Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos csak az anyukája kezében hajlandó elaludni, kiságyába téve ordít. Mit lehet tenni? fórum

10 hónapos csak az anyukája kezében hajlandó elaludni, kiságyába téve ordít. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
61. McKenzi (válaszként erre: 59. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 17:58
én nem tartom hibának az együttalvást - biztos lesz néhány nehéz éjszaka mikor át kell szoktatni a saját ágyába, de nekem megéri :))
60. supin
2008. máj. 17. 17:43
Annyi féle képpen reagáltak mint vártam. A gyerek bizony igényli az anyukát,főleg ha az apuka esetleg nem segit be. A lányomék példáját írnám inkább. Ott afelváltva altatnak. " gyerek van ' fiú 2 éves a kicsi lány 3 hónapos. Fürdés után ,amit közösen csinálnak a szülők!jön a mese olvasás. A fiucska a szülő ölében a kicsepp lányka az ágyában. Őmellé ülnek és fogják a lányka kezét olvasás közben. A hangjukat a mese vége felé egyre halkabbra veszik. Mire a mese vége a pici kis unokám álomba szenderül. A fiucska mint felnőtt jó éjt puszit ad és megy az ágyacskájába. ' 11gyerekszobában alszanak . Meg lehet szoktatni.
59. 14775640c4 (válaszként erre: 58. - Kathlee)
2008. máj. 17. 17:33

egyébként ez tényleg örök probléma

sokan elrontják mint az ágyba alvást hasonlókat. valahogy mintha úgy éreznék hogy számukra a gyerekük mindig is pici baba maradna,vagy csak későn veszik észre hogy változtatni kell.

amúgy igazából úgyis mindenki a saját hibájából tanul.

legyen az a gyereknevelési téren mindennel kapcsolatban.

én is sok mindent másképp teszek mint az elsőnél.

ott is tudom mit hol rontottam el.

pl nálam az evés volt az örök csapda. a nagy mindig rossz evő volt. én meg mint egy hülye összevissza föztem neki, aztán meg úgy elkapattam hogy azt vettem észre hogy percenként mást akart enni és ha nem azt adtam hiszti volt.

a kicsinél már ugy voltam vele hogy nem érdekel.

vagy megeszi amit eléteszek vagy éhes marad.nem is volt válogatós. a mai napig mindent megeszik ottohn is

mig a nagy csak az oviban hajlandó jól enni otthon meg ugyanugy turkál:))

58. kathlee (válaszként erre: 56. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 17:26

Sok mindenben egyet értek veled! Egyedül ez a sírás dolog nem jön be nekem. Érdekes, más fórumokon általában hasonló a véleményünk.

Hidd el én nem téged bírállak, hanem azokat, akik tényleg nem törődnek a gyerekükkel.

2008. máj. 17. 17:13
bocs a hibákért:))
56. 14775640c4 (válaszként erre: 55. - Kathlee)
2008. máj. 17. 17:12

az egyedül játszás és a hiszti mert vedd ki pár hónaposan a kiságyból az két különböző dolog.

nekem két gyerekem is van amit alant már irtam

következetesen nevelem őket,.

pl az elején mikor az elsőszülött próbára tett akkor nem ellenálltam neki.

de viszont a mai napig együtt játszunk mikor lehet.


azért mert az elején nem esem abba a csabdába hogy minden nyaffra kikapkodom őket attól még ugyanugy játszom vele.

vagy az arany középút ennyire elképzelhetetlen?

csak azért mert nem hagytam hogy alvás előtt szórakozzanak velem és megtanulták a mai napig hogy ha alvás van akkor alvás van és csak ah beteg akkor járkál ki, de amúgy alvás

az nem egyenesen arányos azzal hogy akkor beállitom a sarokba és rá sem nézek

pl a kicsi is mikor megszületett, 3 hetesen már kiraktama földre játszani. soha sem volt a kiságyban onnantól.

tudta hogy alváskor van kiságy de akkor alvás.

a másik hogy ez olyan mint ha valaki egy ágyban alszik a gyerekkel utána meg segitséget kér mert a gyerek még 5 évesen is velük akar aludni.

örök gond.

mikor mondom neki én vagyok a lelketlen utána meg jön hogy segitsek.

55. kathlee (válaszként erre: 52. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 16:31

Én úgy gondolom, ha egy gyerek hisztizik, annak oka van. Lehet, hogy arra vágyik, hogy a közelébe legyél. Ez olyan nagy baj? Hisz nem azért terveztünk gyerekeket, hogy szépen, csendben, EGYEDÜL játszanak.


Az én lányom pl. igényli a közelséget. Ezért akkor csinálom a dolgom, ha alszik. Lehet, hogy rossz lesz az ovi kezdés, ahogy te is írtad,de legalább tudom, hogy soha nem hagytam magára. amikor szüksége volt rám.

54. 14775640c4 (válaszként erre: 53. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 15:35

na jó javítok:

persze a spártai szigor sem jobb amikor a szülő a gyereket vigyázva 1 méteres körzetben maga mellé sem engedi. bocs ez kimaradt

2008. máj. 17. 15:34

és mégegy hozzáfűzni valóm van, lehet utálni, de nem jobb szülő az az anya vagy apa természetesen

annál aki igenis következetesen kicsit akár szigorúbban neveli a gyerekét

hiszen mindkettő lehet előnyös és hátrányos.

most gondolj bele.

adott egy szülő akinek van egy gyereke és minden nyekkenésre odamegy és babusgatja a gyereket. igy picikém ugy picikém

milyen gyerek lesz abból?elkerül oviba és évekig sír mert el sem akar szakadni majomszeretettel rajta csüngő anyjától.

1 méteres körzetben maga mellé sem engedi:))


de bárhogy is van mindenki ugy teszi ahogy akarja. csak utána ne itt panaszkodjon hogy elqrta:))))

52. 14775640c4 (válaszként erre: 50. - 3afdbd21b7)
2008. máj. 17. 15:28

egy anya fel tudja mérni mikor hisztizik a gyerek és mikor sír okkal. sírás és sírás között is van különbség úgyhiszem

ez az egyik.

a másik hogy egy 10 hós gyerek már nem pici baba. legtöbbjük már beszél úgy ahogy, legalább is ki tudja magát fejezni

sőt tovább megyek akár már segítséggel jár

sőt egy 10 hónapos gyerek már 2 hó és egy éves.

a harmadik tetszik nem tetszik egy gyerek igenis tudja hogy hülyítse a szülőt.

gondolj csak bele.

aztán ot van az hogy elrontod a gyereked és helyrehozod. persze te ezt csak úgy mondod mert vért izzadsz mire leszoktatod arról hogy sír és ezért kikapkodod

mit teszel?

ide jössz a Hoxára és segítséget kérsz mert a gyerek csak az öledbe alszik el

persze ezt nem rád értettem

de ha szét nézel ezen az oldalon, hány topic szól hasonló témáról.

mind mind attól mert a szülő igenis nem volt elég következetes

te le tudtad szoktatni. ám legyen. de most gondolj bele. mi van ha nem?

51. McKenzi (válaszként erre: 50. - 3afdbd21b7)
2008. máj. 17. 15:02

na ez nekem is nagyon durva, nekem nem volt szívem sírni hagyni, két percet is soknak éreztem..

A legnagyobb butaság pedig következetesnek lenni egy rossz módszerhez.

Minden helyzet más és más.

Az én babám kicsike korában is mindig okkal sírt, ezért örülök, hogy mindig berohantam, -pl. volt hogy beszorult a kiságyba a lábacskája stb..

2008. máj. 17. 14:54

JÉZUSOM!!!!!!!! 40 percig ordítani hagyni egy újszülött babát, csak azért, mert legyünk következetesek???? NA ezt már az én gyomrom nehezen veszi be. Felháborítónak tartom még nevelési szándékból is. Ha pedig mi szoktatjuk rá az ölbe ringatósos alvással, akkor majd szépen leszoktatjuk, de nem úgy hogy hagyom ordítani szegényt, hanem türelmesen. És az bezzeg a mi időnkbe szöveg bezzeg az is elég érdekes!! A mi időnkben is szerettek bennünket, foglalkoztak velünk és nem hagytak bennünket ordítani. legalább is engem nem. de az is lehet, hogy azt az illetőt igen. Az hogy egy kicsit hagyjuk nyöszörgni, az oké, mert ha álmos 1 perc múlva megnyugszik, de ha már ordít , akkor belelovalja magát a sírásba és egy olyan pici baba (legyen akár 10 hónapos) még nem képes egyedül megnyugodni, hanem segíteni kell neki. Lehet, hogy 2.-3. nap már azért nem sírt mert tudta, hogy hiába sír akkor sem mennek be hozzá. Ti írtátok, hogy rafkósak a gyerekek:) Na ez nem egy szép nevelési módszer szerintem és nem is következetesség. Soha nem tudtam volna ilyet tenni a kislányommal és nem is tudnék. Ha elrontottunk valamit a párommal akkor igyekszünk helyre hozni, de nem a gyerek kárára.

És az hogy elég nagy egy 10 hónapos a hisztihez, meg hogy nem hal bele egy kis sírásba, hát nem tudom, míg nem beszél és nem tudom mi baja, kutya kötelességem segíteni a gyereket, hogy meg tudja velem értetni mi a baja!!!!!!

49. McKenzi (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2008. máj. 17. 13:12
én sem hagytam sírni, de két és fél hónapos korában már magától is elaludt :)
48. 14775640c4 (válaszként erre: 47. - ALLICS)
2008. máj. 17. 12:40

igy van

mindennek megvan a maga ideje

47. ALLICS (válaszként erre: 43. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 12:36
Szerintem is az elejétől kezdve úgy kell szoktatni a babákat,hogy kiságyban alszanak.Nekem amúgy sem tetszik ez az ölben altatós dolog.Persze aranyos baba szép baba,de meg van mindennek az ideje.Aludni csak nyugalomban lehet,ha fel van akkor lehet őt babusgatni,dajkálni.Persze ahhoz sem kell hozzászoktatni...
46. 14775640c4 (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2008. máj. 17. 11:29

igen igy van


persze azért az is más ha baja van

de tudni kell hol a határ:)

45. kathlee (válaszként erre: 43. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 11:21

Az a gond, hogy sokszor sírnak azért az újszülöttek, mert fáj a hasuk. Te hagynál sírni egy ilyen babát, amíg el nem alszik? Én nem hagyam. Csak az ölemben aludt el. Utána türelmesen leszoktattam, mert tudtam nem ő a hibás, hanem én rontottam el.

Szerintem az anyuka aki ezt a fórumot nyitotta, hogy nem mérte fel, mikortól nincs már szükség erre.

44. 14775640c4 (válaszként erre: 42. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 17. 08:09
persze, de inkább az elején essen túl egy-két síráson,mint utána sok sok idő és hiszti
2008. máj. 17. 08:07

egyébként olvasgattam vissza. sok érdekes hsz volt a témaában.

egy anyuka irt egy nagy igazságot, hogy sokan tényleg hozzászoktatják a gyereket még ujszülött korban ahhoz hogy a karjában aludjon el.

és hát a családi béke miatt ne sírjon.

és szépen dajkálja. tök jó nyugodtan elalszik, de arra nem gondol hogy ennek később issza meg a levét.

amikor a gyerek már követeli ezt.

nekem egyik gyerek sem aludt el a karomba. az elejétől fogva ugy szokttattam hogy kiságy. sir nem sir kiságy.

a nagy aki akkor még első gyerek volt, zokon vette mert egy-két akalommal ordítva követelte hogy vegyem ki. nem.másnap ne félj nem is sirt.

a gyerek már ujszülötten tudja hogy kell a szülőt manipulálni

édes vagyok aranyos anyu vegyél fel. és ha szülő olyan akkor bizony könnyen rászedik


a másik gyerek mint jó kis második gyerek,fogtam letettem és elaludt.


inkább ha tehetem az elején hogy ugy mondjam "befenyítek" mint elkapassam és később hónapokig küszködhetek mire leszoktatom

42. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 41. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 08:02
Nem baj,csak én nem értek egyet vele,és a párszor szó sem győzött meg.Viszont a témát sem taglalom tovább....
41. 14775640c4 (válaszként erre: 40. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 17. 08:00

ennyi :))

bevált

most a gyerek eléri a 15 évet és mi lesz vele szerinted? mert egyszer-kétszer újszülöttnek hagyták sírni?

persze a spártai nevelésnek én sem vagyok a híve

de szerintem azért annyira nem baj ha így teszünk.

40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 39. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 07:56
amit én idéztem lentebbröl,biz pár napos...oké hogy bevállt,de.......
39. 14775640c4 (válaszként erre: 38. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 17. 07:54

lehet hogy nem jó dolog, de itt nem is pár napos babáról van szó ahogy elnézem a topic címét, hanem 10 hónapos gyerekről, aki már nem épp kisbaba

neki viszont nem árt néha ha másképp nem megy

hiszen elég nagy már a hisztihez

38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 37. - 14775640c4)
2008. máj. 17. 07:48
attol hogy mi is felnőttünk nem biztos hogy jó dolog volt.....nekem a 40perc volt kicsit alant sokkoló,pár napos babánál...
37. 14775640c4 (válaszként erre: 35. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 17. 07:45

lelkileg?

sehogy.

az a baj hogy ma sokan így gondolják.

csak gondoljunk bele mikor mi kicsik voltunk, más nevelési módszer volt a divat többek között 3 óránkénti szoptatás gyerek kiságyba, nem volt az hogy anyu órákig hordozott, mégis emberek lettünk pedig állitom sokunk közt van nem is egy anya akit babakorában sírni hagytak.

36. 14775640c4 (válaszként erre: 34. - Kathlee)
2008. máj. 17. 07:38

ki így ki úgy nem vagyunk egyformák. ha pedig nincs mit tenni akkor bizony hagyd sírni. egy gyerek sem hal bele

neked bevált ez a módszer örülj neki. de attól mert más anyukák igy oldják meg nem rossz anyák

35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - Kathlee)
2008. máj. 17. 07:37
aha,"csak 40percet sirt" újszülött korában a második éjjel....hmmmm.....Mindenki maga tudja hogyan csinálja,nekem is volt ismim aki ezt az elvet vallotta...már nagyocska a gyerek szóval túlélte,oké,de hogy lelkileg hogyan hatott rá?
34. kathlee (válaszként erre: 32. - ALLICS)
2008. máj. 17. 07:13
Hogyne lenne ilyenről szó! Épp ezt írják sokan, hogy kb. fél óra sírás, és elalszik. Utána még 1-2 alkalom. Akkor miről is van szó?
33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - Kathlee)
2008. máj. 16. 17:59
Csatlakozom!Nem ismerem a te módszered,de nagyon a sírnihagyós ellen vagyok!!!És sajna gyakori:(((
32. ALLICS (válaszként erre: 31. - Kathlee)
2008. máj. 16. 17:56
Szerintem itt ilyenről szó sincs.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook