Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1017. admin
2018. okt. 24. 11:29

Valaki kapott már egyáltalán emailba bármit is? Mert én még nem igazán.

Esetleg ha valaki tud küldeni, akkor itt a címem: anonymadmin@protonmail.com

Előre is köszi!

1016. evike2010 (válaszként erre: 1015. - Andrea720207)
2018. okt. 17. 16:15

Kedves Zsuzsii92!


A jövő héten vizsgázom, nagyon szépen megköszönném, ha elküldenéd nekem is a vizsga kérdéseket!

Segítségedet köszönöm!

Evike2010 (eva620freemail.hu)

1015. andrea720207 (válaszként erre: 1010. - Zsuzsii92)
2018. okt. 17. 09:11

Szia!

Szeretném ha elküldenéd a vizsga kérdéseket nekem is, most vizsgázunk a hónap végén.Mi a tapasztalatod a vizsgával kapcsolatban. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.

2018. okt. 8. 09:19
Sziasztok! Akinek van friss vizsga kérdése engem is érdekelne. Köszönöm :) (pumpulyka@gmail.com)
1013. zsebcsajszi6 (válaszként erre: 1010. - Zsuzsii92)
2018. okt. 7. 13:53
Szia! Elküldenéd nekem is a zsebcsajszi@gmail.com címre. Köszönöm szépen!:)
1012. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1010. - Zsuzsii92)
2018. szept. 28. 14:24

Szuper lenne.

Amennyiben privát szeretnéd csak küldeni, akkor privátüzenetben megírom a címem.


Üdv.: Enissa

1011. admin (válaszként erre: 1010. - Zsuzsii92)
2018. szept. 28. 12:48

Szia!


Engem érdekelnének a kérdések. Előre is megköszönöm ha elküldöd! Címem: anonymadmin@protonmail.com

1010. Zsuzsii92
2018. szept. 28. 09:02

Sziasztok!

Én tegnap vizsgáztam,szívesen elküldöm azokat a kérdéseket amiket nekem dobott fel a rendszer. 40 pontom lett, a helyesen megválaszolt kérdéseket fotóztam. Délután lesz több időm feltöltöm ide a kérdéseket valamint a helyes válaszokat.

1009. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1008. - Admin)
2018. szept. 25. 20:20
Köszönöm, megpróbálom.
1008. admin (válaszként erre: 1007. - 9b10f3d7ff)
2018. szept. 25. 08:39
Érdemes gépen letölteni és ott megnyitni. Winrar kell hozzá, bár a windowsnak alapból kezelnie kellene elvileg ha nincs fent. Telefonon is meglehet nyitni, ott viszont a RAR alkalmazást kell leszedni, android esetén a play áruházból.
1007. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1006. - Dittki)
2018. szept. 24. 20:45
Szia! Én sem tudtam megnyitni.
1006. dittki (válaszként erre: 1004. - Halka69)
2018. szept. 24. 16:02

Szia!

Sajnos ezt a linket hiába töltöttem le, nem tudom megnyitni illetve olvasni :(

1005. dittki
2018. szept. 24. 16:01

Sziasztok!

Az előttem szólókhoz hasonlóan én is szeretnék segítséget kérni az alapvizsgához. Esetleg tesztsor, kidolgozott tételek... Bármit szívesen fogadok :)

E-mail cím: arkiedit@gmail.com

Nagyon köszönöm: Edit

1004. halka69
2018. szept. 20. 15:52

Kedves Kakukktojás1!

Az 1002. hozzászólásban megadott linken elérhető az excel táblázat is.

2018. szept. 20. 14:50
Sziasztok! Most fogok vizsgázni novemberben. Tudtok adni exel táblázatot? (pumpulyka@gmail.com)
1002. admin
2018. szept. 19. 09:34

Sziasztok!


ITT EGY BŐVÍTETT ÉS FRISSÍTETT SEGÍTSÉG (2018)!

A régebbi tömörített állományt bővítettem ki az általam összegyűjtött anyagokkal együtt!


Link:

[link]


Vagy ha itt nem vagy regisztrálva:

https: //files.fm/f/75v2dayz (szóközt kivenni)

1001. halka69
2018. szept. 16. 10:25

Sziasztok! Szeptember 28-án teszek Közigazgatási Alapvizsgát. El tudná valaki küldeni nekem a fórumon említett Excel-táblázatot?

Ha vannak kidolgozott vizsgakérdések- és válaszok, azokat is szívesen venném. E-mail címem: hegymeg@gmail.com

2018. szept. 14. 12:23

Sziasztok! Októberben vizsgázom én is! Szívesen veszek bármilyen segítséget, ami a felkészülést szolgálja. Nagyon Köszönöm előre is!

Email címem: borosmarta92@gmail.com

999. Rekka02
2018. szept. 14. 11:01

Sziasztok! Közigazgatási alapvizsgát kell tennem 2018. október 05én. Szeretném kérni, hogy küldjétek el az exel táblát nekem is. Előre is köszönöm!


Email címem: jaszireka@gmail.com

2018. szept. 13. 15:05

Sziasztok! Közigazgatási alapvizsgát kell tennem 2018. október 25.-én. Még semmi tananyagot nem kaptam eddig róla, valaki tudna küldeni valami tananyagot amit addig is áttanulmányozhatok?

email címem:

eddyna95@citromail.hu


Előre is köszönöm szépen nektek!!! További szép napot!

997. An05
2018. aug. 30. 13:53

Sziasztok!

Szeretném kérni, hogy küldjétek el az exel táblát nekem is. Előre is köszönöm!

estejer@gmail.com

2018. aug. 24. 10:14

Sziasztok!

Szeretném kérni, hogy küldjétek el az exel táblát nekem is. Előre is köszönöm: barath1022@citromail.hu

995. Zsuzsi651022 (válaszként erre: 963. - Dici123)
2018. aug. 24. 10:11

Kedves Dici123 !

Megmondanád, hogy az exel táblát hol találom?

Előre is nagyon szépen köszönöm

994. agi1977
2018. aug. 15. 12:14

Kedves Sikeres Vizsgázók!


Holnap reggelig nagy szükségem lenne egy gyors segítségre.

Akinek van excel táblázatban vagy bármilyen más formában kérdéssora válaszokkal, nagyon megköszönném, ha továbbítaná nekem az agi1977@gmail.hu email címre.


Előre is köszönöm a segítséget,


Üdvözlettel:

Ági

993. kiwimango (válaszként erre: 992. - Kiwimango)
2018. aug. 8. 17:52
storno. csak végigkattingatod.
2018. aug. 8. 11:29
Az Alaptörvény bemutatása és értékei probonos vizsgát megcsinálta már valaki esetleg? :) Ha tudtok hozzá kérdéssort, megoldókulcsot küldjétek el nekem, köszi, örök hála. info.kiwimango@gmail.com
2018. aug. 2. 19:44

Kedves Vizsgázók !

A saját kérdéseimet lefotóztam, illetve az összes jegyzettel együtt, egy még vizsga előtt álló kollégának megosztottam. Keressétek őt nyugodtan ildivonrock@gmail.com.

sok sikert üdv jános

990. fkrisz25 (válaszként erre: 988. - Fg17)
2018. aug. 1. 13:31
Szia! itt megkérdezhetem, hogy milyen PDF-et kell megnyitni? nem voltam még vizsgázni, szept-ben megyek..puskázás esetleg?
989. fg17
2018. júl. 3. 10:29
Bocsi, CTRL+F gomb csak a keresőhöz!
988. fg17
2018. jún. 29. 11:25

Sziasztok!


Szerdán voltam vizsgázni másodszor és végre sikerült.

Tapasztalatok: Az első vizsgámnál akadozott a rendszer és nem tudtam haladni a kérdésekkel, így a végén csak 24 pontom lett, mert kb. 35 kérdést válaszoltam meg. A vizsgabiztosnak hiába jeleztem 3-szor, akkor megmutatta, hogyan tudom újra meg újra visszaléptetni magamat. Legalább 8-szor állt le a gép és pörgött sokáig a homokóra jel. Szóval, ha valakinek ilyen van: második után álljon fel és kérjen új gépet, illetve vegyenek fel jegyzőkönyvet. A szerdai vizsgán is két embernek akadozott pont így a gépe, és mindketten megbuktak. Mert utána hiába reklamálsz, hogy rossz volt a gép, senkit nem érdekel. Én megtettem, a végén azt hozták ki, hogy az én hibám. Miért nem álltam fel és hagytam ott a gépet.


Másik: a vizsgán csak azt mondják el, hogy vagy mentsd el a válaszodat vagy a halasztást jelöld be.

Javaslat: vagy MENTS vagy MEGJELÖLÉS gomb!!! A halasztás gombot felejtsétek el! Ha megjelölöd, akkor is menti, de vissza tudod keresni azokat a kérdéseket, amikben nem vagy biztos, mert becsillagozza. Ezt se mondják a vizsgán, pedig fontos, mert ha megjelölöd, azt legalább elmenti is egyben és nem kell az összes kérdést újra átnéznek. Ha pedig halasztod, semmi nem lesz bejelölve.


Harmadik: mindegyiknél írj be valamit. Max. visszamész ha van időd.


Negyedik: nyissátok meg a PDF-et és CTRL+F5 gombbal próbáljatok szavakra rákeresni. Nekem a legtöbbre fel sem jött semmi, de 4 kérdésre megtaláltam a választ.


Most pedig leírom, nekem milyen kérdések jöttek fel.


1. ... közigazgatási jogviszony, azon belül anyagi jogviszony. - Az irányítás a jó


2. Mennyi 2016-ban az illetményalap? 38.650 Ft.


3. Mit mutat meg az illetékesség? Azonos típusú szerveknél melyik járhat el.


4. Az önkormányzatok törvényben előírt egyes feladatainak ellátását feladatalapú támogatás biztosítja. Igaz


5. Az előző Alkotmány megfogalmazásához képest Alaptörvényünk megerősíti és kiterjeszti Magyarország nem tudom mijét a külhoni magyarság iránt, és kimondja a magyar nemzeti közösségek elválaszthatatlan egységét. IGAZ


6.Az EU joga nem állapíthat meg általános kötelező magatartási szabályt. HAMIS


7. A Kormánytisztviselő Döntőbizottság döntése ellen a kormánytisztviselő ... fordulhat. KÖZIGAZGATÁSI ÉS MUNKAÜGYI BÍRÓSÁGHOZ


8. ... 1997-ben hozott határozatot közgyűlésen a hivatali korrupció visszaszorítása érdekében, egyidejűleg megalkotta Köztisztviselők Nemzetközi Magatartáskódexét.

ENSZ a jó válasz.


9. Tipikus alapfolyamat lehet egy közigazgatási szerv esetében akármi, akármi - a jó válasz: KÜLÖNFÉLE KÖZSZOLGÁLTATÁSOK SZERVEZÉSE, NYÚJTÁSA.


10. Melyek a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai? NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI ALAP + EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI ALAP


11. Minden .... uniós állampolgár is egyben. SVÉD ÁLLAMPOLGÁR


12.A Magyary Program átfogó stratégiai célja a ... nemzeti közigazgatás. HATÉKONY a jó válasz.


13. A köztársasági elnök választását jelölés előzi meg. A jelölés érvényességéhez az OGY képviselők ... kell. 1/5 a jó válasz.


14. A ... olyan súlyos hibákban szenved, hogy bla-bla. SEMMISSÉG


15. Milyen közigazgatási reform elméleteket ismer? NEOWEBERIZMUS, ÚJ KÖZIGAZGATÁS


16. Értéklánc modell, alapfolyamatok egyes elemei? a jó sorrend:

Szolgáltatások kialakítása, bevezetése, szükségletek értékelése, szolg. nyújtás, utógondozás


17. A hatósági jogalkalmazás szigorú eljárási szabályokhoz kötött. Ezeket a szabályokat általános jelleggel az X év jan. 1-től hatályba lépett, az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény határozza meg. IGAZ


18. Azért minősül anyagi jogviszonynak, mert anyagi normák létesítik és a tartósság, folyamatosság bla-bla. A jó megoldás: IRÁNYÍTÉS


19. ... egésze a rendszerváltozásig el volt zárva az európai integráció lehetőségétől. Itt nem tudom a jó választ. A Nyugat-Európa biztos rossz!!!!


20. A köztársasági elnök személye sérthetetlen, és döntéseiért ... - nem tartozik politikai felelősséggel.


21. A kormánytisztviselőknél kötelező a pályázati eljárás. HAMIS


22. Párosítás: Miniszter - Miniszterelnökség

Önálló szabályozó szerv - elnök

Kormánymegbízott - Főv. és megyei korm.hiv

Járási hiv. vezető - Járási hivatal


23. ... meg nem haladó lakosú településen a kötelező bizottsági feladatokat egy bizottság is elláthatja.

A 3000 fő rossz.


24. A központi költségvetési szervek saját bevétele a társasági adó. HAMIS


25. Az MNB elnöke külön törvényben meghatározott feladatkörében rendeletet bocsáthat ki, mely törvénnyel ellentétes lehet. HAMIS


26. Állampolgársághoz fűződő jog: választójog + közhivatal viselésének joga


27. Költségvetési szervet alapító okirattal is létre lehet hozni. IGAZ


28. Alanyi hatály megmutatja, kire kell alkalmazni az ÁKR szabályait. IGAZ


29. Európai Bíróság székhelye: Luxembourgh


30. Ki javasolja az államtitkárokat? Miniszterelnök


31. "kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett?" - Köztársasági elnök


32.A közérdekű adatokhoz való hozzáférést ... állami érdekből korlátozhatja. TÖRVÉNY


33. Melyik 3 országban él a legtöbb magyar a 2011-es népszámlálási adatok alapján? Románia, Szlovákia, Szerbia


34. Mit jelent a törvényes képviselet? Nem kell hozzá semmilyen nyilatkozat az ügyfél részéről + a képviselet törvény erejénél fogva jön létre


35. Hány évre választják a Kúria elnökét? 9


36. Önkormányzati költségvetés menete: koncepció elkészítése, véleményezés, megtárgyalás, elfogadás


37. ... legfontosabb feladata a miniszter helyettesítése az OGY és a Kormány ülésein. HELYETTES ÁLLAMTITKÁR


38. Hogy hívjuk a hatóság nem érdemi, hanem eljárási döntését? VÉGZÉS


39. Melyik nem tartozik a jegyző hatáskörébe?

szavazati joggal részt vesz a képviselő-testület ülésein


40. Az európai hivatásetikai normák összehangolása érdekében az EU megalkotta a tisztviselők hivatás akármit, ami alkalmazandó. HAMIS


41. Voltak az EU-nál a tanácsi formák rövidítései, pl. BIÜT, KÜT


42. Az adók és párosításuk, pl. önkormányzati adó - hulladék vagy valami ilyesmi


43.Magyary program feladatpillére: itt rosszat írtam. Amiből lehetett választani: feladatrendszer megújítása, belső eljárások racionalizálása, eredményes szervezeti működés.


44. Digitális állam 2020-ra hány százalékban valósuljon meg? 80% a jó.



Ennyit tudtam lefotózni! A többire meg nem emlékszem.


Sok sikert mindenkinek a vizsgához! F. Gabi

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook