Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem vesz feleségül? fórum

Miért nem vesz feleségül? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. skylien (válaszként erre: 15. - E417245f24)
2012. febr. 3. 10:35

Mivel én is nemsokára férjhez megyek, tudom, hogy vannak még (elég sokan) olyanok mint mi, akik hisznek a házasságban. Én és a párom is közéjük tartozunk. És ne hidd, hogy kinevetnek!

De elképzelhető, hogy a párod sok negatív példát látott maga előtt, és azért nem tetszik neki a dolog?

71. 4ndika (válaszként erre: 70. - Timycat)
2012. jan. 26. 21:51
Rendben, te tudod, abszolút szubjektív, ki hogyan nevezi a szeretteit és végülis nem a fórum témájához tartozik, talán csak érintőlegesen. Miután azt írtad, hogy kérték már meg a kezed, úgy gondolom, hogy ennek elmulasztása a következő években már nem okoz neked traumát. Az én kezem viszont nem kérték meg, sem egyszer, sem kétszer, sem soha, s ahogy telnek-múlnak az évek, egyre inkább elgondolkodom rajta, hogy vajon miért nem? És egyre inkább fáj, hogy nem. Van, amikor hónapokig nem gondolok rá, aztán hirtelen meghívót kapunk egy baráti esküvőre... A szüleim (akik már 80 fele járnak), már azt sem kérdezik meg, hogy "meddig éltek még vadasan"? Megpróbálok úgy tenni, mintha nem érdekelne, de nem mindig tudom palástolni. A te korodban nem foglalkoztam a házasságkötéssel egyáltalán, én is azt hajtogattam, amit most te, de ma már felteszem a kérdést: valóban ennyit érek csak? Ezért írtam azt, hogy a párunk ki nem nyilvánított szándéka aláássa az önbecsülést.
70. timycat (válaszként erre: 68. - 4ndika)
2012. jan. 25. 23:35
Értem én ezt, csak ez számomra nem bír akkora jelentőséggel. Nálunk a Pasi (írom akkor nagybetűvel) kérte már meg a kezemet, nem is egyszer; de megnyugtattam, hogy engem nem kell elvenni, elég ha szeret és megbecsül.
69. timycat (válaszként erre: 66. - 4ndika)
2012. jan. 25. 23:33

12 éve vagyunk együtt; együttélés uszkve 4 éve (egyetem okán csak ennyi).


Hogy a pasi pejoratív lenne? :D Szoktam páromra sokkal cifrábbakat mondani, pusztán szeretetből és őt ez sosem zavarta.

A gyerekemet is szoktam kölyöknek nevezni; sőt volt már "édes fattyam" is

68. 4ndika
2012. jan. 25. 23:03
Nem értitek. Vagy azért, mert túl fiatalok vagytok, vagy azért, mert csalódtatok. Nem a papír a lényeg. Sőt, az a legkevésbé. Hanem a szándék! Az, hogy érezd magad megtisztelve, amiért téged választanak és érezze a másik magát megtisztelve, amiért kérésére igent mondanak. Nem hiszem, hogy túl konvencionális lennék, hiszen nem igen feszegettem a témát, de azzal, hogy 20 év alatt meg sem fordul a házasság a másik fejében, aláássa a női önbecsülést. És nekünk közel sincs annyi évünk hátra, mint itt, a fórumozók zömének... és ezt lehet érteni és félreérteni, intelligencia kérdése.
67. mandella (válaszként erre: 1. - 7a586202b9)
2012. jan. 25. 21:47
ha minden jól megy, minek az a fránya papír?
66. 4ndika
2012. jan. 25. 21:34
És ti hány éve éltek együtt? Ha 15 évnél többet írsz, akkor gondolkodom a válaszodon, ha kevesebbet, akkor neked kell gondolkodnod. És furcsa a megnevezésed is a partnered illetően... Nekem viszont nincs "pasim". PÁROM van, akit én, a családom, az ő a családja, barátaink a férjemnek tekint (és engem feleségnek), csak az az "apropó" hiányzik, hogy a házasságot egyszersem hozta szóba. "Pasi..." Hm... Egy pasiért nem kár, ha van, ha nincs, teljesen mindegy, én viszont sosem tudnék pejoratíven nyilatkozni a páromról. Nos, hány éve is éltek együtt?
65. timycat (válaszként erre: 64. - 4ndika)
2012. jan. 24. 17:21

"egy nő fogyatékosnak érzi magát még a legjobb kapcsolatban is. 20 év együttélés után úgy érzem, hogy csak játszanak az életemmel. Mégcsak azzal sem tisztelt meg, hogy megkérje a kezem"


1. én nem érzem magam fogyatékosnak emiatt... sőt ellenkezőleg, én anélkül tudom megtartani a pasit, hogy papír kötné hozzám


2. ha úgy érzed játszanak az életeddel akkor nem hiszem, hogy épp a legjobb kapcsolatban élsz; kár volt ennyit "szenvedni" és "fogyatékosnak" érezni magad

64. 4ndika
2012. jan. 23. 22:20
Ejön az az idő, amikor a szándék hiánya igenis probléma. Amikor egy nő X év után arra vár, hogy megtiszteljék azzal a lehetőséggel, hogy a szeretett férfi őt választja feleségnek és élete párjának. És egyáltalán nem a papírról, a gyűrűről, vagy a ceremóniáról van szó, hanem a szerelemről, közös álmokról, közös tervekről. Biztonságban. 20 éve vagyunk együtt a párommal, de a 20 év alatt egyszersem tette fel a kérdést, hogy "leszel a feleségem?" Nem, nem, a válasz az érdekes, s nem a külsőségek és nem is a megvalósulása a házasságkötésnek. A szándékon a lényeg! Enélkül ugyanis egy nő fogyatékosnak érzi magát még a legjobb kapcsolatban is. 20 év együttélés után úgy érzem, hogy csak játszanak az életemmel. Mégcsak azzal sem tisztelt meg, hogy megkérje a kezem... és nem is érti mi bánt, amikor erről beszélek. Ez valóban ekkora traumát okoz a férfiaknak?
63. 39694c0c70 (válaszként erre: 62. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 17:16
Azért a jelzett gond, az sajnos mindenhol gond lehet.
62. csajszika890721 (válaszként erre: 61. - 39694c0c70)
2011. nov. 30. 16:46
Semmi baj. Így már értem.
61. 39694c0c70 (válaszként erre: 60. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 14:45

Bocs, azt hiszem elnyomtam a gombot!

A fórumindítónak szántam ezt is, meg az előzőt is.

60. csajszika890721 (válaszként erre: 51. - 39694c0c70)
2011. nov. 30. 14:10
Ezt nekem írtad? Nem igazán értem ,ez hogy jött szóba, de miért is lenne probléma, hiszen a párom most is segít, és ha majd eljön az idő, akkor a páromtól megkapja a részét úgymond a gyermek, hiszen hiába nem a párom neveli, attól még azért is dolgozik, hogy a gyerekét segíthesse, hogy majd a mi leendő közös gyerekünket is segítse.
59. csajszika890721 (válaszként erre: 58. - Csajszika890721)
2011. nov. 30. 14:06
"sokat segítünk" elnézést rosszul írtam. Sokat beszélgetünk ezt akartam írni.
58. csajszika890721 (válaszként erre: 50. - 39694c0c70)
2011. nov. 30. 14:02

Szia!


Igen van. És nem is akármilyen kapcsolatom. Nagyon szeretjük egymást, sokat vagyok vele, ha nálunk van, együtt tv-ünk, sütünk sütit, játszunk, sokat segítünk, sőt ő sokszor mondja, hogy én anyukája vagyok, persze én elmagyarázom neki, hogy nem én nem vagyok neki az anyukája, de ő kikéri magának, mert hogy szerinte én is anyaféle vagyok neki. :-) Arra, hogy mennyire szeretem választ nem tudok adni, mert hiszen sajátom még nincs. De egyébként miért kérdezed? Nem értem hogy jött szóba ez?

57. 39694c0c70 (válaszként erre: 56. - Hebrencs)
2011. nov. 29. 16:34

Mi is történne, ha egyszer azt megérnénk, hogy mindenki egyetért mindenkivel, mindenben!?!

Annál már csak az lenne rosszabb, ha azonos lenne az ízlésünk! :-)

56. hebrencs (válaszként erre: 55. - 39694c0c70)
2011. nov. 29. 15:19

lehet, de véleményekről, ugyanúgy mint ízlésekről, teljesen felesleges vitatkozni :)

tudod, kinek a papné, kinek a paplan ;)

55. 39694c0c70 (válaszként erre: 54. - Hebrencs)
2011. nov. 29. 15:16
Nem ez volt és lesz az első olyan alkalom, ahol a hozzászóló jelentősen eltérnek a tárgytól. :-)
54. hebrencs (válaszként erre: 53. - 39694c0c70)
2011. nov. 29. 15:04

nem gondolom hogy vitázni kellene, az nem ehhez a topic-hoz tartozik :)

neked is van egy véleményed, nekem is. ennyi.


és én kérek elnézést a topic indítójától, az ide nem tartozó mondatokért...

53. 39694c0c70 (válaszként erre: 52. - Hebrencs)
2011. nov. 29. 14:55

Miután nem álltam neki felsorolni a többi dolgot, amitől egy házasság megvéd, így könnyen elvitatkozgathatunk a dolgon úgy, hogy közben egyikünknek se lesz igaza! :-)

Pl. Olyan esetről hallottál, amikor a nőgyógyászaton, nem egyszer fordul elő a lánynéven szereplő páciensnél, hogy megkérdik:

- Ugye nem akarja megtartani?

(Tudom lehet ezt is kezelni, de abban a kiszolgáltatott (test)helyzetben vajmi kevés esélye lenne helyre tenni a bunkó orvost)

52. hebrencs (válaszként erre: 49. - 39694c0c70)
2011. nov. 29. 14:36

A hozzászólásom, mint írtam egy szubjektív vélemény.

Kiragadtál 1 gondolatot a hozzászólásomból, azt is tévesen. Azt írtam:

"add4 a feleség státus nem véd meg semmitől "

Továbbra is ez a véleményem.

Ha egy kapcsolat jól működik, mindent (beleértve az anyagiakat is) meg lehet beszélni, el lehet normálisan intézni, hogy tragédia esetén ebből ne legyen gond.

Biztos hogy vannak negatív példák, de ugyanúgy egy megromlott házasságnál, válás után simán utcára kerülhet valaki. Olvastam már olyanról.

51. 39694c0c70 (válaszként erre: 50. - 39694c0c70)
2011. nov. 29. 10:43

Bocs, felületesen olvastam, nem figyeltem arra, hogy az elhozott, vagy elhagyott gyerekekkel nincsen kapcsolattartás.

(A probléma majd később jön, amikor a közös gyereknek ki kell fizetnie a "köteles részt" számukra abból a vagyonból, amit ti güriztek össze)

50. 39694c0c70 (válaszként erre: 29. - Csajszika890721)
2011. nov. 29. 10:25
Van valamilyen kapcsolatod a párod első kapcsolatából való gyermekével? Ugyanúgy szereted, mint a sajátodat?
49. 39694c0c70 (válaszként erre: 22. - Hebrencs)
2011. nov. 29. 10:15

De bizony sok mindentől megvéd a házasság!

Többek között pl. attól, hogy egy tragédia esetén az ember gyerekét az előző házastárs, vagy gyerekeik, vagy rokonaik lazán kisemmizzék!

Olvastam már olyanról, amikor valaki amiatt került utcára!

De sorolhatnék még egy-két egyéb dolgot is.

48. csajszika890721 (válaszként erre: 42. - Timycat)
2011. nov. 26. 13:36
Húúú nálad a pont... Persze, nem az nagy "teljesítmény", hogy elveteti magát egy nő, hanem az, hogy a párja, kitartson mellette, ő legyen számára a legideálisabb...akár papírral akár anélkül. De ha egy kapcsolat nem működik igazán, akkor házasság után sem fog. De ha meg működik a kapcsolat szerintem felesleges, ezzel "idegesíteni" magát az embernek, hogy: "jaj miért nem vesz el?" Másnak sokkal nagyobb gondja, problémája van...
47. Noarashi (válaszként erre: 45. - Df2a740c00)
2011. nov. 26. 10:19
Ott a pont!
46. újraarégi (válaszként erre: 1. - 7a586202b9)
2011. nov. 26. 09:34

Szia!


Nem olvastam végig a hszeket.

Az én férjem-most már mondhatom így- 10 év után vett el, 2 gyereket szültem neki. Volt időszak hogy a kapcsolatunk majdnem ráment a házasság témára. Elmagyaráztam neki, hogy megértem ha ő nem akar nősülni, de értse meg hogy nekem ez mennyire fontos és nagyon szeretem őt de nem biztos hogy így le tudom élni vele az életem. Nyilván ez nem mindennapos téma volt és nem veszekedések tárgya.

Bár ő azt mondta ha én ettől leszek boldog akkor elvesz mert szeret és azt szeretné ha boldog lennék, de mondtam ettől nem leszek. Szóval végül is megérezte ő is azt a késztetést amit én, és rájött arra amiről éveken át beszéltem neki. A házasság nem csak egy papír szerintem, sőt a papírsága az utolsó dolog.

Ezt nem mindenki érti meg és nagyon nehéz elmagyarázni, de azt hiszem te tudod mire gondolok :)

Lényeg az, hogy ne keseredj el, mert nem biztos hogy sosem fog elvenni, de próbáld meg megbeszélni vele nyugodt körülmények között, semmiképp ne fenyegesd vagy zsarold és ne veszekedjetek a házasság témán.

Sok szerencsét :)

45. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - 7a586202b9)
2011. nov. 26. 09:26
Lehet, hogy félreértettem valamit, de nem nevezném jó apának, aki nem tartja a kapcsolatot az előző házasságból született lányával, függetlenül attól, hogy a közös gyerekkel hogy viselkedik.
2011. nov. 26. 07:40

A házasság tényleg nem garancia semmire....

Sőt, van aki hosszú együttélés után összeházasodik,és elválik.

Én már nagyon rég 87 ben házasodtam.De ha újra kellene kezdenem, nem kéne papír róla,minek?

Nem garancia megcsalás ellen az sem, sajnos,és a közös gyerekek sem. Nem kötheted magadhoz,aki menni akar.Ha meg szétmentek, megkímélitek magatokat egy procedúrától...

De amúgy átérzem,hogy miért szeretnéd, ha elvenne a párod.

2011. nov. 26. 03:26
vannak ferfiak akik felnek a kotodestol plusz igy konnyebben letudnak lepni ha akarnak,ne emeszd magadat ezen hisz nem a papir hanem a parod tesz boldogga,legy optimista!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook