Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsot és segítséget szeretnék kérni ingatlan - öröklés - stb. ügyben fórum

Tanácsot és segítséget szeretnék kérni ingatlan - öröklés - stb. ügyben (beszélgetős fórum)


12. missanonim (válaszként erre: 11. - Blanka201004)
2011. nov. 27. 21:35
várom
2011. nov. 27. 21:27

Na igen, ha akkor én már képben lettem volna:-).....de még tervben sem voltam

Az a gond, h így mi simán az utcára kerülhetünk, mert anno a nagyszüleim nem intézték el:-((((

Holnap írok

10. missanonim (válaszként erre: 9. - Blanka201004)
2011. nov. 27. 21:23
Akkor kellett volna intézkednetek, félek, hogy késő, írj akár priviben is.
9. blanka201004 (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2011. nov. 27. 21:18

Persze, hivatalosan tulajdonos, de azért az fura, h saját keresete sem volt, mert fiatal korában került ebbe az állapotba, így nyilván tevőlegesen semmit nem tett hozzá ehhez a házhoz.

Az oké lenne, h a telekből legyen tulajdona, NA de egy olyan házból is, amihez semmit sem tudott hozzá tenni.

Mint írtam gondnokság alatt áll, egy pszichiátriai intézetben él 40 éve.

8. blanka201004 (válaszként erre: 7. - Missanonim)
2011. nov. 27. 21:14

Ezeket az adatokat most nem tudom leírni, majd holnap.

Személy szerint Anyum van ebben, mert Ő most az érintett.

Holnap megkérdezem tőle a pontos adatokat.

2011. nov. 27. 21:11

Hajjaj....ez nagyon gázos.

Mi áll a tulajdoni lapon?

Hány tulajdonos van? Milyen jogcímen? A néni milyen jogcímen tulajdonos és hányad részben?: haszonélvezeti jog van-e valakinek bejegyezve?

6. Bcicus (válaszként erre: 5. - Blanka201004)
2011. nov. 27. 21:11
Pedig a tulajdpn jod az övé és ezen csak a törvényesképviselő engedélyével lehet változtatni, meg lehet kell hatósági engedély is, és hogy ingyen nektek adják az kizárt szerintem.
2011. nov. 27. 21:03

Félek, h mivel idős, és ha meghal, majd jön az Ő "pereputtya" az örökségért, amihez közük nincs...sajnálatos, h ez a tulajdoni viszony nem lett lerendezve az építkezés előtt.

Egyébként az Ő háza le lett bontva, amiről fényképek, papírok, engedélyek vannak.

2011. nov. 27. 21:01

Úgy tudom, h amikor a hagyatéki tárgyalás volt, akkor az ügyvéd valamit úgy intézett....nem is értem....gondolom az állam megörült, hogy akkor nem is nekik kellene fizetni, ha a néninek van valami tulajdona.....így megterhelte az ingatlant.

Bár ez a néni még a házat sem látta, mert 40 éve nem tette ki a lábát az utcára

2011. nov. 27. 20:59

Szia,

az állam terhelte meg, annak fejében, h állami intézetben gondozzák azt a nénit, aki mint tulajdonos is szerepel a tulajdoni lapon.

Ő kb 40 éve lakott egy házban, azon a telken, ahol most egy másik ház áll. És még mindig tulajdonos, bár Ő azóta is intézetben van.

2. missanonim (válaszként erre: 1. - Blanka201004)
2011. nov. 27. 20:55
Szia, ingatlanjogban járatos vagyok, talán tudnék segíteni, de nem értem a helyzetet...ki és miért tett jelzálogot az ingatlanra?
2011. nov. 27. 20:53

Próbálnám röviden leírni, de annyira bonyolult nekem, hogy hosszú lesz:-)

Van egy családi ház, 2 külön lakás. Az alsó szint a nagyszülőké volt, a felső szint az egyik gyereküké, mert Ő építette. A nagyszülők meghaltak, utánuk 4 gyerek örökölte az alsó szintet.

Amikor a hagyatéki tárgyalás volt, akkor addig csűrték-csavarták, míg kiderült, hogy.....a telek egy része anno egy távoli családtagé volt, a másik része a nagyszülőké, és az egyik gyereké.

A távoli rokon, aki tulajdonos, már több, mint 30 éve intézetben él, gondnokság alatt van.

Tehát ő nem is tudott az építkezésben részt venni, hiszen sosem dolgozott, de ugye tulajdonos, mivel ez a rész nem lett kirendezve a nagyszülők életében.

A gondozás fejében az állam jelzáloggal terhelte az egész ingatlant, nagyon sok millió Ft-tal.

Igazából tanácsot szeretnék kérni, hogy merre is kell indulni, hogy ezt a jelzálogot levegyék, mert már néhány út be lett járva, persze azóta még tettek rá jelzálogot.

Ha valaki érdemben tudna segíteni, vagy tanácsot adni, azt megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook