Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért kell ebben az országban ennyit félni? fórum

Miért kell ebben az országban ennyit félni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
141. 80ASIQ (válaszként erre: 140. - Spinneli)
2007. dec. 1. 19:19
Köszönöm, szivem szerint egészítettél ki! :)
140. spinneli (válaszként erre: 139. - 80ASIQ)
2007. dec. 1. 19:17
ez egyértelmű, mindenesetre jóval nehezebb szűrni, de sztem itt cseppet sem ebből a szempontból mélyedtünk a politikai színezet járulékos adalék volt.
139. 80ASIQ (válaszként erre: 113. - Babavideo)
2007. dec. 1. 19:15

Ha ez igaz, akkor hagyni kellene, hogy az ember figyelmeztesse a másikat, hol, mire kell vigyázni, mit kerüljön el ha egy mód van rá.

Nem tiltani.


Leírom, mert másképp nem megy:

A www.netbulvar.hu-n van politikai fórum, jómagam is jelen vagyok ott itteni nevemmel, sőt saját topikom is van.

A politikai topikoknak van egy olyan jellemzője, hogy a balosok és jobbosok igen csúnyán egymásnak tudnak esni és gondolom Hoxa nem akarja, hogy ez a stílus ide is bejöjjön. Ebből a szempontból meg tudom érteni.

138. spinneli (válaszként erre: 137. - Babavideo)
2007. dec. 1. 19:14
én nem voltam ezen a fórumon 2005-ben, egy másikon igen, de a nicknevedre nem emlékszem.
137. babavideo (válaszként erre: 136. - Spinneli)
2007. dec. 1. 19:12

Hohó:) Most ugrott be...még 2005 -ben,valamelyik topicomban,többek közt veled is társalogtam sokat.

Pont meg voltam zuhanva egy csaj miatt, ezért nyitottam a topicot. Ott is ezen a néven voltál. Én meg Private Ryan-en. :)

136. spinneli (válaszként erre: 135. - Babavideo)
2007. dec. 1. 18:57
Mindenesetre engem nem elégít ki, annyi, hogy Milánka megen kihányta a sárgarépapürét, és hogy megnő e a mellem ha ingát lóbálok előtte.
2007. dec. 1. 18:50

Na igen, az volna az egészséges, ha a politika nem szivárogna be ennyire mindenhova.Bárcsak arról kellene beszélgetni, hogy hol lehet fenyőillatú WC papírt kapni karácsonyra.

Egy dolognak azért világosnak kellene lennie, a portál üzemeltetői számára is.Itt az ÉLETről beszélünk, amihez sajnos hozzátartozik a politika,ami kis hazánkban szerves része lett az életünknek ,családon belül is.

Lesz még egy kicsit rosszabb is, de nem kell félni.a bankok készek segítő jobbot nyújtani, minden megszorultnak.Csak legyen valamije, amit aztán elvihetnek a fejük fölül.

Persze igazuk van....itt mindenkinek i-ga-za-van!

134. spinneli (válaszként erre: 133. - E28ddc7c9b)
2007. dec. 1. 18:39

korrupció lényegében valóban nem, de a támogatások odaitélhetőségének feltételében igen.

Másról beszéltünk.

133. e28ddc7c9b (válaszként erre: 130. - Spinneli)
2007. dec. 1. 18:29
Tudom, hogy vannak aktuálisabb sztorik, de a lényeg ma sem változott!
2007. dec. 1. 18:25

De, lehet felni. Ertheto, hogy a gyereknek enni kell adni, mivel fogok futeni, hosszu tavon lesz-e mibol. De ez lehet aggodalom, ovatossag, vagy felelossegtudat. Sot, mar azt is elhiszem, hogy betegsegektol is lehet felni. Mindenkiben mas kelt szorongast, mast tart realis veszelynek. De a jovo az bizonytalan, nem kiszamithato, ezert nem jo rajta tul sokat ragodni, mert ugysem tudjuk, mi lesz.

Csak ezekkel nem jo minden nap fekudni es kelni. Megmergezi az egesz napot, vagy ki tudja, mennyit; ha ugy kelek fel, hogy ez meg sz*rabb lesz, mint a tegnapi. Ha elhisszuk, hogy csak jobb johet, ugy is lesz. Mivel megprobalunk mindent, hogy jobb legyen. Masreszt hallottunk mar onbeteljesito joslatokrol, "agyprogramozasrol" es hitrol is. Vagy ilyesmikrol. Kinek mi. De meg kell talalni, mert igy nem lehet elni, senkinek nem jo.

2007. dec. 1. 17:50

Sziszatok!Én is egyedül nevelem lányomat s minden támogatást elutasítottak....De most megpróbálom újra és fellebezek!

Engem is a családom támogat!Az államtól színte a fizetésen kivül és a családin semmit nem kapok!!Nálunk a munkahelyen nincs étkezési jegy,nincs jutalom nincs ruhapénz...semmi:-( Sőt még leépítések leszenk.Január óta a megszorítésok miatt kevesebb a fizetésünk....nem kell félni???????De örülök,hogy végre van véglegesített munkahelyem!!!!

130. spinneli (válaszként erre: 129. - E28ddc7c9b)
2007. dec. 1. 17:40

Törvény írja elő, hogy milyen támogatásra vagy jogosult, milyen feltételekkel.

Ha beleférsz kapsz, ha nem, nem.

Ennek semmi köze az összekötettésekhez.

A rendszerváltásnál kicsit aktuálisabb sztorik is vannak:)

129. e28ddc7c9b (válaszként erre: 121. - Spinneli)
2007. dec. 1. 17:35

Ha van összeködtetésed kapsz, ha nincs akkor bocsi..., így jártál.

Anno a rendszerváltáskor volt olyan támogatás, hogy ha a szenes fűtésről át állsz a gázosra, adnak 50.000,- Ft vissza nem térítendő támogatást. Ezt csak akkor kaphattad meg ha bizonyítottad számlával, hogy elvégeztetted a munkát.

De kérdem én, ha kifizetem az anyagot, a munkadíjat, mert ki kell!!!, akkor minek a támogatás?

Én kis naiv beadtam kérelmet, és azzal az indokkal utasítottak vissza, hogy 1,- Ft-al (egy egész magyar forinttal) meghalladta a jövedelmünk az előírtat. Általánosiskolai tanagyag a 4-el való osztás, én akárhogy számoltam az átlag jövedelmünk kb. 1.500,- Ft-al volt a kiírt alatt. A határozat ellen 10.000,- Ft-ért fellebbezhettem volna.

Na köszönöm az ilyen támogatást!

128. spinneli (válaszként erre: 125. - E8707eeb00)
2007. dec. 1. 17:14
a lakásfenntartásit átvariálnám átmenetire, persze ehhez ismernem kell a helyi rendeletet, hogy lehetséges e. minálunk inkább ezt javasoljuk mert a tervezett átmeneti segély több pénz, plusz kevésbé macerásabb az igénylése és a juttatása is, mint a lakásfenntartásinak.
2007. dec. 1. 17:12
Sem feketén sem fehéren nem lehet többet keresni mint havi 80 e,feltéve ha kifizetik az embereket böcsülettel.De nem ez a jellemző manapság sajnos.Elsinkófálnak pótlékokat,étkezési jegyeket,2-3 munkanapokat,szabadságokat.Nincs szerződés stb stb ..sorolhatnám.
2007. dec. 1. 17:10
Én a szerencsésebbek közé tartozom,még nincs semmi hitelem ,a szüleim élnek és sokat segítenek,de NEM ez a normális hogy rájuk kell támaszkodnom és nagyon bánt is:(
125. e8707eeb00 (válaszként erre: 123. - Spinneli)
2007. dec. 1. 17:08

Tudod mit kapok mint egyedülálló?

A családi pótlékot ami 12 ezer.A gy tartást amit jövedelemnek vesz az önkormányzat.Az 20 ezer.Néha átmeneti segélyt,ami évi 27 ezer.A lakástámogatást,ami havi 5 ezer mivel kicsi a lakás kicsi a támogatás is.És a fűtéstámogatás.Ennyi.

A 3 gyerekesek és a fogyatékkal élők kapnak támogatásokat többnyire.Az egyedülállóktól megvontak mindent szinte.Ha 2 nevelé egyedül akkor sem kap többet semmivel.Ehhez jöna fizetésem,mikor van fizetésem,mert a legújabb gyakorlat az,hogy ki sem fizetik a dolgozót.Legutóbb 25 ezer ft-al rövidítettek meg és hivatalos bejelentett munkahely volt.

124. 984ff08d0b (válaszként erre: 120. - E8707eeb00)
2007. dec. 1. 17:01

nem fenyeget, csupán a szabályok betartására kért :)


nos igen bármennyire próbálnak bármit is fehéríteni, sajnos aki nem szürkít vagy feketít, nagyon nehezen maradhat fent, legyen akár vállalkozó, akár csak alkalmazott. egyedülálló anyaként fillérekkel kapsz csak többet, de minden lehetőséget pofátlanul ki kell használni. sokan nevelik egyedül a gyermeküket és sajnos egyre több olyat ismerek én is, aki fél, mert hitelt hitelre kell felvennie. de olyat is ismerek, aki ész nélkül vásárolgat, hó végén meg szívja a fogát. nehéz lehet egyedül :(

123. spinneli (válaszként erre: 122. - E8707eeb00)
2007. dec. 1. 17:01

Amennyibben túlléped a kiírt jövedelemhatárokat, természetesen nem jár támogatás, mert elvileg ennyi pénzből el tudod tartani a gyerekedet.

Nem mondom hogy duhajkodni fogsz, de esetenként tényleg ki lehet egészíteni a kölök végett.

gyerektartást kapsz?

Családod támogat?

122. e8707eeb00 (válaszként erre: 121. - Spinneli)
2007. dec. 1. 16:59

Tévedsz.

Nehari de nagyon tévedsz.

121. spinneli (válaszként erre: 120. - E8707eeb00)
2007. dec. 1. 16:56

Elég széleskörű a gyermekek után járó támogatás.

Nézz körbe.

2007. dec. 1. 16:53

Még Hoxa is fenyeget:(


Lehet hogy kicsit paranoid vagyok,lehet nem is kicsit.Talán kevesebb hírt kéne olvasnom.

A legjobban a kiszámízhatatlan jövőtől félek.És mióta elváltam,nem érzem azt a nyugalmat adó hátteret sem magam mögött,mint addig.Azért egy férj támasz,akárhogy is nézzük.Két ember pedig többet ér mint egy, ha családot kell eltartani.

Félek hogy nem fogom tudni felnevelni a gyerekem egyedül,egy fizetésből.(

És nem fogom tudni fentartani ezt a kis egérlyukat sem,amiben élünk.

119. spinneli (válaszként erre: 116. - Hoxa)
2007. dec. 1. 16:29

Sajnos a társadalmi változások mutathatnak némi összefüggést a politikával, de nem látom, hogy itt nyíltan lhengzott volna bármelyik párt neve, illetve propagandaprogramjának hogyan miértjeire való interakció sem kezdett kibontakozni.

Természetesen a portál tulajának szíve-joga, hogy meddig, reméljük nem léptük át:)

118. 0260f21e84 (válaszként erre: 116. - Hoxa)
2007. dec. 1. 14:29
bocsanat, remelem, nem estem a csapdaba!
2007. dec. 1. 14:28
Babavideo, igazad van, nem kellene itt politizalni. Igyekszem en is nem belemaszni. Csak amikre utaltal, az inkabb kovetkezmeny, aminek van kezdete is, meg elonye is, nemcsak hatranya. Hivhatjuk globalizacionak is, kihegyezhetjuk az EUra is. Ha ezek nem lennenek, meg tobb munkanelkuli lenne, elesnek tamogatasoktol, meg ennyire sem tudnak versenyben maradni, fizethetnek pluszba vamot pl. Az EU gondolata mar Victor Hugonal felmerult, ugy mint az USAban, Egyesult Europa neven. Annyira a magyar sem lehet pesszimista, hogy ket rossz kozul a megrosszabbat valassza! Oroszorszag nemcsak szemetlerako volt, hanem fontos gyogyszeripari felvasarlopartner, meg konzerv, de ezt diplomaciai uton tettek tonkre. A szomszed orszagokkal kellet volna osszefogni! A szlovak viszonyunkrol inkabb egy szot se! Sokkal erosebbek lehettunk volna az eus targyalasokon. De meg mindig nem az osszefogas megy veluk, hanem a lazitas, szethuzas. En egyetertek azzal a mondassal, hogy aki kimarad, az lemarad. Nehezebb egyedul, Mo-nak mindenkepp, mert kicsi, es kevesen vagyunk. Osszefogasra szukseg van, de nemcsak belul, kivul is, hamar elindult ez a folyamat.
116. Hoxa
2007. dec. 1. 14:14
Hanyagoljátok a politikát, mert ez politikamentes oldal és a topik halad a törlés felé.
115. babavideo (válaszként erre: 114. - 984ff08d0b)
2007. dec. 1. 14:11

Ez így oké...


...de akkor most mi van? Mi vagyunk a világ legmanipulálhatóbb népe? Esküszöm,itt már mindenből viccet tudnak csinálni. Úgy televágták szűz lelkünket,ezzel a nyugati maszlaggal, hogy teljesen elfásultunk. Már nem kapjuk fel a fejünket egy grippen vadászrepülő ügyre, egy 150.000 forintos vásárlás,APEH általi figyelésére, akkor hogyan várjuk el magunktól, hogy meglátogassuk a nagymamánkat, és felvágjunk neki 10 mázsa tüzifát?

Erős volt nekünk ez a nagy változás. Csak arra tudok gondolni, hogy a magyar-mint olyan- teljesen más genetikai kóddal rendelkezik,mint bármelyik nép.


Tegnap éjjel, talán az rtl-en, nagyon későn, gyerekek beszéltek arról,hogy miért szeretik Magyarországot.Valami eszméletlen volt.Nem hiszem,hogy azokat a gondolatokat, felnőttek csöpögtették a fejükbe. Egy az egyben elmondták, hogy mi a gáz:))

Érdekes....Ők büszkék voltak,hogy magyarok...és ezt az álláspontjukat, abban az adott pillanatban, semmiféle kampány,reklám,vagy vélemény,meg nem változtatja...

114. 984ff08d0b (válaszként erre: 112. - Babavideo)
2007. dec. 1. 14:00

de hát ez soha nem volt meg...nem olvastad azt a kis szösszenetet Albi bácsitól?

Kábé az a tartalma, hogy az Úr a világháború után összehívja a holtakat országok szerint, "seregszemlére". Felvonulnak az országok, itt is hiányzik egy század, ott is egy marék ember...kérdezi az Úr a népektől, hogy hol vannak onnan az emberek? Mindenki néz, vállat vonogat, és végül az egyik mondja:

Azok a magyarok Uram.

És akkor jön a magyar sereg, nagyon sokan vannak együtt. És panaszkodnak az Úrnak, hogy ők mindenkinek segítettek, de nekik nem segített senki. Odavesztek mindenkiért és semmit nem kaptak...panaszkodnak, hogy az Isten sem segített rajtuk, míg az Úr félbe nem szakítja őket és az a vége, hogy amíg egymással nem képesek egységet alkotni, addig nem várhatnak segítséget sehonnan...

Vagy valami ilyesmi...mindenesetre amíg egymást szekáljuk minden téren ne várjunk senkitől semmit. Smsel támogatsz külföldi népeket, de a nagymamájukat nem látogatják, nem kérdezik, mire van szüksége, vagy bárki mást, aki rászorulna a kedvességre, figyelemre, 200ftre naponta(nem italra, meg cigire költve)...

Igazad van. De ez a széthúzás régi múltra tekint vissza és nem tudjuk/nem akarjuk tudni a gyógyírt...

2007. dec. 1. 13:49

Még valami...


Nagyon bánt, hogy az amúgy is csökkenő tendenciát mutató magyar gyermekvállalást, a folyamatos megszorításokkal és megfélelmítésekkel, mégjobban megfékezik. Csak egy bizonyos réteg mer felszabadultan szaporodni.Itt egy levél:

[link]


Olvasgassátok...

2007. dec. 1. 13:43

Akkor finomítok rajta...


Sziasztok!


Tudom, hogy bunkóság most itt politizálni. Azt is tudom, hogy az emberek töke tele van a magyarországi politikával és politikusokkal.


Valamit viszont, meg kéne értenünk.


-'89-ben, bársonyos volt a a rendszerváltásunk, ergo

úgy tokkal vonóval megmaradt a régi politikai garnitúra és ezek fiai.

-Idestova 18 éve nyűglődünk, hol kicsit jobb, hol nagyon bal dolgokkal :)...legalábbis ezt érzékeljük Mi.

-2004-ben uniós tagország lettünk, de már a 80-as évek végén elkezdték felkészíteni az országot, a "nyugati"* tőke beáramlására, az új piactér nyitására,a hozzánk hasonló országokat is belevéve.Mi vagyunk nekeik az, ami nekünk volt a szovjet piac.(szemétlerakó)

-2007-re már mindenki érzi a bőrén - lásd, ezt a topikot - hogy a gazdaságunk összecsuklott, 10 emberből 9-nek, törlesztendő hitele van.Ez már a "nyugati"* tőke.

-Metro,Tesco,Cora,Auchan...,szintén "nyugati"* tőkéből...nyiss hát egy kiskereskedést és meglátod mi lesz.Józsibának meg elment a kedve a tehénfejéstől.Miért?

-Hőn szeretett miniszterelnökünk, nem reagál erre a hírre: [link]


Folytathatnám a végtelenségig, de ez az összeesküvéselméletnek tűnő kijelentés, miszerint lassan teljes mértékben fel leszünk készítve, a "nyugati"* tőke beáramlására, félő hogy nem összeesküvéselmélet.


* a nyugati tőkét, helyezzük tőlünk dél-keletre.


Félreértés ne essék,nem tudok már sem jobbos,sem balos lenni.Fáj a hajam a politikától.Nem vagyok anarhista sem.

Csak annyit szeretnék, hogy kicsit jobban tartsunk össze.Ha már ilyen birka nép lettünk, bújjunk összébb,mint egy nyáj és talán mindenkiben erőssebb lesz a biztonságérzet.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook