Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Villany, vagy gáz bojler? fórum

Villany, vagy gáz bojler? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 26. 20:21
Nálunk sok éve gázbojler van, én nem cserélném le villanyra. Nyáron mindössze 3000 Ft a gázszámlánk, és ebbe a gáztűzhely fogyasztása is benne van. Nagy előnye az is, hogy nem csak éjjel melegít, hanem amikor én akarom.
2011. nov. 26. 17:00
Én is most szeretném lecserélni a villanyboylert gázra. Pont most néztem, h a 23 ezres villanyszámlából 10.000 a boyler. Eddig négyen voltunk és nem mindig volt elég, mert központból állítják, nem amikor kifogy...:( szóval amint a pénztárcám engedi mi cseréljük...
2011. nov. 26. 15:42

Nekem gázbojlerem van és 3-an vagyunk. 80 literes. Először féltünk, hogy nem lesz elég a víz, stb., de végül is bevált. Ha kifogy, akkor pár perc múlva lesz újra meleg víz. És persze mindenhova ezt használjuk. Mosogatásra is.

Persze be kell osztani, így ha fürdik valaki, akkor nem mosogatok.

2011. nov. 26. 14:02

Gázbojlerre szavazok.

Nekem cirkóm van-és hozzá van egy bojler .

Nekem jobb,mint az átfolyós,mert nincs nyomásproblémám,és mindig van meleg víz.Ha kifogy a tartályból,egy perc múlva újra forró:DD

Szeretem ezt a rendszert.:DD

7. gne2
2011. nov. 26. 13:51

Sok mindentől függ: mennyien használjátok, naponta vagy csak időszakonként többen (gyerekek hazajönnek hétvégén pl.), automatával mosol, mosogatsz vagy géped van, stb.


Nekünk most kombi gázkazánunk van a fürdőszobában, ami melegíti a vizet. Nem vettünk hozzá tartályt, bár lehet olyan rendszerűt is kapni. Így mindig annyi vizet melegít amennyi éppen kell. A konyhában van egy kicsike vízmelegítő (villany) a konyhaszekrénybe építve, bőven elég, mert mosogatógépem van.


A villanybojler szerintem sokkal drágább egy átlagos családnak. Ha nem használod el az összes vizet ami benne van, akkor feleslegesen pazaroltad el rá az áramot. Figyelni kell arra, hogy mennyi meleg vizet használsz el, mert általában éjszakai áramra kötik, nem akkor melegít, amikor neked éppen elfogy, hanem amikor a jelet veszi.

2011. nov. 26. 13:47
Én az átfolyós gázosra szavazok...szerintem sokkal jobb mint a villany.Átfolyósnál is az a legjobb ami elektronikus gyújtású beépített elem segítségével így nincs őrláng.
2011. nov. 26. 13:46
jah még annyi hogy zuhanykabinunk van csak. szóval csak a zuhanyzás jöhet szóba.
4. Fisica (válaszként erre: 3. - Fisica)
2011. nov. 26. 13:36
Otthon villany bojlerünk van és sosincs vele gond.
2011. nov. 26. 13:35
én a villanyra szavaznék, most gázbojlerünk van de nem szeretem, most pl: nem is úgy melegiti a vizet ahogy kellene, meg egyébként is nehezebb beállitani a hőmérsékletet...
2011. nov. 26. 13:35
Nekem volt mind a kettő. Amikor villany boylerem volt, mindenem ráment a számlára, mégsem volt sosem elég meleg víz, pedig csak ketten voltunk. Amióta átfolyós gázmelegítőm van, kb. 1500,-Ft-ba kerül a vízmelegítés (egyedül vagyok).
2011. nov. 26. 13:31
Néztük az árakat,és jóval olcsóbb a villanybojler mint a gáz!.De melyik a jobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook