Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tészta, tészta, tészta! fórum

Tészta, tészta, tészta! (beszélgetős fórum)


30. g_eszter (válaszként erre: 25. - Kisnejulcsi)
2011. nov. 24. 19:52

én simán az orsóra is teszek mákot meg grízet, meg akármit :)

Amilyen tészta van itthon, abból főzök.

29. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Bubinana)
2011. nov. 24. 11:03
Tényleg jó kis napló:)
28. f758a7200f (válaszként erre: 26. - Kisnejulcsi)
2011. nov. 24. 11:00

Julcsi, te tudsz!:D Én is így ismerem a történetet, sőt az sem mindegy, hogy amikor penne, az a csíkos felületű vagy a sima, mert az is máshogy szívja fel a szószokat.


Pl nálam orsós tészta még nagyon elmegy pesztóval is, és tényleg azt pl spagival el sem tudnám képzelni

27. capuccino77 (válaszként erre: 15. - Kisnejulcsi)
2011. nov. 24. 08:12

:) A stíriait Én már szinte minden féle tésztával készítettem, nem előírás, hogy metéltből legyen. Ezért merészeltem ajánlani. :P Ez pont egy olyan "édességféle", amihez a nem túlsózott maradék tésztát is fel tudjuk használni, és máris nincs pazarlás. :) A legjobban fodros nagykockából szeretem... :)

De szerintem nálad más a stíriai. Én akárhány emberrel beszéltem, mindnél ilyen volt.

A lényeg, nem óhajtok róla vitát nyitni. Ok? Köszi! Nem Te voltál a fórumkérdés feltevője, ugye?

2011. nov. 24. 05:57
Az orsós tésztához szaftos , mártások kaják illenek , az orsók közé beilleszkedik és fincsi :))
25. kisnejulcsi (válaszként erre: 17. - G_eszter)
2011. nov. 24. 05:55
Nem , mert szegény " orsós " !!! tésztát kapott - nem vette figyelembe , aki spagettit meg pennét írt :))
2011. nov. 23. 23:56
nem szeretem, nem szeretem,nem szeretem :D
2011. nov. 23. 22:31
ami még eszembe jutott: "mocskos" tészta, azaz lekváros tészta. Kiskoromban ettem ilyet, savanyú szilvalekvárral :)
22. g_eszter (válaszként erre: 18. - Miel77)
2011. nov. 23. 21:48

erről meg is feledkeztem, pedig milyen finom :)

Mármint a grízesről. A sajtos-tejfölös is nagyon jó.

2011. nov. 23. 21:06

Zöldbab pörkölt


Hozzávalók:

3-4 db közepes vöröshagyma

2-3 db paradicsom

3-4 db paprika

60-70 dkg zöldbab (1,5 cm-esre vágva)

olaj, só, bors,

pirospaprika,

1 szál főzőkolbász vagy 1 pár virsli

A vöröshagymát apróra vágva megdinszteljük. Rá tesszük a pirospaprikát egy pici vizet öntünk rá. Majd a paradicsomot, a paprikát és a zöldbabot is beletesszük, sózzuk, borsozzuk. Fedő alatt puhára főzzük. Végül beletesszük a karikára vágott kolbászt (virslit) és lefedve pár percig még fözzük, hogy az ízek összeérjenek.


Vigyázzunk, hogy mindig legyen rajta lé, hogy jó szaftos legyen! Bármilyen tészta jó hozzá. Tejfölös uborkasalátával tálaljuk, de jó hozzá más savanyúság is.


Én a kolbászt már a pörköltalappal sütöttem. Utána tettem a zöldbabot...és tejfölt is tettem bele..♥


Jó étvágyat kívánok! geranna7

2011. nov. 23. 21:03

. Sonkás-zöldborsós tejszínes tészta

Hozzávalók:


* 40 dkg. csőtészta vagy amilyen van...

* 1 fej hagyma

* 20 dkg. sonka

* 15 dkg. zöldborsó

* 3 dl. tejszín

* só, bors, petrezselyemzöld


Elkészítése: Az üvegesre pirított hagymához hozzáadjuk a kis kockákra vágott sonkát, valamint a vízbe megfőtt borsót, együtt pirítjuk tovább, majd hozzáadjuk a kifőtt tésztát. Jól elkeverjük, felöntjük tejszínnel, és pár percig hagyjuk, hogy a tejszín besűrűsödjön. Sózzuk, borsozzuk, megszórjuk petrezselyemmel, és azonnal tálaljuk.


ez is geranna7-től...kedvencünk..

2011. nov. 23. 20:58

Alfredo tészta

Hozzávalók:

- 50 dkg tészta (penne, spagetti...)

- 15 dkg frissen reszelt parmezán sajt

- 3,2 dl tejszín

- 9 dkg sütőmargarin

- 3 evőkanál felaprított, friss petrezselyem

- só

- bors

-kakukkfű


Elkészítés:A tésztát nagy fazék forrásban lévő, sós vízben éppen csak puhára főzzük.


Amíg a tészta fő, kis lángon megolvasztjuk a margarint, beletesszük a parmezánt és a tejszínt, majd állandóan kevergetve felforraljuk. Takarékra vesszük, és állandóan kevergetve addig főzzük, amíg a mártás kissé besűrűsödik. Ekkor hozzáadjuk a felaprított, friss petrezselymet, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, és jól összekeverjük.


A mártást a tésztára öntjük, jól összekeverjük, hogy a tésztát egyenletesen bevonja. Ezt az ételt gazdagíthatjuk apróra vágott friss fűszernövényekkel, pl. kakukkfűvel is.


geranna7 -től hoztam.

Nézz be a szakácskönyvébe,nagyon sok egyszerű tészta is van benne...

18. miel77 (válaszként erre: 17. - G_eszter)
2011. nov. 23. 14:46

Jó kis grízes tészta :))) az is egyszerű, volt már? :)

A favorit és legegyszerűbb akkor is a sajtos-tejfölös tészta, nyamiiii :)

2011. nov. 23. 13:57
mákos, diós tészta? Ezeket még senki sem említette.
16. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Kisnejulcsi)
2011. nov. 23. 12:15
Én is így ismerem, de gondoltam, létezik valami változat már kész tésztából:) Ezek szerint nem...
15. kisnejulcsi (válaszként erre: 13. - Capuccino77)
2011. nov. 23. 11:08

Ahhoz ez a tészta nem jó:


Az áttört túróval, egy tojással és a liszttel, kevés sóval, egy kanál tejföllel gyúrt tésztát készítünk. Ezt kell metéltre vágni.............

2011. nov. 23. 08:48
A legegyszerűbb a csilis-olajos tészta a mit szoktunk csinálni. Annak ajánlom, aki szereti a csípőset. Egyszerű, gyors. Tészta megfőz, közben olivaolajon megpirítod a fokhagymát, a tésztával összekevered, rászórod a csilit és összeforgatod. Kész is. Viszont bármi más tészta is jöhet. Rákos, gombás...stb
2011. nov. 23. 08:40
Hogy valami édes is legyen: Stíriai :)
12. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Miel77)
2011. nov. 23. 08:35

Hagymát megdinszteled, rajta a bacont vagy sonkát, és a gombát is megpárolod, a végén összeforralod tejszínnel.


Egyébként ami megmarad, bárhogy is készítetted, másnap elkészítheted sütve is, rakott tésztaként:)


Zöldséges tészták? Sárgarépa, zöldborsó, tejszín? Mármint ha gyerek is eszi, akkor ezeket általában szereti.


Az enyémek csak úgy simán is, megszórom parmezánnal és így fehéren a tésztát semmi mást nem teszek rá (pici olívaolajat, hogy ne tapadjon össze, ezt még a sajt előtt)

2011. nov. 23. 08:28

A lányaim nagyon szeretik a tésztát: ez az egyik:

foghagymát összezúzom és egy evőkanál olajon megfuttatom. Ráöntöm a tejszínt és beleteszem a lecsöpögtetett tonhalat. Összeforralom, ha sűrűsödik, ízesítem a fűszerekkel. kifőttésztával és kapribogyóval tálalom.

Aki szereti reszelt sajttal is megszórhatja.

10. Ancika
2011. nov. 23. 08:21

nálunk a paradicsomos rakott tészta a sláger :)

összekeverem a paradicsomkonzervet (tojásparadicsom olasz féle) jó sok tejföllel, sóval, borssal, bazsalikommal fűszerezem, belereszelek sajtot és összekutyulom a főtt tésztával. sütőben megsütöm. nagyon finom.

9. miel77 (válaszként erre: 8. - G_eszter)
2011. nov. 23. 08:10

:))))))))) nyami tészta :) pont arra gondoltam, hogy ma valami tésztás dolgot kellene csinálni :)

És a sonkás-gombás-borsós tejszínes jutott eszembe :) ilyent még sosem csináltam :)

2011. nov. 23. 08:02

az egyszerű krumplis tésztára, túrós tésztára vagy sajtos tésztára gondoltál már?

Amúgy meg bolognai, milanoi, amiket könnyű megcsinálni.

Vagy pl gombapörkölttel tejfölösen is jó.

Vagy bármilyen pörkölttel, bele pár kanál tejföl, s nagyon finom lesz a szaftja.

Sonkás-gombás-tejszínes tészta.

2011. nov. 23. 07:39
sajttal (elírás az előzőben)
6. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2011. nov. 23. 07:38
Tésztából nagyon sok mindenfélét lehet. Ha szeretitek a zöldséget, akkor példul lehet brokkolis-tejszínes-csirkemelles tésztát készíteni reszelt sajjtal a tetején.
5. Miramira77 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. nov. 23. 07:35

Nem is akarom egyszerre. Nagyim nyugdíjas és az önkormányzattól kaptak EUs csomagot. Mézespuszi, liszt, tészta, vitamin.

Viszont a húgomon és a bátyámon kívül mindenki cukros, és inkább teljes kiőrlésűt esznek, lisztből pedig csak réteslisztet használnak.

Szóval itt áll 10 kiló liszt is.

Ja és a nagyim unokaöccse, aki a keresztapám is adott 10 csomaggal. 24 csomag tésztánk van. Persze hogy nem esszük meg egyszerre. De a pörkölt az nokedlisvel. Nálunk mással senki nem eszi meg.

A kislányom is tésztát tésztával eszik, mert nem hagyja magát etetni, így kénytelen vagyok neki olyat csinálni amit meg tud enni.

Húsleveses tészta, spenótos tészta ismeretlen trutyis tészta.

Most valami újat csinálnék de nincs ötletem!

4. kisnejulcsi (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. nov. 23. 07:30

Bolognai , milánói , tejfölös-fokhagymás , mézes-mustáros......-ezeket mind én készítem , kiadós , csak egy kis husi kell bele ,10-15.dkg fejenként .Lehet csirke - sertés , amit a család szeret , a fiam reszel rá sajtot:)

De el áll , bármikor csinálhatsz tésztasalátát is.

2011. nov. 23. 07:24
Kaptunk mink is,nem nagyon vagyunk tésztásak így néha szoktam csinálni,pörkölt mellé vagy krumplis tésztának is nagyon finom ez a fajta.(gyermelyi)Rakott tésztának is megállja a helyét.
2011. nov. 23. 07:12
Majd szép lassan elfogy. Nem kell azt egyszerre megenni. :D
2011. nov. 23. 06:40

Kaptam 12kg orsós száraztésztát!

Valami ötlet tésztaételhez? Szószok, amiket mindenki szeret?

Mi a család kedvence? Várom nagy szeretettel a receptötleteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook