Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony illata fórum

Karácsony illata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsony illata

20. pepi2
2011. dec. 3. 23:44

nekem csak az a fura, hogy a bevásárlóközpontokban már karácsonyfák vannak, tudom persze az a "díszítés", de nekem(kisgyermekes anyukaként), olyan illúzióromboló...kisfiammal 2 napja bementünk egy ilyen boltba és (3éves) ahogy meglátta a fákat, elkezdett kiabálni csillogó szemekkel: de jó! de szép! komolyan olyan édes volt, annyira örült, többen megálltak és elmosolyodtak, milyen édes...tényleg az a hihetetlen naiv gyermeki öröm. (hiszen a tavalyi karácsonyra még nem emlékszik)

gyorsan el is határoztam, hogy nem megyünk vele többet oda, mert ezt a varázslatot otthon szeretném látni:),

a nagylányom már így is olyan "keresztkérdéseket" tesz fel, hogy győzök hárítani(ő most van épp annak a határán, hogy van e "igazi" Mikulás és Jézuska..) szóval úgy érzem egy kicsit elveszik a varázslatot, ami 24-én kellene hogy legyen..., nem? (persze megértem az egészet, de mégis, valahogy tényleg megszokjuk, és már nem az az első csodás pillanat lesz 24-én, hanem jó, ok kipipálva, hozzánk is hoztak fát az angyalkák...)

19. k_nm
2011. dec. 3. 23:03

Edit, nagyon köszönöm. Ez kedves töled! :-)

Bevallom, én az idén Advent elsö vasárnapján mindent felhajigáltam, és még fánk sem lesz. Megyünk haza Magyarországra a szüleimhez, Szenteste reggel indulunk, így az ablakdíszek, fények már kinn csünggnek múlt vasárnap óta. Van még egy-két díszítenivaló, de az már tényleg csak apróság...sütisütést is elöre kell hozzam, mert minden hamarabb lesz. Anyósomék Jézuskája hamarabb jön, amiért mi elmegyünk, így idén kivételesen elörehoztam :-)


Nektek is nagyon nagyon boldog karácsonyt kívánok!

18. Dittti
2011. dec. 3. 22:22

Ügyes vagy, aranyos kis cikket írtál. :) Gratulálok hozzá. Már a címét olvasva tudtam, hogy mire is gondolsz, amikor a karácsony illatát emlegeted. Mai napig; 23 éves vagyok és egy 8 hónapos kisfiú anyukája; tehát mai napig ha a karácsony szót meghallom, már bevillanak az otthoni, régi, gyermekkori emlékek. Amikor a frissen felöltöztetett fenyőfának belengedezte az illata a szobát. Ahogy készülődtem egész délután, hogy a tőlem lehető legszebb módon (persze ormótlanul rondára sikeredtek mindig, mai napig) becsomagoljam az ajándékokat. Megvettem a díszeket idén, az első közös családi karácsonyunkra, de nem tettem fel. Mert pont azon hezitálok, amiket írtál. Hiszen ma divat már novemberben díszelegni az udvaroknak, házaknak. És ciki ha bajön valaki hozzánk és így december elején még nincs semmi jele a közelgő karácsonynak. :) De ma eldöntöttem nem is lesz, majd 24-én díszbeborul a fa, a lakás és persze a szívünk is :)

Kívánok Neked és kedves családodnak békés Karácsonyi Ünnepeket!

üdv: Edit

17. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2011. dec. 2. 07:10
:D :D
2011. dec. 1. 15:30
Igen Mikulás után is bőven ráérne díszíteni a várost,nálunk az árkádban már van minden csillogó fenyőfák,gyerek vasút,a fő soron kirakodó "bazárok"...aztán győzőm magyarázni a fiamnak,hogy ott miért van és itthon miért nincs...
15. michelle.r (válaszként erre: 13. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 30. 18:38
Hmmmmmmm, nem is rossz ötlet. Talán piacra dobok egy karácsonyi szemellenzőt :). Vagy egy szemüveget, aminek piros az üvege, hogy kitakarja a piros cuccokat :))
14. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - K_nm)
2011. nov. 30. 15:17
Egyetértek veled :)
2011. nov. 30. 13:40

szerintem bőven elég lenne mikulás után díszíteni a várost..engem is zavar,hogy még az ősz csak most ért véget,és egy hűvösebb napon már ott ülnek a boltban a mikulások..próbálok nem nézni rájuk :D

Amúgy szép volt a cikk.

12. k_nm (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2011. nov. 30. 12:26

De, van illata a karácsonynak. Csak más. Nem olyan...nyilván már így 20 évvel késöbb másként látja za ember, mint kölyökként. De más...


Azzal nincs is semmi problémám, hogy az adventi idöszakban felragyog a város. De már október végén, november elején? Hova még??? Számomra megszokottá válik, mire eljön az ideje...valóban szép, valóban jó úgy sétálni, hogy ragyognak az ablakok. De nem az ösz kellös közepén...


A pénzkérdésben igazad van. Nem szabadna így lennie, de "homo homini lupus"...az ember úgy hajt, hogy elfelejti, hogy van más ember is a világon...


Nagyon köszönöm a dícséretet :-)

2011. nov. 30. 12:22
Nagyon szépen írtad le. Én még nem díszítek csak éppen 1 picit. A gyerekeimnek szenteste után éjszaka hozza a Jézuska a fát és az ajándékokat.
10. michelle.r (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2011. nov. 30. 12:20
Apuka picit demagóg inkább mint bölcs. A kettőnek pont semmi köze egymáshoz.
9. michelle.r (válaszként erre: 1. - K_nm)
2011. nov. 30. 12:20

Nincs illata a karácsonynak? Mi akadályoz meg abban, hogy megteremtsd? Én kifejezetten imádom, hogy a város már ilyenkor fényben úszik. Mert olyan gyönyörű.

Sokszor olvasom azokat a közhely számba menő megjegyzéseket, hogy a karácsony elüzletiesedett, már semmi sem számít, csak a pénz. Hát tessék mindenkinek olyan karácsonyt csinálni, amilyet szeretne.

Esténként fahéjas forró csoki a kanapén üldögélve, mézes kalács sütés, a kölykökkel, barátokkal - ezek nem igazán pénz kérdések.


Az írás egyébként kellemes, olvasmányos, összeszedett :)

8. bubinana (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2011. nov. 30. 12:07
Bölcs mondás....
7. k_nm (válaszként erre: 6. - Miramira77)
2011. nov. 30. 11:27
ez milyen szép :-)
2011. nov. 30. 11:19

Egyszer a húgom megkérdezte apukámat:

Édesapa! Más emberek miért díszítik ki az egész házat, ha jön a karácsony?

Apukánk válasza tömör volt.

Mert nekik az udvaron van a karácsony, nem pedig a szívükben!

2011. nov. 30. 11:11
Az igazi csodaváráshoz valóban gyereknek kell lenni. A régi karácsonyoknak megvan az emlékük, az illatuk, a fényeik. Felnőtt korban meg igyekszünk ezt a varázst saját gyerekeinknek megadni. Így visszük tovább az ünnep szépségét, hagyományait.
4. k_nm
2011. nov. 30. 10:30
köszönöm :-)
2011. nov. 30. 10:01

Nagyon szép cikk! Én is hasonlóan érzek az ünneppel kapcsolatban. :) Én is várom, majdnem így. Mivel nincs még gyerekünk, ezért nálunk az adventi naptár kicsit átalakult. A Párommal kívánságokat írtunk fel lapokra, amik borítékba kerültek és mindennap húz valaki, a másikunk pedig teljesíti a kívánságot. :) Jó így a Karácsonyra készülni.

Mindenkinek kellemes várakozást és készülődést!

2011. nov. 30. 09:33
Igen gyermekként mindennek más varázsa van!De ezt most is meg lehet találni csak hinni kell!:)A várakozás 4hete fontos!Kellemes áldott várakozást és boldog ünnepeket!
1. k_nm
2011. nov. 30. 09:20
Amikor kislány voltam, a karácsonynak volt illata. Most csak a gyakran eltúlzott fényeit látom. Hova lettek az illatok? Hova tünhettek a csodák? A karácsony tényleg arról szól, hogy októberben már száncsengö-kíséretü "már most gondoljon a karácsonyra..." kezdetü reklámok harsogjanak a rádióból?

Ugrás a teljes írásra: Karácsony illata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook