Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik ingatlanközvetítő hány % jutalékért dolgozik? fórum

Melyik ingatlanközvetítő hány % jutalékért dolgozik? (beszélgetős fórum)


7. michelle.r (válaszként erre: 5. - Eerus)
2012. jún. 27. 11:00
Az általános szokás az egy éves bérleti díj 10%-a.
2012. jún. 26. 21:45
Senki?
2012. jún. 26. 21:12

Sziasztok!


Meg tudná valaki mondani, hogy ma egy irodaház bérbeadásáért a közvetítők mennyi díjat kérnek el? Pl. budapesti irodaház 1 éves bérbeadásáért.


Köszi

2011. nov. 29. 12:30
3+ÁFA -tól egészen 6-ig láttam dolgozni őket. Elég sokba kerülnek,ha rajtuk keresztül megy el a ház.
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Ndorcsi)
2011. nov. 28. 17:53
Az igazán komolyak 4 - 6% között. Ha nagy értékű az ingatlan és kizárólagos a szerződés alkuképesek - tapasztalatból mondom. 3.5% + áfa jutalékért kötöttünk szerződést az O.C-mal.
2011. nov. 28. 16:17

Szia!


Ingatlanközvetítőben dolgoztam asszisztensként.Nem tudom cég nevet lehet-e írni,ezért írom így "sziti kártel".

Attól függ amúgy a legtöbb cégnél milyen szerződést kötsz,hol van az ingatlan és milyen értékű. Ha nem kizárólagos szerződést kötsz és más ingatlanoshoz nem adod be,akkor 3,5%. Ha kizárólagosat kötsz akkor kevesebb. De szerintem ez az üzletvezetőtől is függ.

2011. nov. 28. 16:12
Szeretnénk eladni a házunkat. Úgy tűnik egyedül nem megy, így ingatlanközvetítő céget bíznánk meg. Tudja valaki, hogy melyik cég hány % jutalékért dolgozik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook