Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan zajlik egy végleges kitelepülés külföldre majd onnan a visszatelepülés? fórum

Hogyan zajlik egy végleges kitelepülés külföldre majd onnan a visszatelepülés? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. dec. 1. 17:22
Én 2006 óta élek külföldön és semmit nem jelentettem be Mo-on. Igaz nem is dolgoztam Mo-on soha. Idekint kellett bejelenteni, hogy itt élek.
18. pritta (válaszként erre: 14. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:20

arra van a visszatelepülés.


ha van útleved azzal majd bemész a jegyzőhöz aki kiállít új személyit és lakcímet. ha nincs útleved akkor először azt állítattod ki. ezt is leírják sok helyen.

mindent meg lehet oldani

2011. dec. 1. 17:20
Semmi hátulütő nincs. Attól, hogy bejelölöd, hogy végleges a kitelepülés, még nem kötelező, hogy az legyen, bármikor meggondolhatod magad és elköltözhetsz bárhová. Attól még ugyanúgy magyar leszel, megmarad a személyid, a magyar útleveled. Onnantól lesznek komplikációk, ha állampolgárságot akarsz váltani. Ahhoz sok év és egy igen komoly vizsga kell. Ezt nem kell megcsinálnod ahhoz, hogy állandó letelepülési engedélyed legyen.
16. ujlany (válaszként erre: 14. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:19
a legjobb ha bemesz az onkormanyzathoz es megkerdezed mi az elonye vagy a hatranya.
15. ujlany (válaszként erre: 12. - Pritta)
2011. dec. 1. 17:18

igen, le kell adni, ha nyilatkozol, hogy letelepedsz kuloldon.

En nekem az onkormanyzatnal kellett kitoltenem egy papirt a Belugyminiszteriumnak, es bejelenteni a kulfoldi cimemet.

De nekem semmilyen papirt nem adtak, hogy Mo-on is tartozkodasi helyet letesithetek (barmit is jelentsen ez)

2011. dec. 1. 17:16
Jajj hogy mondjam.......tehát valamiértmeg kell ezt lépnem de én nem akarom véglegesen ,vissza akarok települni,ezért kérdezem,hogy müködik!A papiron amit ki kell tölteni azon van olyan hogy ideiglenes illetve végleges kitelepülés!Ezen nekem a véglegest kell megjelölni,mert amugy nem érem el azt amiért ezt a cécót végigcsinálom!Viszont én utána haza akarok települni!Nem tudom értetöbb e?Az érdekelne mi lehet a hátulütö?!Aki tud segítsen!Köszi
2011. dec. 1. 17:15
hovatalból= hivatatól
12. pritta
2011. dec. 1. 17:13

A külföldön történő letelepedési szándék bejelentésekor le kell adnia a külképviseleten a magyar személyazonosító igazolványt és a lakcímkártyát.

− A nyilvántartásba vételt követően a külföldön letelepedett magyar állampolgár részére a KEKKH Központi Hivatala új személyi azonosítóról és lakcímről szóló hatósági igazolványt ad ki, melynek birtokában a Magyar Köztársaság területén tartózkodási helyet létesíthet



nekünk ez van szabályban

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:13
A kettős állampolgárságot sem tudod választani? Úgy egyszerűbb lenne. Persze így információ nélkül, hovatalból érdeklődj, mert vaktában lövöldözhetünk csupán.
2011. dec. 1. 17:13

Egyébként nekem is és a páromnak is állandó letelepedési engedélye van Skóciában, de ettől nem vagyunk még skótok, magyar a személyink és az útlevelünk. Annyi, hogy innen is van papírunk.


Nem értem, hogy hogy lehet végleges kitelepülésed, aztán visszatelepülésed. Ez zavaros.

2011. dec. 1. 17:11

Hogy érted, hogy bevonják a személyit? Én is külföldön élek, mégis van magyar személyim, addig, ameddig nem teszem le az állampolgárságot.

Van osztrák állampolgárságod ezek szerint? Mert lehet, hogy akkor nem lehetsz akármeddig kettős állampolgár. Ezzel nem vagyok tisztába.

2011. dec. 1. 17:10
Ez esetleg akkor all fenn , ha kitoloncolnak de ahhoz kulfoldi allampolgarnak kellene lenned.
7. pritta (válaszként erre: 3. - A1821e9523)
2011. dec. 1. 17:10
ha kitelepülsz véglegesen akkor elvileg nem lesz már rá szükséged ezért vonják be. nekem is elvileg le kellett volan adnom a szeméylit és lakcímkártyát így inkább azt mondtam h nem végleges kitelepülés...
2011. dec. 1. 17:09
Mi az , hogy kell es vegleg???? Miert vonnak be a szemelyidet? Ha pedig veglegesen akkor miert visszatelepules?
2011. dec. 1. 17:09
Akkor a végleges nem is olyan végleges.
2011. dec. 1. 17:09
Idegenrendészeten bővebb információt tudnak adni gondolom, esetleg a konzulátuson.
2011. dec. 1. 17:06
Aki tud erről valamit az segítsen!Ki kell települnöm Ausztriába ráadásul véglegesen!Mi történik ilyenkor,miért vonják be a személyit ehhez?A visszatelepülés hogy lehetséges!Azt most ide nem részletezném miért kell ezt megtennem de meg kell ez a lényeg,csak szeretném tudni a menetét!
2011. dec. 1. 17:06
?????
2011. dec. 1. 17:03
Külföldre végleges kitelepülés, és visszatelepülés!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook