Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » E.ON gond, tanácsot várnék hasonló cípőben járóktól fórum

E.ON gond, tanácsot várnék hasonló cípőben járóktól (beszélgetős fórum)


3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Hné80)
2011. nov. 25. 14:17
Most én úgy tudom, hogy amit eddig befizettek szüleim azt már vissza kapták, csak azt nem tudom/tudjuk mire számíthatunk, hogy bíróságra viszik ezt az egészet :(
2011. nov. 25. 14:14

Szia!


Sajnálom ami veled/veletek történt!

Igen megtámadhatja a bírósági végzést, de ez semmi másra nem jó csak időhúzásra. Visszafelé elég nehezen fogják fizetni sajnos a pénzeteket...

2011. nov. 25. 10:00

Régebben már volt egy fórumom ezzel a problémával más név alatt, de azóta az már halott.

Lényeg : februárban bemondtuk szokásosan a gázóraállást, majd rá nemsokára észre vettük hogy eltörte a kutyánk az órát, bejelentettük.Kijöttek lecserélték, elvitték bevizsgálni az órát nem e loptuk a gázt.. ami természetesen nem úgy volt.

Tudtuk hogy lesz bírság, na de ennyi?

A munkadíj és az óra 55 000ft volt plusz kaptunk hozzá 1 hónapra kiszámolt napi 13 000ft-nek megfelelő kötbért ami 390000 ft.

Nem értettük hogy jöhetett ez ki, hiszen minden hónapban bemondtuk az óraállást és minden hónapban bevan fizetve az összes számla, van egy bojlerünk és főzésre használunk egyedül még gázt. Tehát a fütést fával központival oldjuk meg.

Havi szinten 5-6 ezreket fizetnek szüleim.

Szüleim bementek személyesen az Eonhoz ahol elhajtották őket, mondván levélben kell reklamálni, amit meg is tettek, és a fogyasztóvédelemnek is írtak.

Az Eon annyit reagált hogy részletfizetést tud felajánlani. Mivel szüleim rokkantnyugdijasok kénytelenek voltak ezt az útat választani, de a részletfizetést még megfejelték plusz 50 000ft-vel mondván kamatos kamat..Tehát 500 000ft-nál járunk.

Alig 1 hónapja reagált végre a fogyasztóvédelem, ami a mi javunkra döntött és vissza vonta a bírságot, és kötelezte az Eont, hogy fizesse vissza az összeget amit eddig befizettek szüleim.

Viszont és itt a lényeg amiért nyitottam az új fórumot az Eon megtámadta a fogyasztóvédelem határozatát és bíróságra tereli az ügyet.

Érdekelne járt e valaki így és mi lett a vége? Mire számíthatak szüleim?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook