Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire tudunk ráhangolódni a szeretet ünnepére, a Karácsonyra? Vagy a mindennapi gondok, problémák beárnyékolják az ünnepi hangulatot? fórum

Mennyire tudunk ráhangolódni a szeretet ünnepére, a Karácsonyra? Vagy a mindennapi gondok, problémák beárnyékolják az ünnepi hangulatot? (beszélgetős fórum)

27. Sly7105 (válaszként erre: 26. - Marta1981)
2011. nov. 24. 17:20
Az biztos! Ahol gyerekek vannak, ott nem lehet bánat, sem szomorúság. Csak a mai világban nagyon nehéz teljesíteni, mindent megadni. És főleg ilyenkor szeretne az ember kicsit többet, jobbat, legalább a gyerekeknek. Azért mi igyekszünk a férjemmel is megajándékozni egymást, de nem nagy dolgokat kell elképzelni. Bár egy könyv is már 3-4 ezer forintnál kezdődik. Korábbi években még a szüleimnek is tudtam venni ajándékot, de sajnos ez már nem megy. Mégis a legfontosabb a béke és a szeretet, hogy együtt legyünk.
2011. nov. 24. 16:55
Nekem a karácsony sokat jelent.Már gyerekként szerettem hisz akkor volt együtt a család.Ajándékot nálunk csak a gyerekek kapnak, a felnőtteknek mindennél többet ér az, hogy ilyenkor össze tudunk jönni.A karácsonyra már ráhangolódtam már csak a gyermekeim miatt is.Volt és van sok problémánk, de egészségesek vagyunk, van tető a fejünk felett és van mit ennünk.A sok gond és baj között öröm is ért minket hisz szeptemberben megszületett a második gyermekünk és már ettől boldogabb lesz a karácsonyunk.
25. 35486a5042 (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2011. nov. 24. 12:53

nekem is, imádom a karácsonyt!

De sok fiatal hasonló koruakat mint én, nem értem,h miért nem szeretik a karit... Persze igazából nekünk semmi gond nincs, lehet h ezért is vagyok ennyire ráhangolódva...

2011. nov. 24. 12:38
Sziasztok nálunk a férjem négy egy nagyon lelkesedös típus, a nagy gyerek miatt most már szívem szerint feldíszítenék mindent de inkább jövőre amikor a kicsi is értékeli majd. Tény hogy bazi nehéz ráállni a karácsonyhoz kötelező boldogságra de kell törekedni rá én szeretném hogy érezze hogy ez egy különleges nap és nem az ajándék miatt. Én mézeskalácsot sütök meg a gyerekkel karácsonyi dalokat hallgatunk aztán majd átragad ránk is az ő izgalma:)
2011. nov. 24. 12:32
... én naaagyon rá tudok! ... és milyen színű problémák lehetnek? Nálunk semmi... mindenki egészséges... (még az egyszem kereső is :D) Pénzünk nincs nagy wasistdas művelni, de annyira más minden... még az édes kamasz fiam is, már most többet ül a szobámban a fotelban és beszélget, és mosolyog.. és ragyog... és imááááádom... :)) Jó lesz! Csak gyertyám nincs még mindig... de ma estére már lesz! :))))
2011. nov. 24. 12:28

Aranyos vagy, köszönöm szépen.

Sajnos sok karácsonyt töltöttünk el, hogy teli szomorússággal és már épp itt az ideje, hogy örüljünk:)

21. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2011. nov. 24. 12:21
Ez érthető!Szívből gratulálok! :)
2011. nov. 24. 12:20
Nekem már nyáron karácsony körül forgott minden gondolatom. Karácsony körülre várjuk az első babánkat akire olyan sok sok évet vártunk. Ennél szebb ajándékot nem is kaphatnánk. Szóval már nagyon karácsonyi hangulatban vagyok már most:)
19. 7d6739e46c (válaszként erre: 17. - Gabi.k)
2011. nov. 24. 12:07
Azért gratulálok,nektek már szép lesz a Karácsony!
18. ade3888e36 (válaszként erre: 16. - Gabi.k)
2011. nov. 24. 12:07
...és a témán kívüli hozzászólásért járó díj nyertese....
17. gabi.k (válaszként erre: 16. - Gabi.k)
2011. nov. 24. 12:06
hát ezt hogy sikerült ide küldenem nem tom
16. gabi.k
2011. nov. 24. 12:05

sziasztok,


ma vagyunk FÉL évesek:-)

megvolt az orvosi vizsgálat volt. nagyon szép nagyra nőttünk:-) mindenki megdicsért. azt mondták nagyon ügyes. és megkaptuk az agyhártyagyulladás elleni oltást is.

a súlyunk 9,44 kg és 72 cm vagyunk.

úgyhogy 2 hónap alatt már csak 800grammot híztunk:-)

azt mondta a védőnéni hogy most már kezdjünk el kóstolgatni.

15. 7d6739e46c (válaszként erre: 9. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 24. 12:04
ÓÓóóó,az tényleg nem jó!!!Akkor érthető hogy miért nem lelkesedtek idén annyira.Mi sem szoktunk túl nagy költekezést csinálni,csak hát elég nagy a család és nehéz kitalálni mindenkinek hasznos ajándékot,ami nem drága.Egyre nehezebb.
14. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 12. - Sly7105)
2011. nov. 24. 12:01
Azért depis nem vagyok vagy ilyesmmi :) Csak most a karácsony a legkisebb gondom.Ami tőlem telik,megteszem.De nehéz,mert a fiamat érdekli egyedül.A párom amúgy is valszeg dolgozik,a nevelt fiam meg....
13. Sly7105 (válaszként erre: 10. - Ade3888e36)
2011. nov. 24. 12:00

Ajajajj! Nem vagy valami pozitív:(

Az iskolai ajándékozással - mint szülő - sosem értettem egyet, szerintem is felesleges. És tényleg mindig olyat húz az ember, akit legkevésbe sem akarna megajándékozni... De vannak ilyen hülye szokások, amiknek kénytelenek vagyunk alávetni magunkat. Azért hátha mégis megjön a kedved...

12. Sly7105 (válaszként erre: 9. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 24. 11:58
Nagyon sajnálom, tényleg! De mégis van albérletetek, ahol együtt vagytok. Nekünk is sok gondunk-bajunk volt, ezért is indítottam ezt a fórumkérdést, kíváncsiságból, kinél mennyire happy az idei év vége. De én már úgy vagyok vele, hogy a sok bajság ellenére, próbálom mindenből kivenni a jót. Nincs más lehetőség...
11. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 4. - 7d6739e46c)
2011. nov. 24. 11:58
Gratulálok a babához :)) Adventi gyertya itt is lesz,az vhogy imádom,az kell mindenképp :)
2011. nov. 24. 11:57

Én rühellem a karácsonyt, mégis mindig olyan nagy nyomást éreztem hogy muszáj benne részt vennem mert a család nem így áll hozzá.

Most viszont nem járok már iskolába és nem is dolgozom, ezért naphosszat itthon vagyok (kb 5 hónapja) és így hogy nem találkoztam egyszer sem a karácsonyi őrülettel, max az interneten, egyáltalán nem érzem hogy közelegne, pedig már csak 1 hónap van hátra. Máskor ilyenkor már azon stresszeltem hogy kitaláljak mindenkinek valami frappáns és nem haszontalan ajándékot. Most tojok rá.

Igazából az zavart jobban hogy az iskolában is nagy ügyet csináltak belőle és még az utolsó évben is volt 1-2 barom aki kitalála hogy ajándékozzuk meg egymást. Természetesen olyan embert húztam mindig akivel egyáltalán nem volt jó a viszonyunk.

Még hátra van hogy megmondjam a családnak hogy én nem kérek ebből az egészből és ha nem tetszik akkor elhúzhatnak a bús p.csába egy csengős szánon.

9. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5. - Sly7105)
2011. nov. 24. 11:56
Persze,én mindent meg fogok tenni :)) A legnagyobb baj,hogy a bank elvette idén a lakást,most ugye alb-ben lakunk.Más lakása... Még feldiszíteni sincs kedvem.De a gyerekek ebből a káoszból nem fognak semmit észrevenni :)
2011. nov. 24. 11:56
Nekem ezzel a sok kérdéssel, érdeklődéssel kezd tele lenni a hócipőm...
2011. nov. 24. 11:55
bocsi, nem nekem, hanem a kismamának :)
6. Sly7105 (válaszként erre: 4. - 7d6739e46c)
2011. nov. 24. 11:54
Gratulálok! Nekem most minden öröm és boldogság. És ez így helyes!
5. Sly7105 (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 24. 11:54
Azt hiszem sok család lesz ezzel így. De majdcsak lesz benne egy kis öröm, meghittség. Nekem is nehéz elvonatkoztatni a hétköznapi kínlódásoktól, de talán épp erre jó az ünnep, hogy kicsit lazítsunk, örüljünk egymásnak. (?)
4. 7d6739e46c (válaszként erre: 2. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 24. 11:53

Ne mondj ilyet,ahol gyerek van,ott félre kell tenni a rosszat és együtt örülni!

Én most vagyok 9.hetes terhes és annyira ekörül forog a gondolatom hogy a Karácsonyt most kicsit még hanyagoltam.De hétvégén meggyújtjuk az első Adventi gyertyát és onnantól nincs megállás!

2011. nov. 24. 11:51
Most valahogy nekem is lassabban jön el a Karácsony-feeling.Nem tudom miért.Máskor ilyenkor már be vagyok sózva.Imádom a Karit.Ajándékokkal még sehol nem állok.A menüt már ilyenkor rég tudom,most még semmi ötlet.
2011. nov. 24. 11:51
Nekünk csak amolyan muszáj karácsonyunk lesz a gyerekek miatt.Idén rengeteg gond és baj volt,nem tudok kikapcsolni és örömködni,csak mert karácsony van.Lesz fa meg ajándék,karácsonyi menü,meg biztos sok mosoly is,de nem lesz az igazi ez az ünnepünk.
2011. nov. 24. 11:49
Nemsokára itt a Karácsony. Olyan gyorsan telik az idő, vagy csak én érzem így? Hiszen még a nyári élményeink is bennünk vannak, de az üzletek már karácsonyi pompában díszelegnek és csábítanak bennünket a vásárlásra. Nekem még november végén kicsit nehéz belekezdenem az egészbe. Még nem is gondolkodom az ünnepi menün és az ajándékokon, de pár hét múlva viszont rohamtempót kell felvenni, hogy minden meglegyen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook