Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BCG oltás szövődménye fórum

BCG oltás szövődménye (beszélgetős fórum)


2012. febr. 13. 09:39
Sziasztok! Én azt javasolnám, hogy fordulj Lengyel Boglárka doktornőhöz, aki homeopátiás orvos. Ha rákeresel a nevére, megtalálod minden elérhetőségét. Kb 10 éve fordultam hozzá segítségért a kisebbik fiammal. Azt a problémát amit 6 szakorvos nem tudott megoldani 1 év alatt, ő 24 óra leforgása alatt megszüntette homeopátiával.Megúsztuk a sebészeti beavatkozásokat. A doktornő csecsemő és gyermekgyógyász szakorvos, így nyugodt lélekkel bízhatsz abban amit javasolni fog.
12. 76e5505548 (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2012. febr. 12. 16:24
Köszi megpróbálom! már én is néztem egyet ki itt a közelünkben
11. Titánia83 (válaszként erre: 10. - 76e5505548)
2012. febr. 11. 01:00
Kérdezz meg egy homeopata orvost, hogy van e lehetőség a bcg oltás kivezetésére.
2012. febr. 10. 18:59

sziasztok!

nálunk még mindig semmi, elvittem egy természetgyógyászhoz, adott egy krémet, de nem lett jobb, nem múlt el a csomó. Szerencsére rosszabb sem lett. Van azóta valakinek bevált "gyógymódja" nyirokmirigy csomóra?

9. 76e5505548 (válaszként erre: 6. - Timicicaanyuka)
2011. dec. 2. 12:58
A gyerekorvos azt mondta, hogy várjunk...
2011. dec. 1. 21:51

Szia!

Kisfiamnak a kulcscsontjánál van egy nyirokcsomó duzzanat.Neki elég sokára (kb.7-8 hónapos volt)jött elő.Csináltak uh-t róla,hogy biztos a bcg oltástól van-e,és azt mondták hogy mivel attól,így nem kell vele csinálni semmit.

2011. dec. 1. 14:44

Az élet első napjaiban szigorúan a bőr rétegei közé (intracutan) adott igen csekély mennyiségű (0.05 ml) oltóanyag bejuttatása után hetekkel (hónapokkal) sárgásan elszíneződő göbcse jelenik meg. Az immunológiai reakció eredményeként az elsajtosodott szövet kiürül, pörkkel fedett seb hetekig észlelhető. A var általában 2-5 hónapon belül leesik és helyén 2-10 mm átmérőjű felületi heg marad. Mindig a bal felkaron kell keresni az oltás helyét! Ezt a szabályos oltási reakciót a háziorvos ellenőrzi, oltási reakció hiányában az oltást 6-12 hónapos kor között megismétli.

Amennyiben borsónyinál nagyobb duzzanat keletkezik, esetleg a hónalj alatti nyirokcsomó duzzanata is észlelhető, feltételezhető, hogy az oltóanyag a bőr mélyebb rétegeibe került, vagy a szükségesnél több volt a befecskendezett mennyiség. A nem kívánt reakció különösebb kezelést nem igényel, szárazon tartása és védelme a mechanikai irritációtól (dörzsölés) elegendő. Igen ritkán a hónalj alatti nyirokcsomó extrém mértékű duzzanata miatt sebészi feltárás szükséges. Gyakorta tapasztalható, hogy a BCG reakció körül vérbő, hámló, esetenként hólyagos kiütés keletkezik, mely jelenség az immunológiai reakcióval összefüggésben zajlik, ekzématizáció.

Nyugtató, hidratáló krém gyorsíthatja a folyamat múlását. BCG oltással egy időben vagy szabad időközzel bármilyen oltás adható, de oltásra a bal felkart 3 hónapig nem lehet használni!


forrás: [link]

2011. dec. 1. 14:23
Az én lányomnak a hónaljában volt BCG csomó. Sajnos ki kellett venni. Én sem akartam:( Hamar átvészelte és nem lett semmi következménye. Gyerekorvos mit mond?
2011. dec. 1. 13:21

Köszi a válaszokat.

A kimetszést szeretném elkerülni.


bnedora - mennyi idő alatt múlt el?

2011. dec. 1. 13:12
Nem sok mindent szoktak vele csinálni,a kimetszés a nagyon végső megoldás.
3. bnedora (válaszként erre: 1. - 76e5505548)
2011. dec. 1. 13:10
Sajnos, anno a fiamnak is ilyen volt. Akkor nem csináltunk vele semmit, idővel elmúlt. Most nem tudom, mit kezdenek vele. Bocsi, nem tudtam segíteni.
2. Titánia83 (válaszként erre: 1. - 76e5505548)
2011. dec. 1. 13:10

Szia!


Biztos, hogy a BCG szövődménye?

A mumpsznál is van ilyen duzzanat. :S

És az ellen még később kapnak védőoltást.

2011. dec. 1. 13:08

Sziasztok!

BCG oltás után a lányomnak - 10 hetes - kb. 2 cmes nyirokmirigy csomó lett a füle mögött.

Akinek volt ilyen, kérlek, mondjátok el mit lehet tenni, hogy elmúljon neki?


Segítsetek, nem szeretném a sebészeti beavatkozást kivárni... !!! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook