Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhnyakrák tünetei és kezelése fórum

A méhnyakrák tünetei és kezelése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A méhnyakrák tünetei és kezelése

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
458. Ursula33 (válaszként erre: 457. - Michele93)
2018. márc. 14. 22:41
Nekem volt, bár csak először volt, utána soha többé. De nekem óriási cirkuszt csináltak belőle a francia orvosok, tök feleslegesen elloptak tőlem másfél évet és pár hete tudtuk, meg, hogy elcserélték a rákszűrési eredményemet (az elsőt).
2018. márc. 13. 21:29
Sziasztok volt akinek a citologiai leleten metaplazia jelent meg majd ra 3 honapra az uj leleten eltunt aztan ra fel evre ismet visszajott? En orvosnal rakerdeztem hogy ez mit jelent azt mondta ne feglalkozzak vele majd elmulik de neten olvasom hogy ez egy fajta gyulladast jelent. Gyogyszeres kezelesen vagyok honapok ota mar...
456. kiddo (válaszként erre: 454. - Jucka1984)
2017. máj. 12. 11:02

Kedves Jucka1984! Nagyon nehéz lehet most Neked! Sajnos tavaly én is átéltem ugyanezt. Nekem is CIN3 volt, rá egy hétre kiderült, hogy jönne a 3. baba, de a biztonság kedvéért azt javasolták, hogy ne tartsuk meg, hiszen a másik kettőt (ekkor 2 és 5 évesek voltak) fel kell nevelnem, ha törik ha szakad. Hiszen tudjuk, hogy egy terhesség is kvázi sejtburjánzás és nagyon rossz felé tudja elvinni a már amúgy sem jó eredményt...Nekem az adott erőt, hogy a másik kettőre gondoltam. Én 2 konizáción estem túl, szerencsére úgy tűnik megúsztam. Holott a második műtét és negatív szövettan után újra rossz eredményem lett a citológián (ráadásul nem laphám, hanem mirigyelváltozás). Ekkor az orvosom a méhkivételt javasolta, de kértem másod-sőt harmadvéleményt is, ami egyelőre engem igazol. Azóta 3 havonta járok kontrollra, eddig kettő lett teljesen negatív. Bár ne szaladjunk ennyire előre...

A baba kérdésben nekem szükségem volt kineziológusra, ha hajlasz ilyen kezelésre, mindenképpen ajánlom. Már az is segít, ha írsz neki egy búcsúlevelet, ami iszonyatosan nehéz. Erőt kívánok hozzá!

2017. máj. 9. 12:36
Sziasztok! Véletlenül nem tudja valaki a Pálfalvi doktor mobilszámát? Nagyon sürgős lenne.
2017. máj. 5. 22:17
Sziasztok. CIN 3-m van. Úgy derült ki h terhes lettem a 3. babámmal spirál mellett, akit végül egyéb okok miatt nem tarthattam meg. 10 napja volt az abortuszom, ami nagyon megviselt, ezért most nem is akart az orvosom megműteni, 16-ig várnom kell. 32 vagyok és van egy 6 és 8 éves gyerekem. Apum most küzdött meg a rákkal, még egy hétig sem tudtunk örülni neki, mert üldöz a balszerencse. A babát nagyon megsirattam, ezt a dolgot elviccelem, senki sem sejti mennyire félek h mi lesz a gyerekekkel ha velem történik vmi.
453. Pukkandurr (válaszként erre: 452. - Pukkandurr)
2017. febr. 17. 21:24
* méhnyakon látná az elváltozást
452. Pukkandurr (válaszként erre: 446. - Pukkandurr)
2017. febr. 17. 21:23

Sziasztok! Azóta voltam 2 dokinál is. Mindkettő mindent rendben talált. Nem találták a kontaktvérzés vérzés okát... :(

Rákszűrés is csináltattam, 2 hét múlva lesz eredménye. De a doki szerint nem lesz gond, mert ha daganat okozzák a vérezget~statisztika, azt már a méhnyakrák látná az elváltozást.

Azért írtam le, ha esetleg másnak hasonló gondja lenne, ne idegeskedj feleslegesen, amíg dokihoz megy :)

451. Pukkandurr (válaszként erre: 449. - 31bc25d879)
2017. jan. 14. 16:53

Köszönöm a választ, demediná!

😊 tudom, hogy a p2 tökéletes eredmény. Igazából az jár a fejemben,, hogy mi van akkor, ha a p2 eredmény ellenére mégis baj van... Hallottam már olyanról, hogy p2 eredmény mellett mégis méhnyakrák volt.

Azóta sajnos még nem jutottam el a dokihoz, de hétfőre van időpontom... Remélem, minden oké lesz...

450. Andy73 (válaszként erre: 444. - Lios)
2016. dec. 31. 05:36

Szia lios

Köszi a kérdésed, renden vagyok a műtét után alig véreztem, 2-3 nap. A csőkivételnél sem, a dokim azt mondta a seb nagyon szépen és gyorsan gyógyul. most a szövettani eredményt várom, annak a függvénye lesz a további kezelés.Jövőhéten már kiderül, persze az aggódás bennem van.

Szép napot, és Reményekben gazdag Boldog Új Évet kívánok mindenkinek. :)

449. 31bc25d879 (válaszként erre: 446. - Pukkandurr)
2016. dec. 26. 17:16

Szerintem nincs félni valód.

A P2 tökéletes eredmény.

Félidőben amúgy is lehet vérzés.

448. 31bc25d879 (válaszként erre: 445. - CunciSzafalade)
2016. dec. 26. 17:14

Volt hasonló. És igen lehet a méhtest rák tünete. Sőt az egyik vezető tünete. De lehet más is, pl. hormonális okok vagy méh nyálkahártya hyperplásia.


A teendő: frakcionált abrasio, altatásban méhtest üregéből mintát vesznek, elküldik szövettanra és az eredmény birtokában jön a terápia.

Nyugi, ne készülj ki előre. Mondjuk én is kikészültem, de nem lett baj. Ezt meg kell csinálni mert biztos diagnózist csak ez nyújt. Annak is megcsinálják akinek "csak" 9-10 hónapos vérzés kimaradása volt és újra menstruált. Ez a szakmai protokoll.

Jó egészséget kívánok.

447. era1974 (válaszként erre: 445. - CunciSzafalade)
2016. dec. 25. 18:05
Szia!Méhtestràkom volt,2 éve,40évesen.Igen sajnos lehet a tünete.De nem biztos hogy az!Mindenképpen méhkaparàst kell csinàlni,az mutatja ki.Ne ijedj meg,tudom ez hülyén hangzik,de gyógyithaó a méhtesràk ha időben kiderül!
2016. dec. 25. 13:31

Sziasztok!

10 hete volt laparos műtétem méhenkívüli terhesség miatt. Akkor a doki szét nézett bent és mindent rendben talált. Méhkaparást is csináltak, szövettan rendben.

1 hónapja voltam rákszűrésen, p2 lett az eredmény.

Most a napokban kontaktvérzésem volt :( kB félidőben voltam a ciklusomban.

Szerintetek van félni valóm?

Járt valaki hasonló helyzetben?

Legalább 2 hét, mire dokihoz eljutok. Addig is Tudtok valami biztatót mondani?

2016. dec. 23. 12:30
Sziasztok.Uj vagyok itt.Anyukam miatt erdeklodnek,54 eves,3 eve elmaradt a verzese es most meg jott neki,rendes verzese!Mar olvastam mindenfelet,hogy ez a mehtestrak tunete is!!!!Januar 2.ra van idopontja orvoshoz!En mar teljesen kivagyok keszulve!!!!Volt valakinek hasonlo?????Vagy tud ilyesmirol???Segitsetek kerlek!Koszi. Niki😭😭😭😭
444. lios
2016. dec. 19. 14:34
ANDY73 mi van veled?
443. jegeskávé (válaszként erre: 441. - Bmwenzel)
2016. dec. 16. 12:28
Reggel hívott a magán Doktor úr és azt mondta,hogy bár a hpv jelen van,de cin2 cin3-ra utaló jelek NINCSENEK a leletembe! A tenyésztést még várjuk,mert az nem tudja megsürgetni,mert ahhoz idő kell. Annak függvényében kapok majd gyógyszert,de egyenlőre a műtétet felejtsem el :) 3 hónap múlva azért megismételjük a vizsgálatot. A SZTK remélem nem kavarja el a Hpv tipizálás eredményemet és remélhetőleg jövőhéten azt is a kezembe kapom.
442. jegeskávé (válaszként erre: 441. - Bmwenzel)
2016. dec. 15. 10:27
Köszönöm,aranyos vagy!
441. bmwenzel (válaszként erre: 440. - Jegeskávé)
2016. dec. 14. 22:01

Írj a kórház betegjogi képviselőjének. Olyan nincs, hogy egy füzetből kapd meg az eredményeket. ....

Kitartást, és szurkolok.

Írj ha lesz eredmény.

440. jegeskávé (válaszként erre: 439. - Bmwenzel)
2016. dec. 14. 15:33
Igen kliont használtam . Csütörtökön tettem fel az utolsót és rákövetkező keddre,azaz tegnap voltam magán dokinál,rákszűrésen. Nem mondta hogy gond lenne a kúp. Jövőhéten hétfőn lesz eredmény. Ma hívtam az sztk-t kíváncsiskodtam,de elég bunkón elhajtottak,hogy nincs leletem! 37éves vagyok.
439. bmwenzel (válaszként erre: 438. - Jegeskávé)
2016. dec. 12. 20:16

Úgy tudom, hogy az SZTK-ban levett citológiát is magánlaborokba küldik. Biztosan tudnak kérni másolatot, maximum nem akarják beismerni a hibát.


Mit írtak fel Klion-t? NE használj kúpot, mert nem tudják majd levenni a citológiát. Hány éves vagy?

A HPV CIN II-III. súlyos elváltozás, ami abszolút műtéti indikáció.


Magánorvoshoz járok rákszűrésre. Hétfő este megyek, és rá következő keddre megvan az eredményt, amit emailben küldenek.

2016. dec. 10. 19:39

Sziasztok! Segítsetek nekem. Minden évben rendszeresen megyek rákszűrésre. Eddig minden rendben volt,de az novemberi rákszűrésem problémát mutat.

Ott kezdődik,hogy új dokihoz kerültem(dokim nyugdíjba ment)sztkba. sima rákszűrésre mentem és volt egy kis folyásom is. A doki megvizsgált és mondta hogy van egy kis felmaródásom is,majd utamra engedett,hogy 5 hét múlva menjek az eredményért és használjam a kúpot amit felírt. Majd két hét múlva!! (érdekes???) a postaládámba találtam egy gépelt sablon szöveget,miszerint az eredményem elkészült és a továbbiak miatt keressem fel a kezelőorvosomat. hívtam az sztk-t mondták hogy a "dokim" nem rendel ,de a leletért bemehetek. Mondanom sem kell,hogy hiába keresték égen földön NEM TALÁLTÁK. Majd 20 perc keresés után a fiók mélyéről előhúzott az asszisztens nő egy spirál füzetet és egy hanyag mozdulattal "ja itt van hogy HPV CINII-CIN III ? beírva. MAJD MEG KELL ISMÉTELNI AZ EREDMÉNYT MONDAT ELHANGZOTT ,DE AZZAL A LENDÜLETTEL SZINTE KITESSÉKELTEK A RENDELŐBŐL.. Gondolom azért mert egy másik doki vette le a szűrést??? Másnap visszamentem a dokimhoz aki azzal fogadott,hogy tudja hogy eltűnt a leletem,de biztos,hogy a füzetbe "befirkált" eredmény az enyém. Mondom oké,hogy ezt mondja,de kérném támassza alá a lelettel. Hát az nincs meg. Kértem,hogy kérjék ki újra a leletemben a laborból,de az asszisztens nő rávágta,hogy ez nem olyan egyszerű ám. A mai számítógépes rendszerben,hogy lehet ez???????? Mondtam neki,hogy a folyásom nem szűnt meg...írt fel egy újabb kúpot,majd megcsinálta a HPV tipizálást. A doki mondta,hogy a tipizálás 2 hét múlva lesz kész,mire az asszisztens rávágta,hogy inkább 3.Erre én,hogy ha ez ennyi idő és a rákszűrésre 5 hetet mondtak,akkor én hogy kaphattam 2 hét múlva egy visszahívó levelet???? Sunyin összenéztek és az asszisztens rávágta,hogy hát előfordulhat.... Közben kerestem egy maszek dokit,kedden megyek hozzá,megcsinálja előröl a vizsgálatot! Két kérdésem lenne ,szerintetek lehet,hogy nem is nekem akartak visszahívó levelet küldeni,hanem valamit összekevertek??? Másik,ha mégis az én eredményem(aminek elvileg csak dec 14,én kellene megérkeznie) akkor mire számítsak? Kétségbe vagyok esve!

437. Andy73
2016. nov. 29. 06:09
Konizáció
436. Andy73 (válaszként erre: 435. - SARIK)
2016. nov. 27. 17:59

Szia

Nem hidegkéses konsilió.

435. SARIK
2016. nov. 26. 15:52
wertheim műtéted lesz?
434. insecure (válaszként erre: 433. - Andy73)
2016. nov. 25. 20:39
Persze. Rendben leszel :)
433. Andy73 (válaszként erre: 432. - Insecure)
2016. nov. 25. 17:04
Dec. 7-én műtenek, remélem decemberben rendbe is jövök. :)
432. insecure (válaszként erre: 431. - Andy73)
2016. nov. 25. 14:46
2 hét kb. 4 hét múlva már futottam.
431. Andy73 (válaszként erre: 429. - Insecure)
2016. nov. 21. 17:36

Szia

És neked mennyi ideig tartott a gyógyulás? Menzeszem már nincs.( Bár ettől még lehet komplikáció)

430. Andy73 (válaszként erre: 428. - SARIK)
2016. nov. 21. 13:56

Szia SARIK!

Holnap délután megyek magándokihoz, mert csak egy hónap múlva kaptam volna időpontot az SZTK-ba. Nem szeretnék ennyit várni, Kecskeméten lesz a műtét, és remélem mihamarabb, pontos időpontot még nem tudok.

429. insecure (válaszként erre: 425. - Hollyhock30)
2016. nov. 21. 13:40
Nekem hidegkéses konizációm volt, de sajnos szövődménnyel gyógyult. Hegesedés, méhszáj összetapadás. Újra kellene műteni, nagy kínjaim vannak menstruációkor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook