Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2017. okt. 7. 20:25
Sziasztok! Kedves sorstársaim az elöző vizsgám 1 ponton múlott sajnos újra kell mennem.Most hallottam először valami excel táblázatrol én is szeretnék kapni belőle ha lehet. kalasziandras@freemail.hu köszönöm a segítséget :-)
2017. okt. 7. 18:01

Sziasztok! Én is októberre vagyok bejelentve alapvizsgára. Legyetek kedvesek számomra is elküldeni az excel táblát és a diasort is.

Köszi előre is. (lpbeton@gmail.com)

775. Arer
2017. okt. 6. 09:57
Sziasztok! Szeretnélek megkérni benneteket, hogy valaki lenne olyan kedves és elküldené nekem a diasort? Jövő héten megyek vizsgázni. Utána én is küldök kérdéseket, amik voltak a vizsgán. rozsahajnalka@citromail.hu Köszönöm
774. szinimini (válaszként erre: 772. - Bb9f741f4c)
2017. okt. 6. 07:19
Sziasztok! Most találtam erre az oldalra. Októberben vizsgázom, szeretnék én is kérni táblázatot meg diasort. Akinek már megvan, elküldené nekem is? (szekelyne.gabi@fibermail.hu) Hiába töltögetem ki a próbatesztet, szinte mingig ugyanazokat a kérdéseket hozza fel. Előre is köszönöm :)
2017. okt. 5. 11:00

Sziasztok! Valaki el tudná küldeni az excelt meg a diasort.Másodszor vizsgázok,Októberben .Nagyon köszönöm

nataliapalanyi@gmail.com

772. bb9f741f4c (válaszként erre: 771. - Bb9f741f4c)
2017. okt. 5. 09:22
Köszönöm, már meg is kaptam egy kedves sorstárstól! :)
2017. okt. 5. 08:13

Sziasztok! Szeretnék megkérni valakit, hogy küldje el nekünk is az excel táblát. Köszönöm szépen a segítséget előre is!

penzugylippo@freemail.hu

770. wallmart (válaszként erre: 767. - Brigi1004)
2017. okt. 4. 15:51
Szia, hogy sikerült a vizsgád? Valami okosság? :-) Segédlet? Egyéb?
2017. okt. 4. 11:45

Kérem aki tud az segítsen nekem is az excel tábla megküldésével.Köszönöm szépen!

iszalag2013@gmail.com

2017. okt. 3. 23:06

Sziasztok!október 19-én alapvizsgázom.Valakit elküldené nekem is az Excel táblázatot?? Nagyon köszi előre is.

fucsokviki@freemail.hu

2017. okt. 3. 12:51

Sziasztok! Holnap megyek vizsgázni, sajnos csak most találtam meg ezt az oldalt ,és szembesültem azzal,hogy vannak más segítségek is, így nagyon hálás lennék , ha valaki el tudná küldeni az excelt és a diasort.

b1993@freemail.hu

Előre is köszönöm!

2017. okt. 2. 20:38

Sziasztok! Hálás lennék ha valaki el tudná küldeni az excelt meg a diasort. Holnapután vizsgázok, azért nagy segítség lenne.

ksz993@gmail.com

Köszönöm, Szabcsy!

2017. okt. 2. 18:21

Sziasztok!Jövő hónapban mennék vizsgázni ha tudtok kérdéseket és diasort küldeni megköszöném.(h.moni84@gmail.com)

Üdv:Moncsi

764. betti35
2017. okt. 2. 16:56

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek, aki excel táblát küldött.

Diasort valaki tudna küldeni?

szabo.betti35@gmail.hu

763. aemit87
2017. okt. 2. 16:56

Sziasztok

Nekem is siker!

Lényeg: semmi stressz, ezerrel csinálni a probonós tesztfeladatokat. Nekem azokból elég sok volt. Illetve az excel táblás összegyűjtött dolgokból dolgoztam még.

Ha valakinek segít, amikre emlékszem:

1. Hány évre : EP elnök? 2,5

2. Hány évre: államfő? 5

3. Hány évre: MNB elnök? 6

4. integritás veszélyeztetettségei (bonyolult jogszabályok, vesztegetés)

5. "A képviseleti demokrácia akkor valósul meg, amikor a nép közvetlenül gyakorolja a hatalmat, míg közvetlen demokráciáról akkor beszélünk, amikor az állampolgár az általa választott képviselők útján gyakorolja a közhatalmat." H

6. A ...a joganyag csökkentése, egyszerűsítése (Dereguláció)

7. A 2011-es népszámlálás alkalmával hány fő vallotta magát magyar nemzetiségűnek Szlovákiában. Jelölje meg a helyes választ! 458 467

8.A bíró köteles az ítélkezése során a Bíróság elnökének utasításait betartani. Hamis

8. A helyi önkormányzatok milyen vonatkozásban rendelkeznek autonómiával? (3 autonómia)

9.A jegyző az önkormányzatnál a törvényesség őre, hiszen ...... (köteles jelezni ha jogszabálysértést észlel)

10. A jogszabály ... hatálya mutatja meg, hogy az adott jogszabály mely személyekre, szervezetekre vonatkozóan állapít meg jogokat és követeléseket. (személyi)

11. A képviselő-testület akkor határozatképes, ha az ülésen a települési képviselőknek több, mint a kétharmada jelen van. Hamis, mert több mint fele

12.A Kormányzati Stratégiai Irányítási Rendszer értelmében az ország előrejelzés a megalapozó koncepcióalkotást szolgáló hosszú távú tervdokumentum. Igaz

13. A közigazgatás környezete rendkívül komplex, nagyszámú környezeti szegmens erőterében kell működniük, nem jelölhet ki egy vagy két domináns környezeti tényezőt. Igaz

14. A közigazgatási államtitkárrá milyen feltételek mellett lehet vkit megválasztani? (több közül kell kiválasztani)

15. A közszféra különböző intézményei által fenntartott nyilvántartásokban szereplő adatokkal kapcsolatos mely tevékenységek alapszabályait tartalmazza az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvény? (felvitel, feldolgozás, nyilvánosság, védelem)

16. A minisztert távolléte esetén ki helyettesíti, ha az államtitkár sem ér rá? (közig államtitkár tanácskozási joggal)

17. A Public choice szerint a bürokratikus közigazgatást jellemzi: (a közig lassú, saját érdekei, köz helyett- ez is kiválasztós)

18. A szabadságnak mennyi részét kell kiadni a kormánytisztviselőnek? 2/5

19. A(z) ... a tagállamok azon szakértői, akik az egy-egy kérdéskört tartalmazó munkacsoporti dossziékat gondozzák. (dossziéfelelősők)

20. költségvetés készítés menete (sorbarakós)

21. Határozat részei (sorbarakós)

22. kiválasztós hogy melyik a felsoroltak közül központi szerv (Az. Eü meg a Meteorológia volt a jó- itt cselesek mert pont nem azokat írják le amik probonón vannak - tehát ezeket tessék jól megtanulni. )

23. Alapilletmény mennyivel téríthető el? kiválasztós (20% le, 50 % felfelé)

24. különböző fejlesztési programokat kellett definíciókkal párosítani. Nem emlékszem pontosan de valami Korrupciófejlesztéses meg Egyszerű Állam Program, illetve Ereky terv és még valami Össz 4 volt)

25. Az írásbeli meghatalmazást közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba kell foglalni. Igaz

26. Belső Ellenőrzés célja (működés fejlesztés - 4ből kellett kiválasztani

27. Dekoncentrált szervek jellemzői (volt 6 db, kiválasztós)- a különös hatáskör tuti jó

28. Ki felel a belső ellenőrzésért (több) én a vezetőre tippeltem

29. A Miniszterelnökség a ... munkaszerve, tevékenységét a miniszterelnök irányítja, és ... vezetése alatt áll. (min.elnök, áll.titk)

30. Állami impérium (tuti ez volt a jó) a szövegre nem emlékszem

31. Az ...... közvádlóként gyakorolja a vádemelés közhatalmi jogkörét (ügyészség)

32. Relatív kizárási okok... kiválasztós

33. Volt egy egészítse ki a mondatot... oda a Magyar Diaszpóra tanács kellett az biztos mert jó lett

34. Hogy nevezzük másként a közjogi jogviszonyból származó bevételeket? (közhatalmi jellegű bev)

35. Monetáris politika.. de nem célja hanem hogy milyen eszközökkel??? pl. tartalákráta, jegybanki alapkamat.. kiválasztós

36. Közig. eljárás szakaszait kiválasztani (alap, jogorv, végrehajt)

37. Mely közigazgatási változástípus intézményesülési sémája a tervezés – előzetes értékelés – bevezetés? reform


Hát úgy ennyi jutott eszembe... de még gondolkodom

Jó tanulást, kitartás!

2017. okt. 2. 13:47

Sziasztok! :)


Én is szeretném elkérni az említett 140-es diasort, hogy segítsek pár kollégámnak, akiknek nem sikerült a vizsga.

Cserébe szívesen küldök egy 50-es kérdéssort, ami nekünk volt a vizsgán.

andzsy88@gmail.com

2017. okt. 2. 10:37

Sziasztok! Nagyon szèpen kérlek Benneteket, valaki küldje àt nekem is a tàblàzatot ès a diasort! Nemsokàra vizsgàzom.


Köszönöm szépen előre is!

andika7612@freemail.hu

760. wallmart (válaszként erre: 744. - Betti35)
2017. okt. 2. 08:43

Az e-mail címed nem jó. Hu-val se, meg com-al se. Írj másikat ha tudsz, és küldöm.

Üdv. wall

759. tacsi53
2017. okt. 1. 18:35

Sziasztok!Nagy segítség lenne, ha nekem is valaki elküldené az excel táblázatot és a diasort.

szilvi2383@gmail.com

Előre is köszönöm!

758. Abiba
2017. szept. 30. 15:02

Sziasztok!Szeretném én is elkérni az excel-t!

eva-big@freemail.hu

2017. szept. 30. 13:34

Gratulálok mindenkinek, aki sikeresen túl van a vizsgán!!!! Ugyanakkor szépen kérek közülük egyetlen egyet, legyen szíves elérhetővé tenni az összegyűjtött kérdésekkel megpakolt Excel-t!!!! Légyszi!!!! Én is szeretnék felkészülni és szerencsésen túl lenni már ezen az egészen!!!!

Köszönöm a segítséget, Valaki PLS!!!!

gulaandi@gmail.com

756. CLee
2017. szept. 30. 13:05

Sziasztok!

Én is szeretnék beállni a diakérők sorába.

Előre is nagyon köszönöm!😊

755. Bambikiss (válaszként erre: 754. - Derva)
2017. szept. 29. 12:19

Szia!


Írtam privát üzenetet :)


Előre is köszönöm a segítségedet!


Üdv,

Barb

754. derva
2017. szept. 29. 09:51

Sziasztok!


Tegnap sikeresen leküzdöttük az alapvizsgát.


Tapasztalatok:

-A probonós tesztet csapatni keményen, ameddig nem lesz szinte mindig max pontos. (Lehet, h csak 1-2 vagy épp egy kérdés sem lesz belőle az éles vizsgán, viszont azzal is tanultok-ráadásul a plusz 1-2 potya pont sosem rossz.)


-Ha lehetséges csináljátok párban is a próbatesztet, beszéljétek meg a kérdést főleg, ha egyikre te, a másikra a másik tudja a választ, így könnyebb megjegyezni a könyvben olvasásnál.


-Az exelt és bármilyen megkapott kérdéshalmazt is nyomatni,nyomatni,nyomatni.


-Ha vizsgán van egy kérdés, amivel még nem találkoztál, akkor nyugi gondold végig a hasonló kérdést, egymásra épülnek, tehát egyikből adódhat az ismeretlenre a válasz.


-A hatályosított könyvből tanuljatok!!! (Tehát ne a régi könyvből és külön a hatályosított részből, hanem az egyesítettből.)


-Magán a vizsgán meg relax, várjátok meg ameddig elcsendesedik a terem, mély levegő, magabiztosan, sikerülni fog, ha nem akkor sincs semmi para és start.


-Ha fogalmad sincs egy kérdésről, akkor vedd elő a logikád.


Kb ennyi a jótanácsokból. Sok sikert skacok! ;)

753. Bambikiss (válaszként erre: 729. - Spiderjoe111)
2017. szept. 29. 08:31

Szia!


Én is írtam privát üzenetet :)


Előre is köszönöm a segítségedet!


Üdv,

Barbi

752. Bambikiss (válaszként erre: 732. - Souldrain)
2017. szept. 29. 08:24

Szia!


Ha nagyon szépen megkérlek, nekem is el tudnád küldeni a el tudnád küldeni az Excelt ? :)


Köszönettel:

bambikiss0117@gmail.com


Barbi

2017. szept. 29. 08:05

Sziasztok!


Szeretném én is elkérni az Excelt és a diasort a felkészüléshez. Nagyon megköszönném :) (Cserébe csoki / sör és örök hála járna).


Előre is köszönöm!

bambikiss0117@gmail.com

2017. szept. 28. 20:45

Sziasztok!

Jövő héten vizsgázom, így én is szeretném kérni az Excelt illetve a Diasort. Nagyon hálás lennék, mert nekem az állásom múlik a sikerességen!(1 éven belül le kell tennem a vizsgát, ami most lejár)


Előre is köszönöm!

edinahorv@freemail.hu

2017. szept. 28. 20:27

Sziasztok!

Ha valaki lenne olyan kedves és elküldene az excelt nekem is nagyon megköszönném. Holnap vizsgazom es sajnos most jöttem rá a teszt nem egyezik a vizsgával.

Köszönöm!

kriszti0617@gmail.com

748. pozesz
2017. szept. 28. 16:10

Halihó!

Beállnék én is a diasor-és Excel tábla kérelmezők népes sorába. :)

Ha tudtok, légyszi SOS segítsetek a felkészülésben, holnap vizsgázom.

Őszinte hálám üldözni fogja a megmentőmet!

pozesz@gmail.com

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook