Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ma este miután a mosogatógépet elindítottuk a mosogató alól nagyon erős körömlakk szagához hasonló szag kezdett terjengeni. Ez mitől lehet? fórum

Ma este miután a mosogatógépet elindítottuk a mosogató alól nagyon erős körömlakk szagához hasonló szag kezdett terjengeni. Ez mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Arpo77)
2011. nov. 24. 19:24

Én mindenhez ecetes önlítést használok, még vízkőtelenítésre is.


Viszont most, hogy mondod van egy Indonéz cserépedényem, kimostam nem éreztem semmit, majd bementem a szobába és furcsa, büdös meghatározhatatlan szag terjengett, a vizes edényből jött.

Én a helyedben, ha nem dísz nem használnám a kosót, ki tudja milyen anyagok oldódnak ki belőle.

Már biztos túl vagy a takarításon :)

2011. nov. 24. 09:16
Na megnéztem a vegyszereket azokkal semmi baj nincs...Kipakoltam a mosogatógépet és volt benne két olyan cserép korsó amin kívül lakk van lehet hogy az olvadt meg mosogatás közben és került a rendszerbe?, bár magán a korsón nem érzek semmit csak meg van kicsit repedezve a borítás. Biztos ami biztos ilyen lefolyótisztítást csinálok a mosogatóban. ettől függetlenül esetleg érdemes átmosatni üresen a mosogatógépet? ha igen akkor mivel és hogyan? ja és panellakásról van szó. még egyszer köszi a segítséget, előre is!
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Arpo77)
2011. nov. 23. 22:30
Látatlanban fogalmam sincs. Esetleg még arra gondoltam, ha nem családiházban éltek, akkor a vezetékbe önthetett valaki valamit,a forróvíz meg feloldotta. Lehet a masagató gél, vagy tabletta volt rossz. Én a héten úgy jártam, hogy elővettem egy öblítőt, (lehet sokáig volt a fürdőszoba szekrényben,) de pudingszerű folyadék lett belőle, és az illat is inkább szag volt.
4. Kanalasorvosság (válaszként erre: 3. - Arpo77)
2011. nov. 23. 22:25

A mosogató múszaki szerkezetében bármi megolvadhatott!

Igazából meg kéne nézetni.

3. arpo77 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 23. 22:23
köszi a választ! a furcsa az, hogy a szag a mosogató alól érezhető nagyon ahova a vizes része be van kötve. oda vannak pakolva a vegyszerek azokból nem jöhet ez a furcsa szag? bár le van zárva mind rendesen...
2011. nov. 23. 22:17
Lehet valami műanyag vezeték olvadt, égett, esetleg zárlatos a mosogatógépetek, csak egy tipp.
2011. nov. 23. 22:15
Ma este miután a mosogatógépet elindítottuk a mosogató alól nagyon erős körömlakk szagához hasonló szag kezdett terjengeni. Ez mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook