Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni fórum

Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
699. Rittymitty (válaszként erre: 694. - Tuiika)
2017. márc. 24. 13:21

Szia

Hogyan alakultatok?Kiköltöztél a kicsivel?

2017. márc. 24. 13:20

Sziasztok!

Látom meghalt a fórum,pedig nagyon nagy szükségem lenne rátok!Van itt még valaki?

2016. ápr. 28. 20:17

Sziasztok!

Én is iskolával kapcsolatban érdeklődnék. Hogy működik a rendszer? 4 és 12 évesek a gyerekek.

696. 5c98b496b3 (válaszként erre: 689. - Ikrekanyukája)
2015. máj. 5. 14:12
3-4 hét alatt értette :)
695. nyaki
2015. máj. 5. 10:16

Sziasztok

Most kèszülünk ki Angliaba.jelenleg Northampton a cèlàllomas

van három gyermekem. 13 10 es 5 èvesek

Tudna valaki segìteni mik kellenek az iskolakhoz es mi hoogy mûkodik

Koszonom

694. tuiika
2013. nov. 23. 08:09

Sziasztok!


Szeretnek informaciot gyujteni,hatha valaki tud ebben segiteni?! Szoval a parommal megromlott viszonyom utan ugy gondoltam nem maradok itthon,es Angliaba koltozok a lassan 3 eves kisfiammal.Meg mielott felhordulne valaki diohejban vazolom miert is dontottem igy... az eg vilagon senkim nincs,se szulo ,sem testver stb...a parom oldalarol ugy szinten senki,bar elnek a szulei,inkabb ok szorulnak komoly segitsegre,es ez altal nem is veszik ki a reszuket a nagyszuloi feladatokbol( de jobb is !)szoval mivel itthon nem tudok annyit keresni h valakit fizessek hogy lassa el a gyereket,es alberlet is sok lenne egyedul,mas valasztasom nem marad.Az apuka beleeggyezik ,mivel o is belatja itthon nem fog menni,inkabb lemond a gyerekrol....es bar a szivem szakad meg,nincs mas valasztasom! Szoval informaciokat szeretnek gyujteni,3 eves gyerekkel milyen lehetosegeim vannak?sok baratom el kint,de szeretnek mas korokbol informalodni.Angolul jol beszelek,vendeglatoi es mukormos vegzettsegem van!! Tudom hogy a kinti bolcsode horror,de hatha valaki tud mondani valami mas lehetoseget..koszonom!

693. Solyo (válaszként erre: 692. - Zsannii)
2013. júl. 26. 18:12

szia, mi augusztusban koltoztunk es eppen nyari szunet volt a suliban. a councilnak kellett elkuldeni a suliba a jelentkezesi lapot, ha nem is as elso naptol (nem tudom miert) de felvettek a fiamat a suliba.


en ugy tudom minden suliban egyenruha van


ne hozzatok otthonrol sok cuccot, itt mindent meg lehet venni, rendszeresek a carboot sale-ek, de facebook-on is van a varosoknak adok-veszek oldala es olcson meg lehet venni a hasznalt cuccokat


megvan mar a koltozes napja?

Londonba mentek?

692. Zsannii
2013. júl. 6. 15:00

Annyira kihalt a fórum, pedig csak a beszélgetéseket is szívesen olvasnám!

Nálunk eldőlt a dolog, a nyár végén megyünk a férjem után, én és a kislányunk, ez már biztos.Nem tudom, hogy alakulnak a továbbiak, nagyon izgulok, sokat agyalok, félek is mindentől, de bátraké a szerencse!És remélem, hogy végre mellénk is szegődik!

A kislányom 4 éves múlt júniusban, szeretném iskolaelőkészítőbe járatni, vagy először nurserybe, még nem tudom, de dolgozni is szeretnék minél előbb...Szóval sok még a kérdés, de azt hiszem, mind csak akkor fog megválaszolódni, ha már kint leszünk.

Ha nyár végén megyünk ki, még akkor is be tudom íratni?Mivel csak akkor költözünk.Úgy képzelem, mint ha itt valaki év közben költözik, és iskolát vált a gyerek. Szóval csak nem mondják azt, hogy most a jövő szeptemberig nem veszik fel, ugye?

Akik év közben költöztek, hogy csinálták ezt?

A csomagolással is nagy gondban leszek, azt tudom, hogy nyári ruhákra nem lesz már szükség, de őszire,annál inkább.Gondolom, a télit már megveszem majd ott. Az iskolákban mindenhol egyenruha van?Abban jár hétközben a gyerek, és csak egyéb helyre viselhet mást?

A játékokon is agyalok, mit vigyünk ki, amihez ragaszkodik, többet meg majd kint tudunk venni?Vannak olyan bolhapiacos kirakodások?Egyszer olvastam, hogy valaki írta, de már nem emlékszem, hogy hívják az ilyeneket.Lehet jókat kifogni?Vannak fix helyek, ahol bizonyos időközönként rendeznek ilyet,úgy mint pl. mondjuk nálunk a piac konkrét helyen heti két alkalommal van? Ha igen, Londonon belül tud valaki ilyet?

Az is lehet, hogy majd estelge később avalami futár céggel kivitetek csomagot.

Bocsi, hogy hosszú lettem, pedig igazán nem is volt mondanivalóm :) Ha gondoljátok, bármit írhtanátok ide, akár, mint egy kis blogot, kíváncsi lennék a hétköznapjaitokra odakint.Biztosan sok okos dolgot megtudnék!És jobban felkészülhetnék a kinti életre.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

691. Solyo (válaszként erre: 689. - Ikrekanyukája)
2013. máj. 21. 14:22

szia, mi tobb mint 9 honapja jottunk ki, a fiam year 5-ba jar, nyaron lesz 10 eves. szeptember 10 ota jar az angol suliba, de meg mindig ott tart hogy a Yes es a No-n kivul nem mond semmit es elmondasa szerint nem erti amit a suliba mondanak neki. mivel o nem akart kijonni, azt gondolom van egy kic dac a dologban, es szerintem mar sokmindent megert, csak nem vallja be. de persze ez nem biztos. barcsak tudnek segiteni neki hogy a nyelvet hamarabb megtanulja. en is foglalkoztam vele sokszor, itthon tanitottam angolra, de nem sok eredmennyel sajnos.


ja es meg annyit, hogy nem szeret suliba jarni, pedig itt sokkal konnyebb a suli, alacsony a kovetelmeny, kevesebb idot toltenek a suliban, gyakran van szunet stb.

690. Muffina
2013. ápr. 30. 09:54
Sziasztok... Angliában élő magyarokat keresek, Én West Rowban lakom, szívesen találkoznék környéken élő magyarokkal..ismerkedni, barátkozni szeretnék.. olyan egyedül érzem magam.
2013. ápr. 17. 13:26
Sziasztok, szívesen várok tapasztalatokat arról, hogy akik kisgyerekkel (3-4 éves) költöztek ki, ott gyerekeknek a nyelvi akadályok leküzdése mennyire ment könnyen? Nem sokkolta őket, hogy hirtelen egy teljesen más nyelvi közegbe kerültek? Hamar megtanultak angolul? Köszönöm előre is a válaszokat.
2013. ápr. 7. 23:21
Nem fizetös ha heti 16 orát viszed csak ,én ugy vittem elég volt .Nem irattam be mert még 3 sem volt mikor kijöttünk és nem járunk haza nem is tervezem Angol párom van ugyhogy ide gondolkodunk...Kérdezz ha még érdekel valami amiben tudok segitek..
687. Zsannii (válaszként erre: 686. - Crawley girl)
2013. ápr. 7. 20:13

Szia!

A nursery az ami fizetős?Azt szeptemberben tudja kezdeni, vagy esetleg év közben is?

Itthon be sem írattad suliba?Sokan csinálják, hogy beíratják magántanulónak, és félévente vizsgázik, hogy ne essen ki az itteni iskolarendszerből sem.

Megyek,lefektetem a kislányom.

Köszi a biztatást, sokat jelent nekem a pozitív vélemény!

2013. ápr. 7. 19:25
Ja igen lányom mikor kezdte a nurseryt semmit sem tudott Angolul ,jol kezelték fél év után már jol beszélt növelték az önbizalmat mindig figyeltek rá akár több figyelmet is kapott nagyon kedves 2 ovonénije volt imádták a lányom hogy milyen talpraesett meg is siratták mikor ment át a suliba..
2013. ápr. 7. 19:22
Szia Zsani én kint vagyok 4 éve 6,5 éves lányommal..mikor kijöttünk rá kb 1 évre kezdte a lányom a nurseryt..oda járt 1 évig aztán 5 évesen ment a suliba elöször iskolaelökészitöbe mennek az 1 év aztán az elsö osztály..most ö elsös imádja és le a kalappal a suli elött..lányom már perfect tud Angolul olvas és ir is már .En azt mondom ne halgass senkire és pároddal közösen menni fog ha már elterveztétek akkor vágj bele.
684. Zsannii (válaszként erre: 683. - Ercsi0311)
2013. ápr. 7. 17:25

Szia!

Köszi a biztatást, most éppen rám fér!Olvasgattam tegnap fórumokat, és sok rosszat olvastam, remélem, hogy azok csak nem szeretnék, ha sokan mennének ki, vagy magukat akarják magasztalni, hogy nekik sikerült, vagy bejött, de azért az elég ijesztő, hogy valaki azt mondja, hogy évi 40000font kellene ahhoz, hogy egy gyerekes család kijöjjön!Az sosem lesz meg!Ha van kedved, vagy a többieknek is, írhatnátok, hogy mire figyeljek, fontosabb tudnivalókról, ha nem túl indiszkrét, akkor ti mennyiből éltek, mit dolgoztok, mekkora a gyerek, tudtok-e mellette dolgozni, mennyit és mit, milyen az óvoda/iskola, mennyibe kerül...stb.Minden érdekel.A mi kilányunk júniusban lesz 4 éves. Ilyen korban hova járnak a gyerekek?Olvastam a pre-schoolról, de pontos információm nincs róla, mennyi idősen veszik fel a gyereket, van-e felvételi, mi van a nyelvtudással, miket csinálnak ott, jó-e az az egy év arra, hogy a suli kezdetére megtanulja a nyelvet...Millió és egy kérdésem van...Minden információt, hasonlítási alapot megköszönök.És mindenkinek kellemes és sikeres kinti létet, életet kívánok!

Zsani

2013. ápr. 7. 14:16

Sziasztok! Szóval a családi pótlékkal kapcsolatban:Ebben a hónapban már nem kaptam, tehát sikerült lemondanom :))DE!A nyomtatványt amit küldtek így akkor nem biztos, hogy kitöltöm.Nem küldik a pénzt de azért válaszoljak a személyes kérdéseikre?!

Zani! Én 2hónapja jöttem ki a 10éves kisfiammal a férjem után, aki már egy éve itt van.Nem könnyű de menni fog!

682. Zsannii
2013. ápr. 6. 00:06

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ide pofátlankodom! Az ok, amiért megteszem, hogy a férjem november óta Angliában van, december óta dolgozik, a nemsoká 4 éves kilányom és én pedig itthon maradtunk.

Most néhány hónap után a párom intézgeti az taxot, child benefitet (nem igazán tudom, mikor és mennyi jár), szóval még mindig csak reméljük, hogy bejön majd ez a dolog nekünk, és nem döntöttünk rosszul. Most azon gondolkozunk, hogy nekem júni. végén lejár a szerződésem, és kimennénk a kislányommal a férjem után. Nagyon nehéz nélküle nekem is, és a lányomnak is. Nem magyarázkodom, hogy miért, biztosan mindenki megérti. Tehát még nem élek kint a gyerkőcömmel, de nagyon tervezzük, és 80%-ban azt mondom, hogy hamarosan bekövetkezik ez. Ezért kerestem rá ilyen témára, rátok találtam, és fogom olvasgatni a forumotokat, ha nem haragszotok, remélve, hogy könnyebben ráhangolódom, vagy olvasok sok hasznos információt, és beszélgetek olyanokkal, akik elég bátrak voltak ahhoz, amit én még csak tervezek...

Kellemes hétvégét mindenkinek!

2013. ápr. 2. 17:18
Egy olyan kérdésem is lenne, hogy részmunkaidős állást mennyire nehéz találni Birmingham környékén? (Bármilyen típusú munka.) A gyerekek miatt nem tudok majd teljes állásban dolgozni, mert nekem kell hozni-vinni őket.
2013. ápr. 2. 17:16
Köszi az infót! Ha szeptemberben megyünk ki, és akkor intézem, akkor vajon van-e esély arra, hogy rögtön felveszik őket valahová? Sajnos nem tudok előbb kimenni, pedig jó lenne más papírügyeket is intézni. De gondolom, év közben is van felvétel a nursery-kbe, nem?
2013. ápr. 2. 14:43
szia ..igen sok helyen van várolista.itt fogod csak tudni intézni mivel sok papir munka lesz.és azt tudnod kell hogy fizetösek a nursery csak azt hiszem heti 12 vagy 16 ora van ingyen..nagyon drágák az ovik itt kint..
2013. ápr. 2. 14:07
Sziasztok, próbáltam visszakeresgetni a fórumon, de nem találtam egyelőre infót. Arról van szó, hogy szeptemberben kiköltözünk Angliába, és a fiainkat (3 évesek lesznek májusban) szeretnénk beiratni az oviba (nursery school). Állítólag már most le kell adni a jelentkezéseket, hogy a várólistára felkerüljenek. Ez igaz? Itthonról el lehet intézni, vagy személyesen kell? Nagy a túljelentkezés? Sok sulit kell megpályázni? Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek.
2013. ápr. 1. 12:48
Szia Linduska!Úgy néz ki nem egyszerű:( Holnap telefonálok a központba talán okosabb leszek, majd leírom.
2013. ápr. 1. 02:37

Sziasztok!Na kedd óta kint:)Warrington:)

Látom családip. a téma lassan én is lemondom akkor nem is olyan egyszerű?

2013. márc. 26. 12:05
Nincs mit ..remélem simán letudod majd ..
2013. márc. 25. 21:21
Köszi :)
2013. márc. 25. 19:52
Sima papirra
672. Ercsi0311 (válaszként erre: 671. - Crawley girl)
2013. márc. 25. 14:13
Azt szeretném kérdezni tőled, hogy sima papírra írtad a lemondást vagy van erre formanyomtatvány?
2013. márc. 24. 19:23
Hmmm érdekes ,semmi közük hozzá hogy mit melozol,,tölem hál isten semmit sem kérdeztek.Szerintem örültek hogy lemondtam oszt jo napot...
670. Ercsi0311 (válaszként erre: 669. - Crawley girl)
2013. márc. 24. 12:13
Szia c.girl! Igen Magyarba akarom lemondani. Én is írtam egy lemondó nyilatkozatot, és küldtek még egy több oldalas papírt, amit ki kell tölteni. Pl: Hol lakunk itt kint hol dolgozunk ....Nem értem miért nem lehet egyszerűbben. Köszi, hogy reagáltál!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook