyümölcs, de Nekem pl a paradicsomtól, az uborkától, a banántól..stb...is ég a belem.
25. 2aca49b63b (válaszként erre: 24. - Zizabella)
2013. febr. 17. 23:56
A paleo mellett csak az fogy, akinek súlyfeleslege van, aki soványabb a kelleténél, az pedig hízik. Vagyis a paleo a normál súlyt állítja be. Persze csak akkor működik a dolog, ha nem eszik olyat, amit ez az életmód nem ajánl. Az viszont nem igaz, hogy a paleosok sok húst esznek, mi több van közöttünk vegán is.
2013. febr. 12. 15:56
Én pont ezért nem merem elkezdeni a paleot, mert nem szeretnék fogyni. Esetleg előfordul olyan is, hogy paleo mellett nincs fogyás?
2012. nov. 16. 10:33
A haverom refluxos volt és nagyon szenvedett az éjszakai alvással. és csinálja a palot sokat fogyott és tljesen tünetmentes. És ezt nem a neten olvastam hanem ismere őt. Szóval úgy tűnik ez a gyakorlatban is beválik!
22. salabakker (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2012. nov. 16. 10:23
Szendi G leírásában ot a válasz, nézd meg a honlapján a refluxos cikkét! Éppenséggel túl kevés a sav...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook