Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás fórum

Petevezeték elzáródás (beszélgetős fórum)


2013. dec. 1. 20:43
Szia! Nekem is el volt zárodva mind a két petevezetékem, laparos műtéttel rendbe hozták. De így is azt mondták a dokik hogy csak lombik jöhet szóba, mert nem voltak jó eredményei páromnak. És mi is megcáfoltuk az orvosokat. Lapar műtét után 1hónapra természetesen sikerült a babánk.
17. hajnalh75 (válaszként erre: 16. - 7e1b6984ac)
2013. dec. 1. 20:01
Nem.
16. 7e1b6984ac (válaszként erre: 14. - Hajnalh75)
2013. nov. 26. 08:50
Értem. Az elzáródás a menstruációt is bezavarja?
15. Nanda (válaszként erre: 1. - Deneris)
2013. nov. 25. 21:53

Szia!

Ha írhatom így,én pont egy ilyen példa vagyok.

Laparoscopia után,mondta a doki hogy el van záródva mindkét oldalon,ne is reménykedjek hogy természetes úton lehet babánk.Ráadásul a páromnak sem voltak jó eredményei.A kisfiunk lombik beültetés útján sierült.

De a lányunk úgy gondolta minden orvosi vizsgálatot és zárójelentést megcáfol,egyszercsak ott volt a pocakban!:)

Sok sikert neked!

14. hajnalh75 (válaszként erre: 13. - 7e1b6984ac)
2013. nov. 25. 21:10
Szia! Igen elmész a nőgyógyászodhoz , és elmondod neki, hogy mióta szeretnétek babát.Megvizsgál és , ha minden oké, akkor hormonszintet néz.Ha az is jó , akkor a párodat fogják vizsgálni, ha nála is rendbe minden , akkor lehetséges, hogy elvan záródva a petevezetéked.De az elzáródást, csak laparoszkópiával tudják megnézni.
13. 7e1b6984ac (válaszként erre: 2. - Deneris)
2013. nov. 24. 21:50
Szeretném kérdezni,hogy mik a tünetei egy petevezeték elzáródásnak? Van egy olyan gyanúm,hogy nekem is valami ilyesmi problémám lesz. Csak bemegyek egy nőgyógyászhoz,megmondom,hogy babát szeretnék, de nem jön össze,és ő küld tovább,vagy hova kell ilyennel menni?
2012. jún. 28. 16:38

Sziasztok!

Nekem is azt mondták az orvosok, hogy el van záródva az egyetlen petevezetőm (a másikat ki kellett venni méhenkívüli miatt), mert a laparos műtétnél ez lett az eredmény. A Kaáliba is küldtek rögtön. Én fenntartással kezeltem ezt a diagnózist, és a lombik helyett inkább alternatív megoldást kerestem (gyógyvíz, természetgyógyász). Ennek eredményeképpen (kb. félévre rá) most természetesen úton fogant kisbabát várok! :)

2011. nov. 30. 08:56
Nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatást!Próbálok még reménykedni, csak nagyon nehéz már ennyi év után.
10. Esbee
2011. nov. 29. 20:41

Sziasztok!

Sajnos nekem sem átjárható egyik petevezetőm sem, de doki mondta, hogy a vizsgálat(hsg) nem minden esetben pontos, mert akkor anynira izgul a nő, hogy akaratlanul is összehúzza az izmait, és emiatt lehet fals az eredmény. Én nem vállaltam be a laparószkópia műtétet, bár azóta sincs baba, de több "nem hivatalos orvos" szerint, még nem vagyok rá felkészülve.(mármint egy terhességre) Az Aviva tornát nagyon tudom ajánlani, abban is van erre gyakorlat, és más gyakorlatok is, amikt beigazolódtak, hogy működtek. Nem is drága, egyszer kell elmenni tanfolyamra, megvenni a könyveket, és utána otthon lehet egyedül csinálni. Háromszor fél óra, ennyit megér.

9. ájrin (válaszként erre: 7. - Deneris)
2011. nov. 25. 14:53

Az igazság az, hogy semmit. Egyszerűen összejött nekik a baba és ennyi. Én is hasonló cipőben járok (mármint petevezető elzáródás) és az orvost mikor megkérdeztem, annyit mondott, hogy van olyan, hogy amikor átnyomják a folyadékot a méhen, akkor összerándul és azért nem megy át a vezetékeken.

Szóval a reményhal meg utoljára:)

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Deneris)
2011. nov. 25. 09:41

Abból gondolom, hogy 1 év műtöttek összenövésekkel.

Babával 8 hónapja próbálkozunk, de semmi.

Laparra megyek én is.

7. Deneris (válaszként erre: 5. - Ájrin)
2011. nov. 25. 09:23
Szia! Ez nagyon jól hangzik! És tettek érte valamit? Mondjuk tornáztak vagy ilyesmi?
6. Deneris (válaszként erre: 3. - Vigyorex6)
2011. nov. 25. 09:22

Nagyon szeretnék bízni benne, köszönöm.

Miből gondolod, hogy nálad is ez a probléma?

Nekem laparoszkópiával nézték meg, nálad is ez a műtét lesz?

5. ájrin (válaszként erre: 2. - Deneris)
2011. nov. 25. 09:06

Ne keseredj el, nekem TÖBB ismerősöm is van, akinél megállapították a petevezetők elzáródását és most már otthon szuszog a baba. Lombikra vártak:)

Igaza van a Vigyorex-nek, az élet csodálatos dolgokat produkál!

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Deneris)
2011. nov. 25. 09:05

Erre én is nagy eséllyel "pályázok". Februárban kiderül...

Bár egy lombik több szempontból jelent megterhelést, de nem szabad csüggedned, hiszem ez a megoldás a kezünkben van, csak lehet később érkeznek a babák.

3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Deneris)
2011. nov. 25. 09:03

:) Azt mondják, hogy az élet utat tör magának. Vannak csodálatos dolgok. :)

Az elzáródásnak is vannak mértékei. Ha nem túl drasztikus, akkor akár ilyen is előfordulhat, pedig átfújni nem tudták.

2011. nov. 25. 09:01
Szeretném, ha biztatna valaki egy kicsit, eléggé le vagyok lombozódva, múlt héten állapították meg, hogy természetes úton nem lehet kisbabánk:(
2011. nov. 25. 08:43

Sziasztok!

Hogy lehet, hogy valaki petevezeték elzáródás mellett mégis kismama lett? Hallottatok már ilyesmiről? Hogy lehetséges ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook