Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jó a progresszív szemüveglencse? fórum

Jó a progresszív szemüveglencse? (beszélgetős fórum)


4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2011. nov. 28. 16:16

Nekem két szemüvegem van, egyik távolra az utcára, és egy másik, amivel dolgozom. A munkahelyi három célt szolgál: közelre, monitorhoz, távolra.

Ez utóbbit az utcára nem szeretem hordani, mert hirtelen mozdulatoknál nem tudsz gyorsan fókuszálni, tehát, ha pl. oldalra akarok nézni, nem látok azonnal tisztán.

Én pont szabadságon voltam, amikor itthon szoktattam hozzá magam.

De a mai napig felváltva hordom őket.

3. aranyos10 (válaszként erre: 2. - 41fdab80c1)
2011. nov. 23. 14:44

Értem, köszönöm! :) Picit izgulok, mert mostanában amúgy is vacakul látok, a jobb szemem sokkal gyengébb, ráadásul olvasáshoz is kellene meg távolra is. Biztosan fura lesz. :)

Nem lehet kellemes cserélgetni, nem hagytad még el őket? Én biztosan el fogom...

A párommal egyszerre lettünk szemüvegesek, majd botladozunk együtt. :)

2011. nov. 23. 14:37

Tényleg kell egy kis idő, míg megszokod, de utána nem cserélnéd vissza. Egy áldás, hogy nem kell cserélgetni. Számomra az volt furcsa, ha oldalra néztem. Tk.három szemüvegem van két keretben, így is idegesit, hogy egy a nyakamban, egy az orromon.

1 az álandó, a másik az olvasó+monitor távolság.

2011. nov. 23. 14:27
Sziasztok, van valakinek olyan szemüvege, amit progresszív lencsével készítettek? Tényleg nagyon nehéz megszokni? Van esetleg valami tapasztalatotok, tanácsotok ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook