Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zugló (főleg Csáktornya u. környéke) - milyen ott lakni? fórum

Zugló (főleg Csáktornya u. környéke) - milyen ott lakni? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 10. 19:31

Sziasztok!


A Csáktornya utcai 9 emeletes lakóházak felől érdeklődöm. Mennyire zajosak, fűtési szezonban mennyire meleg a lakás, milyenek a lakók, a környék?


Egy lakást néztem, annak az M3-as felé néz az ablaka.


Köszi minden segítséget!


Körte :)

2011. nov. 30. 15:57

a Csáktornya utcáról van szó. a 13. hsz-ben olvastam, h nem itt van a nagy para.


de mondom, én 10 percenként elsuhanó vonatok mellett (na meg a kolikocsma fölött, rezonáló padlóval :D) aludtam édesdeden öt évig, szal nagy baj nem lehet :)))

22. virgilius (válaszként erre: 21. - CsillagTM)
2011. nov. 30. 15:19
Dehogynem, pontosan azt írtam, hogy a fejünk fölött ment az egyik. Több is van. Mi az Ungvár utcában laktunk, illetve anyukám most is ott lakik, a Balázs utcánál.
21. CsillagTM (válaszként erre: 19. - Virgilius)
2011. nov. 30. 14:44
engem nem hinném, h fog :))) azért köszi a tanácsokat. amúgy meg azt írtátok, h arrafelé nem hallani annyira, mert nem arra van a légifolyosó...
20. Tearózsa (válaszként erre: 15. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 14:52

Mi a Róna utca - Nagy Lajos király utca között lakunk és a reptérre érkező gépek egy része itt kezd ereszkedni/irányba fordulni/kerekeket kiengedni.

Nagy repülőgép fan a kisfiam így integetünk is nekik :)

19. virgilius (válaszként erre: 18. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 14:34
Azért nem túl kellemes. Mi részben épp a repülők miatt költöztünk el Zuglóból, engem eléggé zavart.
18. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Virgilius)
2011. nov. 29. 13:26
na, ez tényleg nem hangzik vészesen, sőt...:)
17. virgilius (válaszként erre: 15. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 09:47

Igaziból több is van, és felváltva használják őket. Azon felül egyes napokon a leszállókat kapja Zugló, máskor a felszállókat. A leszállók jobban érzékelhetők. Forgalmas időszakoknál akár 5 percenként jönnek a gépek, máskor órákig semmi. Amikor ott laktunk, pl a délszláv háború idején harci szállítógépek is mentek fölöttünk, na az nagyon ijesztő volt.

A körvasútsor forgalma viszont egyáltalán nem vészes.

Szerintem összességében jó hely Zugló, pl remekül lehet bicajozni-rollerezni-görkorizni a gyerekeknek. Most Budán lakunk, itt ez nem lehetséges sajnos, vissza is sírják Zuglót.

16. CsillagTM (válaszként erre: 14. - Bobacsekbob)
2011. nov. 29. 09:40
okés, köszi a sok infót!
15. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Tearózsa)
2011. nov. 29. 09:39
miért, merre megy a légifolyosó?
14. Bobacsekbob (válaszként erre: 12. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 09:27

Nem bánjátok meg, de ezt nektek kell látnotok, hogy mi újság van!


Én Újpesten születtem ott éltünk egy pár évet aztán éltünk egy ideig a Budán is a Vár mellett. És utána kerültünk ide ahol most vagyunk.

És nekünk teljesen bevált a dolog.

2011. nov. 29. 09:26

Szia,


Ti azért nem estek annyira a légi folyosóba, mi telibe kapjuk. DE csak nyáron lehet zavaró - ahogy más is írta a nyitott ablak miatt -, bár én megszoktam teljesen. A belvárosban vagy egy forgalmas főút mellett sokkal nagyobb zaj van, mit a repülők csinálnak.

12. CsillagTM (válaszként erre: 11. - Bobacsekbob)
2011. nov. 29. 09:21
nyilván a puding próbája az evés, de azért csak életünk eddigi legnagyobb befektetése :)
11. Bobacsekbob (válaszként erre: 9. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 09:17

A repülök általában reggel hat körül kezdenek hangosodni, de nem vészes, mert nem a tetőt karcolják! :)

Igaz a múltkor mikor itt volt a 747-es akkor kicsit megijedtem.. :)

A vonatról meg annyit, hogy ott csak teher vonatok járnak amik értelem szerűen nem száguldoznak.

A levegő meg olyan levegő ízű! :))

Nyáron sokszor lehet érezni a sok kerti-partin a fatüzelést és talán még télen is, de nem bútorlapot égetnek, mert azt nem nagyon lehet használni..

Szakmába vág...


Amúgy csendes nyugodt környék lett már a régihez képest, a régi lakásokat kicserélték újakra és a kerület fejlesztése is látványos lett.

De a puding próbája az evés!!!

10. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Bobacsekbob)
2011. nov. 29. 09:11

a körvasút? igen, térképen láttam, de nem hallottam meg semmi...mennyiben zavaró? hangos? büdös? gáz alakok vannak a környékén?


zajvédő fal van, jaja, szóval tényleg néma csend volt, mikor ott voltunk...

9. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Virgilius)
2011. nov. 29. 09:10

3.: de milyen gyakran mennek? és mennyire hangos? csak mert már kétszer voltunk ott, tegnap arra sétálgattunk, és néma csend volt...

mondjuk minket sztem nem is zavarna, mert anno az egyetemi kolink mellett vasúti felüljáró volt, és tízpercenként mentek a vonatok :)


levegő: ezt sajnos nem tudom megítélni kétszer egy óra alapján...de elég fás az a környék.

8. Bobacsekbob (válaszként erre: 4. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 08:58

Szia!


Én a Rákospatak környékén lakom.


A bevásárlás túlnyomó részét a Bosnyák téri vásárcsarnokban szoktam intézni.

De ha úgy van akkor a te..ó meg tudok venni minden mást is, mert ott nem rinyálnak az étkezési jegy miatt, hogy mit veszel. Ez nekem fontos.

A hazai üzletlánc szerintem iszonyat drága...

A hely maga az amit kinéztetek, arra azért figyeljetek oda, hogy a körvasútsor elég közel van ahhoz és persze az autópálya, igaz mintha tettek volna fel zajvédő falat.

Óvoda és iskola van bőven lehet válogatni.

Én a kerületben végeztem az általános és középiskolámat is.

Mire lennél még kíváncsi hátha tudok segíteni!?


Bob

7. virgilius (válaszként erre: 6. - Marylu93)
2011. nov. 29. 08:55
Nekem ott járt bölcsibe a lányom, simán bejutottunk, csak időben kellett jelentkezni. Oviba mindkét gyerekem ott járt, az nagyon-nagyon jó volt. Aztán elköltöztünk, suliba már nem Zuglóban mentek.
2011. nov. 29. 08:53

Szia!


jó bölcsik vannak, csak nagyon nehéz bejutni bárhova Zuglón belül. Amúgy marha sok gyerekeknek való lehetőség van. Ilyen olyan játszó házak, gyermek foglalkozások.

A légifolyosó nyáron zavarhat, ha nyitva van minden ajtó ablak. Hozzá lehet szokni. Én is megszoktam, pedig Budáról költöztem oda, ahol semmi zaj nem volt.

5. virgilius (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2011. nov. 29. 08:52

Mi sokáig laktunk ott, sőt anyukám most is ott lakik.

1. biztonság: szerintem elég jó.

2. boltok: na ez gyenge, azon a környéken gyakorlatilag semmi jó bolt sincs. Spar (Nagy Lajos-Erzsébet k sarok), egy cba szerű a Miskolcinál, kisebb boltok bent a lakótelepen, Tesco Expressz kint az Erzsébet királynén. Amíg nem volt autónk, nehéz volt megoldani nagyon a vásárlást.

3. repcsik: engem nagyon zavartak! Igen, pont a fejünk fölött röpködtek, és néha nagyon-nagyon alacsonyan.

4. hajléktalanok: akadnak.

5. Bölcsi-ovi-suli: elég jó a felhozatal! :)

Levegő: hát, mellettetek menne az M3, úgyhogy annyira nem király...

4. CsillagTM (válaszként erre: 3. - Bobacsekbob)
2011. nov. 29. 08:48

de jó! :)

és te merre laksz? a Csáktornya u. környékén?

és hol szoktál bevásárolni pl.? mert nagyobb boltot nem láttam...

2011. nov. 29. 08:46

Szia!


Nagyon meg vagyok én személy szerint elégedve a kerülettel.

Már 22 éve lakom itt és máshol nem is tudnám elképzelni az életem.

Minden megvan amire szükség van.

Kertvárosi kerület, de mégis pikk-pakkra bent lehet az ember a belvárosba.

Szóval nagyon zsír!!! :):)

2011. nov. 29. 08:44

most tervezünk ott lakást venni. nekünk nagyon tetszik, de kíváncsi vagyok, h aki ténylegesen ott lakik, az mennyire szereti...


előre is köszi minden infót!


főleg ilyesmik érdekelnének:

- mennyire biztonságos (Csáktornya park környéke, 74-es troli végállomásánál érdekel elsősorban)

- milyen olcsóbb boltok vannak (CBA, Reál, Tesco, Interspar, mittomén)

- mennyire zavaróak a repcsik (olvastam, h van arra légifolyosó, persze lehet, h félreértettem)

- mennyire vannak zavaró elemek, vagy hajléktalanok (és mi a helyzet a CsÁÓval, vagy mivel)

- mennyire jók a kórházak

- milyenek a bölcsik, ovik, sulik

- mennyire jó a levegő

- . . . bármi egyéb infó?

2011. nov. 29. 08:42
Zugló (főleg Csáktornya u. környéke) - milyen ott lakni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook