Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napirend probléma fórum

Napirend probléma (beszélgetős fórum)


14. Dittti
2011. dec. 2. 17:59

Szia!

Kisfiam 7 hónapos, ő születésétől 3 hónapos koráig játszotta, amit a Te Babád most :)

Az enyém 8körül kel, 11:30 körül alszik (születése óta félórákat) 12-kor kel, fél1 ebéd. Délután fél3-kor alszik egy félórát megint, majd 5kor megint egy félórát. Ő már kúszik, "mászik", fóka mód jön megy, ez azért lényeges, mert van miben elfáradni neki estig. a Te Babócád is izeg-mozog? :) Lehet az a gondja szimplán, hogy napközben nincs miben kifáradnia. Ha még nem ficánkol, forgolódik, kúszik, akkor javaslom legyen többet a levegőn. este fél6-6között én még kiviszem sétálni, mert utána még játszik, vacsorázik és elalszik fél10kor maximum. Szerintem nálatok a délutáni alvással van a gond. Neked kell erősnek lenned és nézni egy picit a saját érdekeid is, hiszen éjjeleken át várni, hogy elaludjon nem "jó" 5 hónapos babánál már. Ilyen korban elkezdenek már szándékosan ébren maradni.

13. 3fcc53e39c (válaszként erre: 10. - Regina005)
2011. dec. 2. 16:56
Ez igy jónak tűnik. Nem baj az ha 1/2 3kor alszik, csak 4 ig ébreszd fel. Szerintem. Pár nap alatt biztos megszokja.
12. 3fcc53e39c (válaszként erre: 5. - Regina005)
2011. dec. 2. 16:48
Az enyém már 1 éves nagyfiú :)
11. Pen80 (válaszként erre: 10. - Regina005)
2011. dec. 2. 15:55
Egy esetet ne tekints kudarcnak, ha elkezdtél valamit, adj neki időt mindenképpen szerintem. 3-4 nap alatt már látod, hogy van-e remény, szerintem most ne állj le.
2011. dec. 2. 15:39
Köszi mindenkinek. Azt hiszem, az lenne a legjobb, ha a szokásos 1/2 7-es ébredés maradna, de utána nem engedném visszaaludni, csak 1/2 9-fele. Akkor aludna mondjuk 1/2 11-ig és a délutáni alvást kellene átprogramozni 1/2 3 helyett mondjuk 1-re. Akkor talán a 1/2 8-as fürcsi után egy kis vacsi és menne az alvás. Így lenne jó, csak az a baj, hogy az én picúrom nem mindig akkor akar aludni, mikor én szeretném. De azt mondjátok, 1 hét alatt át lehetne programozni? Szóval a tegnapit ne tekintsem kudarcnak?
9. Pen80 (válaszként erre: 4. - 3fcc53e39c)
2011. dec. 2. 15:28
Szerintem is kb 2xmásfél óra azért kell és elég is.
8. Pen80 (válaszként erre: 6. - Pepi2)
2011. dec. 2. 15:25

Szerintem 5 hónaposan még kevés neki délelőtt fél óra alvás. Én többet hagynám és a délutánnal kezdenék inkább valamit, hiszen a probléma "csak" annyi, hogy este későn alszik el. Az nem a délelőtti alvás miatt van szerintem.

Amúgy ez gyerek-függő is, az én lányomat hiába tenném le előbb, dumálgat :) Akkor is, ha nem aludt délután. :S Mindenesetre érdemes megpróbálni, de a lányomat pl nem lehet eltántorítani attól a ritmustól, amit magának kialakított, mondjuk az nem ilyen durva, hogy éjjel nem alszik, de szerintem az sem jó, ha nagyon beleszólsz, gyakorlatilag "ráerőltetsz" valamit, ami nem a sajátja, annak is lehetnek rossz következményei, sőt.

2011. dec. 2. 15:10
Szia! Ahogy előttem is írták, én sem hagytam soha 4 után aludni őket. Utána meg irány a levegő, mert az is nagyon fontos a jó alváshoz. Már amikor nincs szmogriadó... Még télen is minimum 1 órát sétáltunk minden délután.
6. pepi2 (válaszként erre: 1. - Regina005)
2011. dec. 2. 14:57

szia! 4 gyerekes anyuka vagyok, így van kis tapasztalatom(a legidősebb is csak 6,5éves), szóval nálunk mindig az volt az alap, hogy fél8kor már alvás(este), ráadásul tanulnom kellett az egyetemre, muszáj volt letennem, hogy éjjel 1 ig tanuljak. Szóval reggel emiatt fél7 7kor kelt(na mondjuk ez anyukától is függ, hogy nem bír felkelni 7kor, mondjuk én is alig bírtam), 9kor alszik fél vagy háromnegyed órát, ebéd 12 körül, fél 1 -1 között leteszem, és alszik délután 3fél4-ig, de fél4kor minden esetben felébrezstem őket,így 6kor vacsi, fürdés, mesolvasás és fél8kor alvás a mai napig, a 6,5évesem is megy az ágyba és 8-ig még beszáélgetek vele(de a kicsik már alszanak, vagy ha nem, akkor beszélhetnek az ágyukba, de kb 8-ra mindig csend van, vagyis elalszanak) Így nekünk soha nem volt gond az oviba és a suliba való rohanás, hiszen pici koruk óta fél7, 7kor kellnek.

Minél előbb állítsd át, mert az éjfél előtti alvás ér a legtöbbet, ha sokáig húzod komolya alvási problémáitok lesznek, ráadásul neked sem jó, hogy nincs szabad időd, legalább este legyen:)

kb 1hét alatt át tudod szoktatni, hidd el. Reggel felkelteted 7kor, délelőtt kb 9 és 10 között hagyd aludni fél órát(ne tovább!!) stb úgy ahogy leírtam, csak figyeld mikor kezd nyügős lenni és álmos, ha elkapod azt a pillanatod 2 perc alatt elalszik.

5. Regina005 (válaszként erre: 4. - 3fcc53e39c)
2011. dec. 2. 14:48
Az én kicsimnek sokszor még 4 óra ébrenlét is kevés. A Te picúrod mennyi idős?
4. 3fcc53e39c (válaszként erre: 3. - Regina005)
2011. dec. 2. 14:37
Működött, igen. Én pl soha nem hagyom aludni délután 5 után, mert akkor nem tud időben lefeküdni. Kb 4 óra ébrenlét kell neki hogy utána el tudjon aludni. Erre mindig figyelek. 2x 1,5 óra alvás szerintem bőven elég neki napközben.
3. Regina005 (válaszként erre: 2. - 3fcc53e39c)
2011. dec. 2. 14:30

Tudom, hogy nem bűn, csak idáig azért nem mertem, mert a fogzás miatt amúgy sem alszik vmi jól.

És nálad működött?

2011. dec. 2. 14:16

Szerintem délelőtt fel kéne keltened 1-1,5 óra alvás után, és délután sem hagynám többet aludni. Igy időben le tudod fektetni este.

Nem bűn ám felkelteni, én is megtettem a fiammal :)

2011. dec. 2. 13:33

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék Tőletek tanácsot, ötleteket kérni:

Kislányom 5 hónapos és már kialakult nála egyfajta napirend, de nagyon nem jól. Éjfél és 1 óra között alszik el, akkor alszik sokszor akár 6-7 órát is (bár most fogzás miatt többször ébren van és nyűgösebb). Utána eszik, picit ébren van, majd megint alszik. Dél körül újra ébred, eszik, 1/2 3-körül van a délutáni alvás, ami 2-3 óra általában. Este 1/2 8-kor fürdetem, de utána újra csak éjfél fele alszik. Ha közben sikerül is neki elaludni, max 15-20 percre. Szeretném átalakítani a napirendjét, hogy időben le tudjam fektetni, de nem tudom, hogyan. Próbáltam úgy, hogy 1/2 órával hamarabb kezdem altatni, de csak az lett az eredménye, hogy első nap sikerült picit korábban elaludnia, de délelőtt ugyanolyan sokat aludt, mint máskor, vagy még többet is talán, a délutáni alvást átugrotta, utána egész este nyűgös volt és fáradt, de nem tudott elaludni, csak 3/4 1-kor és félóránként felébredt. Ekkor próbáltam a Suttogó módszerével (felvesz-letesz), visszaaltatni, de nagyon nehezen jött össze. Ma holtfáradtan keltünk mindketten.


Most el kell mennem picit a gép elől, de visszaolvasok és köszönök minden építő jellegű hozzászólást előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook