Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3-4 éves korosztállyal milyen karácsonyi díszeket szoktatok készíteni, vagy hol találok ilyen ötleteket? fórum

3-4 éves korosztállyal milyen karácsonyi díszeket szoktatok készíteni, vagy hol találok ilyen ötleteket? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 2. 05:56

Vágjatok ki kartonból fenyő, harang, csillag formákat, ragasztózzátok be és szórják meg a kicsik terményekkel. (szezámmag, lenmag, csillagánizs, esetleg szárított narancskarika darabok is mehetnek rá. A szezámmagot aranyfestékkel is be lehet festeni. Tegyetek bele kis akasztót és lehet vele dekorálni.


Vagy fessetek be tobozokat zöldre, vagy aranyra, vagy ezüstre. Száradás után apró gyöngyöket lehet ragasztani az ágak végére.

6. Betsabé (válaszként erre: 5. - K_nm)
2011. nov. 30. 19:13
DE jó ötlet ez a tobozos! Köszi!
5. k_nm
2011. nov. 30. 19:06
a klasszikus papírlánc? Színes papírból csíkokat vágtok ki és összeragasztjátok, mint a láncot...én ezt imádtam. Amikor kicsi voltam, még azt is csináltuk, hogy karácsonyi képeslapból vágtunk ki csillagot, gyertyát. Fenyötobozra ping-pong labdát ragasztottunk, szányakat és hajat, arcot festettünk neki, angyalka lett. Rég volt, kicsit avitt talán, de ezek a legszebbek, hisz a kicsi csinálta (nálunk mindaddig ezek a díszek voltak, amíg el nem költöztünk otthonról...növérem óvodás díszei ugyanúgy ott voltak a fán, mint az enyémek, pedi ö 9 évvel idösebb)...
2011. nov. 30. 18:57
2011. nov. 30. 18:40

só-liszt gyúrmából sütikiszúróval díszek készítése. Lyukat is fúrunk rá. Száradás után kifestjük vízfestékkel, majd csillámos ragasztóval díszítjük, majd cérnákat kötögetünk rá.

Ez nálunk 2 hete megy.

De lehet kartonpapírból is kivágni szivet, fenyőfát, csillagot, és azt díszítgetni.

Karácsonyfa-díznek szépek.

Vagy száraztésztát kifesteni, majd felfűzni nyakláncnak.

2011. nov. 30. 18:38

Szia!


Diót festeni, kukoricát fűzni. gesztenyét befesteni, stb.

2011. nov. 30. 18:35
3-4 éves korosztállyal milyen karácsonyi díszeket szoktatok készíteni, vagy hol találok ilyen ötleteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook