Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamabarát fórum

Kismamabarát (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kismamabarát

1 2
2011. dec. 12. 11:32

Én 9. hónapomat betöltött kismama vagyok.

A buszon egyetlen dolog miatt vártam volna el, hogy adják át a helyet: Mert féltem a pocakomat..Egy hirtelen fékezés és beüthetem...

Amúgy a lábaim bírják, kibírom, nem halok bele a 20perces útba...

Ma már nem járok busszal, bármikor itt lehet az idő :)

Nem hisztiztem sosem, hogy engedjenek előre sehol, mindig kivártam a soromat.

Ami kiakasztott: Háziorvosnál voltam, egyetlen vérnyomás-mérés volt és mikor előre akartak behívni, néhány "kedves, szimpatikus öreglány" kijelentette, hogy ne menjek előre, várjam ki a sorom, a terhesség nem betegség. Nem, valóban nem az, de miért kellene a valóban beteg emberek közt órákat ülnöm, mikor gyakorlatilag 1perc az egész,amit benn töltenék?

Szóval ez az egy bajom volt.


Attól, mert valaki kismama, nem illetik meg az extra jogok, és tényleg nem lehet mindent arra fogni...


Ápolónő a végzettségem, de nem élek vele sosem vissza...Kivárom a sorom!


Kellemes babavárást!

2011. dec. 9. 16:03

A lényeg az lenne hogy javuljon a helyzet minden tekintetben, de ha ezt nem jelezzük senkinek akkor hiába is várjuk a változást! Sztem.

Ha meg beletörödünk, akkor megérdemeljük hogy órákat várjunk akár kismamák, akár anyukák vagyunk. Mert igenis van remény!!! Van rá jó példa hogy meg lehet oldani!!!! :)))))

Ezért bízom benne. Nem vagyok amúgy egy nyavalygó típus!

2011. dec. 4. 11:52

Valoszinuleg nem leszek tul nepszeru a velemenyemmel, megis hozzaszolnek.


Szerintem tul van kisse spilazva ez a kismama-tema. Nem ertem, miert kellene alapesetben elore engedni a kismamakat ( a veszhelyzet persze kivetel), ahogy az egyik valaszolo is irta, kell vinni olvasnivalot, enni-innivalot, es ha faj az ember dereka, fel lehet allni setalni. Buszon, ha szeretnek leulni, megkerek valakit, hogy adja at a helyet.

Meg a soronkivuliseget a vervetelnel megertem, hiszen akkor nem szabad elotte enni, es hamar beszedul az ember (de akkor a cukrosokat is termeszetesen elore engednem).


Mondom ezt ugy, hogy en is 8 honapos kismama vagyok, es nem akadok ki, hogy a haziorvosomnal se jutok be soron kivul. Elegge depresszios vagyok most a masodik terhessegemmel, szules elotti hetre kaptam idopontot a pszichiaternel, ki vagyok vele segitve, de ez van :D


Engem sokkal jobban idegesitett, amikor a lazas 13 honaposommal ket es fel orat ultem az orvosi rendeloben a tobbi beteggel egyutt, nem mehettunk be senki elott. Vagy amikor csak a gyerkoccel tudtam este nogyogyihoz menni, fel hatra volt idopontunk, harman voltak elottem, es utolsokent negyed tizkor!!!!!! hivtak be. Na ott mar bogni tudtam volna.


Egeszsegugyre visszaterve meg annyit, hogy eltem otthon is, Irorszagban is, ahol szerintem tizszer rosszabb a helyzet, mint otthon, es most Franciaorszagban, ami sokkal jobb, mint szerintem a vilagban barhol, de azert itt sem tokeletes. Megkezdodtek a leepitesek a korhazakban, a tavalyi 6 nogyogyibol 4-et elkuldtek, maradt ketto, a 200 ezres varosra, es vonzaskorzetere. Mult heten hivtam a korhazat, hogy kerjek 3. trimeszteri idopontot, azt mondtak, a doki februar elejeig be van tablazva......

2011. dec. 1. 12:28

Nemcsak a várandós kismamák kapnak hetekkel/hónapokkal később időpontokat, hanem mindenki más, a rákos beteg és az is, akinek sűrgősen kellene időpont.

Ez van, mert nincs pénz az eü-ben és nem minden területen él a paraszolvencia. Egy ápoló/nővér több ember munkáját látja el és sokszor bántják őket, akár tettlegesen is. Bátyám mentő, sogórnőm ambulancián nővér.


Nálunk pld. háziorvosnál soron kívül bemehetsz, ha kismama vagy, és ha valakinek ez nem tetszik, az az ő baja.

De sajnos az emberek közönyösek, senki nem ér rá, és nem foglalkoznak vele, ha várandós vagy. Sem a buszon, sem a rendelőben.(tisztelet a kivételnek)

27. homern (válaszként erre: 24. - Lorenda)
2011. dec. 1. 12:07
Igen,sokkal egyszerűbb lenne ha neten normálisan el lehetne mindent intézni.Na majd egyszer csak eljön ez az idő is..
2011. nov. 30. 14:59

Én mindenkit megértek. Kismamákat,öregeket, egészségügyieket egyaránt.

Vannak gondok, megoldásra várnak.

Vajon nekünk meddig kell várni, hogy megoldódjanak?

Mindig, mindent nem lehet a pénzre fogni.

Tettek kellenének.

Remélem lesznek.

2011. nov. 30. 14:22

Nekem van pozitív és negatív tapasztalatom is.

Volt, hogy átadták a buszon a helyet pocakosan, és volt, hogy kibámultak az ablakon.

Amikor időpontokat kértem különböző vizsgálatokra, azt telefonon tettem, így nem tudhatták, hogy várandós vagyok, de amikor meghallottam, hogy 1 hónap múlva akarnak (pl. szív UH-ra szülés előtt nem sokkal) előjegyezni, akkor finoman jeleztem, hogy az úgy nem lesz jó, mert addigra megszülhetek. Ha nem segítettek, akkor elővettem a nagy számat. :-D

Gyerekkel való útrakelésben pedig csak egy rossz tapasztalatom van, amikor egy nagy áruházban nem engedték, hogy tisztába tegyem a lányomat. Még sokára értünk haza, és a 0 fokban a kint parkoló autóban kellett ezt megtennem. Amúgy ha szopizni kell, akárhová (irodába, raktárba, a Magyar Nemzeti Cirkusz jegyirodájába) bekéretőzök :-D, és senki nem mer nemet mondani, olyan határozottan indulok neki a dolognak. :-)


De sajnos nem ez a jellemző, így én is remélem, hogy lesz kismamabarát világ, ahol nem kiharcolni kell ezeket a dolgokat, hanem mindenki számára természetes lesz.


Nagyon nagyon boldog Teklatesó-várást kívánok!!! :-)

24. lorenda (válaszként erre: 20. - Homern)
2011. nov. 30. 12:49

Szerencsére egyre jobban odafigyelnek hogy a honlapokon is feltűntessék az információkat, sőt van ahol neten lehet időpontot foglalni.

Ezért nem értettem miért nem lehet megjegyzéskénz a rendelés mellé odaírni hogy:

B - beutalóköteles

E- előjegyzés

Ennyi lenne az egész.

Nem nagy gond, kérek időpontot ha tudom hogy kell.

Azért rossz érzés amikor babát vársz és hetekkel később kapsz vhova időpontot, annak ellenére hogy reméled nincs semmi baj, engem érzékenyen érintett, mert mi van viszont ha vmi gubanc van és nem derül ki időben...

23. Mons
2011. nov. 30. 12:27
Lassan 2. hónapja, hogy szültem, csodaszép kisfiút. A bkv-n senki nem adta át a helyet, pocakom óriás volt. A férjemmel jöttem haza az egyik vizsgálat után, kiakadt, hogy senki nem adta át a helyet. Inkább kinéznek az ablakon. Szörnyű!
22. Kurán (válaszként erre: 8. - Pic74)
2011. nov. 30. 11:47

Persze a emberség nem kerül pénzbe, de elég frusztráló úgy dolgozni, hogy kevés az orvos, nővér. Egy ember, több ember munkáját látja el. Próbál az ember kedve, normális lenni, de ez nem mindig sikerül. Tapasztalatból beszélek. Én is és a férjem is az egészségügyben dolgozik.


Könnyű azt mondani, hogy az orvos, nővér csúnyán beszél.....a másik oldal senki nem mondja. Képesek a betegek is úgy beszélni velünk, mint ha a seggükből rángattak volna ki. Nekik van ehhez joguk? Tisztelet a kivételnek.

2011. nov. 30. 11:27
A XVIII. kerületben a vérvételre várakozók közé 5-10 percenként kijön egy asszisztens, és megkérdezi, van-e köztük kismama, mert akkor az jöjjön be soron kívül. Legalábbis pár éve így volt. Ez nagyon jóleső tapasztalat volt (pedig nem voltam kismama), és az is, hogy senki sem tett megjegyzéseket a többi várakozó közül.
20. homern (válaszként erre: 14. - Lorenda)
2011. nov. 30. 11:11
Akkor ebben meg neked volt mázlid,mert én még nem nagyon találkoztam olyan honlappal ahol tényleg normálisan le van minden írva :D terhesség alatt és a gyerekkel is sokat kellett ilyen helyekre mászkálnom,de a telefonos pontosításra még mindig szükség volt :(
2011. nov. 30. 11:09

Most felidéződtek bennem kissé elfeledett"élményeim" a második terhességemmel kapcsolatban. Mikor a nagyobbik lányom még óvodás sem volt. Így, mivel mamák is 200km-re, vagy a férjem lógott munkahelyéről vagy mindent magánrendeléseken kellett elvégeztetnem esténként.

Nálunk órákat is kell várni a nővédelmiben! Még ha van időpontod akkor is legalább másfél óra.

Aztán az nst, ami megint legalább egy óra ha szerencséd van.

Tragédia volt.

A harmadik terhességemnél annyival voltam szerencsésebb, hogy a két nagy már oviban és suliban volt, mikor nekem vizsgálataim voltak.

2011. nov. 30. 09:46
Őszintén örülök neki :)
2011. nov. 30. 06:19
Nekem a 2 terhesség alatt sosem volt ilyen gondom.EKG-ra igaz,hogy kellett időpont,de amikor odamentem a rendelőbe időpontot kérni,azt mondták,ha már itt vagyok,meg is csinálják.A buszon is mindig segítőkészek,ha meg nem van szám és kinyitom,hogy valaki segíthetne,mert pokoli nehéz a kocsim.Nagyon rossz tapasztalatom nincs.Ha esetleg sokáig voltunk el és éhes lett a pici,bárhol szívesen megengedték,hogy megszoptassam.
16. Bcicus
2011. nov. 30. 01:12

Nekem semmi niylen tapasztalatom nem volt. Szinte soha nem kellett 10 percnél többet várni. EKGra a nődokim intézte az időpontot. Buszon ritkán utaztam, de előfordult, egyből akarták átadni a helyet, pedig volt amikor még alig látszott, hoyg terhes vagyok, mondjuk én nem ültem le, mert szerintem terehsen roszabb ülni mint állni.

Babkocsival egyszer buszoztam, de egyből segíteni akart, vagy ha valahova lépcsőn kellett felvinni, de szerintem egyszerűbb egyedül, mint egy hozzá nem értő segtíséggel.

2011. nov. 29. 21:22

Sziasztok!

Én 6 hétre kaptam időpontot EKG-ra és egész napos vérnyomásmérésre, éppen magas vérnyomás miatt. Ekkor voltam 32 hetes kismama. Amikor mentem, az asszisztensnő mosolyogva megkérdezte: maga még egyben van?

Vidám természetű vagyok, de akkor valahogy nem tudtam nevetni.

2011. nov. 29. 20:24

Köszönöm a hozzászólásokat.


Látom van olyan szakrendelő ahol meg tudják oldani :))) örömmel olvasom. Meg ahol figyelmesek, meg azt is hogy vannak szerencsés kismamák.

Türelmes ember vagyok, de egyszer betelik a pohár, amikor úgy beszélnek veled mint egy taknyos kölyökkel.


Homernek csak annyit szeretnék mondani hogy más szakrendelő weboldalán teljes a tájékoztató ezért voltam olyan naív hogy nem érdeklődtem telefonon.

Vagy nem voltam kíváncsi a "Kapcsolásig szíves türelmét kérjük" szövegre. Jövőre 2012-öt írunk, ezek szerint túl nagyok az elvárásaim, igényeim.

Nem azzal van gond hogy vizsgálatokra kell járni, amúgy meg előző terhességemnél más háziorvosom volt, az sem csinálta meg személyesen hanem elküldött EKG-ra. Amúgy háziorvosnál is eddig legrövidebb várakozási idő 1 óra volt.

Csak ha nem muszáj nem viszem a gyerekem magammal, a múltkor is elvittem oltásra egészséges gyerekek közé, estére már köhögött és folyt az orra.

Nem kövezek meg senkit, csak leírtam a véleményem, sztem csak egyszerű odafigyelésről lenne szó, miért van az hogy bizonyos helyeken meg tudják oldani, máshol meg nem.

2011. nov. 29. 19:35

Gyulán és sajnos Szegeden is kellett vizsgálatokra járnom. Két gyerekem van, de én nem látom ilyen aggasztónak ezt. Vártam, hiszen sokan voltunk. Amikor vittem magammal a nagyobbik gyerkőcöt a nővérek előrehívtak. A vérvételek nagyon gyorsan, sorszám alapján mentek.

De nemcsak a kórházban, máshol is általában figyeltek rám. Előreengedtek, átadták a helyet.

12. beatav
2011. nov. 29. 19:22
Győrben kimondottan terhesgondozó épület létezik.Nőgyógyászok,védőnők,családtervező kp. és labor van benne.10 éve nyugodt szívvel jártam oda! :)
2011. nov. 29. 17:35

Az első terhességemnél mindig ugyanabban a rendelőben vetettem le a vért a vizsgálatokhoz, ahová nőgyógyászhoz is járok. (ez a lakhelyem melletti várost jelenti).


Amikor mentem a cukorterhelésre, a dokim elfelejtette odaírni a beutalóra, hogy T. Ráckeve!


Ezért miután végigálltam a két méteres sort (nincs elsőbbség kismamáknak), közölte velem a csaj, hogy menjek a lakhelyem szerinti kicsi rendelőbe, ők nem veszik le a vért.


Miután közöltem vele, hogy de hisz' eddig mindig itt végezték el a vizsgálatokat, a gépben is benne vannak a korábbi leleteim, akkor meg mi is a probléma.


És ez. Nem volt rajta a megnevezés.......


Így full idegesen caflattam át a másik helyre, ahová előjegyzés kellett. Így nem is tudták aznap elvégezni, feleslegesen vettem ki szabit.

2011. nov. 29. 16:08

Lehet megköveztek, de nekünk "betegeknek" is toleránsnak kell lennünk. Írom ezt úgy, hogy pocakosan minden uh-ra több, mint egy órát kellett várnom, pedig volt időpontom. Ott mindenki terhes volt, nem volt kit előre engedni. Számítottam rá, hogy ez lesz, vittem magammal enni-, inni- és olvasni valót.


A gyerekorvoshoz hiába megyek minden alkalommal időpontra, mindig minimum 1 órát kell várni. Ha idegeskedem és felhúzom magam ezen, akkor sem fognak előbb behívni.


Természetesen én is örülnék, ha nem kellene sokat várakozni!

2011. nov. 29. 15:57
Én kiegészíteném azzal a cikket, hogy sajnos ha viszed magaddal a már meglévő 4 éves gyermekedet - aki mellesleg kicsit hiperaktív!- mert másképp nem tudod megoldani hogy bejuss egy vérvételre, vagy vizsgálatra (apuka-nagyszülők dolgoznak és nem tudnak kivenni napokat ezért, óvoda éppen zárva!) akkor a személyzet ne olyan "bunkó" stílusban jegyezze meg a szülőnek hogy talán a "fiatalember" már igazán viselkedhetne- amikor csak arról van szó hogy egy gyerek nyilván kíváncsi és azért kérdez ilyenkor annyi mindent, meg akar látni mindent a legközelebbről, mert épp az anyukáját bökik, vagy tesznek rá érdekes kütyüket! Számomra ez fontosabb lenne, mint hogy ne kelljen órákat várnom, hanem ha a kisfiam is velem jön, mert nyilván nem tudom kire bízni - akkor ne kelljen még rosszul éreznem magam - egy ilyen helyen, csak mert én beviszem a gyerekemet! És itt most nem azokra a csemetékre gondolok akik tényleg nem tudnak viselkedni! hanem azokra akik csak kicsit érdeklődőbbek, kérdezősködőbbek és esetleg picit nyűgösek!
2011. nov. 29. 15:42
Valójában teljesen igazad van,csak egészségügyi intézménybe ne kelljen mennünk. Terhesen pedig még nyűgösebb az ember lánya. Mindenki azt mondja,hogy pénzkérdés,nem keresnek eleget,sok pénzt kellene fejlesztésre költeni.Biztosan így van,DE egy nagy adag emberséggel sokat lehetne javítani és ez semmibe nem kerülne. A kórházba,az orvosnál néha nagyon csúnyán beszélnek ám velünk, nem természetes,hogy akár terhesnek,akár idősnek órákat kell várni,mert úgyis ráér. Nekem 4 éve a vérvételre úgy kellett várnom,hogy mindenféle beteg ember volt a váróba,nem csak kismamák.A fene se tudta,hogy kinek mi baja van. Még jó,hogy senki mellé nem kellett leülnöm,mivel senki nem adta át a helyét... Ahová pedig időpontot kellett kérni,az sem volt jobb,mert minimum fél óra csúszás mindig volt. Az én félórám,amit mással is tölthettem volna,mint ülni egy váróban és várni a vizsgálatra. Szerintem az a baj(tudom,sokan hülyének néznek emiatt),hogy évtizedek alatt megszokták a szolgáltatók(legyen ez akár nővér,asszisztens,orvos),hogy nekik mindent lehet,ők nagyon leterheltek,ők nagyon elfoglaltak,nekik kevés s fizetésük stb.,mi pedig rájuk vagyunk utalva. A társadalom pedig támogatja őket. Ki fizet hálapénzt nekik? Ki viszi a bonbont,kávét stb.-t a nővéreknek? Annyi ékszert,mint egy egészségügyi dolgozón,ritkán látok máson is.(ne értsetek félre,tudom,hogy nem mindenkire igaz,amit leírtam,mindig vannak kivételek)Sok mindent jobbá tehetnének egy kis emberibb hozzáállással,mert a betegek is emberek ám! Igenis nem természetes a várakozás,nem természetes,hogy nem viszonyulnak hozzánk normálisan,nem természetes a nem egyértelmű tájékoztatás,akár egy előjegyzésnél sem,nem természetes,hogy nem figyelnek ránk. Igaz,hogy rájuk vagyunk utalva,de ők meg ránk. Ha nem megy beteg a kórházba,nekik sincs munka....
2011. nov. 29. 15:21
Nyilvánvalóan jogosak az észrevételek, és senkit nem szeretnék megbántani, de úgy gondolom, hogy ez nem csak a kismamáknak jár ki. Mindenkinek sokat kell várnia, és nehezen jut egyről a kettőre a magyar egészségügyben. Sok baj van vele, ez mindenki számára nyilvánvaló aki megfordul bármely egészségügyi intézményben, a háziorvostól kezdve a komolyabb kórházakig. Persze ehhez elsősorban pénz kéne...
2011. nov. 29. 14:25
Én a harmadik babámat várom, és aggodalommal tölt el a sok vizsgálat, hogy hogy fogok mindent megoldani a már meglévő két gyermekem mellett. Mert ugye őket nem akarom magammal cipelni, a férjemnek meg véges a szabadnapja...
2011. nov. 29. 14:17
Tényleg elég rossz helyzetben van az egészségügy.Jó amiket írtál. Nekem nincs rossz tapasztalatom. szerencsémre velem kedvesek, rendesek voltak az emberek várandósan. a szakrendelésekre sem panaszkodhatok.
2011. nov. 29. 14:07
Én mint külföldön élő magyar...bátran állítom hogy sokkal jobban figyelnek a családos emberekre mint otthon...minden téren...van mit bepótolnia Magyarországnak...
2011. nov. 29. 13:49
Orvos és nővér hiány van az egész országban..katasztrófális az egész egészségügy, így ezen egyáltalán nem kell csodálkozni.
2011. nov. 29. 13:14

Huh..nem igazán értem a problémát.Nem volt megadva telefonszám amin megkérdezhetted volna,hogy kell-e időpontot kérni?

A házidokid hogyhogy nem csinálta meg?ez az ő feladata,mi csak simán elmentünk a rendelésre és 5 perc alatt megvolt minden.A háziorvosoknak mindig van hosszú napjuk(a miénk ilyenkor este 8-ig rendel) így szabadságot sem kellett miattam kivennie a páromnak.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook