Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Süti sütés fórum

Süti sütés (beszélgetős fórum)


24. nana06
2011. dec. 13. 11:41

nah végre ki tudtam venni a tepsiből a sütit, felszeleteltem, és kiraktam egy tányérra :)

olyan széép lett :) végre egy süti amit szépen tudtam megcsinálni :)

finom is lett az íze is :) csak nekem kicsit hiányzik belőle egy kis cukor :) de nem sikerülhet minden elsőre :)

23. nana06
2011. dec. 13. 10:22

nah csajok tegnap vizsgáztam :) ma itthon vagyok :) úgyhogy neki is álltam kicsit sütni :) kíváncsi vagyok milyen lesz :) az illata alapján nem rossz...de azért várjuk ki a végét :) nah leírom a receptet :)

Márványos süti :)


hozzávalók 4 főre


1 pohár tejföl (175 g) (ez lesz a mérce)

2 tojás

1 pohár cukor

1 cs vaníliás cukor

csipet só

1/2 pohár napraforgó olaj

4 pohár liszt

1 cs sütőpor

1 pohár tej

3 ek kakaópor


elkészítés


A tejfölt, a tojásokat, a cukrokat, csipet sót és az olajat kikeverjük.

A lisztet elvegyítjük a sütôporral, és a masszához adjuk, csomómentesre eldolgozzuk, közben hozzáöntjük a tejet.

A tészta 3/4-ét kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük, a maradék tésztához hozzákeverjük a kakaót, majd ráöntjük a tepsiben lévőre.

22. nana06
2011. dec. 9. 13:32
Most kicsit abbahagytam ezt a sütés mániámat...jövő héten csinálok majd csak valami sütit...most még vizsgákra készülök...azokon túl akarok esni hétfőn, és kedden, aztán szerdától ha minden jól megy akkor megint sütök valamit :) akkor a recepteket szerintem majd itt meg is osztom :)
21. 9c8432d068 (válaszként erre: 19. - Nana06)
2011. dec. 7. 18:51

Örülök,hogy tetszenek a receptjeim. :)


Ezek közül is a kedvencem a "Diétás habos almás torta",nemrég találtam ki. Kép is van róla mellékelve.

2011. dec. 7. 10:54
Süteményt sütni jó dolog! A méricskélés, az összeállítás izgalma, utána a sikerül-e, milyen lesz izgalma... A dicséreteket pedig szívesen nyugtázzuk. Ha elégedetlenek vagyunk, később megpróbáljuk itt-ott változtatva. Mert sütkérezni jó! A lelkünk-szeretetünk egy darabkáját adjuk általa az asztalra.
19. nana06 (válaszként erre: 18. - 9c8432d068)
2011. dec. 7. 10:44
Szívesen :) Most néztem mennyi recept van nálad :) nagyon tetszenek :) ki is próbálok majd közülük egyet-kettőt ha már nem készülök vizsgákra :)
18. 9c8432d068 (válaszként erre: 17. - Nana06)
2011. dec. 5. 10:41
Köszönöm,kedves vagy,hogy feltetted. ♥
17. nana06
2011. dec. 4. 21:10

Csokis muffincsoda

Hozzávalók:

másfél bögre liszt

2 tojás

15 dkg vaj

másfél bögre cukor

3 evőkanál baracklekvár

fél csomag sütőpor

negyed bögre keserű kakaópor

negyed bögre étcsokoládé


Keverd össze a vajat a cukorral és a baracklekvárral, majd a tojásokkal. Keverd hozzá a sütőporos lisztet, majd a kakaóport, és végül az apróra tördelt étcsokit. Adagold muffinkapszlikba, majd 170 fokon süsd meg 20-25 perc alatt.

16. 9c8432d068 (válaszként erre: 15. - Nana06)
2011. dec. 4. 18:50
Felteszed a receptet?
15. nana06
2011. dec. 2. 16:45

Kipróbáltam egy csokis bögrés süteményt :) jajj nagyon jól sikerült :) báár inkább csak az íze ami nagyon jóó :) kinézetre kicsit fura...de elsőnek megteszi :)

anyukám is mondta hogy nagyon jól sikerült :) úgy meglepődött hogy süti várta itthon :)

2011. dec. 1. 21:29
Sziasztok! Hú, ez itt az én helyem. Imádok sütni! Én a marcipános muffin receptjét tudom ajánlani, amit tegnap kipróbáltam én is. Nem lett ugyan szép, de annál finomabb. Megér egy próbát és ha ügyes vagy, talán csini is lesz! ;) A naplómban megtalálod a receptet.
13. nana06
2011. dec. 1. 21:04
Holnap egyedül leszek itthon, valószínű valamit ki is próbálok :) köszönöm szépen a tippeket :)
12. Orsi86
2011. dec. 1. 15:50

Nekem van egy nagyon finom és gyors csokis süti receptem.


1tojás

5dkg vaj

5dkg keserű kakaópor

25dkg cukor

25dkg liszt

1 sütőpor

3dl tej


Mindent össze kell keverni és 170-180 fokon megsütni. Kb 20 perc alatt kész.

2011. dec. 1. 15:17
Ettől egyszerűbb nem kell!!!
2011. dec. 1. 15:17
A kefíres süti is nagyon egyszerű és finom. Hasonlít a bögrés sütikhez. És másnap is puha még.
9. suzanne7 (válaszként erre: 6. - Nana06)
2011. dec. 1. 15:17
elküldöm privátba egy kicsit később,mert mennem kell!Rákeresni nem tudsz mert egy meglévő receptet alakítottam át:)!
2011. dec. 1. 15:15

Szia!Tudok egy sütit ami isteni finom nem lehet abba hagyni,bizti mindenki szeretni fogja nálatok!!!

4cs bab piskota

5dl tej

2cs vaníliás puding

ízlés szerint cukor,

0,5dl tejszín,hullala,oké,megle bármelyik jó

meg főzöd a pudingot a tejjel,meg várod még ki hűl

fel vered a tejszint hozzá adod folyamatosan a pudingoz

le rakod a baba piskótát rá krém még egy sor baba piskota rá a krém a tetejére sport szeltett reszelek vagy csoki mázt csurgatok,ez isteni finom próbáld ki nem fogod meg bánni!!!

2011. dec. 1. 15:14
Sütőporos receptet keress, azok általában egyszerűek, és nem lehet elrontani őket. Nekem is van egy egyszerű sütőporos süti receptem, aminek a tetejét meg lehet pakolni gyümikkel, finom nagyon :) Bár csak holnap tudnám megadni :S
6. nana06 (válaszként erre: 5. - Suzanne7)
2011. dec. 1. 15:11
azt a karácsonyi receptet leírnád nekem? vagy elég a neve is és rákeresek :)
5. suzanne7 (válaszként erre: 1. - Nana06)
2011. dec. 1. 15:09
szerintem piskótát süssél az nem bonyolult,ha szeretnéd írok receptet :),vagy van egy fincsi karácsonyi süti recept az sem bonyolult és isteni finom :)
4. Kirani (válaszként erre: 1. - Nana06)
2011. dec. 1. 15:09

A bögrés süti, elronthatatlan. Nincs kelesztés, nincs nyújtás, nincs mérlegelés, csak összeöntöd a hozzávalókat. Minden hozzávaló mércéje egy bögre, vagy kefíres pohár. Bögrés süti néven keress rá, temérdek találat lesz, és nagyon sok a lehetőség az ízesítésre (kókuszreszelék, lekvár, gyümölcs, magvak...).

Jó sütést!

2011. dec. 1. 15:09

A mindmegettén van nehézségi fokozat a receptek mellett.

Amúgy muffinok a legegyszerűbbek szerintem.

2011. dec. 1. 15:08
Kezdd a kókuszgolyóval és a palacsintával.
2011. dec. 1. 15:07
Még soha nem sütöttem sütit, anya mindig itthon volt, és folyton ő sütött nekünk sütiket...de most hogy dolgozik végre én is bejuthatok a konyhába...szívesen sütnék valami egyszerű sütiket, valami olyasmire gondoltam amivel bárki megbirkózik, amitől nem megy el a kedvem a sütéstől :) Tudnátok nekem ilyen recepteket ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook