Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos baba 2 hete nem nagyon eszi a főzeléket ebédkor, vacsorakor. Miért? Minden mást eszik, a főzit imádta azelőtt fórum

10 hónapos baba 2 hete nem nagyon eszi a főzeléket ebédkor, vacsorakor. Miért? Minden mást eszik, a főzit imádta azelőtt (tudásbázis kérdés)


1 2
47. leony (válaszként erre: 46. - Minerva)
2011. nov. 27. 09:14
Már nem aggódom, eszik amennyit eszik. :)Csak ugye a "nagykönyv". :D A napirendet én is tartm mindig, amennyire tudom, dehát ez az ebéd dolog néha megnehezíti ugye. :)
2011. nov. 27. 08:44

Szép súlyban van a babód!fiú/lány?

szerintem ne aggódj, van hogy rákattannak bizonyos ízekre a gyerekek.már írtam nálunk most se gyümi,se tejpép nem csúszik csak a sós főzelékek.tudja hogy mire van szüksége a szervezetének, egyik ételben ez a másikban az van,de ha ilyen jó súlyban van nem aggódnék a helyedben:-)

2011. nov. 27. 08:41

Ált. éhes lesz, mert ha gyümit kap azt gyorsan megemészti, meg én délelőtt viszem ki levegőzni,mozogni és így kiéhezik. kaki is délelőtt megvan.

egyébként ha nem kéri az ebédet,akkor is adom neki magamtól legkésőbb 2kor, mert szeretem tartani a napirendet,ne csússzunk semmivel el.

44. leony (válaszként erre: 43. - Minerva)
2011. nov. 27. 07:14
Köszii, és figyi, nálad éhes lesz rendesen ebédre? Én a gyümit direkt korábban is adom neki, meg kevesebb tápi, de így se akarja az ebédte.. Pedig 10 kg, 82 cm..
2011. nov. 26. 22:30

Az én kisfiam is 10hónapos és 6 foga van már.(sokat hagytam rágcsálni-babapiskóta,puffancskuki)

A kaja nálunk:

7felé 270ml tápszer

10körül tejpép/gyümi

13körül főzelék húsival (ha én főzök kicsit fűszerezem, néha rakok bele tápszerből egy kanálnyit)

16körül gyümi

20felé fürcsi után 270ml tápi és alvás


nálunk most az édes ízeket nem akarja enni, volt hogy 16kor is főzit adtam neki,mert se pudingot se gyümit nem akart enni.

78cm és 11kg a kisfiam szóval neki nagyobb adag kell már..

42. leony
2011. nov. 26. 21:54
Nagyon köszi mindenkinek az ötleteket!! :)) Most megyek, mert még kiviszem a kutyát. holnap azért jövök még, hátha eszetekbe jut még vmi okosság :D Tényleg nagyon köszi. :))
41. babszibobó (válaszként erre: 38. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:48
Maximálisan egyetértek!!!
40. leony (válaszként erre: 38. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:47
Jaja. :) Nem baj, legalább lesz miről cikket írnom :D
39. leony (válaszként erre: 36. - Babszibobó)
2011. nov. 26. 21:47
Hát választék az van bőven. :D De most akkor ezt próbálgatom, h estére pép, utána tápi. És 1xx főzelék, 2x gyümi. Hátha így jobb lesz neki ( is ) :))
38. mese habbal (válaszként erre: 37. - Leony)
2011. nov. 26. 21:46
és ez már csak egyre nehezebb lesz :D
37. leony (válaszként erre: 35. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:45
Remélem, hogy nem "esik" vissza, mert eddig fürdés, vacsi, aztán eljátszott magában még egy 20 percet és szunyó. :) Most viszont a tápin alszik el.. Biztos ez is tök normális, csak eddig a 10 hónap alatt minden olyan simán, egyszerűen ment, iszonyú könnyű volt vele. Most meg?! :))
36. babszibobó (válaszként erre: 33. - Leony)
2011. nov. 26. 21:43

Nyugodtan adhatsz neki tápit...ahogy írtam mi 22 hónapos koráig esti (reggel is) tápiztunk, és végül is most is kap csak már tejet:-)

Meg persze valami mindenképp kell a pociba lefekvés előtt...

Ilyenkor amúgy tényleg nincs jobb megoldás, most lehet kísérletezni bőven!!:-)

35. mese habbal (válaszként erre: 33. - Leony)
2011. nov. 26. 21:41

szerintem nincs itt semmiféle balhé :D


amúgy érdekes, de én is paráztam ezen, hogy megszokja hogy a tápin alszik el, akkor hogy fogom elaltatni majd anélkül...

semmi gond ezzel!!! ha nem alszik el rajta, akkor szépen jóéjszakát kívok és kijövök.. vagy az utóbbi időben bent kell ülnöm, de csak az ágya szélén ülök, amíg elalszik szépen magától, aztán kijövök... a bölcsiben meg délután egyből aludt simán minden nélkül... szóval nem feltétlenül van összefüggés :)

34. babszibobó (válaszként erre: 32. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:40
Szerintem nagyon, mert mintha előtte pont azt írtam volna, hogy TÖBB vélemény kell..lehet más szavakkal...
33. leony
2011. nov. 26. 21:38
Nehogy itt balhé legyen, tök jó minden, amit mondtatok, MINDENKI véleménye, tapasztalata sokat segít, higgyétek el. Nyilván próbálgatni kell, mindenknél más jön be, nyilván a védőnő tanácsát próbálja az ember megfogadni eleinte, de ha az már nem jön be, akkor kell más váleménye is. Én speckó attól paráztam, h "visszaszokik" a tápira lefekvéskor, mer ugye az már nem kellett neki, szépen bealudt magától. Most viszon muszáj megint adnom neki, mert amúgy éhesen aludna el. Szóval így már nem aggódom ezen, adok neki, ha kell. :))
32. mese habbal (válaszként erre: 31. - Babszibobó)
2011. nov. 26. 21:35
csak ez az "orvost oktatnak ki" dolog volt, ami nekem így jött le... de lehet hogy félreértettem...
31. babszibobó (válaszként erre: 30. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:34
Szerintem rosszul értelmeztél...de Te tudod
30. mese habbal (válaszként erre: 28. - Babszibobó)
2011. nov. 26. 21:32

figyi, én nem akarok senkit kioktatni, nem szándékom sosem.. de orvos és orvos közt is hatalmas ellentétek vannak... ugyanígy védőnők közt, vagy bármely más idekapcsolódó szakmát megnézed, tuti hogy ketten kétfélét mondanak.. ilyen értelemben viszont egyik "kioktatás" sem rosszabb a másiknál... mámrint hogy az egyéni tapasztalat oktatja a diplomát vagy fordítva...

nekem is van azért némi közöm szakmailag, de amúgy az anyai tapasztalatom mindig azt mondja, hogy semmi nem szentírás, és olyan nincs, hoyg valamit valahogy "kéne", mert mind különbözőek vagyunk...


(és most ezt nem arra írtam, hogy bármit kritizálnák, amit írtál, mert szó nincs erről, csak arra, hogy rossz néven veszed, ha eg yfórumon "kioktatás" megy... az mindig megy, és menni fog, de inkább úgy kell felfogni, hogy egyéni vélemények ütköznek és kész)

:)

29. babszibobó (válaszként erre: 27. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:28

Nálunk is hasonló...vacsizunk és valamivel utána tápi (vagyis most 2 hónapja már tejezünk, babakakaózunk...2 éves)....

Felnőtt fejjel is tejcsizek esténként, vagy kakaózok :-)

És még a 6 évesem is kakaózik, tejcsizik minden este!

28. babszibobó (válaszként erre: 25. - Leony)
2011. nov. 26. 21:26

Igen, tény, hogy Mindenkinek a Saját Manóját kell kitapasztalni, de jó, ha vannak tippek amikből lehetsz mazsolázni, mert néha igenis meg-meg akadhatunk...


Hozzáértés...a kedvencem mikor Orvost oktatnak ki itt fórumon...nagyon tudom csípni...

27. mese habbal (válaszként erre: 24. - Leony)
2011. nov. 26. 21:25
nálunk még most is az van (22,5 hós), hogy rendes vacsora, aztán fürdés, aztán tápszer.. a kettő közt van fél óra.. és akármennyit vacsizott a tápit mindig megissza, és nagyon jól alszik.. szerintem az nem árthat.. és ugye a "tej" mennyiségnek is elvileg meg kell lennie naponta, nem elég a reggeli egyszer 150 ml...
26. babszibobó (válaszként erre: 24. - Leony)
2011. nov. 26. 21:23
Küldtem neked nagyon jó babarecepteket...nem az Én ötleteim, Én is kipróbáltam őket nagy sikerrel...talán kicsit segít....
25. leony (válaszként erre: 23. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:23
Ja, tom, szoktam it ( is ) olvasgatni, látom mik mennek, de pont az kell nekem, h mindenki írja le, hogy szokták, és az egyik csak bejön. :D mielőtt itt megőszülök. :))
24. leony (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2011. nov. 26. 21:21
Legeslegkorábban eddig fél 6kor kelt, amúgy nem szokott.. Mert ha nem eszi meg a főzit, adok neki tápszert. De nemtom mi lenne, ha nem adnék neki... Akkor biztos felébredne, merthát előőte 4-5 fele evett utoljára.. Oké, akkor vacsire pép, vagy tejcsi, vagy felvágott, vagy akármi ien.. :)
23. mese habbal (válaszként erre: 22. - Leony)
2011. nov. 26. 21:21
hát ez az, akárkit megkérdezel, mindenki mást fog mondani, és ezek közt sokan lesznek, akik mind hozzáértők.. úgyis csak te tudod kitapasztalni a sok infó közül nektek melyik jön be...:)
22. leony (válaszként erre: 19. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:18
Jaa, tom, csak ha van benne hús, akkor jobban ízlik neki a főzelék. Azé tettem mindegyik főzibe, meg a védőnő is aszonta, h minden nap kell neki. Bahh. Mennyi más infó. :))
21. babszibobó (válaszként erre: 17. - Leony)
2011. nov. 26. 21:18

Nem kell a napi két főzelék (legyen elég annyi, hogy ezzel foglalkozom minden egyes nap).

Az éjszakai ébredést könnyű éhségre fogni, de akármilyen meglepő igen ritka, hogy emiatt felkelne egy baba.

Vacsira a legjobb a fehérjedús étel, konkrét felvágott nem ajánlott, de pl a pulykasonka igen.Tejes dolgok, babaesetében a pépek, vagy babajoghurtok...sajtok...

20. leony (válaszként erre: 18. - Mese habbal)
2011. nov. 26. 21:16

Ahhhhhaaaaa.. :)

Na, akkor asszem az lesz, h 2 gyümi, estére tejpép, és az ebédet meg valahogy átvészeljük... :)) Prónálom akkor a tízórait korábbra tenni, meg kevesebbet adni.. :)

19. mese habbal (válaszként erre: 17. - Leony)
2011. nov. 26. 21:15

húst speciel elég egyszer egy nap, sőt, van aki csak heti 3-at mond.. úgyhogy akko rmár inkább a zöldséget a tejpépbe :D

de pl próbálkozhatsz répalével innivalónak :D

18. mese habbal (válaszként erre: 16. - Leony)
2011. nov. 26. 21:14
nekem nincs konkrét tippem, mert én is mindig csak összevissza próbálkoztam, aztán kiderült mi a jó :) próbáld meg amit írtak.. egy főzi, és estére a tejpépes cucc.. amúgy mehet kétszer gyümi, ha délelőtt kap, attól még kaphat uzsira is.. nálunk is sokáig két gyümi volt, és egy főzi.. aztán két gyümi két főzi :D csak azóta van egy gyümi, amióta bölcsis, mert ott nem adnak tízóraira, csak inni... :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook