Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2017. szept. 19. 13:12
Sziasztok. Vizsgakérdéseket gyűjtök tanulási célból :D email címem: pocsik.betti79@gmail.com köszönöm a segítségeteket
716. kiwimango (válaszként erre: 713. - Andzsy88)
2017. szept. 19. 09:16
Ez nem szép sajnos, viszont azt tudni kell hogy a gyakorló kérdéssort ha rongyosra tanulod, az akkor is csak kb.134 kérdés/1500. Én mikor vizsgáztam kb 900 kérdést gyűjtöttem össze és volt olyan szerencsém hogy ebből is csak 4-5db köszönt vissza a vizsgán. Ergo ami a probono-n van az csak arra jó, hogy ismerkedjetek a felület használatával, és hogy szokjátok a sötét oldal megfogalmazásában feltett kérdéseket. Azt tudom javasolni, ha nem sikerült a vizsga, maradjatok ott még annak ellenére is hogy feszítővassal, hegesztő pisztollyal próbálnak elmozdítani a székedből, és fotózd le azokat a kérdéseket amiről úgy gondolod rosszak, és ezekre szépen nyújtsatok be óvást.
715. spiderjoe111 (válaszként erre: 713. - Andzsy88)
2017. szept. 18. 21:37
Akkor nem csak velem történt meg, ez a semmisség nekem se volt jó válasz hiába próbálkoztam.
2017. szept. 18. 20:44

Sziasztok!


15-e óta volt valaki már vizsgázni?

2017. szept. 18. 17:48

Nemzeti Közszolgálati Egyetemi , Fejlesztési Osztály, Én így szeretlek!

Azt megértem, hogy a törvényváltozás miatt módosul a tananyag,de hogy olyan gyakorló felületet kell kialakítani, ahol a JÓ válasz IS ROSSZ, az már a vicc kategória......

A feladat a következő volt:

Egészítse ki a mondatot, a megfelelő résszel.....

A......... azt jelenti, hogy a döntés olyan súlyos hibában szenved, hogy azt nem lehet reparálni.


Idézek a módosított tankönyv .108. oldaláról:"Az egyes jogorvoslati formáknál említettük a semmisség jogintézményét is. A semmisség azt jelenti, hogy a döntés olyan súlyos hibában szenved, hogy azt nem lehet reparálni, így a döntést meg kell semmisíteni, vagyis olyan helyzetet kell teremteni, mintha a döntés meg sem született volna. "

Így az gondoltam a semmisség a megoldás....

De nem és újra nem, és még mindig nem.....

Gondoltam, végig próbálom a többi megoldást is....biztos én vagyok a hülye....

És láss csodát, egyik megadott opció sem adott helyes találatot.....

És ez sajnos csak egy a sok közül.....

Így vizsgázz paraszt gyerek.....ha tudod a választ, akkor is megbuksz

2017. szept. 18. 16:29

Sziasztok!


Csak szeretném felhívni a vizsgára készülők figyelmét, hogy új kérdések bukkantak fel a probono gyakorló kérdéssorai között, vannak közöttük olyanok, amelyek a módosításokra mennek rá....

711. kiwimango (válaszként erre: 710. - Souldrain)
2017. szept. 15. 10:26
A változásokat összefoglaló anyag letölthető a probono-ról, aki elhasalt, annak azt valóban meg kell tanulni, de legalább szépen össze van gyűjtve . 15-én után már az új tesztsor szerint van a vizsga ( kérdés hogy frissítve lettek-e a kérdések, vagy adatbázis csere történt ) Elküldtem neked az összesített excelt.
2017. szept. 13. 22:47

Sziasztok!


Ti is olvastátok, hogy 2017.09.15-től rengeteg dolgot változtattak az eddig érvényben lévő alapvizsga tananyagában? Ha ez valóban így lesz és a vizsga kérdések is mások lesznek, akkor ez kib.szott nagy szívás annak aki pótvizsgázni megy és az előző tananyagból készült eddig. VICC!!!!!!! :-(

709. Judy80
2017. szept. 13. 15:13

Sziasztok!

Gondolom mindenki azért lép fel erre a fórumra, hogy infót szerezzen. Nem értem, hogy aki emlékszik a kérdésekre az miért nem ide tölti fel azokat.

708. sszb
2017. szept. 11. 16:05

Sziasztok!

Ma voltam vizsgázni, a Probonos kérdésekből kb. 4 db volt a vizsgán. A kérdéseket nem tudtak lefényképezni, de emlékezetből leírok párat.

1. Jogrendszer fogalma (behelyettesítős)

2. Alkotmányos elveket kellett kiválasztani.

3. Kihez lehet kérdést intézni. Ez is kiválasztós, a Kormány és a miniszter volt a jó.

4.Kihirdetés után meg lehet küldeni a jsz-t az Alkotmánybírósághoz utólagos normakontrollra? Igaz

5.MNB elnöke mit adhat ki? A rendelet volt a jó válasz.

6. Párosítani kellett a jogalkotókat és a hozzájuk tartozó jogszabályokkal.

7. Miniszterelnök kinevezés feltételei? Büntetlen előélet, passzív választójog a jó válasz

8.Ki tartozik a Kormányhoz? 4-ből kellett kiválasztani egyet. A külügyért felelős miniszter volt a jó válasz.

9.Kormányhivatal fajtái? Országos Atomenergia Hivatal, Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a jó.

10. Kinek a javaslatára nevezik ki a járási hivatalvezetőt? Kormánymegbízott a jó.

11. Kinek a javaslatára nevezik ki a hivatalvezető helyettest? Hivatalvezető a jó.

12. Melyik nem Önkormányzat államigazgatási feladat? 3 válasz volt a szennyvízelvezetés volt a rossz választ.

13. Pénzügyi Bizottságot hány fő felett kell választani? 2 ezer a jó válasz.

14.Mikor lehet a kinevezést egyoldalúan módosítani? Fizetési fokozatba történő előlépés, településen belül változik a munkavégzés helye.

15.Ki kellett választani 4 közül melyik cím? Szakmai tanácsadó a jó.

16.35 év után hány havi jubileumi jutalom fizethető? 4 havi

17. Integritás-irányítási rendszer fogalma, ami behelyettesítős volt.

18.Fellebbezés benyújtásának határideje? 15 nap a jó válasz.

19.Határozat záró részének tartalmi elemei közül kellett kiválasztani, hogy melyik nem tartozik oda.

20. Kizárás párosítás. 4 fogalomhoz kellett párosítani.

21. Közfeladat kataszter kialakítása? Magyary Zoltán

22. EU évszámok párosítása. ESZAK 1951, EGK 1957, Maastrichti szerződés 1999 és a Lisszaboni szerződés 2007

23.Állandó Tanács kiválasztása. ÁÜT a helyes.

24. Monetáris politika céljai.

25. Országos Betétbiztosítási Alap jellemzői. 1 volt a rossz, a 20 ezer euró feletti kártalanítás.

26. Minősített adatok mechanikai védelmi eszközei? Biztonsági zár, páncélszekrény

27. Nemzetpolitika párosítás: Egyszerű honosítás: kormányablak, Szülőföldön magyarul: Bethlen Gábor Alap, MÁÉRT: Miniszterelnök

28.MÁÉRT tagjai

29. Mi jellemző a nonprofit szektorra? Kiválaszós: adományok,

30.Milyen közigazgatási irányok vannak? 6-ból kellett kiválasztani (Public Choice, Neoweberizmus)

31. Írányítási típusok: teljes, osztott, államigazgatási felügyelet a jó.

32. Értéklánc modell? Elsődleges a jó válasz

33. Volt egy kérdés a szervezeten átívelő folyamatok jellemzőiből.

34. Volt a e-közigazgatásból egy kérdés.

Ennyi jutott eszembe.Ajánlom, hogy a vizsgán menjetek sorba a kérdéseken, amiben nem vagytok biztosak, ott amire gondoltok jelöljétek be, majd a megjelölés gombbal csillagozzátok meg. A végén vissza tudtok térni a kérdésre, de ha mégsem marad idő, legalább bejelöltetek valamit, hátha eltaláltátok.

Mindenkinek sikeres vizsgát kívánok!

707. wallmart (válaszként erre: 641. - Souldrain)
2017. szept. 11. 15:42

Szia, nekem is eltudnád küldeni a vizsga képeket? Most pénteken 15-én vizsgázom. Azt mondják sokan, hogy a probono-s kérdésekből nagyon kevés lesz benne. Bár gyakorolni jó, de jobb lenne olyat tanulni, ami jóval több százalékban benne lesz az éles tesztben.

Köszi előre is.

Üdv. wallmart

706. Judi63
2017. szept. 9. 07:55

Sziasztok,


Én is túl vagyok rajta. A próba teszt tényleg csak a technika begyakorlására jó, nem köszönt vissza egy kérdés sem. A lényeg, hogy maradj nyugodt. Minden modulból van kérdés. Én végig mentem gyorsan a kérdéseken és amiben tuti biztos voltam azt mentettem, amiben nem voltam biztos vagy nem tudtam azt is megválaszoltam és csillaggal jelöltem. Ha elfogy az idő akkor is válaszként veszi a rendszer, így még van esély hogy hátha jól válaszoltál.Fontos, hogy figyelj a kérdésekre, mert sok esetben rá lehet jönni a válaszra, persze tanulni kell hozzá. Sok sikert mindenkinek. Nekem olyan kérdéseim vannak amelyeket innen-onnan kaptam vagy amit innen a fórumról összegyűjtöttem, de a helyes válasz nem garantált.Akinek szüksége van rá annak küldöm. Majd pár kérdést felteszek amire emlékszem. Ügyesek legyetek!

705. kiwimango (válaszként erre: 702. - Jansen)
2017. szept. 8. 13:17

- A monitoring rendszer kialakításáért és működtetéséért

- A kockázatkezelési rendszer kialakításáért és működtetéséért

704. ZéZo (válaszként erre: 702. - Jansen)
2017. szept. 7. 10:52
a két működtetéséért végű válasz a jó.
703. Elfike85 (válaszként erre: 702. - Jansen)
2017. szept. 7. 08:09
Szia! Lapozz a 4.2.7.2 - Belső kontrollrendszer részhez.
702. Jansen
2017. szept. 6. 13:49

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, alapvizsgára készülök én is, és a tesztek között van egy kérdés amire nem nagyon találom a könyvben sem a választ.


Döntse el, hogy az alábbiak közül miért felelős a költségvetési szerv vezetője! Jelölje a helyes választ! (Több helyes válasz is lehetséges!)


- A központi költségvetési szervek ellenőrzéséért

- A monitoring rendszer kialakításáért és működtetéséért

- A kormánydöntések végrehajtásának ellenőrzéséért

- A kockázatkezelési rendszer kialakításáért és működtetéséért


És hiába keresem, vagy próbálom a válaszokat keverni egyik sem jó.

A segítséget előre is köszönöm.

701. Mia20 (válaszként erre: 692. - Aemit87)
2017. szept. 5. 21:57

Sziasztok!

Szerencsére sikerült a vizsga,annyira nem volt vészes (én Pesten az NKE Államtudományi és Közig-i Karán vizsgáztam),és pár kérdés olyan volt,ami a Probonos gyakorlókban is előfordult. Hétvégén összeszedem az emlékeimet,és felrakom azokat a kérdéseket,amikre emlékszem. Az igazság viszont tényleg az,hogy legjobb,ha az ember a könyvet forgatja.

Köszönöm azoknak,akik küldtek kérdéseket! :)

2017. szept. 5. 18:51

Sziasztok! kérdezni szeretném, főként akik már voltak vizsgázni-a probonó oldalon van lehetőség teszt gyakorlásra. Van ezek között a tesztek között olyan ami tényleg van/volt az "igazi" vizsgán? vagy ezekkel nem nagyon érdemes foglalkozni? Köszönöm előre is a választ

Nóri

2017. szept. 4. 14:19
Sziasztok! Mostanában volt valaki vizsgázni? Milyen volt? Voltak ismerős kérdések? Köszönöm!
2017. szept. 2. 18:10

Sziasztok!


Én is hálás lennék, ha küldenétek pár vizsgakérdést.

(kingap7@gmail.com)

Köszönöm és sikeres vizsgát mindenkinek!

697. 7564268871 (válaszként erre: 686. - Souldrain)
2017. szept. 2. 17:28

Szia!

Nekem is elküldenéd a vizsgakérdéseket?

adribarta@gmail.com

Köszönöm előre is!

2017. szept. 2. 11:04
Sziasztok!Jön valaki szept.14-én Vác környékéről vizsgázni?Küldjetek légyszives vizsgakérdéseket.Köszönöm előre is!Szép napot mindenkinek!!!!!adribarta@gmail.com
695. ZéZo (válaszként erre: 693. - Andzsy88)
2017. szept. 1. 10:26
küldj mail címet,küldök kérdéseket.
694. Souldrain (válaszként erre: 693. - Andzsy88)
2017. aug. 31. 22:18

Szia.


Mikor vizsgáztok?

2017. aug. 31. 17:21

Sziasztok!

Nemsokára mi is vizsgázunk, így Kérlek titeket, aki tud, küldjön nekem vizsgakérdéseket! Nagyon sokat segítenétek vele a felkészülésünkben.

andzsy88@gmail.com

Köszönöm előre is! Szép napot Nektek

692. aemit87 (válaszként erre: 690. - Mia20)
2017. aug. 31. 11:57
Szia. Na hogy sikerült a vizsga?
691. péter2
2017. aug. 30. 01:07

Sziasztok!

Kérlek, küldjetek nekem vizsgakérdéseket, nagyon köszönöm! Ami itt feltöltésre került, ezt kinyomtattam. E-mail: pemese@gmail.com

690. Mia20
2017. aug. 28. 23:45

Sziasztok!

Csütörtökön vizsgázom, kérlek titeket, aki tud, küldjön nekem is vizsgakérdéseket!

Előre is nagyon köszönöm!

A címem: szmira20@gmail.com

689. aemit87
2017. aug. 28. 12:41

Sziasztok! Nagyon szépen kérlek én is titeket, hogy ha tudtok, küldjetek nekem is kérdéssorokat, kérdéseket. Előre is köszönöm szépen. Sokat tanultam, de még mindig úgy érzem hogy semmit nem tudok. Szép napot nektek.

bende0530@freemail.hu

2017. aug. 28. 08:41
Sziasztok! Akinek esetleg van még kéznél küldésre kérdéssor, megkérhetném, hogy küldjön nekem is? Előre is köszönöm! kanyolorinc@gmail.com
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook