Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik kórházat válasszam? fórum

Melyik kórházat válasszam? (beszélgetős fórum)


2008. máj. 5. 13:35

Én Bp.-en az I.-es női klinikán szültem ikerlányokat sima szüléssel Dr. Murber Ákosnál.

Fiatal orvos, de nagyon lelkiismeretes.

Én nagyon meg voltam elégedve a klinikával.

25. Manocska07 (válaszként erre: 17. - Gyerekeim)
2008. máj. 1. 15:00
Szia! Bocs a tolakodásért de meg tudnád adni az orvosod nevét és elérhetőségét? 5 hetes terhes vagyok és szeretnék normális kedves és nem pénzéhes dokihoz járni. Előre is köszi.
24. zsike21 (válaszként erre: 23. - Krisztina13)
2008. ápr. 29. 22:31
Szia Krisztina! Kinél fogsz szülni? Ha nem titok?:-)
2008. márc. 29. 09:10

Sziasztok Pocakosok! :)

Szül valaki a Péterffy-ben mostanában, vagy esetleg szült már? Érdekelnének a tapasztalatok.

Köszönöm szépen!

22. ketti (válaszként erre: 21. - Dézsa)
2008. márc. 21. 17:56

Nekem a terhesgondozassal kapcsolatban nincs nagyon panaszom, amikor megbeszeltuk az orvosommal a talalkat mindig rendelkezesemre allt, nem kellett soha 10 percnel tovabb varnom. Ez nem vonatkozik az ultrahangra illetve a vervetelre. Ott altalaban fel ora egy ora a varakozasi ido, hiaba kapsz idopontot.

Engem a szuloszoba erdekelne, meg a szules utani allapotok. De nem sokara megyunk szuloszoba latogatasra, ha erdekel irhatsz a privibe!

Te hol fogsz szulni es mikor?

21. Dézsa
2008. márc. 21. 15:50

Kedves Ketti!

Most látom egy mási fórumon, hogy áprilisban szülsz. Akkor már sok tapasztalatot össze tudtál szedni az 1-esről a terhesgondozások során. Neked mi a véleményed róla?


Kedves Panna1!

Hogy döntöttél végül?

20. ketti (válaszként erre: 19. - Dézsa)
2008. márc. 21. 15:38
koszonom szepen!
19. Dézsa
2008. márc. 21. 15:36

Sziasztok!


Szerintem a kórházválasztásnál azt kell eldönteni, hogy mi fontos a számotokra: Természetes szülést szeretnél?, Félsz a fálydalomtól, ezért jó lenne ha profik lennének a fájdalom csillapításban?; Nincs a közeledben más kismama, ezért fontos hogy a csecsemősök sokat segítsenek?... Mindenhol lehet jó orvost találni, csak előbb tisztázni kell, számodra mi a fontos.


Sógornőm a Jánosban szült. Ott függönnyel választották el egymástól az éppen szülő nőket. Őt nem zavarta, engemm nagyon zavarna.

Barátnőmet elkisértem az 2-es klinikára. Nagyon szép a szülőszoba. Az adott orvos hozzáállásában volt némi kivetnivaló, de van másik...

Én az 1-esen szültem az elsőt. Nagyon meg voltam elégedve az orvossal, de azt éreztem hogy ott a problémás esetekre vannak felkészülve. Ott nem sok kívánsága lehet az embernek ha beavatkozásoktól mentes szülést szeretne (lehet hogy ez a 2-esre is igaz). És nagyon zsúfolt.


Egyenlőre ennyi,

18. ketti
2008. márc. 20. 18:11
van valakinek infoja az I. szamu noi klinikarol??????? Elore is koszi!
2008. febr. 23. 19:42
Én a két kisebb gyermekemet a MÁV kórházban szültem egy nagyon rendes és szimpatikus orvosnál és a szülésznök is nagyon kedvesek voltak.A csecsemős nővérek meg segítőkészek és minden kérdésre szívesen válaszoltak.Segitettek abban amit nem tudd az ember új anyukaként.Korszerűen felszerelt szülő szobák,úgy tudom,hogy mindegyik egyszemélyes.Én bátran ajánlom mindenkinek,sőt még az orvosomat is.
2008. febr. 21. 16:21
Ez attol függ hol laksz.
15. Panna1
2007. dec. 11. 12:24
Köszönöm az infót benvik! Te a dokihoz Uh-ra, vizsgálatokra is a János kórházba jártál vagy magánrendelésre?
14. benvik (válaszként erre: 13. - Panna1)
2007. dec. 5. 11:05
Én egyágyas szülőszobában voltam, ahol külön ágy van az apukának is. Vannak különböző fotelok, labda, cd lejátszó, és a szülőágy nagyon kényelmes, elektromosan állítható, stb. A kórterem 3 ágyas volt, de van kétágyas is. Tény, hogy van nagy kórterem is, de oda inkább még a pocakosokat teszik. A csecsemőosztályon egy nővér volt, aki nem volt szimpatikus emberileg, de szakmailag viszont ő volt a legjobb. A babákkal mindegyik nagyon jól bánt. Tény, hogy nem Telki magánkórház, de én a következő babámat is ott fogom megszülni.
13. Panna1 (válaszként erre: 9. - Benvik)
2007. dec. 5. 10:16
Milyenek a körülmények a János kórházban? Azt olvastam legtöbb helyen, hogy az orvaosk nagyon jók, a csecsemőosztályosok annyira nem, a kórház meg tök lepukkant. Függönnyel elválasztott szülőágyak, 6-8 ágyas szobák. De rebesgettek valamit a szülőszoba felújításokról is. Szült ott valaki mostanság? Mi az igaz ezekből?
2007. dec. 5. 09:39

Én a SOTE 1.-en szültem, a Baross utcában, dr. Szabó Gábornál. Nem csak az orvosom lett, hanem jó barátom is. Bár fiatal, de agilis, nem rozsdásagyú, intelligens és figyelmes, odaadó orvos.

Mindenhol reklámozni fogom... :)))

11. Audrey40 (válaszként erre: 10. - Panna1)
2007. dec. 5. 09:38
Nos, azt gondolom, az elképzelésed teljesen helyénvaló, ez általában így is történik...lehet, hogy mégiscsak dokit kellene váltanod...?
10. Panna1
2007. dec. 5. 09:18
Még mindig nem tudom, hogy mi legyen. Egyenlőre felvettem a kapcsolatot a jelenlegi dokimmal, mire ő elküldött mindenféle vizsgálat és beszélgetés nélkül UH-ra, a Margit kórházba. Most jelentkeztem be, és akivel beszéltem telefonon, nem nagyon értette, hogy mit is akarok ott a 12. hét előtt. Aztán felvázoltam a helyzetet, és akkor beírt. Na most ezt nem tudom, ha ez végig így lesz, hogy összevissza kell járnom mindenhova, annak nincs sok értelme. Én úgy képzeltem a dolgot (lehet hogy naivan, de sztem ez lenne a normális), hogy nagy örömködve felhívom a dokimat, hogy terhes vagyok. Erre ő behív magához, megállapítja, hogy igen, tényleg terhes,elmondja mikor mi lesz, elintézi a papírjaimat. Én meg közben feltehetem a hülye kérdéseimet, amit ilyenkor gondolom minden első gyerekes kismama feltesz. Kitől kérdezzem meg, ha n em a dokimtól?! Ehhez képest a múlt héten azt mondta, hogy majd ezen a héten hívjam, most meg azt, hogy intézzem intézzem el magamnak az UH-t, aztán utána majd kereshetem őt. Szóval ez normális dolog?? Bocs, hogy itt lázongok, de fel vagyok háborodva. Ha rövid időn belül nem tapasztalok pozitív változást azt hiszem nem lesz kérdéses, hogy melyik orvost válasszam... Még ha a körülmények rosszabbak is esetleg.
9. benvik (válaszként erre: 6. - Panna1)
2007. dec. 5. 08:51
Én Pesten az Árpád hídnál lakom. A jánosban szültem Serfőző doktornál. Nekem nagyon jó tapasztalataim voltak. Én csak ajánlani tudom. Abszolút bababarát, akkor van ott a baba, amikor csak akarod, ha pihenni szeretnél, akkor bármikor beviheted a csecsemőosztályra. A gyerekorvos egy tündér, ami nagyon fontos volt számomra. Nem volt választott szülésznőm, és ennek ellenére nagyon rendes volt, rengeteget segített, bíztatott.
8. Audrey40 (válaszként erre: 1. - Panna1)
2007. dec. 5. 08:19

Messze van a dokid??? Ugyanmár...én DunaújvÁrosból járok Bp-re AZ ORVOSOMHOZ...NEM LEHET ELÉG MESSZE, AKIBEN MEGBÍZIK AZ EMBER.


Bocs a Caps Lock-ért...

7. Zsandrea (válaszként erre: 6. - Panna1)
2007. dec. 5. 08:16
A János nekem nagyon nem ajánlották. Az egyik ismerősöm a 2-esben szült, és nagyon dicséri. bár nem tudom, hogy melyik orvosnál. Nekem is a Margithoz tartozott az orvosom. Én voltam a Margitban az utolsó műtött beteg. Utánam zárták be. Nagyon sajnálom, mert egy jól felszerelt, tiszta, szép kórház volt. Területileg a Bajcsyhoz tartozom. Nagyon szép, felújított, minden alternetív lehetőség adott. Én a Polgár Zoltánnál fogok szülni. Nem régóta járok hozzá, de nyugott szívvel tudom ajánlani. Nagyon lelkiismeretes orvos. Ha érdekel ezen a címen megnézheted a Bajcsy szülészetét.: [link]
2007. dec. 4. 21:26
Szóval senkinek nincs infója a 2-es nőgyógyászatiról+ a János kórházról ??? Írjon légyszi akinek van!
5. mandy (válaszként erre: 3. - Mackó mama)
2007. nov. 28. 13:49
Van valami olyasmi topik, hogy 'kinél szültél?', szerintem nézz szét ott :)
4. mandy (válaszként erre: 1. - Panna1)
2007. nov. 28. 13:48

Szia Panna!

Én a nagylányomat a Szt Imrében szültem (dél-budán van), és hiába költöztem ki Békásmegyerre, a kicsit is ott szültem. Sőt a harmadikat is ott szeretném majd.

Egyáltalán nem volt nehézség, hogy messze van a kórház. Legfeljebb a legvégén, mikor (mivel túlhordás volt), kétnaponta kellett NST-re járni. De megérte!

2007. nov. 28. 13:44

Sziasztok!

Segítsetek! Szült valaki mostanában a Szabolcsban? Esteleg Vácon?

Milyen volt?Valaki tud esetleg információt Dr Kondér Béláról,és Kiskuti Noémi szülésznőről?Van olyan akinek Ő védte a gátját?

Köszönettel:Mackó mama

2. cb3a40e288 (válaszként erre: 1. - Panna1)
2007. nov. 28. 12:39
Szia!Én mind a három fiamat a Bajcsi Zsilinszkybe (X:ker.)szültem Dr.Széchényi Istvánnál,jó orvos és jó a korház is!
2007. nov. 28. 12:20

Sziasztok!

Tegnap pozitívat teszteltem :-), és most gondolkodom, hogy mi is legyen szülész-nőgyógyász ügyben. A nődokim, dr. Mousa Mustafa a Margitban volt (azért is választottam őt, mert oda tartoztam volna, és ott szerettem volna szülni), most viszont, miután bezárták, a 2-es nőgyógyászatin van. Barátnőm a János kórházban szült, dr. Sóvágónál, és ajánlotta, hogy nagyon jó a kórház, és a doki is, menjek hozzá.

Igazából nincs problémám a régi dokimmal, csak az, hogy baromi messze van (Budán, az Árpád-hídnál lakok). Egyik kórházat sem ismerem, hogy hol, milyenek a körülmények. Kinek milyen tapasztalata van a két kórház szülészetével kapcsolatban? Mennyire számít, hogy messze van tőlünk a kórház? Még most váltanék (ha váltanék), gondolom jobb, ha egy doki kíséri végig a terhességet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook