Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összeszorított foggal alszom minden éjjel. Mit tehetek ellene? fórum

Összeszorított foggal alszom minden éjjel. Mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 21. 09:42
Nem tudom, sikerült-e azóta megoldani a helyzetedet. Velem ilyen csak néha fordult elő, és mindig akkor, mikor nagyon feszült voltam, az egész testem görcsben volt, nem csak a fogam. Lehet, hogy neked is ez lehet a bajod, és ennek az okát kellene felfedezni és megszüntetni?
2011. dec. 1. 09:10

Szedtem Valeriana-t, de attól meg csurom vizesre izzadtam a pizsim minden éjjel. Meg amúgy sem szívesen szedek be össze-vissza mindent. A sportboltban kapható fogvédő veszélyes, könnyen lenyelheti az ember álmában. Amúgy pont van itthon egy párom bokszmániája miatt.

Minden nap próbálom lazítani, figyelek rá, de éjjel mégis előjön.

13. michelle.r (válaszként erre: 8. - Hópofi21)
2011. nov. 30. 19:16
Tanulj meg lazítani, az ingyen van. Tudatosan figyelj rá, hogy az összes izmodat ellazítsd. Észre sem veszed, hogy folyamatosan feszítesz, csak amikor ellazítod. Nem lesz egyszerű megtanulni, esetleg állítsd be a telefonodon a csipogót 5 percenként, írd be az outlook feladatkezelőbe. ha nappal megtanultad, éjszaka sem fogod összeszorítani a fogaidat.
12. Babeck (válaszként erre: 8. - Hópofi21)
2011. nov. 30. 19:12

Próbálj rá meleg vizes borogatást, attól ellazulnak az izmok az állkapcsodban.

Ha bevennél esetleg este, lefekvés előtt valami homeos lazító bogyót? Hovát, vagy ilyesmit?


Éjszakára pedig sima, sportboltban kapható fogvédőt? Hátha segítene.

11. Hópofi21 (válaszként erre: 10. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 30. 19:07
:(
2011. nov. 30. 13:21
Ja és nekem sincs pénzem fogászatra:-(nagyon drága a korona és kéne egy jó pár...
2011. nov. 30. 13:20
Nekem is tönkrement majdnem az összes fogam ez végett.De én még nappal is szorítom,ha nem figyelek oda.Lelki eredetű dolog.
2011. nov. 30. 13:13
Köszi a gyors hozzászólásokat. Harapásemelőt már ajánlotta a fogorvos, de azt csak akkor lehet megcsináltatni, ha az összes fogam jó. Sajnos nincs pénzem fogorvosra. Szerintetek ez valami belső feszültségből ered? Cseppet sem lennék meglepve, mert rengeteg stresszes dolog van az életemben. Próbálkoztam már Valeriana-val, mikor nagyon eldurvult a helyzet, a szokásosnál is jobban szorítottam a fogaim, de attól meg csak nagyon megizzadtam. Nem volt változás. Ilyenkor annyira bosszant, hogy az ember egészsége is pénzhez kötött...Akinek van rá pénze, lehet makk egészséges testileg-lelkileg, akinek nincs, az így járt...:(
2011. nov. 30. 12:41

Lazítsd el az állkapcsodat naponta többször!

Pl: Jobbra-balra és fel-le mozgatod

Kézzel próbálod kimasszírozni a feszülő inakat és izmokat különösen fültőnél.

2011. nov. 30. 12:39
Harapásemelő ...
2011. nov. 30. 12:39
Fogorvosnál lehet készíttetni harapásemelőt, nézd meg neten, én is gondolkozom rajta, hogy kellene.
2011. nov. 30. 12:39
Fogvédő esetleg?
2011. nov. 30. 12:38
rendszeresen minden éjjel összeszorított fogakkal alszom. Nagyon zavar, mert reggelente fáj az állkapcsom, és még ébren is görcsösen tartom néha. A fogaim is tönkremennek. Mit tegyek? Küzd valaki hasonló problémával?
2. kisj
2011. nov. 30. 12:37
Én is, de ezen még nem jutott eszembe problémázni:)
2011. nov. 30. 12:35
Összesorított foggal alszom minden éjjel. Mit tehetek ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook