Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám "keményebbre" nevelni? fórum

Hogyan tudnám "keményebbre" nevelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 28. 11:54

Senkinek nem tisztje megnevelni a másik gyerekét, persze ha olyat tesz, rá lehet szólni, de nem megnevelni. El lehet beszélgetni anyukával, hogy ilyen esetben próbálja meg ő fegyelmezni a gyerekeit.

Már a bölcsiben is elkezdik a gyerekek, a fiam 21 hónapos és mondta a gondozónéni, hogy most van egy új kisfiú, aki annyi idős, mint a fiam, csak annyira nem fejlett. Neki az a játék, hogy mindenkitől elveszi, amivel éppen játszik és elszalad vele. A fiam pedig sír, ha elveszik tőle. Most a gondozónéni azt tanítja a fiamnak, hogy nem sírni kell, hanem odamenni és szólni, hogy azzal most ő játszik és ne vegye el, hanem adja vissza. A gyerekbegyűjtős kisfiúnak pedig azt, hogy ne vegye el másoktól a játékot, mert az nem szép dolog, hanem kérje el!

2011. nov. 28. 11:09
Van kiút. Meg kell nevelni a barátnőd gyerekeit, a saját érdekükben is. Ha pedig később azt érzed, hogy nem szeretnek együtt játszani, akkor nem kell erőltetni.
2011. nov. 28. 10:56
Most azt hiszem, látom a kiutat ebből a helyzetből, és ezt köszönöm nektek!
35. andi6020 (válaszként erre: 22. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:50
Egyébként a te gyereked pozitívan fog kijönni ebből az egészből, mert szép lassan (vagy nem lassan), de meg fogja tanulni, hogy hogy viselkedjen, ellenben azt a másik kettőt úgy el fogják tángálni, ha bekerülnek egy közösségbe, mint annak a rendje.
34. homern
2011. nov. 28. 10:48

Én is mondtam a fiamnak,hogy adja oda,de csak ha a másik gyerek elkérte tőle,vagy csak ott állt és nézte nagyon a fiam kezében lévő játékot és várta hogy odaadja,vagy az anyukáját és a játékot nézte felváltva,hogy megkaphatja -e :)..

De ha kirántották a kezéből,akkor soha!Ha megsértődik az anyuka ha nem,ez a lépjünk át a másikon és tépjük ki a kezéből nekem sok.Ha nem engedte a fiam,hanem szorította,a másik meg visított,hát visít.Persze ez csak pár másodperc,épp arra elég,hogy a fiam megvédte magát,a másik meg megértette,hogy erőszakkal nem tudja elvenni.Miután megnyugodtak megbeszéltük és kész..

És ez fordítva is igaz,ha az enyém akart így megszerezni valamit mondtam az anyukának,hogy nehogy emiatt elvegye az övétől és ideadja,ezt majd én megbeszélem a fiammal..kicsit hosszú lett,elnézést,hát nálunk ez lett bevezetve,eddig működik.Már 23 hónapos és teljesen jól kezeli az ilyen szituációkat.

33. Imisz
2011. nov. 28. 10:48

Próbálj meg szépen rászólni az ikrekre és közben valami más játékot felajánlani nekik, kezükbe adni. Ezzel a saját fiadat is véded és nekik is ajánlasz alternatívát. Beszélgess a fiaddal, ha nagyon szeret valamivel játszani azt nem köteles odaadni és igenis ha néz rád segíts neki! Érezze, hogy bízhat benned!

Egyébként a testvérek (ha iker, ha sima tesók) nagyon össze tudnak fogni egy harmadikkal szemben legyen szó játékról vagy bármi másról. Figyelj erre is oda.

2011. nov. 28. 10:47

Sziasztok!

Szerintem alaphangon nem a Te kisfiad a hibás, hanem TE (amiért állandóan engedted elvenni a játékokat) és a másik Anyukat (amiért nem szól rá a saját gyerekeire).

Szerintem még nincs késő.

Én azt csinálnám, hogy a következő "elvevős" szitunál rászólnék az ikrekre...

Megmondanám, hogy már nagyok, ügyesek, okosak, és tessék megosztozni a játékokon.

Hidd el, csak az eleje lenne hisztis, idővel megszoknák.

31. urbanszkyviki (válaszként erre: 25. - 59491e8f67)
2011. nov. 28. 10:45
Igen, sajnos ezt hívják liberális nevelésnek...:S Mostanság a nagyobb lurkóknak már nagyon jó példák vannak ezen nevelés helytelen voltának bemutatására - iskolákban, paródiákban találhatók.
2011. nov. 28. 10:43
Nagyon jóra szoktattad a fiad - kár is ezen vitatkozni. Mint ahogy azt többen is jól látják, a hiba az ikreknél keresendő. Szomorú, de ez van. :( De ez nem baj, kicsik még a gyerekek, és addig kell őket szeretettel formálni, amíg lehet. Az is lehet, hogy az ikrek anyukája kicsit "el van nyomva" az ikrek által, vagyis szépen kezdenek a fejére nőni és anyuka sem tudja már, mit és hogy. Ha jó viszonyban vagytok egymással, és nem haragszik meg egy kis apró korrekcióért, akkor bizony lépj/lépjetek nyugodtan közbe és vegyétek ii az ikrek kezéből az elkobzott játékot és bíztassátok a KÉRÉSRE, és vagy megkapja - vagy nem. Ez így fair, megszokják pár ilyen ismétlés után, valójában nagyon hamar, és nem lesz kárukra. :) Esetleg nagyon leegyszerűsítve ezzel egyhuzamban elmagyarázhatod a saját fiadnak, hogy ne legyen szomorú, mert nem kell minidg mindent engedni, amit nem akar és mutassatok megoldást neki is - mármint hogy a többinek igenis el kell kérnie és neki van választási lehetősége.
29. Minerva (válaszként erre: 25. - 59491e8f67)
2011. nov. 28. 10:37
nagyon jót írtál!tetszik a válaszod,igazad van szerintem is!
28. Dagimanó (válaszként erre: 20. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:37
Nekem ez elég furcsa, hogy nem tud határt szabni a gyerekeinek. Az én fiamban is van csököny (15 hónapos), de azért nehogy már a nyúl vigye a puskát. Ha már most nem bír velük, mi lesz később? Szerintem e Te fiad van "normálisan" nevelve. Én tudom, hogy abban a korban vannak, hogy minden kell nekik, de azért mindennek van határa.
27. 59491e8f67 (válaszként erre: 23. - Minerva)
2011. nov. 28. 10:37
ezzel nagyon egyetértek!
2011. nov. 28. 10:36
szerintem ezt a helyzetet neked kell kezelni,mert a kisfiad nem tudja magát megvédeni és ő is tőled várja a megoldást,mivel téged néz ilyenkor,hogy te hagyod ezt nekik
2011. nov. 28. 10:35

Nem a Te gyerekeddel van a baj,hanem a barátnődével.

Neki kéne megnevelnie a gyerekeit és határt szabni mit lehet és mit nem.

Az óvodától ne várjon senki megváltást ,mert ott aztán farkastörvények uralkodnak a gyereknek saját magának kell megvédenie kiharcolnia a saját maga igazát.

Te csak azt tudod tenni a tiéddel,hogy mondogatod neki,hogy meg kell tanulnia nemet mondani .

Egyébként ez a legfőbb baj,hogy nem tudnak a gyerekek osztozkodni és az nem megoldás,hogy rá van hagyva minden,mert a nevelést senki nem teszi meg a szülő helyett.

A gyerek azt csinálja amit lehet és amit engednek neki,nem véletlen van ez a rengeteg rossz kiskölyök,a nevelhetetlen,mert sokan azt hiszik a gyereknek kell a szabadság..a fenéket..a szülő azért van ,hogy a gyerekét megnevelje...

24. PiciLeány (válaszként erre: 22. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:33
De azt írtad korábbi hozzászólásodban, hogy arra biztattad, hogy adja oda... Nyilván az ikrek meg megszokták, hogy mindent odaad nekik?
2011. nov. 28. 10:31

több könyvben is írták,hogy jó ha "jószívűnek "neveljük a gyereket,tanulja meg megosztani az értékeit,mert így találhat könnyebben barátokat is.szóval jól tetted hogy erre szoktattad!

tedd ugyan azt,mint az ikrek ami olyan játék hogy a kisfiad semmi estre se szeretné a másik gyerek kezébe adni,azt dugjátok el.

másik:ha kérés nélkül kiveszika kezéből,akkor te odamehetsz és visszadhatod a fiadnak, megmondod a másik gyereknek ,hogy ha szépen elkéred talán odaadjuk , vagy ha magától megunta akkor játszhatsz vele, de A KEZÉBŐL NEM VESZÜNK KI A MÁSIKNAK SEMMIT,ELKÉRJÜK! szerintem a barátnőd is örülni fog egy kis etikai nevelésben részeülnek az ikrek!és oda vissza érvényes a szabály a te gyerekednek is meg kell tanulnia elkérni a játékot a másiktól ha az vele játszik!

22. dcd32040b0 (válaszként erre: 21. - PiciLeány)
2011. nov. 28. 10:31
Jobban inkább arra, hogy ne engedje, hogy elvegyék tőle.
21. PiciLeány (válaszként erre: 8. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:29
Eddig arra nevelted, hogy adja oda a játékait, hagy játszanak vele ők is? Most meg arra akarod nevelni, hogy ne adja oda?
2011. nov. 28. 10:20

Nagyon bízok az ovi jótékony hatásában...

A barátnőmmel beszélgettünk már erről, de ő sem nagyon tud már határt szabni nekik, olyan mintha a gyerekek közötti összhang nem lenne meg.

A fiam egyébként a vele egyidősökkel jobban elvan, ez észrevehető, tehát tud és szeret is közösségben lenni, gyakran elnézünk az oviba, és a 3-4-5évesekkel szintén jól elvan. Csak az ikrekkel nem.

2011. nov. 28. 10:16
A barátnőd gyerekeit kell rávezetni, hogy ne vegyék el tőle. Szerintem erre a legjobb mód, hogy mikor el akarják venni a játékot, tereljétek el a figyelmüket valami mással. Ha valami más felkeltené az érdeklődésüket, már nem érdekelné az ami épp a te fiadnál van.
2011. nov. 28. 10:11
Ha bekerül közösségbe (bölcsi, ovi) majd a többiek által fog változni. Addig nem tehetsz mást, csak elmagyarázod neki, hogy ha kéri adja oda, de ne hagyja, hogy elvegyék tőle, és hogy elvenni mástól az buta dolog, kérni kell. Ha ő ezzel tisztában van, akkor máshogy áll hozzá. Pl lányom is ilyen esetekben nem elkeseredik, hanem megjegyzi, hogy a másik milyen neveletlen. A barátnőd gyerekeire meg szerintem simán rászólhatsz. hogy ne vegye el, ha kell neki, kérje el, és majd ha a fiad akarja, oda fogja adni.
17. szerika86 (válaszként erre: 14. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:09

Szia!


Szerintem ha hozzájuk mész vigyetek néhány saját játékot és azt ne engedd, hogy azt is elvegyék tőle. Sajnos jobb ötletem nincs.

16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 14. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:08
A gond akkor nem a te gyerekeddel van :))
15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:08

Az a helyzet, hogy nem a te gyerekedet kéne megnevelni, hanem a másik kettőt :)


Miért nem a barátnőddel ülsz le, hogy közösen kitaláljatok valamit?

14. dcd32040b0 (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. nov. 28. 10:06
Valamit tennem kell, sajnos, már mindent elvesznek tőle, amihez csak hozzáér, és ha mi megyünk látogatóba, akkor semmihez nem nyúlhat, mindent eltesznek előle, beviszik az ágyukba a játékaikat.
13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2011. nov. 28. 10:04

jaja, ha láttál már 6-7 éves fiúkat, általában ész nélkül ütik egymást, bármi van. mindegy, hogy kicsinek milyenek voltak


az iskola elég keményen megneveli őket :D

12. andi6020 (válaszként erre: 8. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:03
Sehogy szerintem. Majd megtanulja, hogy mi a dörgés.
11. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Dcd32040b0)
2011. nov. 28. 10:02

hát először azt mondod neki, hogy adja oda, most meg azt akarnád, hogy ne?


jól összezavarja az ilyesmi a gyereket szerintem

10. dcd32040b0 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2011. nov. 28. 10:02
Nem egy dajkálható gyerekről van szó, ha elesik, nem sír, ilyenekkel nincsenek gondjaink, szerencsére.
2011. nov. 28. 10:00
Biztos írja, de mindegy, azt én ellenzem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook